Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 070
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 271
Първия път гладих някоко години. Даже почти 9 години нейните дрехи ги пера отделно от нашите. Сега не гладя, нито една дрешка не съм изгладила. Разчитам на сушилнята. Една приятелка ми каза, че в сушилнята от високата температура все едно са изгладени. Не знам дали е така, но ми е удобно това твърдение. Даже пера с нашия прах. Гледах скоро някакво чуждо предаване и там казаха, колкото по-малко стерилизираш средата на бебето, толкова по-рано то привиква към външната среда. Тук вали и отново сме си вкъщи, но аз не скучая. Чистя, имам да пиша теми за университета, отделно ми пращат да правя някои нещица от службата. И то денят минал.

# 511
  • Мнения: 4 671
До годинка е абсолютно безсмислено да се глади, да не кажа по-рано също. След като почне да се обръща и пропълзи, обърсва всичко и гладенето и стерилизирането се обезсмислят.
Моята педиатърка казва, че е хубаво поне 1 месец да се правят, докато свикнат с новата среда извън корема, след това нямало нужда.

# 512
  • София
  • Мнения: 1 635
Да попитам, докога смятате да гладите дрешки и да стерилизирате? Според педиатърката поне до годинка, но на мен това ми се струва доста.

Jillian, и аз много обичам сладко и съм утсановила, че няма спасение от него докато се опитвам да го намаля или да го заместя. Просто спирам рязко, първите няколко дена е много трудно, но след това желанието изчезва.

Знам, знам, само си мърморя.Hug Две години изкарах без захар. Сега примрънквам на общо основание, защото изтървах нещата докато бяхме в болницата с беб. Там от скука и нерви бързо намерих къде продават шоколадите. JoyAstonished

S and M, бия те с едно шише по-малко. Stuck Out Tongue Winking EyeJoyJoy

Нищо не гладя, освен за красота, но бебешките дрешки нямат нужда като цяло. Пускам всички чаркове, които имам (въпросното едно шише, помпа, чашки за кърма, лъжички) в стерилизатор само в случай, че се налага заради помпата. А нея я ползвам, ако се запушат гърдите. Т.е. около 4-5 пъти до момента. Само биберона го стерилизирам по-често в собствената му кутийка, може би веднъж на два-три дни.

# 513
  • Мнения: 948
Първите 40 дни  не можех да сядам. Освен заради шевовете, заради болките в таза и защипаният още през бременностна нерв. Като разглобена бях. Но имах  тонус. Сега се нормализирах физически, въпреки че намирам по някой и друг конец Joy и имам опъване като кихам, примерно, нооо нямам никакъв тонус. Страшно отпаднала се чувствам. Обожавам сладко, мога цял ден на бисквити и шоколади да карам. Сега изобщо не ме блазнят. Чак се притеснявам 😂 Не, че кантара върви надолу от този факт. Заковал се е на + 6 и това е.
Гладя и стерилизирам след всяко хранене. Пера отделно, разбира се с бебешки прах. С баткото гладих до годинка. Сега вероятно ще го съкратя. Всеки ден по една пералня й пускам и се насъбира доста.
Хахаха, много неприятно ще стане ако вторите ни деца прочетат как сме попретупали нещата 😂🤣

# 514
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз не гладя. И с баткото не съм. Мразя гладенето и не виждам смисъл в него за бебешки дрехи.
Стерилизирам шишетата на 3-4 ползвания.
И така едва ми стига времето Stuck Out Tongue .

# 515
  • Мнения: 4 966
Аз залагам на пълноценно хранене. Два месеца пих коластра на Аквасорс, сега пия зелени водорасли. Но не мога да кажа имат ли ефект. Чувствам се добре. Сутрин задължително закусвам кисело мляко с мюсли, слагам си и малко стафиди. С първото дете до двадесетия ден от раждането ми извадиха двата мъдреца. Доста се бяха разклатили и ме боляха. Дори като родих не ме болеше толкова от раждането, колкото зъб 🤔
По време на бремеността пиех коластра, зелени водорасли и разни други работи от аквасорс. Не знам дали е от тях, но е факт че кой знае какви проблеми нямах през бремеността, не съм се и разболявала от нищо вече година, а всяка зима или пролет си карам някое грипче...имам още време, де.
Иначе и аз стерилизирам на 2-3 ползвания, но гладя дрешките, защото ми харесва какви мекички стават, пък и подреждам и сгъвам и поне бебешките шкафчета и чекмеджета са подредени😊Иначе моите дрехи и на мъжо не пипам, освен ако не е крайно наложително...и мъжът ми сам си глади ризите за работа, защато си има правила и реших че ще е най- удобно ако въобще не се занимавам!

