Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 051
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 122
ММ е на етапи. Един ден иска вече второ, на другият иска да изчакаме, на третият ден каза "Май не искам, защото не знам дали ще го обичам толкова, колкото обичам Поли. Нея я исках най-много." Като жена е станал 😅😅
При мен няма цикъл, само жълтеникаво течение, кърмя.

И при мен цикъл няма (възможно да няма докато кърмим) и имам жълтеникаво течение, което ме притеснява всъщност, защото имах същото без симптоми по време на бременността и се оказаха гъбички. Ще трябва да ида да го проверя това, защото вече ми писна да ми текат разни неща. Не вярвам все още да са лохии, минаха 2 месеца и половина вече.
И аз трябва да отида, но нямам време за себе си. Ужасно е, сменям по 4,5 дневни превръзки.

# 541
  • Мнения: 948
И при мен има течение след цикъл. Като лохиите е жълтеникаво. Моят лекар каза 2 месеца след раждането за преглед. По една микробиология може да се пусне, ама май се чистим още. Поне при мен няма други симптоми.

# 542
  • Мнения: 469
ММ е на етапи. Един ден иска вече второ, на другият иска да изчакаме, на третият ден каза "Май не искам, защото не знам дали ще го обичам толкова, колкото обичам Поли. Нея я исках най-много." Като жена е станал 😅😅
При мен няма цикъл, само жълтеникаво течение, кърмя.

И при мен цикъл няма (възможно да няма докато кърмим) и имам жълтеникаво течение, което ме притеснява всъщност, защото имах същото без симптоми по време на бременността и се оказаха гъбички. Ще трябва да ида да го проверя това, защото вече ми писна да ми текат разни неща. Не вярвам все още да са лохии, минаха 2 месеца и половина вече.
И аз трябва да отида, но нямам време за себе си. Ужасно е, сменям по 4,5 дневни превръзки.
Същата история, а родих преди вас. Но вече май ще спира. В края на месеца ще ходя на преглед.

# 543
  • София
  • Мнения: 287
На мен ми спираха, почва ха и така 50дни лохиите, даже оня ден бях на преглед и всичко е наред, моя бебок го къпя всяка вечер, освен ако не е заспал дълбоко, не будя, иначе през деня е като залепен за мен, вечно е в слинга и няма отърване, ама какво да се прави, ще го изтърпя, но вече почва да не наболяват кръста, след 4 дена е на ваксина и не искам да идва вече време, много ми е жал😥

# 544
  • София
  • Мнения: 1 635
Моят цикъл не го чакам скоро, но знае ли човек - може да ме изненада. С малката нямах повече от година и половина. Лохиите спряха напълно преди около две седмици, но докторката на прегледа каза, че може да изтече още нещо, защото се видя мъничко задържана кръв в матката. Може и да се абсорбира.

Бебето го къпя като влизаме двамата под душа, може би около 5 пъти седмично. Нямам нерви за пълнене и изпразване на ванички всяка вечер. Малко ми е трудно още, защото трябва да му крепя главата, но като цяло се справяме. Много е смешен като го пръсне вода по лицето. Иначе мисля като се закрепи малко да му купя една от специалните кофи за бебешко къпане, за да се радва на водата.

# 545
  • Мнения: 3 269
Аз слагам в нейната ваничка и стойка и я къпя със слушалката. Тя се радва много. Сестра й я къпа 2 пъти, пръска и вода в очите, пръска я цялата, а тя се смее и рита. Жилиян, много интересно с тези кофи, аз дори мислих да й купя такава още от новородено. А ти си си спестила яйцеклетки за година и половина и няма да остарееш рано. Аз днес ще правя тест. Стискайте палци да е една черта. Подута съм яко в корема, а уж доста ми беше спаднал. Редактирам поста след теста. Отрицателен ееее! Ураа!

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 16:30 от неви86

# 546
  • Мнения: 2 109
Аз ползвам кофа за къпане. Много е удобно и бебето много се радва. Като го сложим вътре, имам чувството, че може да изкара и час.

