Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 31 991
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 266
Аз не съм се цедила. Не знам какво количество произвеждам. Но много често тя има 3 часово сукане вечер. По скоро дъвкане на зърната. И двете ми деца не искат биберон. Иначе нямам против, няма зърната ми да стават на биберон. Пия по минимум 3 литра вода дневно. Имам малък бюст 80 b. Първия път нямах поражение никакво. Сега ще видя как ще е.

# 106
  • Мнения: 4 647
При мен, ако има 3 часово сукане, нямам против, но при нас има ръмжене, дразнене, че не пуска, писъци и т.н. нервничи, че явно няма мляко, рита, дърпа се. Ако е спокойна и суче, няма да съм толкова притеснена, но с нейното поведение, още повече се шашкам.
Зазу, сподели после.

# 107
  • Мнения: 3 266
И при мен е ръмжене, дразнене и дърпане нервно на зърното. Но аз мисля, че я боли коремчето и затова. Adream, защо мислиш, че няма и затова се дразни?

# 108
  • Мнения: 4 647
И при мен е ръмжене, дразнене и дърпане нервно на зърното. Но аз мисля, че я боли коремчето и затова. Adream, защо мислиш, че няма и затова се дразни?
ами защото дъвче и не преглъща, пуска зърното и не иска да го захапе, а търси да суче, върти главата, все едно търси друга гърда Sad и като опитам да се цедя, почти нищо не излиза, гърдите са ми меки, не усещам уплътняване и напрежение, и въобще всички симптоми на изпразнени гърди. В началото ясно се усещаше плътност, но това само седмица-две, след това вече не.

# 109
  • Мнения: 3 266
С първата ми дъщеря също по едно време омекнаха, но беше изцяло на кърма 11 месеца. Растеше си нормално. И аз бях изпаднала в ужас, че е гладна, а тя е имала колики. Обади се на консултантите по кърмене. Аз разговорях с една дама по телефона и се поуспокоих.

# 110
  • Мнения: 1 410
Неви86 може ли номер на консултантите, може и на лични.
Благодаря предварително. Това че хълца след кърмене дали означава че гълта въздух при сукане както пише в интернет или че се наяло

# 111
  • Мнения: 478
При мен също в началото гърдите бяха напрегнати и твърди. Вече през повечето време са меки, но това няма отношение към количеството мляко. Имам везна вкъщи и от време на време контролно меря преди и след хранене, и виждам, че си хапва нормално.

И при мен се случва да е неспокоен, да се дърпа и да не засуква, но мисля, че е защото го боли коремчето. Не е през цялото време, а на моменти, когато свива или опъва крачета, почервенява и се напъва. Ако е от самото начало на кърменето, може струята да е твърде силна, ако е в края може да е слаба и затова да се ядосва. А като други вероятни причини четох, че може да са млечница, кърмаческа стачка или лактационна криза. Каквото и да е, има решение.
Ние откакто се кърмим през всякакви периоди минахме, вероятно и още изненади ни очакват, но ако не се отказваш и продължаваш да упорстваш, тези периоди се израстват. Срещата с консултант много ми помогна, аз също силно я препоръчвам.

# 112
  • Мнения: 3 266
Jullian, как е бебо? Оздравя ли? Честит празник, момичета! Обичайте и бъдете обичани! Догодина ще празнуваме Трифон Зарезан с хубаво винце! Нашата бебка пак заспа в 2 часа. Държах я будна от 18 ч., но това не й пооречи да бодърстува 8 часа. В началото си гукаше, смееше се, а към 23 вече се изнерви и до 2 беше пак на цицата и дърпаше нервно. Не знаех, че гърдите ми могат да издържат на това мачкане и стискане.🐵

# 113
  • Мнения: 4 647
Зазу, какво стана на кафето? Има ли специални неща за успешно кърмене, сподели? Simple Smile
Джилиан, как сте? И моята принцеса още хърка, вадя сополчета, и утре ще я водя при педито, че май и прегракна и съм се шашнала.
Днес я мерих на нашия кантар и я изкарах даже по-малко от консултацията Sad и съвсем се спекох Sad дано не е така

# 114
  • София
  • Мнения: 9 107
Препоръчаха да кърмя на час и половина - т.е. след като приключи едното кърмене засичам час и половина и почвам следващото. Другото е да цедя не непосредствено след кърмене, а 40 минути след това, но забравих да питам дали успоредно на кърменето на час и половина. По-скоро не.
Казаха, че мога да редувам многократно гърдите, т.е. като изсуче втората, връщам на първата, защото млякото се произвежда непрекъснато. Като свърши едното, почва да се произвежда другата порция. Ако бебето се нерви и не му се чака, се слага настрани или се дава на таткото за малко - примерно 10-тина минути.

# 115
  • Мнения: 68
Момичета, понеже от два дни беболина е неспокойна, което ме навява на мисълта, че не й стига кърмата, педито ми изписа таблетки Lactil. Стимулират производството на кърма . С копър и анасон са. Някой има ли впечатления от тях?

# 116
  • Мнения: 469
Момичета, при мен това свърши отлична работа! Сега пак ще сложа, защото май сме в скок в растежа и положението е лошо. Нямаме достатъчно напишкани пелени.

# 117
  • Мнения: 3 266
Момичета, при мен това свърши отлична работа! Сега пак ще сложа, защото май сме в скок в растежа и положението е лошо. Нямаме достатъчно напишкани пелени.


Как скок в растежа?

# 118
  • Мнения: 469
Момичета, при мен това свърши отлична работа! Сега пак ще сложа, защото май сме в скок в растежа и положението е лошо. Нямаме достатъчно напишкани пелени.


Как скок в растежа?
Ето тази статия ми хареса, заповядай:
http://-spam013-/article/4059-Скоковете-в-растежа-на-бебето-–-ко … во-да-направим%3F

# 119
  • Мнения: 1 410
zazu1 пита ли за дохранването през това време. Дали да се дава на бебето AM или не?
Днес бях на преглед моята АГ ми изписа ricin us  communis 5CN, много помагало за кърмата, хомеопатично лекарство е било. Знаете ли нещо?

Общи условия

Активация на акаунт