Отговори
# 450
  • Мнения: 6 622
Ако бях извадила всички бисери, щях да напълня темата. Там майчетата са много продуктивни 😁

# 451
  • Мнения: 2 050
Мен ме втрещява някоя майка като пише “аз съм против дългото кърмене, отбих я на 5 месеца”. Какво ти дълго кърмене, то си е просто жизненоважна храна за бебето, ама ако и те в семейството имат пример с по 3 месеца, 5 им се виждат много. На половин годинка да ги пускаме по поляните да пасат и толкова.

А съвсем не разбирам това с бързането и липсата на търпение. Ами че масовият вид захранване с каши и пюрета си е в пъти по-трудоемък от.. цица Blush

# 452
  • София
  • Мнения: 2 584
Липсва ми времето, в което не мислех 3 дни предварително каква манджичка да му сготвя, че да има от всичко, че да е разнообразно, че месо, че зеленчук... А преди - бебето мрън, следва цица в устата и всички сме доволни Simple Smile

# 453
  • Мнения: 6 622
И аз това се чудя. За къде бързат? Слагам си бебчо в леглото до мен и като измрънка давам цица. В пъти по сложно би ми било да се занимавам с приготвяне на храна или АМ.

# 454
  • Мнения: 1 212
Ще ви споделя нещо, което от вчера ме гложди... Бяхме на детски рожден ден с големия син и там имаше още три майки с бебета, около възрастта на моето (4-5 м.). Първо ми направи впечатление, че нито една не кърми и ми стана много тъжно, защото са млади момичета, на двайсет и няколко, и в моите очи, това е избор, който са направили... да не кърмят. Не съм разпитвала защо се е получило така, и без това ме гледаха странно като казах, че кърмя... Другото, което разбрах от една от майките, е че нейното бебе (на 5м.) вече е захранено с всичко, само спанак яхния не обичал и също така отбеляза, че не искал вече АМ и едва ли не трябвало насила да му го дава... Седя и си мисля, тия жени как захранват, схеми не гледат ли, как така спанак на 5м.... Ама пак си замълчах. Една друга майка пък беше захапала сладко цигарата отвън и си мисля, то ако кърмиш трябва и да не пушиш.... Защо да си усложнява живота, я да си пушим и да даваме АМ... Това са си мои размишления де, не знам поради каква причина тези девойки са избрали този начин на хранене за своите деца, но исках да споделя, защото ми остана едно такова гадно чувство, че това са масово днешните майки... Confused

П. С. За да е и малко по темата, свекърва ми преди малко сменяше памперса на малкия, докато аз готвя, и я чух да му казва: "Мале бабке, как си напълнил толкова тоя памперс, като не пиеш вода, не знам..."  Joy

# 455
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Всеки каквото го вълнува.Макар,че не е баш по темата ще го споделя,защото се възмутих.На площадката сме със семейството и сина(на 7 години) се заигра с едно момченце на 6 години.С много наднормено тегло,с висящо дупе и огромен корем,едвам тича.Родителите с нормално тегло гледаме,но детето  ooooh!.Каза че тежи 36 км.Веднага погледнах таблиците за растеж при деца и за възраст 6 г,максималното тегло е 26,500,а детето я надвишава с 10 кг ...Ядеше хрупанки с пепси...

# 456
  • София
  • Мнения: 1 395
И аз полу по темата, но по на Петен темата. Децата ми (8 и 9, 22 и 25 кг 😂) се прибират от училище и им е било разрешено да си купят кола. Вкъщи кола влиза веднъж в годината, навън с повод се пие. И ги среща баба с внуче на видима градинска възраст и техните килограми, която възкликва "Ау, как може да ви дават кола да пиете!" Обръща се към продавачката: "Близалка и вафла". Дори децата бяха преценили двойния аршин 🙂

Нещо хубаво по темата. Днес свеки разбира че ще захранвам малката и започва първа, втора, трета реплика, на които аз все отговарям че едно време е било така, но сега практиката е друга. Накрая предлага "ябълка сок поне, не плод, да няма фибри" и аз отново започвам "Ами сокове девети месец най-рано..." И тя вика "я аз по-добре да си мълча 😂" Златна ми е 😁

# 457
  • Мнения: 7 776
Цитат
И аз навън давам АМ вече 3 месеца. Синът ми не е показал предпочитания към шишето. Кърмата ми намаля ако не се храня редовно защото понякога и това се случва.
има и други подобни изказвания в тоя дух във въпросната тема, та така, новата мода - навън не се кърми, дава се АМ, а пък кърмата намалява от неядене.
Аз,че имам професионално изкривяване и неспособността на хората да правят логически заключения ме дразни, ама сериозно ли не се сеща от какво й намалява кърмата?

