Отговори
# 705
  • Мнения: 231
На мен пък ми е първо детенце, явно за това имам повече време да обръщам внимание на дрехите й Simple Smile  много ми е кеф да й сложа някоя готина свежа рокличка, да й направя кукуриго, да сложа фибичка в цвят Blush
Не съм от контещите се, напротив, но за детето ми е голям кеф и ми харесва да й купувам разни сладки дрешки (за ужас на баща й Grinning )
По темата - вчера си говорим с майка на площадката, чието дете е на 1,5 години. Обяснявам как почти съм махнала дневните кърмения заради връщането ми на работа през септември, но съм оставила сутрин, на заспиване и през нощта на поискване. Тя веднага ми каза, че вече не трябва да кърмя през нощта и да отбивам детето напълно(на 11 месеца е) , няма смисъл вече, само където не мога да се наспя. При въпросът ми до кога е кърмила тя, ми беше даден отговор "Ами много рано ми спря кърмата и не успях да кърмя, но много исках и ми беше много тъжно".
Аз не съдя, всеки решава кое колко му е важно и дали си заслужава да отдели време, за да намери достатъчно инфо - в случая за да разбере, че кърмата не свършва току така. Но тъпото е, че веднага са готови на непоискан съвет, по непозната за тях материя!
Нищо не й отговорих, а само й се усмихнах де, отдавна съм се отказала да се обяснявам Simple Smile

# 706
  • Мнения: 633
Те тези “инфлуенсърки” затова са ги налазили фирми за шишета  да ги рекламират 😝
Иначе те си слушат педиатрите, защото не им се търси и не им се занимава да се информират и да вземат някакво решение, по-скоро следват овчо 🤪. Здравните лица са за бой, че те не са в час и са заспали някъде в 83-та.
За дрешките, аз купувам много малко, само най-необходимото и избирам всичко си отива едно с друго, че да мога да комбинирам и така беб винаги изглежда все едно съм го мислила как да го облека. Некст например си пускат серийки и така действам със всеки размер.

# 707
  • Мнения: 1 212
Миналата седмица приятелка ми каза, че малкия (почти на 6 м.) е голям за нощно хранене, по повод, че й споделих че поне веднъж се буди нощем и му давам да суче.... Пропуснах си го покрай ушите само.
А за ужас на баба и на свеки още не съм го захранила 😆 В събота бяхме на пицария с тях и майка ми, и баба каза: Дайте му на детето нещо да си хапне, виж как ни гледа, още ли нищо не му даваш...
А на масата пица и хапки 😆
Пък свеки понеже ще заминава за един месец в чужбина я чух как говори на бебока: Ех бабке, ще замина и няма да те видя как ядеш картоф и морков 😆

# 708
  • Мнения: 430
Изобщо не разбирам защо е това бързане да се захранва Thinking
Иначе моят бебок е на 6++. Майка ми го похвалила колко добре се справя с яденето, а баба ми реагирала: "Ама тя защо му дава пюрета, кърмата не и ли стига?" Grinning
И баш по темата, изказване от позната: много е важно да се знае колко яде детето, освен това трябва да има режим, за да не му се товари стомахчето и да е спокойно. Иначе или преяжда, или не му стига и все не е доволно, милото. Става въпрос за новородено бебе. И ако не знаете, макар че ще съм хилядния човек, който го пише, водичката е панацея срещу гъбички в устата. Особено подсладената..

# 709
  • Мнения: 1 872
Това с меренето колко е яло, идва от цял живот диети. Те са все в истерия на тема хранене. Все има храни, които са "лоши". Особено по време на захранването. Трябва всичко да се отложи максимално, че да е сигурно, че детето ще развие алергия към нещо. Просто много жени имат много грешно отношение към храненето и то избива в мании по темата на храненето на детето. И после що били злояди деца? Ми как да не са като майките им са постоянно в истерия по темата. На всеки му отива апетита като храната не е за наяждане, а за контрол.


А конкретно за майката от предния пост - нека позная, бебето е вече с "колики". Сигурно са го почнали на всички възможни глупости - симетикон, лактаза, хомеопатия.

