Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 072
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 128
Така е Неви, само да са жив и здрави.Реакцията на майката е много важна в тези моменти.Явно и опита си казва думата.Hug

# 481
  • Мнения: 6 622
 Каква е правилната реакция в случая? Аз  не мисля, че знам как да постъпя в случая.

# 482
  • Мнения: 3 271
Giorgana, радвам се, че сте добре и че не е нещо сериозно. Днес ми е толкова студено, а аз обичам вкъщи да ходя по къс ръкав. Дано да няма нова вълна на болни. Аз няма как да задържа каката у нас. Тя е ученичка и доста ги товарят. Това значи да изостане много. Пък и тя има голямо желание да ходи на училище, много й харесва засега Simple Smile

# 483
  • Мнения: 128
Каква е правилната реакция в случая? Аз  не мисля, че знам как да постъпя в случая.
Лимонче, аз бях ходила на курс, като бременна за първа помощ на бебето.Има обаче много клипчета в нета, които се припокриват с ученото там.
Не се притеснявай, рядко става такова задавяне.Hug

# 484
  • Мнения: 6 622
Малката се дави постоянно като я кърмя, но бързо се оправя. Притеснявам се някой път да не се задави по- сериозно.

# 485
  • Мнения: 948
Баткото е имал леки задавания с кърма. Обаче сега... малката беше на дни. Виках бърза помощ.  Добре, че остана малко разум в тая ситуация. Обърнах я надолу... започна от главата пот да й капе. Умрях няколко пъти. Беше ад. Разбира се, първата реакция е най- важна..защото 25 минути бърза помощ... дано на никого не се случва.

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 17:41 от Maria_Mia

# 486
  • Мнения: 478
Giorgana, а ти всъщност какво направи? Можеш ли да ни пуснеш линк към такива клипчета за първа помощ?

На нас днес ни сложиха ваксините, поплака малко, но не наблюдавам някакви странни реакции засега. Малко ме очудиха коментарите на педиатъркта. Според нея бебчо е качил твърде много за последния месец, от 4,400 на 5,550. На мен това ми изглежда нормално, но според нея трябва да намаля храненията и да спра да го храня нощем. Той обаче изобщо не изглежда едър, издъжил се е, но определено не е дори и пухкав. Странно ми е да е гладен и аз да го държа на диета. При вашите бебчовци как върви теглото и колко пъти на денонощие ги храните?

# 487
  • Мнения: 2 109
За първия месец качи 1,300 и лекарката само коментира, че е доста, но не е ставало дума да го ограничавам. А определено е пухкав.
  Яде 6-7 пъти, само гледам да има 2,5-3 часа между храненията. Не си представям да го държа гладен, ще си изяде одеалото Joy

# 488
  • Мнения: 425
Нашият след няколко дни ще направи 2 месеца, тежи около 5600кг и е около 60см. Храни се доста често - има около 8-10 хранения. На кърма е, не сме били скоро при педито ,може и тя така да реагира като Вашите.

# 489
  • Мнения: 983
Йоана на 2 месеца е 5,600 кг и 60 см качила е 1,100 гр и 4 см ЛЛ каза,че е екстра момичето.Кърмя е на поискване дори не гледам часовника кога и давам.

# 490
  • Мнения: 133
Марти на 2 месеца беше 6.400 и 61 см., доста качил и трябваше да е на диета, но аз не се справям с ограничаването момичета, продължава да си хапва по 7 пъти по 120 гр. Страх ме е да отида на преглед като стане на 3 мес. Bowtie

# 491
  • Мнения: 469
Моето момиче го изписаха 3200. На 2.5 месеца е 6200 и 62см. Първият месец качи 1700. Педиатърката ми каза, че детето е на кърма и това, че качва много не е проблем. Отделно се увери, че детето се храни на поискване. А колко често суче ... На поискване. Simple Smile Денем и нощем. Когато поиска.

# 492
  • Мнения: 621
При нас за месец беше 1600 качил дебел си е, кръгъл и мишелинче става. Лекарката го коментира, но аз опитах да спра нощно ядене и не става. Оставила съм го ти си знае детето. На кърма е и на поискване, което е 2,5-3 часа през деня и 4-5 вечер. 7 хранения прави на 24часа

# 493
  • Мнения: 3 271
Нашата бебка носи дрехи размер 62 см и едва й стават, но лекарката я измери 55 см. Доста дундеста изглежда. На 2 месеца беше 5120, а на изписването 2850. Първите 40 дни качи 1550, но лекарката каза, че щом е на кърма, няма опасност от наднормено тегло.

# 494
  • Мнения: 1 123
Май само моето е миньонче 😅 Роди се 3,300 кг. Изписаха ни 2,950 кг. На 2 месеца беше 5,250кг. Сантиметрите са под 60. Педиатърката не може да й опъне крачето, за да я измери. На 2 месеца я изкара 54 см, а ние вкъщи я мерихме 57см. Роди се 50 см. Иначе си е доста пухкава, пу пу.

Общи условия

Активация на акаунт