Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 062
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 478
Jillian, сигурно ти е много трудно Hug Нека възможно най-бързо се оправи бебчо и да си се приберете здравички вкъщи!

Водичка аз предлагам след кърмене, когато не се е унесал (в такъв случай не рискувам да го будя) и то само глътка-две колкото да си изплакне устата, за да не се развиват бактерии. Не се съпротивлява, защото вече не е гладен, пък и е глътнал вече колкото трябва докато осъзнае, че не е мляко Grinning

Какво мислите за спирането на нощните хранения по желание на родителя? Педиатърката ми каза, че коремчето трябвало да си почива през нощта и да съм го залъгвала с биберон или вода, когато се буди. Трябвало като заспи след къпане да се събуди чак на сутринта. На мен това ми е трудно да си го представя. В момента той става на три часа къде от глад, къде от колики, но ми се къса сърцето като го гледам и не знам как в тези моменти да го държа гладен.

И още нещо да ви попитам, срещате ли бебето с други хора? Засега вкъщи е идвала само майка ми. Днес той става на 40 дена и утре ще идват родителите на мъжа ми. Много са се навили да го гушкат, разбирам ги, но не ми се иска много такъв близък контакт. Ще ги оставя да му се порадват, разбира се, но много ме е страх сега с всички тези вируси. Навън го извеждаме като е хубаво времето, но там е открито и никой не се навира в него.

# 136
  • София
  • Мнения: 9 111
Jillian, а в коя болница сте?
Бързичко да оздравявате Flowers Hibiscus!
Аз много се притеснявам да не ни се наложи, че някак си имам усещането, че липсва специализирана детска болница и за всеки един специалист трябва да четеш и да търсиш кой е добър, докато намериш, защото има и доста, които хич не са добри.

# 137
  • Мнения: 983
Jillian бързо оздравяване на бебчо да се приберете по скоро вкъщи!
И моята девойка има хрема пръскам с морска вода и почиствам с помпичка.Вода се опитвам да давам,но такава муцунка прави все едно отрова и даваш.Научила се е как да ми привлича вниманието започва да си лапа юмручетата все едно е страшно гладна при което аз е взимам и слагам на гърдата а тя или сукне два пъти или изобщо не засучи и или заспива или вземе да ми се кокори и усмихва.И аз разбира се си е погушкам малко и тя доволна.

# 138
  • Мнения: 55
Здравейте мами, нова съм в групата. На 27.01 се роди първородния ми син - Павел. Но за жалост с вроден дефект на пикочния мехур и уретера. Свързахме се с д-р от Пирогов - Момчилов и очакваме да ни насрочи дата за преглед и да ни разясни какви операции ни очакват. Някой преминавал ли е през такива проблеми.

# 139
  • Мнения: 697
Привет момичета досега само ви чета... След леката бременност и раждане изпаднах в нетипично за мен състояние на умора и сънливост... Добре, че е мъжът ми да държи фронта, че аз само кърмя, цедя, ям и спя... Дано скоро съм човек.

Jillian и тук стискаме палци и чакаме новини.

Някой беше писал по горе, че не е сигурен им ли кърма, защото не успява да изцеди. Да кажа от опит, каката беше 6 месеца само на кърма и след това до 8ми месец основно на кърма, защото трябваше бавно захранване по препоръка на лекаря. И нищо почти не успявах да изцедя. По всяко време на денонощие съм пробвал. А тя си беше ок, явно й стигаше. Та това, че не изцежда те не ознавача, че нямате кърма.

Иначе при мен нещата се повтарят с кърменето, тръгва тегаво. Първият път беше, защото сама сложих режим и трудно я научих да засука, изобщо нищо не знаех за кърменето тогава, в крачка научих. Сега, тази девойка, защото е поспалива и трябва сега да се цедя, сега нещо изцеждам, няма да пиша колко, защото прочетох напред за 80 100 грама,  и да не ставам за смях Wink

Не разказах в болницата как се обезводни, та едно денонощие на системи и даже антибиотик, най кошмарното денонощие....

Продължавам да ви чета и се надявам да изляза скоро от дълбока дрямка и да пиша по често.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 19:53 от teg

# 140
  • Мнения: 1 410
Имам въпрос към кърмещите майки: дали се цените след кърмене или вече не? Т.е. тези които нямат проблеми с кърмата

# 141
  • София
  • Мнения: 1 635
Aya, аз не се цедя (наложи се само два пъти, защото се бях препълнила). Но бебето суче на поискване и ако се налага виси по цял ден на гърда. Сега е обратното, понеже е болен, спи повече, не суче толкова много, започвам да усещам, че кърмата намалява. Трябва да го ръчкам, за да яде милото.

Благодаря ви за пожеланията. Дано скоро се изпълнят.Hug

# 142
  • Мнения: 1 410
jillian скорошно оздравяване, ох милото, така ми е мъчно за тези беззащитни създания като се разболеят Sad.

# 143
  • Мнения: 83
Maria_Mia, при нас от 2 3 дни е този кошмар. Будуване, реване ужас Sad

# 144
  • Мнения: 469
Имам въпрос към кърмещите майки: дали се цените след кърмене или вече не? Т.е. тези които нямат проблеми с кърмата
Не съм се цедила изобщо. Не мога да изцедя и грам. Първият месец наддаде 1700гр и 7см, одеве на кантара показа 1кг отгоре, а няма навършени 2 месеца. В смисъл, качва, има мляко.

# 145
  • Мнения: 983
Здравейте мами, нова съм в групата. На 27.01 се роди първородния ми син - Павел. Но за жалост с вроден дефект на пикочния мехур и уретера. Свързахме се с д-р от Пирогов - Момчилов и очакваме да ни насрочи дата за преглед и да ни разясни какви операции ни очакват. Някой преминавал ли е през такива проблеми.
Добре дошла и кураж стискам палци всичко да е наред и бързо да преминете през този кошмар.
Днес малката е точно на 40 дни и ходихме на чиста молитва.Утре ще дойдат близки на баща и за погачата а в неделя ще дойдат мои приятелки защото няма къде да събера 10-15 човека.

# 146
  • Мнения: 948
Maria_Mia, при нас от 2 3 дни е този кошмар. Будуване, реване ужас Sad
Дано е скок в растежа, че се вкарвам във филми вече... на ръце успокоява ли се? Днес и дундуркане не помогна...

# 147
  • Мнения: 128
Момичета вие извеждате ли сега бебенцата?Питам ви по повод треската с морбилито?Ние излизаме, но ми казват да спрем, докато отмине!Аз знам, че все пак се прехвърлят антитела от раждането, независимо дали майката кърми или не.Моля да си кажете мнението, че се ошашках.

# 148
  • София
  • Мнения: 287
Момичета вие извеждате ли сега бебенцата?Питам ви по повод треската с морбилито?Ние излизаме, но ми казват да спрем, докато отмине!Аз знам, че все пак се прехвърлят антитела от раждането, независимо дали майката кърми или не.Моля да си кажете мнението, че се ошашках.
Е то може да продължи доста месеци... Ако не го събирате бебето с други хора не виждам проблем да си е на въздух, ваксинираните хора не могат да са преносители по принцип.

# 149
  • Мнения: 948
То тепърва набира скорост морбилито. Бебетата имат имунитет предаден през плацентата. Но той е минимален, според лекари. Ние още не сме излизали. Нито тя, нито аз. Планирам идвите дни при хубаво време да се разходим в парка. Но на дистанция от хора.

Общи условия

Активация на акаунт