# 710
  • Мнения: 2 050
Мда спомням си с коликите, дават се по 3 вида капки 4 пъти на ден, ефект.. вероятно имагинерен. Аз бях купила нещо и съм го давала сигурно 5 пъти, щото то беше примерно половин час преди храна. Е как да стане, като моят лакомник беше все на хранилката..така де, гърдата.

А по повод режима, аз искрено се изненадах на твърдението на съвсем не глупава приятелка, че трябва да има поне 3 часа пауза между кърменията, защото като се смесела старата с новата кърма и нещо там прокисвало 👀 Представям си и ако старата е след като майката е изпила една студена бира, пък новата е кърмене на слънце 🙈😆

# 711
  • София
  • Мнения: 1 268
Връщам се от профилактичен преглед - Нефрология за бебета на 6 месечна възраст.
Докторката:за да са здрави бъбреците на бебето ви и за напред трябва да пие по 150-200мл вода дневно.
Аз : бебето ми не може да изпие толкова, тя до скоро не искаше никаква вода, сега със захранването пак цокне малко, но такова количество за деня няма как да постигнем.
Докторката:ще трябва, сега в тази жега всичката течност инче се изпарява от организма. Водата помага за едно, млякото вече си е за друго.
🙄🤔
Имаше и заръки за памперса 😂

# 712
  • Мнения: 7 776
И при мен този преглед беше пародия. Обясни ми се,че детето не може на 6 месеца да тежи толкова малко(6160кг към онзи момент), под норма било. Казах - напротив, детето е изцяло кърмено и е в норма. Отговор - аааааааа. Е няма такъв дебил. Мани,че не ми каза добре ли са бъбреците й, нищо не изкоментира. Трябваше с ченгел да измъкна някаква информация изобщо.

Ако беше някоя уплашена майка, която слуша доктори без капка съмнение, веднага щеше да се извади АМ...
Като се сетя и пак се ядосвам.

# 713
  • Мнения: 430
А конкретно за майката от предния пост - нека позная, бебето е вече с "колики".

Именно заради коликите бил въведен този режим, с цел да ги облекчава. Без режим били много тежки и едвам издържала... Rolling Eyes
Много ме подразни, че така егоистично поставя собствения си комфорт пред този на бебето, но това е друга тема. Някои деца просто не са случили на родители. Confused

# 714
  • Мнения: 3 439
Днес идва братчедка на мъжа ми. Тя не била вече бебе, докога...
Начи в началото си виках да издържа 1-2 месеца, после мина половин година, след тва викам айде до рождения ден (март) и на тринайсти юли бубка ще прави годинка Heart Eyes
Тея хора страшно ме амбицират и да ви кажа вчера вечерта четох за кърмене по време на бременност и тандемно кърмене Joy Та така, бременее ми се Grinning
Забравих да отбележа, че на братчедката се направих на разсеяно недочула, не ми се обясняваше.

# 715
  • Мнения: 2 050
Amphibia, аз до 7м на втората бременност кърмих първородния без проблем. Беше на година и 5-6 месеца като го отбих, не съвсем доброволно 🙈 ама беше много въртелив, пък на мен все ми се повръщаше и ми беше лошо. След 2м като пробвах да го кърмя тандем, той беше забравил как се прави, мискининът 😆

# 716
  • Мнения: 3 439
Е, то аз мечтая за момчета близнаци... Та ще видим Simple Smile

# 717
  • Мнения: 2 988
Амфибия, честито. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.

# 718
  • Мнения: 2 050
Е, то аз мечтая за момчета близнаци... Та ще видим Simple Smile
Внимавай какво си пожелаваш Wink Породени е да кажем весело Stuck Out Tongue Winking Eye, близнаци си представям още повече, а породени близнаци.. направо не ми се мисли Joy това ще е големият шлем на отглеждането на деца!

# 719
  • Мнения: 3 439
Именно, обичам предизвикателствата Simple Smile Не съм бременна, ама искам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт