Тренировки в домашни условия - 98

  • 39 906
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Magi, добре си си дошла в темата! Но държим да видим бебчето, моля! Hug

ТиЛи - аз лично разбирам, че съм го поразбутала и се е  активирал, като ми се стоплят вечно студените ръце и крака и като почна да се будя от глад, както и да сънувам торти (каквито в реалността изобщо не ям) и други неща за ядене.

31/44 Step workout Reebok 44 min
32/44 Колоездене 18 км + Rowing 44 min
33/44 Rowing 33 min
34/44 Elliptical 55 min
35/44 Rowing 55 min  + ALO Booty

# 31
  • Мнения: 187
Amanda.D, идеята за хранене по кръвна група е пълна глупост от научна гледна точка. Кучетата имат 12 кръвни групи, котките -- три. Всъщност колкото животински видове са били изследвани, всички имат различни кръвни групи. Само хората правят живота си по-труден като се обременяват с разни сложни хранителни модели... А нещата са всъщност толкова прости! На корем плодове, зеленчуци, бобови, зърнени, ядки и семена, колкото се може по-малко обработвани (без рафинирани мазнини и захари). Оптимално и за хора от всички възрасти, и с всякакво ниво на физическа натоварелност, вкл. за (пред)диабетици (особено при наблягане на суровите плодове), и за хора с артрит, и с високо кръвно, и със ССЗ, и със синдром на пропускливите черва, и с ПКЯ...

Дези, куркумата в даал, в бъркано тофу (вместо бъркани яйца), в споменатото златно мляко...

Еди, лека-полека с килограмите. Бавно се трупат, бавно се свалят.

desi_ks, нямаш биологична нужда нито от яйца, нито от млечни, нито от какъвто и да било друг животински продукт. Намали до минимум и рафинираните мазнини. Те са продуктът, който е с най-лошото възможно съотношение на нутриенти спрямо калории. За сравнение, в грам рафинирана захар има 4 кал, а в грам зехтин -- 9 кал.

***

Днес правих вероятно най-любимата ми тренировка за долна част:

# 32
  • Мнения: 3 491
Агент, благодаря за новата тема!
Дези, страхотна си! Истинско спортно тяло.Много ми харесват краката, по моите също има бая мускули, но трябва доста да се поизчистят от мазнини, което не знам кога ще стане и дали изобщо има смисъл...
 Вчера една рускиня, приятелка на майка, ни беше на гости и като ме видя, каза, че ужасно съм се променила и трябва да знам, че "мужчины — не собаки, на кости не бросаютсят". А и вече не било модерно ....Подозирам, че цялата работа беше, защото бях в рокля, а аз в рокли и поли изглеждам доста отслабнала. Едната ми баба й отговори - "а, виж я в панталон, уж отслабнала, пък дупето и бедрата й са станали по-едри...".
Непо, какво ще сваляш...?Изглеждаш страхотно, толкова си сладка и прекрасна!
За вчера БР 8 и 20 минути степер, но с голям зор и прекъсвания, защото навърших чаканите 40 и доста хора се сетиха да се обадят. Цял ден бях с телефона и ми беше трудно да тренирам.
Вяра, наясно съм, че е глупост тази диета, просто споделих какво гледах и въпросната девойка определено нямаше нищо излишно, дори според мен трябва да качи малко. За хранене само с растителна храна още не съм добила зрялост, вероятно след време е възможно да пробвам.
ТиЛи, за събуждането на метаболизма - аз по едно време си бях решила, че вече се е събудил, когато почнах да вкарвам повече въглехидрати, а нищо не качвах, дори свалях. Но по празниците видях, че това не е баш така....И голяма мъка после.... и още
Деси, браво! Ще видиш, че програмата е супер резултатна.  
Джери, къде изчезна? Дали всичко е наред?

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 06:27 от Amanda.D

# 33
  • София
  • Мнения: 1 270
При мен метаболизмът се събуди Януари 2018 г , когато започнах 80DO.Тази програма много ме промени.

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Добре дошла, Маги! Hug

Кусурите си ги виждам съвсем реално и с дрехи, и без дрехи.  Laughing Продължавам борбата с храната.  Laughing
Отчет за днес - Legs Day 19.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 08:35 от НеПоКоРнА

# 35
  • Мнения: X
Добре дошла Маги,
момичета, търся лека но ефективна (съществува ли такова чудо?) тренировка. Болките в кръста се оказаха от МЦ. Вчера следобяд ми дойде и час след това кръста ми се оправи. Още изпитвам леко боцване, но пък коремът ме боли доста. Но ще ми е 3 ти ден без тренировка, а не ми се иска. Ще се радвам за напътствие към нещо, което да не ме разглоби, по-скоро да ми донесе тонус и жизненост малко.
Лелее 3 дни усещах какво съм си причинила с Лег дей от 3 та фаза Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 742
За днес спининг кардио и после малко ролери.За храната -от много растителна храна ми става лошо на стомаха,не си представям да ям само това ,тофу-то не беше ли соя ? Бляяяк,не близвам такава хормонална, ГМО бомба,отскоро ям по малко хляб,но категорично не на корем.
Най-добре се чувствам като се храня със протеинова храна -месо,яйца,супи,малко зеленчуци ,плодове и въглехидрати -ориз,картофи,хляб.Това е моето хранене,минимално храни в опаковки и това е .