# 547
  • София
  • Мнения: 1 635
Неви, браво.. Hug

Тес, покажи кой модел кофа имате, че естествено има сто производителя. Аз тука едно мляко за тяло не мога да избера Stuck Out Tongue Winking Eye, да не говорим за нещо по-сложно. Препоръчайте хубаво леко мляко за масажите на беб.

# 548
  • Мнения: 2 109
https://www.patilanci.bg/pr/37957/bebeshka-vanichka-washpod
 ТоЗи модел, но я поръчах от друг сайт. Беше около 55 лв.

# 549
  • Мнения: 425
А не е ли опасно че бебето е в седнало положение?

# 550
  • Мнения: 2 109
Водата го държи. Разработени са от холандски акушерки и са много препоръчвани в доста страни.

# 551
  • Мнения: 3 269
Аз ползвам за бебето мляко за тяло и измивен гел на Биодерма. Взех ги, защото педиатърката ми ги препоръча. Добре са й предвид по-чувствителната й кожа.

# 552
  • Мнения: 478
Ние го къпем всяка вечер в корито върху мека подложка. Мъжа ми полива. Не само за хигиена, но и за тонус, да се раздвижи кръвта, после правим и масажче.
Ползвала съм бебешко олио на мустела, веледа и топфер като последното като че ли най ми хареса.
Някой има ли опит със смяна на педиатър и да може да сподели какъв е реда?

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 17:32 от Dara_30

# 553
  • Мнения: 425
А как точно процедирате с къпането. Ние пълним коритото с повечко вода ,слагаме бебето и го вдигам за да го намаже мъжът ми с душ гел. След което пак го вдигам накрая на къпането за да го полеем с вода. Но ми идва доста тежичко това дигане...

А иначе започнахме да използваме лосион за тяло на La Roche Posay ,за много суха кожа. За сега сме доволни и мирише много приятно. Купихме и олио на Медела, но тъй като се затопля май няма да го използваме. Някой би ли ми предложил за какво друго мога да използвам олиото? Имам и едно на Johnsons baby. Чела съм че може да се използва например за почистване при смяна на памперс.

А да се оплача ,че тези дни бебо е много нервен. Специално от вчера, на разходката навън ,обикновено излизам и го храня навън като след това пак заспива и така прекарвам навън няколко часа. Вчера обаче след като го нахраних нервничеше и едвам го приспах в количката. Снощи като стане време да спи така се беше изнервил нещо ,че плачеше силно докато сучи , докато не започнах да го люлямми да му шшш-шкам. Тогава се успокои и започна да суче нормално и заспа.
Днес след като излезнахме не можа да заспи поне час сигурно, дори и със биберон (понеже попринцип давам биберон само в крайни случаи). Днес на вечерта пак го хранех ,хаона малко и започна да плаче и да се дърпа. Накрая ми заспа на рамото изправен.
Не мога да разбера дали е скок в растежа, дали са колики или дали не ми идват в повече разходките и да се изморява и изнервя. Обикновено се прибираме към 3/4 часа от разходка и напоследък поспиваме след това заедно( но това не се случва всеки ден да спи след като се приберем), но от вчера се прибираме по-късно към 5/6 и след това не спим, понеже е по-късно и на него не му се спи. Та не знам дали това не е причината.
А колики си има иначе тези дни доста. Сменихме капките с Био Гая... дано да имат ефект.

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 00:13 от Morska.Sirena89

# 554
  • Мнения: 948
Голяма нервност и при малката. Цял ден ококорена мрънка и рева. Включително и на ръце. Заспиването е проблемно. Търка глявата с юмруци, смуче пръсти и се изнервя още повече. Момичета, кажете нькакъв чалъм за биба. Отказва катеторично. Плюе я с погнуса. А много полезна би била да се успокои... Rolling Eyes
Дали и зъби не почват..педиатърката каза, че вече по- рано се проявявали 'симптомите'.

Общи условия

Активация на акаунт