# 458
  • Мнения: 6 622
Специално тази потребителка е изгубена кауза.

# 459
  • Мнения: 2 988
Лимонче, извади бисерите. Като напълним темата ще си направим нова. Grinning

В нашата група на юнските мами във фейсбук пък беше обратната. 90% кърмехме. И да ви кажа и това не беше приятно. Всяка сутрин ставаш, влизаш в групата и гледаш карикатура на кърмеща майка с изцъклени от недоспиване очи и все някоя се оплакваше от скок в растежа, колики сакън ако някоя майка с бебе на АМ посмее да се оплаче следваше: „Ти да мълчиш. Нямаш причина да се жалваш.” Бяха едни сметки едно чудо.... Вечният въпрос беше: „Кога е следващият скок в растежа?” Не мога да си обясня защо просто не приемеха, че това си е нормален етап от растежа и няма да е винаги така.

# 460
  • Мнения: 813
 Явно свекървите много обичат да дават непоискани съвети. И за двете ми деца, които са изключително кърмени, при всеки разговор ме питаше пие ли вода бебето. Първо казвах не, тя отговаряше, че трябва да пие, да съм му слагала захар вътре, за да пие. Аз отговарях, а защо трябва да пие и т. н. После започнах да казвам само - да, пие (а те никога не са пиели вода, по време на кърменето) И разговорът приключваше много по-бързо Grinning

# 461
  • Мнения: 1 001
Не знам дали зависи дали е свекърва или тъща или дали жената е кърмила или не. В моя случай, моето семейство (майка ми и баба ми са кърмили), вкл. баща ми и дядо ме подкрепяха в кърменето. А свекърва ми, дето все й пречело нещо на кърменето (я да не се кърми често, я даването на вода, я кърмене само от едната гърда) ми беше дотегнала с безумните си съвети, и едвам я издържах да не я изпъдя. И даже не се усещаше, че очевидно е допуснала някакви грешки, и затова не е успяла. Но все си мисля, че е искала да си пуши повече цигарките (както прави и днес), отколкото да кърми.

# 462
  • София
  • Мнения: 8 657
Зависи си от човека, не от ролята в семейството. Майка ми много досаждаше на сестра ми навремето с племенника. После претръпна и вече не смее, да се възмущава на разни тъпи съвети и невярна информация. Работи в кухнята на АГ болница и редовно слуша лекциите за бременни.
Свекърва ми е много обран човек, и да си е мислела нещо, никога не ми е казала. Само веднъж се изцепи, че чувала, че не трябва да давам да детето да суче, ако веднъж съм спряла, защото щяло да има лоши очи 😂  А тя уж не е такъв човек, да вярва на баячки и суеверия. Но явно го беше чула някъде и да снесе информацията.
Никой от близките не си е позволявал да коментира кърменето, нито дължината му. Само са отбелязвали или са питали дали го правя.
Но разни майки в общи компании, в заведения-редовно. Не знам за какво възпитание говорим. Никога не бих си позволила да коментирам в лицето на някой защо не кърми, защо захранва еди как си. Единствено бих се намесила ако има грубо държание към бебето/детето.
По принцип, в ежедневието избягвам темата за кърменето. За да не възникват спорове с хора, които иначе са симпатични за по кафе. Също и за захранване, ергономично носене на бебето. Но някои зорлем напират да го обсъдят 😂 Аз смънквам и сменям темата, освен ако не искат конкретна информация и подкрепа. 

# 463
  • Мнения: 1 471
Ох сега леля ми ме пита разредил ли си е бебока храненията 😳 викам и защо да си ги разрежда, като е на 2м?! И тя Еми не знам, да си има някъв режим 😃 следващия въпрос разбира се-а нощта спи ли 😁 ( не знам защо всички ги вълнува това-нито някой ми го гледа, нито пък аз се оплаквам спя ли , не спя ли).
а баща ми пък пита от кога може да го записвам на детска кухня, че той навремето от 4-месечна ми бил взимал... иначе съм била лошо бебе- по цяла нощ съм ревала. Викам така е, като сте ме държали гладна през нощта съм ви ревала, да 😃

# 464
  • Мнения: 2 988
Пресни, пресни бисерчета от последните два-три дена:
1. Дай му пържени картофи. Той вече е голям. А и колко ли и ще изяде?
2. Филията, намазана с авокадо не е ли много мазна? Що не му правиш попарка? Joy (Репликата е на сестрата. Докторката каза, че не е мазно и е хубаво, че иска да яде това)

Общи условия

Активация на акаунт