Базедова болест - тема 8

  • 19 832
  • 735
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 20 172
Не са ми изследвани до сега.

# 391
  • София
  • Мнения: 3 880
Много моля да споделите при това заболяване с каква стойност ви е бил паратхормона и калция?

Ох, много съм изкукуригала:)
Мислех, че отговарям в темата за ендометриоза😆
Калцият ми беше ок, за другото не съм изследвала:)

# 392
  • Мнения: 337
Момичета,здравейте!
От около 2 месеца не пия вече Метизол,но напоследък започна много да ми оттича лицето,и най-вече очите.Цялата съм подпухнала.И почнаха много да ме болят всички стави.Възможно ли е да съм минала в хипофункция?Май ще трябва да изследвам отново хормоните..

# 393
  • Мнения: 2 817
I love love, аз от 8 м съм без хапове и съм по същия начин - оттоци навсякъде. Преди 2 м. мерих TSH и беше в норма, под 1.

# 394
  • Мнения: 352
Здравейте и от мен. Скоро време не съм писал.
Общо взето от вчера много,много не се чувствам комфортно.
Все пак деня беше доста топъл малко сън и т.н..
След ставането забелязах едно нещо първо започна леко кръста да ме боли.
И преди ми се беше случвало но, по-рядко. След това има ,няма 2-3 дена ако не и повече врата започна да ме стяга.
Въпросното стягане се мести ту към главата ,ту към врата неприятно е.
Мерих кръвно излезе ниско. Другите симптоми са:  по- лесно се стряскам и отново леко главоболие.
На моменти чувствам че,все забравям нещо.. Това със забравянето беше изчезнало..
Отново се задъхвам когато ходя не,че преди не се задъхвах ,но сега доста по - бързо се изморявам.
Най-големия дискомфорт ми създава това стягане във врата не е, силно но, определено не е много приятно.
Пречи ми на някои неща които върша.
Явно топлото време е , събудило някои симптоми на базеда..
При вас как са нещата и имали сте такова стягане във врата и главата?

# 395
  • Мнения: 20 172
Намажи с нещо врата, по тия жеги, потни и търсещи хлад и сянка, може да те е надухало.

# 396
  • Мнения: 5 677
Aнгелов, защо не пробваш с йога. Успокоява и раздвижва.

# 397
  • Мнения: 86
Здравейте! Някой получавал ли е обриви от Тирозор или по- точно остра уртикария? От събота съм на Урбазон, Антиалергин и Ксизал, но не знам, при прекъсването как ще е..

# 398
  • Мнения: 5 677
Аз от пропицил. Смениха ми го.

# 399
  • Мнения: 1 372
Точно с тирозола имах проблеми. Първо имах сърбежи , особено по краката и ръцете, после и по лицето, но без обриви. Това продължи около две седмици, след което си се изринах уставно. Смениха ми го с пропицил в същата дозировка. И сега пия пропицил 2*1. Нямам проблеми. Обади се на ендото да ти смени тирозола .

# 400
  • Мнения: 86
Благодаря! Още днес съм при нея.

# 401
  • Мнения: 85
Момичета здравейте . Нова съм тук и искам да попитам нещо понеже изобщо не разбирам . Бременна съм в 5та седмица. И месец преди да забременея си направих всички изследвания на щитовидната . Като резултатите бяха следните :
Ft3 4.90 ( реф. стойности 3.10-6.80)
FT4 15.26 (реф.стойности 12.00-22.00)
Tsh 1.19 ( реф.стойности 0.27-4.20)
Което изглежда ,че всичко е наред. Преди седмица разбрах ,че съм бременна и отново изследвах FT4 и TSH и резултатите вече са
FT4 38.21, а TSH 0.01 . Едното е много над реф.стойности а другото много под тях. Това на бременността ли се дължи или има някакъв проблем ? Имам час днес в 15 часа при ендокринолог ,но се притеснявам . Някой знае ли това нормално ли е или не ? Благодаря ви предварително .

# 402
  • Мнения: 20 172
А ти защо толкова често си пускаш изследвания на щитовидната, имаш някакви опасения ли, фамилна обремененост?
Хубаво е, че имаш час за ендокринолог, той ще ти пусне вероятно още изследвания на антителата - тата, мат и  Трак, също и преглед на ехограф, за да се уточни какво точно се е отключило. И да ти предпише подходящите лекарства, съобразно с бременността ти.

# 403
  • Мнения: 1 372
Здравейте момичета. Днес си направих поредните изследвания. Всичко е в норма. ПКК перфектна, левкоцити също, АСАТ и АЛАТ също. FT4  е по средата между реф. граници. TSH рецепторни антитела в норма. Обаче... TSH след като месеци наред не отлепяше от нулата сега е 29 при реф.граници 0.3-5.0. сега освен пропицил ще пия и елтироксин . Ох, май няма да има край това пиене на лекарства. Все не уцелваме дозите.☹️

# 404
  • София
  • Мнения: 3 880
Мда, такова ни е лечението в нашата страна Simple Smile
Сега ще ти добавят Еутирокс и така бях и аз.
Идеята им е да ти подтиснат яко жлезата и после да ти дадат Еутирокс за баланс.
Не се притеснявай, това тсх бързо ще го свалиш. Имаш ли гадни симптоми от него - студено да ти е, да си уморена, заспала, със запек и забавен метаболизъм?

Общи условия

Активация на акаунт