Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 645
  • 937
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 22
Здравейте, мили дами,
Честито на родилите и лека бременност на мамите в очакване!
В началото на бременността съм, термина ми е ноември. Вече мина първия преглед и чух сърчице. За следене избрах д-р Жорес Стойков, а за раждане обмисляме варианта с кабинет Ла Вита Нова. Има ли раждали с тях?

# 451
  • Мнения: 1 602
Здравейте, мили дами,
Честито на родилите и лека бременност на мамите в очакване!
В началото на бременността съм, термина ми е ноември. Вече мина първия преглед и чух сърчице. За следене избрах д-р Жорес Стойков, а за раждане обмисляме варианта с кабинет Ла Вита Нова. Има ли раждали с тях?

Аз родих преди 2седмици с Ла Вита Нова и то нормално след секцио. Невероятни са!

# 452
  • Мнения: 572
Здравейте, мили дами,
Честито на родилите и лека бременност на мамите в очакване!
В началото на бременността съм, термина ми е ноември. Вече мина първия преглед и чух сърчице. За следене избрах д-р Жорес Стойков, а за раждане обмисляме варианта с кабинет Ла Вита Нова. Има ли раждали с тях?

Честито и леко бременеене! На водно раждане ли си се спряла?

# 453
  • Мнения: 26
Здравейте, мами! От доста време следя историите тук и ето, че дойде време и аз да се замисля за раждането. Терминът ми е в края на юни, втора бременност, като първата беше преди 3 години естествено раждане. Засега протича нормално, с предпоставки раждането отново да е естествено. Следя се при доктор Гиздов, но по здравна каса, в клиниката "Св. Георги", която се намира в сградата на ВМА. Първото ми раждане беше в болница Надежда, оттам имам и хубави, и не толкова хубави впечатления. Сега се замислям за раждане в "Св. Лазар", но нещата се стекоха така, че с тази пандемия реално не успяхме да идем на място и да видим болницата. Не съм била на прегледи там. Говорила съм единствено по телефона. Винаги са били учтиви и внимателни, но в проучването си срещам и мнения, които ме притесняват. Затова реших да попитам и вас тук особено тези, които са раждали скоро там, в особените условия на риска от вируса.
1. Има ли сред вас някоя мама, която не се е следила, а само е раждала там и какво беше отношението към вас?
2. Някоя друга мама, която се е следила при доктор Гиздов да сподели мнение от раждането?
3. Как се отнасят към вас акушерките, ако сте избрали обикновен пакет за раждане, а не този с новия им акушерски кабинет?
4. Какво е отношението към вас и бебето след раждането - някои майки се оплакват, че са били пренебрегнати, липсвала е хигиена, не са откликвали на обаждания от стаята и т.н
5. Вземат ли се наистина мерки, предвид ситуацията с вируса? Дезинфекция, ежедневна смяна на чаршафи и нощници, такива неща? Правят ли се някакви допълнител и изследвания предвид вируса? В много болници чувам, че мерките са само до входа...
6. Има ли мама, решила да отложи първите ваксини на детето си поради ситуацията с вируса и как реагираха от болницата? Моят педиатър ми каза, че ако се притеснявам много може да ги постави тв, с малко закъснение, след като положението се поуспокои.
7. Имали ли сте план за раждане и съобразяват ли се с вашите желания по време на раждането и след това? Например да не се прерязва веднага пъпната връв? На бебето да не се дава АМ или буба, да бъде при вас през цялото време? (Когато обстоятелствата позволяват, разбира се)

Извинявам се за дългия пост и многото въпроси и предварително благодаря на всяка от вас за отделеното време.
Бъдете здрави и вие, и бебчета ви Simple Smile

# 454
  • Мнения: 572
Здравейте, мами! От доста време следя историите тук и ето, че дойде време и аз да се замисля за раждането...

