Кападокия 2019

  • 42 849
  • 637
  •   1
Отговори
# 570
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Миналата година за Април Онекс дадоха цена 250, после намалиха на 230. Местен гид, не агенция, ни предлагаше за 180.
Та много е възможно да са смъкнали маржа агенциите, едва ли много хора са склонни да похарчат по 250 за час на човек.

# 571
  • Мнения: 48
Скоро предстои доплащане и ще ги питам за цена. Да видим какво ще оферират. За момента препоръчаните фирми за полети там оферират по 250€

# 572
  • Мнения: 415
Скоро предстои доплащане и ще ги питам за цена. Да видим какво ще оферират. За момента препоръчаните фирми за полети там оферират по 250€
Е аз ще ви кажа тия дни, ние вторник летим за там.

# 573
  • Мнения: 378
Здравейте. Съвсем импулсивно реших да предложа на домочадието една Кападокия през априлската ваканция на децата. В метео-прогнозите дават този период да е дъждовен. Предполагам в такова време балоните не излитат. Има ли какво да се прави / види в дъждовно време? Да знам, че още не сме резервирали?

# 574
  • Мнения: 4 332
има подземни градове за разглеждане, но няма да ви уплътнят няколко дъждовни дни. турската кухня също не е лоша.
ако вали малко и спира няма да е проблем, но за мен си е дестинация предимно за навън

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Миналата година, в средата на Април валя всяка вечер и понякога преваляваше сутрин. За късмет си направихме и полета с балон и всички планирани екскурзии без една езда последния следобед. През деня беше приятно слънчево за разходка. Вижте почасовата прогноза, колко силен дъжд дават. Нашата екскурзия беше запазена още Януари и до последно следях и се сменяше прогнозата. Ако сте в Гореме ще намерите какво да правите, стига да не вали от сутрин до вечер.

# 576
  • Мнения: 378
Проблема е, че ще ползваме / евентуално / ТА за полет и хотел. А тя не предлага хотели в Гьореме. Опция с автомобил отпада.
Освен това ако може координати на гид-а, който е доста споменаван в тази тема.
Явно ще претеглям + и -, пък каквото - такова.
Благодаря Ви!

# 577
  • Мнения: 4 332
Аз по принцип не вярвам на прогноза за времето повече от 2-3 дни напред, всичко е възможно.

# 578
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Проблема е, че ще ползваме / евентуално / ТА за полет и хотел. А тя не предлага хотели в Гьореме. Опция с автомобил отпада.
Освен това ако може координати на гид-а, който е доста споменаван в тази тема.
Явно ще претеглям + и -, пък каквото - такова.
Благодаря Ви!
Онекс предлагат няколко хотела в Гореме. Ние бяхме с тях в Дервиш, както и още няколко съфорумки, и препоръчвам. Имаше добри отзиви и за другите хотели в Гореме. На нас ни ъпгрейднаха стаята от обикновена до тройна Делукс безплатно от Дервиш. Разгледайте внимателно всички хотели по програмата от сайта . За Кападокия, мисля че само Онекс предлагат.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравейте, пътуваме с приятелка следващата сряда на 3 април за 4 дни. Летим от Варна с Оникс , ще спим в хотел Флория , Юргюп със закуски и вечеря сме . Не сме посещавали Кападокия и двете  и всичко ще ни е интерсно, взели сме няколко екскурзии, два двудневни тура по различни места с включени обяди, Въртящите дервиши, Непознатата Капдокия, мислим да отидем и на Хамам Simple Smile За балони не сме решили, ужасно много ми се виждат тези 250 евро, които са в момента , дори и да има възможност за по-ниска цена, то надали ще е под 200 Е ...Евентуално там намясто може на сафари с джипове да се запишем последния ден, за да се насладим на гледката с балоните Simple Smile Ще споделя впечатление, от сутринта преглеждам темата за да подразбера това-онова за пътуването.

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 11:34 от Vessi_to

# 580
  • София
  • Мнения: 10 310
Проблема е, че ще ползваме / евентуално / ТА за полет и хотел. А тя не предлага хотели в Гьореме. Опция с автомобил отпада.
Освен това ако може координати на гид-а, който е доста споменаван в тази тема.
Явно ще претеглям + и -, пък каквото - такова.
Благодаря Ви!

Сменете агенцията, Гьореме е приказка всяка сутрин с тези балони....

# 581
  • Мнения: 48
Проблема е, че ще ползваме / евентуално / ТА за полет и хотел. А тя не предлага хотели в Гьореме. Опция с автомобил отпада.
Освен това ако може координати на гид-а, който е доста споменаван в тази тема.
Явно ще претеглям + и -, пък каквото - такова.
Благодаря Ви!


С коя агенция ще пътувате ако не е тайна?

Наистина ако не предлагат хотели в Гьореме и не сте букнали все още, променете я.
На мен също ми предстои ходене в края на април и от споделените мнения тук се спрях на един от коментираните хотели в Гьореме. Сигурна съм, че ще бъде вълнуващо и незабравимо. Надявам се и времето да е благоприятно и в един от 3 дни, в които ще сме там да може да летим с балон.

# 582
  • Мнения: 415
Ние сме тук,в Юргюп в хотел Мустафа Кападокия Ресор,ако всичко е наред утре летим с балон сутринта,
Цените към днешна дата са 200€,сафарито е 65€.

# 583
  • Мнения: 378
С коя агенция ще пътувате ако не е тайна?

Наистина ако не предлагат хотели в Гьореме и не сте букнали все още, променете я.
На мен също ми предстои ходене в края на април и от споделените мнения тук се спрях на един от коментираните хотели в Гьореме.
Пътуваме директно от Варна. ТА, които предлагат този тип екскурзия/почивка със самолет от Варна, не предлагат хотели в Гьореме.

# 584
  • София
  • Мнения: 551
Скрит текст:
Здравейте, пътуваме с приятелка следващата сряда на 3 април за 4 дни. Летим от Варна с Оникс , ще спим в хотел Флория , Юргюп със закуски и вечеря сме . Не сме посещавали Кападокия и двете  и всичко ще ни е интерсно, взели сме няколко екскурзии, два двудневни тура по различни места с включени обяди, Въртящите дервиши, Непознатата Капдокия, мислим да отидем и на Хамам Simple Smile За балони не сме решили, ужасно много ми се виждат тези 250 евро, които са в момента , дори и да има възможност за по-ниска цена, то надали ще е под 200 Е ...
Евентуално там намясто може на сафари с джипове да се запишем последния ден, за да се насладим на гледката с балоните Simple Smile Ще споделя впечатление, от сутринта преглеждам темата за да подразбера това-онова за пътуването.

За гледката с балоните има отделна екскурзия. Става се рано към 5ч. и ви водят на място от което излитат, и после на друго от което се виждат идеално. Есента, тази екскурзия беше към 20евро някъде. За джиповете, една двойка от групата казаха, че не си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт