Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 31 965
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 396
Ние също ядем по 6-7 пъти. За спането през деня е много трудно повечето е на ръце или на люлката , но има изключения някои дни. Вечер го къпим към 20-21 ч и попринцип спи до 6-7 като става да яде към 3-4 после към 6-7.
Яде по 130 гр. АМ тази седмица сме на преглед ще видим колки е пораснал.
Иначе вече сме добре само понякога има храчки , но лекарката каза че ще се изчистят не са били много. Изхожданията са няколко пъти на ден. 💙

# 691
  • Мнения: 478
Nash, щом си наддава детето няма смисъл да го караш да яде повече. Децата са различни, пък и броя на храненията има значение. За запека можеш да опиташ ти да ядеш разхлабващи храни, по едно киви сутрин например, и то си минава през кърмата. Също може някаква гимнастика, лекичко може да правиш колело с крачетата. За клизмите съм чувала, че влушават положението.

# 692
  • Мнения: 752
Здравейте, ако бебока е само на кърма, провални ли сте да се храните с продукти за лесна дефекация, както и да следите с какво вие се храните.
Изключително полезно е също лечебно ам, с което ако заместите 1 хранене, смятам че до няколко дни ще проработи Simple Smile



Ние ядем по 6 максимум 7пъти . С акането имаме проблеми. Не иска и не иска да ака това дете. Почти винаги се налага на няколко дни да й правим микроклизма, което въобще не ни допада, но просто когато й стане вече много тежко нямаме друг вариант. Ходихме и на гастроентеролог. Има ужасно много газове,които престояват в коремчето и трудно излизат. Яде много по-малко отколкото всички ми казват че трябва. На хранене поема около 80-90мл най вероятно, едно се случва по 100-110. Противно на очакванията обаче продължава да качва. Как точно и аз не знам. Мислих че не поема достатъчно кърма и затова не ака, но нямаше да наддава ако беше така предполагам. Опитвала съм да я понасиля няколко пъти да яде малко повече, но ефект освен че го повръща няма. В чудене съм вече какво да я правя и вода не иска да пие. Исках да я захраня късно, но ме посъветваха че с вкарването на някои пюрета нещата могат да се нормализират. Ако някоя мама има предложение какво да правя за да и помогна сама да се изхожда ще бъда благодарна. За протокола -чакали сме до 5ден най-много и честно казано настана ужасно напъване в продължение на час и мазало естествено. Когато ака самичка не е много като количество. Първия месец наддаде 1200гр. След това за 5седмици 980гр.
Между другото сега се сетих че наскоро разбрах че в окръжна болница Варна са слагали нещо на бебетата през абокати. Казали им антибиотик профилактично. Аз за такава профилактика не съм чувала. Дойде ми наум че сигурно имат някоя вътре болнична инфекция, но може и да греша. Вашите бебета имаха ли абокати и слагаха ли им нещо?

# 693
  • София
  • Мнения: 214
Момичета , вие ходите ли на някакви занимания с бебоците или да знаете някакви в София ? Иска ми се да ходя на такива общи с други дечица занимания ,но незнам къде Sad Нашия бебок по цял ден и нощ спи има някакви си 3-4часа само будни през деня .

# 694
  • Мнения: 307
Nash, щом си наддава детето няма смисъл да го караш да яде повече. Децата са различни, пък и броя на храненията има значение. За запека можеш да опиташ ти да ядеш разхлабващи храни, по едно киви сутрин например, и то си минава през кърмата. Също може някаква гимнастика, лекичко може да правиш колело с крачетата. За клизмите съм чувала, че влушават положението.
Да ти кажа честно изядох няколко килограма сушени сини сливи, пюрета от круши ядох, кивита, мюсли, дори овесени бисквити,защото те на мен много ми помагат. Резултат имаше за около седмица после пак старата песен. Раздвижвам я по няколко пъти на ден. Правим колелото и това което ми показа гастроентеролога. Предполагам й вода да пие, но ми отказва. Слагам я по корем по един път на ден макар че много мрази. Пробвахме и веднъж да й дадем лактулоза пак нямаше ефект.Питах двама педиатъра и те ми казаха едно и също. Най безвредно уж били тези микроклизми и след това лактулоза. Казаха ми да не използвам термометър или нещо подобно,което аз така или иначе не бих искала да правя. Ще откача... надявам се да са прави лекарите и да са безвредни тези клизми, защото не знам вече друг вариант.

# 695
  • Мнения: 307
Здравейте, ако бебока е само на кърма, провални ли сте да се храните с продукти за лесна дефекация, както и да следите с какво вие се храните.
Изключително полезно е също лечебно ам, с което ако заместите 1 хранене, смятам че до няколко дни ще проработи Simple Smile



Ние ядем по 6 максимум 7пъти . С акането имаме проблеми. Не иска и не иска да ака това дете. Почти винаги се налага на няколко дни да й правим микроклизма, което въобще не ни допада, но просто когато й стане вече много тежко нямаме друг вариант. Ходихме и на гастроентеролог. Има ужасно много газове,които престояват в коремчето и трудно излизат. Яде много по-малко отколкото всички ми казват че трябва. На хранене поема около 80-90мл най вероятно, едно се случва по 100-110. Противно на очакванията обаче продължава да качва. Как точно и аз не знам. Мислих че не поема достатъчно кърма и затова не ака, но нямаше да наддава ако беше така предполагам. Опитвала съм да я понасиля няколко пъти да яде малко повече, но ефект освен че го повръща няма. В чудене съм вече какво да я правя и вода не иска да пие. Исках да я захраня късно, но ме посъветваха че с вкарването на някои пюрета нещата могат да се нормализират. Ако някоя мама има предложение какво да правя за да и помогна сама да се изхожда ще бъда благодарна. За протокола -чакали сме до 5ден най-много и честно казано настана ужасно напъване в продължение на час и мазало естествено. Когато ака самичка не е много като количество. Първия месец наддаде 1200гр. След това за 5седмици 980гр.
Между другото сега се сетих че наскоро разбрах че в окръжна болница Варна са слагали нещо на бебетата през абокати. Казали им антибиотик профилактично. Аз за такава профилактика не съм чувала. Дойде ми наум че сигурно имат някоя вътре болнична инфекция, но може и да греша. Вашите бебета имаха ли абокати и слагаха ли им нещо?
Как се казва това АМ, за да попитам педиатърката?

# 696
  • Мнения: 752
Аз съм ползвала хип комфорт, дори го смесвах с нормалното ам до решаване на проблема. Беше получил запек от чай от шипка. Хип комфорт, като консистенция е доста по-рядко от стандартните ам. Вероятно има и други марки, но аз имам опит с тази.
 
Здравейте, ако бебока е само на кърма, провални ли сте да се храните с продукти за лесна дефекация, както и да следите с какво вие се храните.
Изключително полезно е също лечебно ам, с което ако заместите 1 хранене, смятам че до няколко дни ще проработи Simple Smile



Ние ядем по 6 максимум 7пъти . С акането имаме проблеми. Не иска и не иска да ака това дете. Почти винаги се налага на няколко дни да й правим микроклизма, което въобще не ни допада, но просто когато й стане вече много тежко нямаме друг вариант. Ходихме и на гастроентеролог. Има ужасно много газове,които престояват в коремчето и трудно излизат. Яде много по-малко отколкото всички ми казват че трябва. На хранене поема около 80-90мл най вероятно, едно се случва по 100-110. Противно на очакванията обаче продължава да качва. Как точно и аз не знам. Мислих че не поема достатъчно кърма и затова не ака, но нямаше да наддава ако беше така предполагам. Опитвала съм да я понасиля няколко пъти да яде малко повече, но ефект освен че го повръща няма. В чудене съм вече какво да я правя и вода не иска да пие. Исках да я захраня късно, но ме посъветваха че с вкарването на някои пюрета нещата могат да се нормализират. Ако някоя мама има предложение какво да правя за да и помогна сама да се изхожда ще бъда благодарна. За протокола -чакали сме до 5ден най-много и честно казано настана ужасно напъване в продължение на час и мазало естествено. Когато ака самичка не е много като количество. Първия месец наддаде 1200гр. След това за 5седмици 980гр.
Между другото сега се сетих че наскоро разбрах че в окръжна болница Варна са слагали нещо на бебетата през абокати. Казали им антибиотик профилактично. Аз за такава профилактика не съм чувала. Дойде ми наум че сигурно имат някоя вътре болнична инфекция, но може и да греша. Вашите бебета имаха ли абокати и слагаха ли им нещо?
Как се казва това АМ, за да попитам педиатърката?

# 697
  • Мнения: 1 205
Nash13, не, моето бебе не е имало абокат, не са давани антибиотици профилактично. За родилното отделение мога да кажа много хубави неща, но за неонатологията мнението ми е съвсем различно...
Моето бебе яде по 6 пъти, 120-130 мл., че и още иска, но сме я ограничили на толкова.

# 698
  • Мнения: 1 120
Ние нямаме проблем с акането, пълни памперса често.
На ММ сестра му използваше микроклизми често. Сега детето е на 4г и все още трудно се изхожда. Според моите наблюдения тя не беше наясно кога да ги използва и сега малкият страда от това. Но това са само мои наблюдения.
Бебка отказва вода, правих и чай от копър и него отказва. Сега аз пия чаят и има подобрение и при двете ни- нямаме газове и памперса е редовен. 😊😊

# 699
  • Мнения: 305
Здравейте мацки! Да се включа и аз с нашето зверче. Яде по 130мл. АМ, а от 2 дни в 12 часа на обяд изяжда 150-160. След това яде 100гр. Изхождането ни е често има дни в които е около 4-5-6 има дни по малко.
Аз искам да попитам само ние ли сме с този проблем рев когато сме навън. Мн плаче това Дете в чудо се виждам. Тъкмо е сменена облечена, наранена и тръгваме и точно след 30 мин почва мрънкане до истерясване. Кажете какво не правя като хората? И пт два, три дни е кисела на моменти както си седи почва да плаче много.