# 37
  • Мнения: 1 176
За днес Кардио 3. Мисля вечерта да направя някакви серии за корем, но не съм си избрала още.

Amanda, честит рожден ден! Бъди здрава и успешна!
Офх, да редактирам, че пак съм спала. Дух, на теб исках да препоръчам barre legs от 21DF, но по погрешна към Аманда съм се обърнала.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 19:20 от besyto

# 38
  • Мнения: 1 402
Днес почивка. Имам въпрос, обаче...
При изпълнение на бг клек с тежест в едната ръка - вчера в  Iso strength chisel имаше такива със задържане долу...та нормално ли е освен в дупето и задното бедро (в които си беше направо пареща болката) да усетя натоварване от двете страни на кръста, не гръбначния стълб, ами в областта на паласките отзад към гърба...или не е нормално да има натоварване там и съм направила нещо неправилно?  Хванах най-тежката гира, която имам и не мога да преценя кръста ли натоварих нещо или просто там има някакви мускули дето сега разбирам за тях. Днес ми няма нищо.
Аманда, честит рожден ден! Simple Smile
Хубав ден ви желая Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 883
Здравейте и благодаря за топлото посрещане 🤗
Пишейки в темата се чувствам отговорна пред себе си да тренирам редовно и да се отчитам ☺️
Отчет от вчера и днес - по 20 Мин. Тренировка за цялото тяло със собствена тежест. Днес беше кръгова, 5 упражнения, хареса ми.
И нали живея до морето, та да ползвам облагите 😄 напълних си 2 бутилки от минерална вода 500мл с пясък и мисля да започна 21 дейс фикс 🙄 програмата на Джилиан не ми допадна, защото 30 сек са ми кратък интервал при положение, че модифицирам.
Ще погледна и другите предложения, благодаря ❤️
ТДИ 😍 бих ти казала да се видим някой ден, но все още ми е доста трудно да се организирам с бебето 😄

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!!
Маги, сладкиш, уелком! Heart
Непо , тии дебела аа, даамм!!
Аз днес влизам за бърз отчет от залата, 30 минути пътека интервално, 30 свободни тежести свободни съчинения, ето резултата Доволна, та дрънкам. Спокойно ще си изям тортичката довечера 😀😀😀
Весел уикенд!

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 19:06 от luba_rizova

# 41
  • Мнения: X
Люба, ко шъ ядеш? Не разбрах, ама нали е за ядене, да не изпусна Sweat Smile

Мислих, мислих, нищо не измислих, ама лудите ме хванаха и отчитам 35 минути велоаргуметър.

# 42
  • Мнения: 187
тофу-то не беше ли соя ? Бляяяк,не близвам такава хормонална, ГМО бомба
Да, тофуто е соев продукт.

Защо смяташ, че е "хормонална, ГМО бомба"? Милиарди хора на всякаква възраст в Азия ядат тофу и други соеви продукти (кълнове, мисо, сосове, едемаме) всекидневно, а нямат негативни хормонални изменения. Даже напротив. Нивото на заболеваемост от злокачествени тумори (и всякакви други незаразни заболявания) е по-ниско, особено в районите, в които населението ползва животинските продукти по-скоро като подправка.

Що се отнася до ГМО соята, тя се употребява основно за фураж (за едър и дребен рогат добитък, птици, прасета и риби от акваферми), а също и за производството на етанолови горива. Тофуто и останалите соеви продукти за човешка консумация се правят от соя, която не е ГМО (чети етикета).

***

Днес ми беше ден за Джо Дилън.

След приключване на тестовия месец тренировки + храна към фирмата на ММ, си съставих следния тренировъчен план, към който се придържам в момента:

* понеделник и петък -- силова за долна част (Фитнес Блендър)
* вторник, четвъртък и събота -- Джо Дилън
* сряда -- кардио (Фитнес Блендър)
* неделя -- почивка

Силовите за долна част на Блендъра често имат кардио елемент, така че ми се изравняват нещата.

***

Управата на блока ни пребоядиса фитнес залата и я оборудва с нови уреди. Турили са един от тях така, че навлиза в зоната, в която правя Блендърските комплекси. Тя беше единствената по-закътана, свободна за подобни тренировки и не си пречехме с другите спортуващи. Дано поне съседите имат полза от тези нови машини...

Скрит текст:


# 43
  • Мнения: 9 689
Ох, booty. Уж, не ми беше сложно, а още след душа усетих какво е работило. От четвъртък пък си усещам корема. Утре като направя за горна част ще съм като робокоп. /Да се приеме за хвалба/ Simple Smile).

Отчитам и тичане от в двете посоки от Славейков до Сточна гара.

# 44
  • Мнения: 2 569
Агент, имам въпрос към теб, относно гребането.

Купих си днес гребен тренажор (втора ръка), да опитам. Със сигурност не е машина като твоята де:smile:
Степените са 12, правих 30 минути на почти 7-ма, и 10 минути на 5. В такава поредност Общо 40 минути, а не чувствам нищо, все едно нищо не съм правила. Даде ми, че съм гребала почти 4 км.
Как е по-ефикасно - да се гребе бързо, но на по-ниска степен, или по-бавно, но по-силово, на висока степен ?

И амплитудите големи или малки да бъдат ? Четох, че при разширени вени  (аз се оперирах, но винаги има риск ) краката не трябва много да се свиват, тоест да не се отива много напред. Как се изразих и аз.
Надявам се ме разбра:smiles: Така че амплитудите ми бяха малки и така ще бъде занапред. Дали затова нищо не чувствам ? Щеше ми се да се усетя приятно уморена.
Изобщо ще ми бъде интересно да споделиш твоя опит.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 21:48 от pepa57

Общи условия

Активация на акаунт