Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 31 989
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 214
Момичета ,чудя се дали да си купя бебешка електронна везна за да следя по колко мл кърма изяжда понеже в момента суче и дохранвам с изцедена кърма и не знам колко допълнително да му давам , а понякога повръща на фонтан от преяждане.
Мислите ли че вършат добра работа? Или не е точно?
Скъпички са...
Аз бих ти препоръчала да не го правиш, понякога кантарите не измерват точно и може да те обърка съвсем .

# 211
  • Мнения: 1 327
Ще Ви споделя как я мерих нашата принцеса .Имам ел.кантарче с кукичка .С него теглим меса и т.н .Правя една люлка от един чаршаф отгоре с вързан .Слагам я вътре и вдигам лекичко над леглото Simple Smile Много е точен .Вече не я меря но в началото го правихме.

# 212
  • Мнения: 3 266
Мен са ме мерили така с кантар с кукичка навремето. Аз пак ще кажа, че съм против това постоянно теглене. Някои вече ще ме анатемосат Simple Smile

# 213
  • Мнения: 948
Имам от баткото. Тогава ми даваше ориентир докато се напаснем. Сега за тегло я ползвам веднъж седмично.

# 214
  • София
  • Мнения: 9 106
Здравейте момичета.
Бебчо е със секрет от окото още от болницата. Беше прозрачен. Не минава. Педиатърката каза, че ще ни даде направление за очен лекар, но в началото на март, защото не сме и дали навреме ЕГН-то му и още не се води нейн пациент официално (ако правилно съм разбрала).
Междувременно секретът тази нощ доста се е засилил и прави много зелени гурелчета непрекъснато.
Чудя се да го водя ли на очен или в някоя лаборатория да вземат секрет, или да почвам да му слагам капки с локален антибиотик.
Дайте съвет моля. А и ако знаете добър очен лекар за бебе в София, ще ми е от полза, ако можете да препоръчате.
Благодаря Flowers Hibiscus .

# 215
  • Мнения: 4 643
Зазу, има една детска очна клиника, много добри лекари, Визус се казва, към Горна баня мисля беше, виж в Гугъл.

# 216
  • Мнения: 3 266
Това не е ли слъзният канал? Не съм особено компетентна. Но в никакъв случай не му слагай капки на своя глава. Аз на себе си не бих сложила, а какво остава за децата. Jillian, как е бебе Марти? Изписаха ли ви? Ние снощи будувахме до 3 и 15. Заспива за 10 минути и се буди нервна. Да ви попитам какъв цвят са очичките на бебоците ви? Моята бебка е с чисти сини очички, но предполагам няма да останат такива. Кака й беше със сини също и то до 2 години, а сега са някакви лешникови, пъстри. Ние на 26 февруари сме на ортопед някъде в центъра на София при доц. Кацаров ни праща личната. Даде ни направление, но допълнително се плаща 50 лв. за ехограф. След 8 дни ставаме на 2 месеца и се почва с ваксините.

# 217
  • София
  • Мнения: 9 106
Ами с гъст зелен секрет едва ли е само слъзният канал. Иначе и той може да е запушен и да предразполага към развитие на инфекции.

# 218
  • Мнения: 133
Зазу и ние сме със същия проблем. Сменихме два вида антибиотични капки и нищо. Днес сме с баткото на очен лекар, дано прегледа и бебо, че в чудо се видях.

# 219
  • Мнения: 86
При нас пък пъпчето все още отделя някакъв жълтеникъв секрет. С баткото го нямаше това чудо, по думи на акушерката щом няма кръв и няма неприятна миризма не е притеснително... Другата седмица сме на доктор и ще видим къде е проблема. С толкова малки деца и най-малкото неразположение и направо откачам,само го мисля какво що Confused

# 220
  • Мнения: 133
Момичета, тези от вас, които не кърмите, по колко мл. АМ изяждат вашите бебоци и на колко часа се храните? Моят син хапва по 120мл. на 3часа и имам чувството, че не му стига. Blush

# 221
  • Мнения: 56
Моето момче яде по 160 мл, 6 пъти дневно. Струва ми се много, но педиатърката каза, че не е проблем, защото е качил за първия месец нормално- 1 кг.

# 222
  • Мнения: 948
Iv, по 90 мл на 3.5- 4 часа. Ако хапне 100 го връща. И покрай коликите гледам да не я товаря  много.
Очите са синкави докато се кърми. Очаквам нейните  да си променят скоро, защото сме на АМ.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 12:02 от Maria_Mia

# 223
  • Мнения: 752

Нашият бебок е на адаптирано и трудно изяжда 105мл, утре ставаме на месец Simple Smile
Има моменти в които е гладен преди 3тия час, но като цяло го засища за 3 часа Simple Smile
Като тегло от изписването беше надал 850гр преди няколко дни,  т.е движи се добре Simple Smile

Момичета, тези от вас, които не кърмите, по колко мл. АМ изяждат вашите бебоци и на колко часа се храните? Моят син хапва по 120мл. на 3часа и имам чувството, че не му стига. Blush

# 224
  • София
  • Мнения: 1 635
Неви, все още сме си в болницата. Искат да направят 10 дни антибиотик и вероятно в събота ще ни изпишат. По-добре е дребосъчко. Наддава солидно.

Очите са тъмно-мътно сини, според мен ще станат кафяви по някое време. Такива бяха и на момичетата.

За пъпчето - все още го почиствам със спирт и и намирам кървави корички, но педиатърката каза, че е имал дебела пъпна връв и е нормално да се възстанови по-бавно.

Общи условия

Активация на акаунт