Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 3

  • 51 246
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 25 737
За данък 500 лв. не знам,но ако не ви е единствено и основно жилище,плащате данъка в пълния му размер.Тоест нищо чудно да стигне и до 350-400 лв. с такса смет.
Когато жилището е единствено и основно,ползвате 50 % отстъпка от пълния размер на данъка.
Моето жилище в район Младост е с по голяма квадратура, води се апартамент и с отстъпката е малко над 100лв, така че за това ателие не вярвам да е над 250лв данъка в момента. За тях ще е 2ро жилище, така че това с отстъпката няма да се приложи, или е все тая статута с оглед данък!

# 226
  • Мнения: 1 472
При статут ателие, няма отстъпки, няма привилегии. Не се води жилищен имот.
За тока също,щом е ателие се плаща промишлен. За смяна на статут вече искат да има задължително паркомясто, което няма как да стане, щото те затова ги правят с такъв статут,че мястото не стига за всички апартаменти да има паркоместа

# 227
  • Мнения: 66
Точно така. И не може да се направи адресна регистрация. Но това май вече не ни притеснява. В тази сграда има все още свободни паркоместа. Най-вероятно ще може и да се смени статута. Но с колко средства ще е свързано това не се знае. Simple Smile Пред тази сграда се строят още 1 или 2. Знае ли някой кой ги строи, че тези дни нямаме път на там? Истината е, че единствените по-малки жилища останали за продажба в момента (ново строителство) са ателиета. Ако са апартаменти, са непривлекателни (поне цените им да намалят). Имам предвид цяла Варна. Simple Smile

# 228
  • Варна
  • Мнения: 995
Около тази сграда се строят още 5. Тази е най-напред, пред нея /на юг/ няма сграда, има ОМВ. Другите са на металекс билд 2 сгради, като в едната със сигурност няма свободни, две сгради на каравела парк и още една, която не се знае кой я строи, но бях пуснал линк някъде тук.
metalexbuild.com
karavella.bg
http://www.komfortbrokers.com/bg/tyrsq/jilishtna-sgrada-v-kv-mladost

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 09:03 от MapTo_D

# 229
  • Мнения: 25 737
Точно така. И не може да се направи адресна регистрация. Но това май вече не ни притеснява. В тази сграда има все още свободни паркоместа. Най-вероятно ще може и да се смени статута. Но с колко средства ще е свързано това не се знае. Simple Smile Пред тази сграда се строят още 1 или 2. Знае ли някой кой ги строи, че тези дни нямаме път на там? Истината е, че единствените по-малки жилища останали за продажба в момента (ново строителство) са ателиета. Ако са апартаменти, са непривлекателни (поне цените им да намалят). Имам предвид цяла Варна. Simple Smile
Това не е истина. Не е единствено изискване за паркомясто. Има редица други изисквания за да е жилищен имота, (да няма чист север, да има склад, размери там и др)
Тези Иванови много ателиета са предвидили.
Във Варна има и ателиета които са на битов ток но това е в заварено положение, просто енергото такъв е подал при въвеждане в екпоатация (за това казах да питате, имате ли шанс за това).
И последното не е точно така. В момента кипи яко строителство и има огромно предлагане, не е само това каре зад ОМВ.
В на Марто блока мисля, че има двустайни все още, но няма паркоместа вече. Вижте там.

# 230
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Около тази сграда се строят още 5. Тази е най-напред, пред нея /на юг/ няма сграда, има ОМВ. Другите са на металекс билд 2 сгради, като в едната със сигурност няма свободни, две сгради на каравела парк и още една, която не се знае кой я строи, но бях пуснал линк някъде тук.
metalexbuild.com
karavella.bg
http://www.komfortbrokers.com/bg/tyrsq/jilishtna-sgrada-v-kv-mladost
Мисля, че една от всичките Комфорт я строят. Слушах онзи ден реклама по радиото.

