Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 21 085
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 131
И Аз, вещицата Simple Smile Направо може да се направи списък на книги, които не са толкова добри, като екранизациите.
Съжалявам, че се включвам в темата по този начин, но тук не съм съгласна. Книгите се четат на един дъх и са изключително увлекателни. Честно казано, изненадах се, че сериала им се е получил толкова добре...чакам следващия сезон.. но не заради сериала, а заради книгите Simple Smile.

# 61
  • Мнения: 36 484
Аз сега дочитам първата. Доста неща са пълнеж - примерно часовете по йога са абсолютно безсмислени и странно занимание за вампири... Всеки път, когато авторката започне да обяснява кое как мирише, също ми изглежда безсмислено. Има и други дреболии, за които се радвам, че не са стигнали до сериала.

Наскоро четох интервю с авторката, в което казва, че участвала много активно в създаването на сериала и при кастингите. Това е изненадващо за мен, тъй като братът на Матю, майка му, Маркъс и доста други, изобщо не изглеждат като в книгата. Освен това, авторката изглежда си мисли, че книгата е феминистка, а това изобщо не е така (колко пъти се споменава, че Матю е водачът на глутницата, че съпругата му трябва да го слуша и т.н.).

# 62
  • Мнения: 131
Часовете по йога не помня как съм ги отбелязала ... Странно занимание за вампири, като се замислиш - факт Simple Smile Но като цяло, през последната една година, няма друга поредица, която да съм изчела на веднъж... И то с удоволствие. Сериалът е само бонус към тях Simple Smile

# 63
  • Мнения: 36 484
Един коментар за йогата ми направи впечатление - докато изпълнявал един от асаните, Матю изглеждал сякаш стои на ухото си.....

# 64
  • Мнения: 131
Сега ще ме накараш да прочета отново книгите Grinning Това не го помня Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 27 175
Благодарности за новата тема!  bowuu

Аз съм писал много пъти и в много теми любимите ми жанрови шоута та ще пропусна и този път...
Вместо запис и благодарности мнение за предпоследния епизод на Counterpart.
За съжаление шоуто няма да бъде подновено за трети сезон, така че да се надяваме и стискаме палци краят да е измислен добре и да ни хареса, че това е най-големия проблем в този бизнес. И не искам и това шоу да потъне в посредствеността заедно с хиляди други!

Скрит текст:
Старчоците отдавна си го просеха това. Късно им е... Мислех си обаче, че Мира има по-възвишени цели, а тя се оказа дребно и злобно човече. Жалко. Не ми хареса колко лесно стигна до главнокомандващите. Да приемем, че Йън я е пуснал, хубаво. Но охрана няма ли? И как така си влезе пру тях, би трябвало вратите да се отварят само от главнокомандващите. А и този 4 етаж се водеше неприкосновен. Как така е стигнала от решетките до него. Както и да е. А също и онази агентката от страна 1. Отиват на срещата, слагат и микрофон на Клеър от възможно най-дебилните (нямат ли високотехнологични микрофони???) дето са отпреди 40 години и без никаква въоръжена подкрепа.  ooooh! Не явно и да се издават, но да сложат техни хора във ванове по изходите на сградата и пр. застраховки Безумия просто!
Радвам се, че добричкия и наивен Хауърд се завърна благополучно и дано се разберат с Емили, макар че аз трудно бих и простил лъжите и изневерите...
Сега ме е страх за бойния Хауърд да не стане нещо с него или пък с Надя. Май последното което каза Хауърд е да очистят и двамата, но се съмнявам да стане точно това. Иначе Клеър за мен е пътник, не вярвам да оцелее, писах го отдавна още. Прекалено трагична и е ролята.
Жал ми е за толкова опропастени животи и как хората повтарят една и съща историческа грешка отново и отново. Точно в тази философия е силен сериала, всичко останало е лесно за смилане.[//spoiler]

# 66
  • Мнения: 36 484
Скрит текст:
И аз първо помислих, че Мира има наум нещо по-сложно от обикновено отмъщение. Но тя се оказа такава, каквато изглежда - зла вещица Simple Smile
Искам и двамата Хауърдовци да оцелеят! Добрият Хауърд вече прости изневяра в първи сезон (онзи, който играеше Го с него, нали беше някакъв мимолетен любовник на Емили) и каза, че е знаел за лъжите, но е мълчал, за да не създава конфликти. Предполагам, че ще му мине.
Не вярвам бойният Хауърд да се върне при Ана и Емили. Ако оцелее, по-скоро ще остане от нашата страна и ще стане агент, или нещо подобно.

# 67
  • Мнения: 9 193
Починал е актьора,който играе бащата на Саманта Картър в Старгейт - Кармен Ардженциано.


Орвил в повика ли беше миналата седмица?

# 68
  • Мнения: 36 484
Май да - в ИМДБ пише, че следващият епизод излиза на 14-ти.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 192
Починал е актьора,който играе бащата на Саманта Картър в Старгейт - Кармен Ардженциано.


Орвил в повика ли беше миналата седмица?
Една от любимите ми серии беше с него - беше болен от рак и за да го спасят му казаха за Старгейт и го "сдружиха" с Токра да съжителстват заедно да могат да го спасят.
Бог да го прости

# 70
  • Мнения: 36 484
В Замунда е излязъл първи епизод на това сериалче:


Участват Даниел Радклиф и Стийв Бушеми. За сега поне не мисля да го гледам.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 828
Излязъл е целия сезон на Weird City - изглежда някаква шантава комедия от трейлъра
и първа серия на Miracle Workers - със Стив Бушеми в ролята на Бог.

# 72
  • Мнения: 36 484
Вчера видях рекламата на този Странен град, но така и не разбрах какво ще представлява - нещо като фалшив документален сериал?

# 73
  • Мнения: X
Изгледах Colony. Наистина точно започна да става интересно и те са го спряли. Потърсих инофмрация, но всичко е от юни 2018, нищо ново не намирам. Явно това му е краят. В началото ми беше доста муден и леко глупав, но втори и трети сезон ми допаднаха. Жалко за филмчето, връщам се да проверя препоръките ви и да си харесам нещо друго. Обичам да гледам приключили вече филми, на които са излязли всички сезони Laughing да не тръпна в очакване.

# 74
  • Мнения: 25 350
Властелинът на пръстените на Амазон вече си има официален акаунт в Туитър.
Няма лъжа и измама, ще се снима и ще струва 1 милиард(!!!) долара. Много са се амбицирали да съборят троновете от трона. Joy

Общи условия

Активация на акаунт