# 700
  • Мнения: 1 000
Момичета,  забелязах че моята принцеса 1 час след ядене , като я сложа по корем , върху възглавницата от гимнастиката и се нааква , явно от напъване да си вдига главата нагоре .
Навън плачеше много , защото й беше горещо , смених завивката и отдолу вече е с пелена ,не с одеало и спи като пън .

# 701
  • Мнения: 242
Ох,едвам смогнах да изчета последните няколко страници на темата...моята мома просто ме подлуди тези дни.Давам и да суче и след един час пак е гладна.Ако и дам пак повръща на фонтан!Казвам си,сигурно кърмата ми като количеатво е ок,но не е качеатвена.Решавам да дам АМ,за да проверя дали ще е по-спокойна.Изяжда едвам 100 гр. и заспива като пън.След 2 часа пак крещи 😱Не са колики...не знам какво да направя.Не искам да и спирам кърмата.Може ли едно хранене да и е кърма,едно АМ?Понеже донсега е изключително кърмена нямам представа от колко мл.се наяжда...според мен тези 100 не и стигат,а проато се изморява.Страх ме е да я нахраня 😦Не мога да преценя кога ще преяде.Извинявам се за безкрайното мрънкане...ПОМОЩ!!!

# 702
  • Мнения: 3 261
Моята е само на кърма, много често повръща и то по много. Случва ми се дневно 7,8 пъти да й сменя дрешките. Но напоследък явно започва да се усеща и спира като й се надуе коремчето. Понякога като е сънена изсмуква яко и двете гърди и после повръща поне 4,5 пъти. Sweet_maminka, а дали е гладна или е нещо друго. Моята понякога прави паузи през деня по 4 часа и повече и после привечер почва да яде на час.

# 703
  • Мнения: 425
Ох,едвам смогнах да изчета последните няколко страници на темата...моята мома просто ме подлуди тези дни.Давам и да суче и след един час пак е гладна.Ако и дам пак повръща на фонтан!Казвам си,сигурно кърмата ми като количеатво е ок,но не е качеатвена.Решавам да дам АМ,за да проверя дали ще е по-спокойна.Изяжда едвам 100 гр. и заспива като пън.След 2 часа пак крещи 😱Не са колики...не знам какво да направя.Не искам да и спирам кърмата.Може ли едно хранене да и е кърма,едно АМ?Понеже донсега е изключително кърмена нямам представа от колко мл.се наяжда...според мен тези 100 не и стигат,а проато се изморява.Страх ме е да я нахраня 😦Не мога да преценя кога ще преяде.Извинявам се за безкрайното мрънкане...ПОМОЩ!!!

Това от няколко днимли е така или поприцип?
Аз също се чудя дали не му е горещо навън, понеже не ми спи много в количката напоследък. Утре ще пробвам с по-тънконодеяло. А как ги обличате за навън? Аз например днес го иблякох с 1 цяло тънко боди, блузка, панталонки, чорапки и дебела жилетка.  Чудя се дали не го обличам дебело. Гледам да го обличам като мен + 1 цяло тънко боди. Но не знам когато на мен ми стане топло и си сваля моето вке, дали трябва да махам и неговото? 😂
Завила съм го с вълнено одеяло и отгоре покривалото от количката. Утре ще пробвам с памучно одеяло.
Шапка слагате ли им?

Също така като ги къпете мокрите ли ушичките? Или слагате памуче с вазелин?

# 704
  • София
  • Мнения: 1 635
Бебчо го извеждам с домашните дрешки (например памучна пижамка или боди с ританки) и отгоре едно по-дебеличко цяло костюмче. Взе да му умалява обаче и ще трябва да го мисля. Нося си одеало в чантата, ако се застуди или духа много. В по-топлите дни се сварява милия, но не съм купила нищо друго подходящо. Слагам памучна шапка засега, но зависи от температурата.

Май писах вече, къпя директно под душа и го мокря целия. Много смешно ближе водата. Не слагам нищо в ушите, но пък на душа не е същото като във ваничка. За памуче с вазелин чувам за пръв път.

sweet_maminka, не се отказвай така от кърменето. Изобщо не е необходимо поведението на бебето да е свързано с храненето. Наддава ли? И при нас има по-нервни дни, понякога повръща повече, понякога акото е зелено и пр. От два дни насам ме буди сутрин с напъване и ръмжене. Чакам да премине и така. Ограничавам млечните продукти за всеки случай, но май няма много връзка.

Общи условия

Активация на акаунт