# 231
  • Мнения: 66
Сега ще я прегледаме комфорта. За смяна на статут проучих, някой от ателиетата отговарят на изискванията плюс парко мястото. Само, че процедурата е сложна и ще е скъпа, а и не е толкова наложителна. Знаети ли някой, който е сменял или фирма, която се занимава с това? Може ли да ми кажете кой е на Марто блока? Да го погледна все пак. В сградите на металекс има останало само едно ателие и още един голям апартамент, а голям не ни трябва. Сега предстои да започнат сграда Рейнбоу, но там май не ни харесва мястото.

# 232
  • Мнения: 25 737
Личи си кой не чете темата. Mr. Green На Марто блока е сграда Младост на явор. ад, изпълнител Перинов.

Това рейнбоу и на мен не ми хресва къде ще го цвъкнат на баира.
Галерия разгледахте ли? Много малки и бюджетни са.

# 233
  • Мнения: 66
Темата я намерих вчера и нямам време да я изчета цялата, за което се извинявам. Мисля, че знам къде е сграда Младост, ако не се лъжа сега започват да я копаят. Ще разгледам. Галерия под новият мол ли ще е? Някъде до детските градини?

# 234
  • Мнения: 25 737
Темата я намерих вчера и нямам време да я изчета цялата, за което се извинявам. Мисля, че знам къде е сграда Младост, ако не се лъжа сега започват да я копаят. Ще разгледам. Галерия под новият мол ли ще е? Някъде до детските градини?
Сграда Младост я започнаха сега, изкопано е, леят бетон.
Галерия е под новия (стар) мол, точно до детското градче.
http://galeria-varna.com/

# 235
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Сега ще я прегледаме комфорта. За смяна на статут проучих, някой от ателиетата отговарят на изискванията плюс парко мястото. Само, че процедурата е сложна и ще е скъпа, а и не е толкова наложителна. Знаети ли някой, който е сменял или фирма, която се занимава с това? Може ли да ми кажете кой е на Марто блока? Да го погледна все пак. В сградите на металекс има останало само едно ателие и още един голям апартамент, а голям не ни трябва. Сега предстои да започнат сграда Рейнбоу, но там май не ни харесва мястото.
Ние като купувахме се бяхме засилили към едно ателие. Адвокатът ни беше категоричен да не се вкарваме в този филм със смяна на статут. Сигурна съм, че ще намерите и апартамент за тази сума. Има толкова много строежи сега.

# 236
  • Мнения: 66
И ние не мислим да се вкарваме във филма, защото чак толкова не ни притеснява статута (единствено ни стряскаше данък от порядъка на 400-500 лв). В сграда Младост разгледах, нищо интересно, а и няма паркоместа. Сайта на тази Галерия е доста постен, няма местоположение на сградата. Много е съмнителен. Simple Smile Започната ли е тази сграда?
П.С.
Има цени под 600 евро на квадрат, доста са ниски. Това заради местоположението на сградата ли е? Няма и изложения...

# 237
  • Мнения: 25 737
И ние не мислим да се вкарваме във филма, защото чак толкова не ни притеснява статута (единствено ни стряскаше данък от порядъка на 400-500 лв). В сграда Младост разгледах, нищо интересно, а и няма паркоместа. Сайта на тази Галерия е доста постен, няма местоположение на сградата. Много е съмнителен. Simple Smile Започната ли е тази сграда?
П.С.
Има цени под 600 евро на квадрат, доста са ниски. Това заради местоположението на сградата ли е? Няма и изложения...
Не е започнат строежа, за това цените са ниски. На улица Никола Симов, до магазин Елитис. Парцела е заграден вече. Сайта е много обран съгласна съм.
изложението изцяло юг към езерото

# 238
  • Мнения: 66
Във фейсбук групата им има малко повече инфо. Прегледах подробно сайта, половината сграда разпродадена. Останали са само по-кофти жилищата. Не пише нищо за паркоместа, понеделник ще им звъня. Благодаря на всички, ще следя темата.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 995
В страницата на сградата на бука, в един от коментарите пише, че строител ще е Ади Инвестмънт - Даниел Йорданов, колко е вярно не зная, някой ако се е свързал с инвеститора може да отрече или потвърди. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт