Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 34 094
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 164
Аз си пазаря редовно от такива сайтове и всичко съм си получавала по пощата ,но и никога не съм поръчвала на стойност над 22€.
Тази поръчка беше от Япония  за 20,20€ ,днес си я взех от митницата питаха ме какво е ,показах им плащането от пейпал и това беше ,не съм доплащала такси .Предполагам е имало нещо недоуточнено с плащането затова се я задържали.

# 301
  • Мнения: 9 383
Благодаря, Артемис. Моите поръчки с доставката не надвишаваха 20 евро. Сигурно това е границата

# 302
  • Мнения: 2 836
Здравейте
Рових назад, но не видях актуална информация-та затова да попитам : Сменяме квартира и се налага за първи път сключване на договори -за нет и електричество . Бихте ли дали съвети за компании и дали трябва лично или чрез онлайн да се направят договорите ? ( за NRW)

# 303
  • Мнения: X
Щом досега не сте имали договор за ток, няколко дни след като си направите адресна регистрация в съответния ратхаус, от AggerEnergie ще ви изпратят писмо с договор и допълнителни пояснения. Говоря за NRW. Нашето писмо пристигна буквално на третия ден без да сме правили нищо. В него пише каква сума в коя сметка трябва да внасяте месечно. За трима човека например е 79 евро. На края на годината правят изравняване и доплащате или те ви връщат пари. След това можете да ги смените. Аз го направих онлайн в Check24.
https://www.check24.de/strom/stromanbieter-wechseln/

За интернет онлайн става с Телеком, за другите доставчици не знам.

# 304
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
За интернета ходихме на място, офиси има навсякъде. Бяхме на Unitymedia, сменихме с Телеком, и с двете не сме доволни Sad

За тока никога не съм получавала никакво писмо. За първата квартира отидохме в офис на ЕЛЕ, за втората направих всичко онлайн (ток и газ) към Stadtwerke Düsseldorf,  много съм доволна от тях.

# 305
  • Мнения: 7 099
От известно време обмисляме с мъжа ми да си направим допълнителна пенсионна осигуровка. Каква бихте препоръчали? Какво е мнението ви за Riester Rente?

# 306
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лично моето е, че е безсмислено и че има капиталовложения с доста по-добра възвращаемост.

# 307
  • Мнения: 7 099
Лично моето е, че е безсмислено и че има капиталовложения с доста по-добра възвращаемост.

Като например?

# 308
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Например имот, акции, фондове.

# 309
  • Мнения: 7 099
Благодаря за подробните насоки, ще погледна.

# 310
  • Мнения: 2 836
Мерси, момичета : )
През чек24 ще действам

Имам едно питане - ходя при АГ, която ми следи бременността , но мога ли да изискам да ми разпечатат и дадат всички изследвания и ехографи правени до момента ?

# 311
  • Мнения: 64
Мерси, момичета : )
През чек24 ще действам

Имам едно питане - ходя при АГ, която ми следи бременността , но мога ли да изискам да ми разпечатат и дадат всички изследвания и ехографи правени до момента ?

Да, можеш. Никой няма да погледне на това с лошо. Правила съм го. Даже не ходих до кабинета, а си ги поисках по имейл да ми ги пратят.

# 312
  • Мнения: 371
Моля, препоръчайте ми марка кисели краставички, които да не са сладки.

# 313
  • Мнения: X
Kloe, купуваме тези, но си имат захар:
Скрит текст:
Ако не искаш съвсем никаква захар, потърси Salz (Dill-)Gurken. Продават и непастьоризирани и пастьоризирани в буркани като тези примерно:
Скрит текст:
Солени краставички си правя от време на време в един буркан на плота в кухнята. Трябват ти само краставици, сол, вода и подправки евентуално.

# 314
  • Враца
  • Мнения: 2 281
Според вас човек, който работи в автосервиз и го е наел сам /не работи за някой друг/, трябва ли да има фирма?
Кой тип здравно /и друго/ осигуряване се прилага за тези работници?

Общи условия

Активация на акаунт