# 516
  • Мнения: 6 622
Аз гладих само първият месец и после се отказах. Мразя да гладя, а и съм със сушилня. Но пък съм малко чалната и купихме на бебето пералня само за нейните дрешки. Сега вкъщи си имаме две перални и сушилня 😁
Бибата я стерлизирам всеки ден и помпата след всяко ползване.

# 517
  • Мнения: 697
Аз пия калций магнезий и цинк на джеймисън, вит д и биозин мама. Също в12 и фолиева киселина (с дефицит съм). След самото раждане много ми се спеше, но други оплаквания нямам. Siiv вземи нещо.

Момичета според вас коликите нормално ли е да ги няма една седмица и от снощи днес цял ден рев.... Тъкмо си мислех, че минаха...

П. С. Не гладя, а в сушилня и аз суша, то е доста висока температурата та си мисля, че върши работа.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 22:01 от teg

# 518
  • Мнения: 2 109
Аз изгладих веднъж, преди раждането Grinning . Стерилизирам 2-3 пъти седмично. Като цяло съм привърженик на сблъсъка с бактерии.
 Не пия добавки, от както родих се чувствам супер. Всички неразположения отпаднаха, но и с ММ се редуваме през нощта и общо взето се наспивам добре.
 teg, и аз преди два дни си мислех, че са изчезнали, но се появиха пак.

# 519
  • София
  • Мнения: 287
Моя мъник утре става на 2м биберон давам, тия дни реве като заклан, незнам какво му става, мисля си че са колики или скок в растежа,вчера го води на лекар и всичко му е ок. Днес почва да суче и почва да реве, дърпа се, ядосва се, ужас е, размразих му кърма, изяде 10мл и се успокои от шишето, а сложа ли го на гърда пак почва да се сърди🙄какво може да е според вас?

# 520
  • Мнения: 697
Тес и ние днес следобед сме така, страшно ме изнерви. А си течеше нормално кърмата.... Аз подозирам, че се превива заради коликите....

# 521
  • Мнения: 4 966
При нас често се случва така. Понякога е много гладен и чувам как коремчето му къркори от глад и той се присвива,а напоследък когато не е гладен също пищи на гърда.

# 522
  • Мнения: 3 271
Моята пък е голяма любопитка. Не може да се наяде от озъртане. Постоянно пуска гърдата и почва да се оглежда. Много често пуска гърдата, гледа ме и се усмихва. За първи път прояви привързаност към баща си. Той й говори половин час и като стана, тя се разплака следейки го с поглед. В банята също стана много интересно, рита и се смее, пръска вода. Изобщо тя е голяма купонджийка и затова по-рано от 12.30 не  заспива Simple Smile. Прави паузи през ноща от 4,5 или 6 часа. Всяка нощ е различна. Аз обаче спя толкова дълбоко, че се случи мъжът ми да ми казва, че бебето плаче. Кърмя я, а изобщо не помня сутринта в колко часа, колко пъти съм ставала. Преди спях на съединител с първото дете, с едно отворено око.

# 523
  • Мнения: 425
Аз мислех ,че е поприключил с коликите и от 2/3 дни така му се засилиха. Постоянно изкарва газове и е много жалничък като се присвива от болка. Не знам на какво се дължи така да се увеличат вместо да му спират вече коликите...

# 524
  • Мнения: 948
Моята девойка преди 2 часа не заспива. Нощна птица. Как е при вас? При нас заспиванено е тегаво напоследък. Става нервна, напъва се, мрънка, започва да си търка главата, рови в устата...повръща от това. Опитвам на ръце, но права, седнала ако съм пак мрънка и се пъне. Ако заспи, щом я оставя в леглото се ококорва...и пак отначало. Яд ме, че биберон не иска. С погнуса го плюе и спрях с опитите вече.

Общи условия

Активация на акаунт