Здравей! Ще се опитам да отговоря сбито и точно на въпросите. Първо,по отношение на спазването на мерките, не имай никакви съмнения,  защото там винаги страшно много се е държало на хигиената и условията. Както ти сама казваш персоналът от рецепцията до всички лекари в отделните звена са винаги учтиви. По отношение на акушерките мисля, че не би следвало да изпитваш колебания от гледна точка на професионализъм и отношение, макар аз да не съм раждала с тях. След като родиш се съобразяват изцяло с теб и желанията ти относно бебето. Можеш да разгледаш фейсбук и инстаграм акаунта на болницата. Жалко е, че скоро сигурно няма да има ден на отворени врати, за да добиеш преки впечатления. Пожелавам ти успех и леко раждане!

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 17:22 от bubanka

# 455
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
 предстои ми раждане в края на май, та все още съм в проучвателен режим. 😊
Моето питане е конкретно за анестезиолозите и неонатологията, че много противоречиви мнения прочетох.

# 456
  • Мнения: 22
Здравейте, мили дами,
Честито на родилите и лека бременност на мамите в очакване!
В началото на бременността съм, термина ми е ноември. Вече мина първия преглед и чух сърчице. За следене избрах д-р Жорес Стойков, а за раждане обмисляме варианта с кабинет Ла Вита Нова. Има ли раждали с тях?

Аз родих преди 2седмици с Ла Вита Нова и то нормално след секцио. Невероятни са!

 Честито, да сте живи и здрави! Колко време преди раждане се свърза с тях?

Vani_Dz, виж това филмче, специално за неонатологията. Те имат цяла поредица, която е много полезна.
https://www.facebook.com/SvetiLazarHospitalBulgaria/videos/13252 … aXF&__tn__=-R

# 457
  • Мнения: 1 602
Здравейте момичета,
 предстои ми раждане в края на май, та все още съм в проучвателен режим. 😊
Моето питане е конкретно за анестезиолозите и неонатологията, че много противоречиви мнения прочетох.

До анестезиолог не опрях. Неинатологията може да поеме спокойно раждания след 35гс, за по-рано не знам. Има 2 неинатолога, изключително съм доволна - не правят нищо излишно, нито дават антибиотици за леко повишени левкоцити, нито преувеличават с жълтеница, за да държат допълнителни дни за фототерапия. Моето дете се роди 2430гр и прецениха, че няма нужда от никскви допълнителни грижи. Имам позната, което детето й се роди с нужда да бият инжекции за отваряне на дробовете и оше допълнителни неща и не са имали проблем да отреагират.


С Олга Дукат се свързах 3месеца по-рано, но заради грипната епидемия, едно нейно и едно мое пътуване и после пандемията отидох в болницата за един преглед и едни тонове и това беше преди да родя в 37гс.

# 458
  • Мнения: 22
Благодаря за бързия отговор, явно бебчето те държи будна!
Аз съм нощна птица и в това отношение няма да имаме проблем, само се чудя, кой ще поеме дневните смени... Simple Smile
А кой беше наблюдаващ лекар?

# 459
  • Мнения: 1 602
Благодаря за бързия отговор, явно бебчето те държи будна!
Аз съм нощна птица и в това отношение няма да имаме проблем, само се чудя, кой ще поеме дневните смени... Simple Smile
А кой беше наблюдаващ лекар?

Д-р Несторова, от нея съм страшно доволна. Въобще всички (без една част от детските акушерки) са на страхотно ниво, което дори бегло не се доближава до Токуда (първото ми раждане е там преди 3,8г)

# 460
  • Мнения: 572
Д-р Несторова, от нея съм страшно доволна. Въобще всички (без една част от детските акушерки) са на страхотно ниво, което дори бегло не се доближава до Токуда (първото ми раждане е там преди 3,8г)

А ти при д-р Несторова ли роди?

Последна редакция: чт, 07 май 2020, 09:54 от bubanka

# 461
  • Мнения: 1 602
А ти при д-р Несторова ли роди?

Да, при нея Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 май 2020, 09:54 от bubanka

# 462
  • Мнения: 572

Можеш ли да ни разкажеш по-подробно какви са ти впечатленията от нея?

# 463
  • София
  • Мнения: 3 797
Здравейте, можете ли да ми кажете цената на разширения пакет за проследяване на бременност.

# 464
  • Мнения: 1
Здравейте, можете ли да ми кажете цената на разширения пакет за проследяване на бременност.

1490 лв. Ако си при д-р Николова - 1590 лв.

Общи условия

Активация на акаунт