Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 048
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 635
Днес в болницата видях една мама да прави мляко на бебето си. Извади едно с такива отделения, които коментирате. Ама,.че айляк!!! Чак ми се прииска да не кърмя ... Че ми се и пуши и сънувам,.че пуша. Но ще си я кърмя още.

Хаха, аз пък обратното си мисля, че съм айляк с кърменето. Ходя си където си искам с бебето и винаги е сготвено. Само се дразня, че трябва да си купя още сутиени за кърмене, че се цапат супер бързо. А, да .. и някое и друго уиски бих пийнала, ама... 

Ани, аз не предлагам често вода, само, когато се разхълца (да речем 3-4 пъти е пил до момента). Малко се чуди какво става и трябва да мине известно време, за да се усети какво да прави с шишето. Това, след леко отвратената физиономия. Grinning

# 421
  • Мнения: 948
Мяташ пелената, забиваш се на някоя скришна пейка и храниш...  хубави моменти. А сега - бутилки, през нощта треперя сънена да не сложа повече мерителни лъжици и т.н Ама пък си пуша. Единственият +
Някой ползва ли нагревател май се казва за шишетата? Купих на Чико, но не загрява водата на 30 градуса, както ми го рекламираха. Докарва я до вряла... 🙄

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 00:47 от Maria_Mia

# 422
  • Мнения: 2 109
Аз ползвам някакъв евтин, за 20-30 лв. Според мен правят едно и също всичките, умишлено го усилвам, за да топли по-бързо.
 Аз вече успявам да изцедя колкото за едно хранене на ден, другото е АМ. И все пак нито мога да пуша, нито да си сипя едно.

# 423
  • Мнения: 759
Аз ползвам Avent IQ и съм много доволна

Мяташ пелената, забиваш се на някоя скришна пейка и храниш...  хубави моменти. А сега - бутилки, през нощта треперя сънена да не сложа повече мерителни лъжици и т.н Ама пък си пуша. Единственият +
Някой ползва ли нагревател май се казва за шишетата? Купих на Чико, но не загрява водата на 30 градуса, както ми го рекламираха. Докарва я до вряла... 🙄

# 424
  • София
  • Мнения: 9 110
Честит празник, момичета!
Бъдете здрави, обичани и щастливи със семействата и близките си хора Flowers Rose .
Нашата бебешка везна днес ми прави номера. Или изветряват батериите или нещо не е позиционирана правилно. Първо днес ми показа бебчо с 50 грама по-лек, а вчера се разпра да яде и погълна рекордно количество АМ, второ претегляне - с 500 грама надолу No Mouth, тук вече сърцето ми слезе в петите, докато усетя, че нещо не е в ред. Трето и четвърто претегляне - показаха горе-долу това, което очаквах. После видях, че и дистационното се е било подпъхнало леко под везната и или е от него, или батериите сдават багажа.
Бебчо два дни не е акал. Кога трябва да почна да се притеснявам? Нали имаме опасения за алергия към белтъка на кравето мляко и купих специализирано АМ и почнах да му додавам от него в неделя като не му стига кърмата, вместо досегашното Хип Комфорт. До сега акаше веднъж на два дни като излиза диарично в голямо количество (явно покрай невъзможността да обработи тези белтъци). Струва ми се, че почват да отшумяват част от симптомите - обривът се изчиства, очичките поспряха да сълзят толкова силно, има доста по-малко газове, но не е акал вчера и онзи ден.

# 425
  • Мнения: 3 269
Честит празник, скъпи момичета! Бъдете обичани и силно желани! Аз не давам вода, ака по четири пъти средно на ден и много пишка. Аз пия много вода. В началото 3, 4 литра, сега малко по-малко. Консултантката по кърмене ми каза, че ако давам вода, я държа на диета. Каката се роди в адска жега и не акаше по 1,2 дни. Веднъж изака едно като копче, приличащо на сбито сено. Толкова плака от зор, докато го изака, че и аз плаках с нея. Хапвах си круши и нещата се подобряваха. Уж няма как чак толкова храната ни да се отрази на кърменето, но помагаше. На малката й откриха стафилококи от секрет в нослето. Днес ще звънна да питам какво да правя. Аз също мисля, че кърменето е изключително удобство. Вчера кърмий в парка, по-точно в колата на една приятелка до парка. И така не си наруших разходката. Бих се радвала да направим една Борисова градина заедно. Аз в момента нямам кола. Мъжът ми в понеделник блъсна сериозно неговата и сега кара моята. Времето е пред нас.

# 426
  • Мнения: 1 326
Честит празник, мамчета! Бъдете много обичани и уважавани!
При нас непрестанния рев си продължава. Вчера малкият стана на 40 дена. Ходихме на църква, но погачата я отложихме малко. Все се надявам, че ще се поуспокои, само дето май е напразно. Само яде и реве...много рядко спи и то пак е в полубудно състояние и в готовност да реве. Не знам рефлукс ли е в крайна сметка (така го диагностицираха), колики ли са или инати, но е ужас. За отминалото денонощие имам час и нещо сън. Все сме на ръце, че някой път и на крака, но и това му писва. В чудо се виждаме. Не спи спокойно изобщо, все мърда, мрънка, свива се. Та си мисля да си купя слинг, че ръце не ми останаха. Можете ли да препоръчате някакъв? Хич не им разбирам.

