Базедова болест - тема 8

  • 19 933
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 20 186
Аз десетина дена съм без хапчета за пулса, чувствах се добре, но днес пак нещо започна да ме треска сърцето. 😐

# 706
  • Мнения: 337
Хора,здравейте!
Да питам нещо-ако може ?
С идеални показатели на хормоните може ли да имам симптоми на хиперфункция?
Почнах да се потя зверски отново,преобличам се неколкократно..Имам безсъние.Само сърцето чакам да се обади.

# 707
  • Мнения: 20 186
Цяло лято бях така, без безсънието.

# 708
  • Мнения: 337
На какво може да се дължи?Нямам логично обяснение...Sad

# 709
  • Мнения: 20 186
Не знам какво да кажа, мисля си, че дори в ремисия, все има по нещо да ни тормози.
Другия вариант е, симптомите да изпреварват лабораторните изследвания.
Така бях при рецидива, първо ми изсъхна кожата, влошиха се косата и ноктите, после алергична реакция, и след два месеца почна сърцебиене и изследванията вече бяха кофти.

# 710
  • Мнения: 337
Не знам какво да кажа, мисля си, че дори в ремисия, все има по нещо да ни тормози.
Другия вариант е, симптомите да изпреварват лабораторните изследвания.
Така бях при рецидива, първо ми изсъхна кожата, влошиха се косата и ноктите, после алергична реакция, и след два месеца почна сърцебиене и изследванията вече бяха кофти.
Леми ,благодаря за включването Simple Smile
В ремисия съм,от 4 месеца на Еутирокс 25 мкг.
Надявам се да е нещо временно,и да няма рецидив.
Че беше много неприятна срещата с Метизол-а..

# 711
  • Мнения: 20 186
Временно ще е, а си трябва и време.

# 712
  • Мнения: 5 709
При мен потенето не е сирало, неспането също е почти редовен феномен.

# 713
  • Мнения: 100
Здравейте! Подарявам тези лекарства, всичко е в срок на годност и почти неизползвано

# 714
  • Мнения: 1 372
Здравейте и от мен. И аз съм с хормони в норма. Спя добре. Но постоянно ми е горещо. На работата едва издържам и се потя много, след обяд силно главоболие. Не е като горещи вълни както са ми описвани, изведнъж да те залеят и да се изпотиш , мисля още ми е рано, просто постоянно ми е топло , от сутрин до вечер постоянно както в началото на тиреотоксикозата. Взех че си купих фемовита. Пия , но нещо не ми е добре от нея. Възможно ли е или си внушавам ? Пили ли сте нещо за пременопауза ?

# 715
  • Мнения: 352
Здравейте, и от мен ще бъде кратък. Предполагам и вас ви се е,случвало.
Ето вчера преди да заспя какво стана.
Тъкмо се унасях има,няма един час бях заспал и от един път се будя гаден сън имах.
Скочих леко и заминах в другата да разправям какво е станало.
Трябваше ми време да се съвзема аз все още сънен.
Друго което забелязах е, когато съм нервен или съм под напрежение отново се явява въпросното трептене което и
преди ме тормозеше.  Усеща се главно в краката, ръцете всякаш   някакви вибрации усещам в мускула.
Когато заспивам дори и най-малкия шум ме стряска.
Явно за това вчера съм скочил  да предположим ,че жлезата е виновника в този случай.
Все пак доколкото знам доста влияе на нервите и нервната система.
Тая жлеза всеки път ме изненадва с нещо ново не винаги обаче.
На моменти съм усещал прилив на енергия,друг път пък точно обратното.
От време на време и ходенето ме изморява.
Последно като говорих с ендото за това трептене ми препоръча или магнезий
да си взема. Или Милгама -N не съм пил това лекарство ако има опит нека сподели как влияе лекарството.
Това е засега най- неприятно ми е, тези будения преди време имах пак някакъв период заспя за 5- мин и след това скачам.

# 716
  • Мнения: 5 709
Aми незнам дали твоето вътрешно трептене е като моето, аз го определям сякаш тялото ми трепери без да е видимо това за др. хора. И аз не знам от какво точно се проявява, но подозирам друга причина, не преумора.
Преумората и бързото изморяване си го има, макар не толкова често, както, когато се лекувах. Задъхване при ходене (понякога), потене (по-често), нощтно потене - преобличам се поне по веднъж, стигала съм до 3 пъти, защото ми е мокро и така.
Прилив на енергия, отлив, и съм като парцал...
Спрях да търся причина. Когато съм добре си свършвам повече работа, когато не съм, си почивам.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 09:43 от NOVA NADEJDA

# 717
  • Мнения: 37
Хубав ден на всички .Пиша Ви от Мадрид Испания.Моят сблъсък с Болеста на Греивс,Безедова болест започна преди 7 месеца а кои знае от кога я нося защото имах синтимите още преди година и половина,все още не са ми регулирали хормоните и с мен стават куп неща ,минах през много лекари и проби,много се радвам че намерих тема и сънародници ....и така започнах с много силно главоболие само в дясното слепоочие,такожа главоболие че не спира с никакво хапче,имам над 40 посещения в бърза помощ системи с болкоуспокояващи и нищо,опитаха всички видове хапчета за мигрена ,за възпаление на троичния нерв извадиха ми 6 зъба хеи така защото болеше,пих кортикостероиди напълнях 10 килограма ,започнах да треперя цялото тяло не можех да се храня сама ,напишквах се ...замаяност не мога да си стоя на краката .И се започна ходене по специалисти невролог ,скенер на глава ,магнитен резонанс на глава някаква проба с едни игли и ток извода здрава от страна на невролога през това време аз си продалжавам ходенето и висенето в бърза помощ през ден ,невролога ми изпиза да пия триптизол,амитриптилина антидепресант които науяно е доказано че действа на галвоболието.Болки треперене тахикардии аз имам пароксизмална тахикардия от 6 години и си пия бетаблокера атенолол стигна се дотам че и тои не помага.Ако някой ви е казал че тук медицината е добре ,живея в Испания 18 години супер съм разочарована от системата им ,да всичко е безплатно но чакав по 7,8 месеца за специалист.Един прекрасен ден както си бях за пореден път в бърза помощ и е така бърза че чакаш по 9,10 12 часа вътре и не правят нищо и не викат специалист да те види ,един лекар уши нос гърло ме преглеждаше да види защо съм така замаяна и едвам ходя и хоппппп каза абе хора не виждате ли щитовидната на тази жена уголемена веднага при личната за анализ ,направи ми личната и след два дни звъни милата гласът и трепери и ми казва Петя жива ли си намерих какво ти има ...алилуя викам аз най накрая ,като си мисля че най накрая ще имам подобрение изписа ми тиамазол 4 хапа на ден и спешно ендокринилог,отивам аз ,влизам сядам добър ден ,ни вопъл ни стон 3 мин мълчание от страна на лекарката и започва с повишен тон ти си в 9 месец бременна то затова така ,а аз съм на 44 години и кат скелет ,казвам и извинете четете на някой друг информацията ,та ме погледна и нищо пий по 12 хапчета на ден и след три месеца пак ела,започнах аз пия но нещата не се оправят и пак бърза помощ ,еле след три месеца са ме направили хипо,сега всеки месец ме гледат сменят дози ,днес 25 ми зеха кръв на 2 хапчета съм та така 7 месеца пия и няма подобрение един месец хипер на другия хипо... косата ми пада като съм хипер на кичури имах коса до дупето сега до рамената и редка редка ,няма нищо ,ходих на частно на ехограф надута но няма възли и така главоболието леко спря,невролога каза не си за мен мисли че всичко е от жлезата ,ендокрина пък казва не може да си така замаяна и главобол от жлезата ....та въпроса ми е нормално ли е да съм така замаяна ,като се къпя не мога да си затвора очите ,ще падна напуснах работа изобщо съм в един ад дето не знам дали изобщо ще излезна ,имам детенце на 12 години момиченце мисля че още не ми е времето да си отивам,ще се радвам ако някой ми отговори посъветва и изобщо приемам всичко,за другите симптоми ми е ясно тпло 24 часа ,пот се лее от мен но това запайване е ужасно всеки момент имам чувтвото че ще припадна Голяма прегръдка от мен за всички с безедова в темата Благодаря ви

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 16:13 от Keepme

# 718
  • Мнения: 5 709
Keepme, малко ти е объркан текста, не разбрах имаш ли точна диагноза и лекуваш ли се. Не си ли мислила да си дойдеш в Б. за изследвания. Здравето няма цена. Иначе прегръдки!

# 719
  • Мнения: 20 186
Keepme, това главоболие и замайване не мисля, че е от Базеда(но все пак не съм специалист) По скоро мисля, че може да е намесено нещо от врата(дискова херния, шипове, ала бала) или главата.
Правили ли са ти скенер или ядрено магнитен резонанс на врат или глава?

Общи условия

Активация на акаунт