# 427
  • Мнения: 759
Приблизително нашата ситуация, но започнах да включвам мляко анти-рефлукс и живота стана по-хубав Simple Smile
Опитайте,

Честит празник, мамчета! Бъдете много обичани и уважавани!
При нас непрестанния рев си продължава. Вчера малкият стана на 40 дена. Ходихме на църква, но погачата я отложихме малко. Все се надявам, че ще се поуспокои, само дето май е напразно. Само яде и реве...много рядко спи и то пак е в полубудно състояние и в готовност да реве. Не знам рефлукс ли е в крайна сметка (така го диагностицираха), колики ли са или инати, но е ужас. За отминалото денонощие имам час и нещо сън. Все сме на ръце, че някой път и на крака, но и това му писва. В чудо се виждаме. Не спи спокойно изобщо, все мърда, мрънка, свива се. Та си мисля да си купя слинг, че ръце не ми останаха. Можете ли да препоръчате някакъв? Хич не им разбирам.

# 428
  • Мнения: 1 326
Приблизително нашата ситуация, но започнах да включвам мляко анти-рефлукс и живота стана по-хубав Simple Smile
Опитайте,
А кърмиш ли или сте изцяло на ам? При нас изписаха един сироп, но нещо не му понесе добре и повръщането стана още повече.

# 429
  • Мнения: 396
Честит празник мили дами и майки , бъдете обичани! 😘
Относно разходките и аз имам кутийка за АМ и термос взимам 2 шишенца и излизаме към 12 . Вчера купих едно кенгуру на мартака cangaroo 35 лв беше пише че е от 0 месеца до 9 кг , пробвах до изглежда удобно но не съм ги ползвала още. След ваксините 1и 2 ден му давах по веднъж панадол и нямаше температура само една сутрин 37.2 което почти нищо не е . Само първия ден се стряскаше и беше неспокоен и плачеше на сутринта беше весел вече.
Аз искам да попитам колко , какво обличате бебетата като излизате навън ? Понякога си мисля че но навличам , а понякога че е леко облечен ? 💙

# 430
  • Мнения: 759
Ние сме изцяло на ам, но се оказа, че реве защото е гладен (след рефлукса) и му давам 1/3 ар и 2/3 ам и даже спи 4-5 часа през ноща без да се буди. Опитайте да давате ар около 30 мл и другото кърма за да видите как ще подейства при вас , но съм почти сигурна, че е същата ситуация, ходехме като бушонирани в къщи до преди да започна да смесвам.


Приблизително нашата ситуация, но започнах да включвам мляко анти-рефлукс и живота стана по-хубав Simple Smile
Опитайте,
А кърмиш ли или сте изцяло на ам? При нас изписаха един сироп, но нещо не му понесе добре и повръщането стана още повече.

# 431
  • Мнения: 3 269
Момичета, ваксината от болницата в рамото ни стана подута и червена с връх. Имате ли идея дали е нормално?

# 432
  • София
  • Мнения: 1 635
Неви, малко ще пиша на теория, защото не си спомням да е било така с каките като бебета, но ако това е БЦЖ-то на мен ми се струва нормално. От него трябва да остане белег, ако ваксината работи. Ако не се лъжа проверяват дали го има на 6 месеца и ако - да, супер. Ако няма се прави манту, което ако излезе отрицателно се поставя нова ваксина. На големите деца от БЦЖ със сигурност се появява зачервена и дори гнойна пъпка на мястото около 40 дни след поставянето.

# 433
  • Мнения: 425
Днес в болницата видях една мама да прави мляко на бебето си. Извади едно с такива отделения, които коментирате. Ама,.че айляк!!! Чак ми се прииска да не кърмя ... Че ми се и пуши и сънувам,.че пуша. Но ще си я кърмя още.

Хаха, аз пък обратното си мисля, че съм айляк с кърменето. Ходя си където си искам с бебето и винаги е сготвено. Само се дразня, че трябва да си купя още сутиени за кърмене, че се цапат супер бързо. А, да .. и някое и друго уиски бих пийнала, ама... 

Ани, аз не предлагам често вода, само, когато се разхълца (да речем 3-4 пъти е пил до момента). Малко се чуди какво става и трябва да мине известно време, за да се усети какво да прави с шишето. Това, след леко отвратената физиономия. Grinning

Аз исползвам едни тампончета ,които слагам в сутиена за да не се цапа каъо потека 😁

# 434
  • Мнения: 3 269
Jillian, благодаря за отговора. И аз имам някакъв бегъл спомен, че е ОК да има такава реакция. Днес говорих с педито за стафилококите в носа и забравих да я питам за тази реакция от ваксината. Толкова много забравям, момичета. Направо е ужас. А толкова много неща съм си наумила да чета и уча докато съм по майчинство. И пак почнах да се тъпча много. Все се чудя какво да ям и сега се чувствам като плондир.

Общи условия

Активация на акаунт