Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 976
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • Немция
  • Мнения: 6 989
А_тита, тогава й направи лучения сок с мед- медът е много сладък и убива вкуса на лук. Дано се оправи по-скоро щерката! Hug
Якамоз, вие как сте?

Ифсинка, дано да нямаш повече проблеми- здраве и спокойствие до раждането ти пожелавам!
В групичката тук сме се събрали от различни държави от Европа, САЩ, Канада и за цвят има и от ОАЕ. Wink

Ася, няма отърване от вашия вирус. Thinking
Добре звучи болницата- 30 минути, грубо казано, не е много. Дано, като тръгне раждането, бебка не се разбърза.
Имаш право и на линейка, ако имаш чувството, че няма да успееш навреме до болницата- аз виках при второто дете такава, тъй като така ми рукнаха околоплодните води, че плувах в собствен сос Crazy . Отделно бяха свекърите у нас, ММ беше по това време на работа, бабата и дядото поеха Бибитчето, такси беше абсурд да взема. Обясних по телефона, че не съм спешен случай, но се налага да съм с болничен превоз. Отделно коремът ми беше висок- в такъв случай при изтичане на водите, има опасност от изпадане на пъпната връв и е желателно да се лежи.
Цените в болницата ги определя болничния мениджмънт, оттам идва разликата.

Моите имат в у-ще седмица с проект за опазване на околната среда, там всеки е засял едно мъничко растенийце-подправка, не знам как се казва на български(на немски е Kresse). Така изглежда. Направи ми впечатление, че това растенийце расте с минути, за децата е голямо вълнение да го гледат как се променя на половин час.

# 286
  • Мнения: 4 397
Здравейте. Случайно попаднах на темата. Баба съм на едно момченце, което се роди януари тази година. Чета ви от известно време с интерес, терзая се и се радвам с вас. Още ни е рано за училища и подобните, макар че синът и снахата със сигурност вече мислят за градина и проучват актуални места.

# 287
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета. Ние още сме болни. Малкия много кашля и май в понеделник ще го водим на пулмолог. Въпреки това вчера му сложихме ваксини та днес има и температура. Каката още е болна, имаше три дни температура и кашлица, сега пък много киха и се сополяви. Черешката на тортата е че в офиса на мм е имало болен от морбили и направо ще се гръмна вече. Мм е ваксиниран, но само с една доза. Като е бил малък така се е правило. Постоянно живея в някакво напрежение от три седмици и вече много ми идва.

# 288
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Ася, няма отърване от вашия вирус. Thinking

оказа се бактерия  Crazy
по всяка вероятност от млякото, което взимаме от автомат.
според доки, явно ние с Дзвер имаме по-силна имунна система и затова не ни е поразило толкова, колкото мъжа ми и сме елиминирали/изхвърлили бактерията.
подозирам, че ще му изпише антибиотик. вече 2ра седмица е така... Rolling Eyes

кресон можете да си отглеждате и върху мокра хартия. наистина расте бързо. аз го обичам много, но все забравям да го поливам редовно и при мен не оцелява. в магазина не винаги е толкова ароматен и лютив, колкото го обичам  Crazy

вчера децата ми скъсаха нервите в училището.
единия го хванах и директно го закарах при директорката. Crossing Arms
на 9г. са децата и вече имат любовни драми. бях в нещо средно между индийска и турска сапунка  Crazy

на всички болни, скорошно оздравяване.
преходното време винаги е доста богато на подобни вируси.
при нас също захладня и вали, но се надявам уикендът да се оправи времето.

# 289
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Да, преходът от зима към пролет е най-богат на вируси.
Малкият Бибитко е все още с кашлица, спастична, в лека форма, но отново прогресира, днес пак ще го водя да диша солен въздух. Rolling Eyes
Якамоз, дано няма усложнения при вас този път. За морбилито- и без това не знаем предварително до какви вируси имаме достъп, не го мисли и това.

Ася, за мляко , купено директно от фермер ли става дума? Обработено ли е топлинно, тоест пастьоризира ли се?
Докога смяташ да водиш курса в училището?

Фенрис,  Simple Smile Hug.

Сега имаме проблем с парното- при котела долу има теч от едната тръба, дано оправят поразията преди уикенда. Отопление имаме, но някои радиатори са само частично затоплени и издават бълбукащи звуци. Simple Smile

# 290
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Ася, за мляко , купено директно от фермер ли става дума? Обработено ли е топлинно, тоест пастьоризира ли се?
Докога смяташ да водиш курса в училището?

млякото е от Milchtankautomat.

Скрит текст:
взимаме основно от 2 места, рядко от едно друго с Деметер качество, че трябва да карам през целия град.
от години взимаме и го пият сурово (аз мляко не консумирам, само в палачинки или подобни неща иначе ми става лошо).
детето твърди, че суровото е много по-добро и пие доста от него. до сега не сме имали никакви проблеми.

тази партида, дето се разболяха е от едно село, близо до родния град на мъжа ми. като ходим при свеки и взимаме и мляко. ама си имаме хладилна чанта, която е включена към тока на колата и млякото се охлажда, т.е. не сме прекъсвали веригата.
подозирам, че декември, когато и аз бях болна сме взимали оттам.

според ЛЛ някои хора даже не се разболяват, но други, с по-слаба имунна система се тръшват. на мъжа ми коремът винаги е била слабата му област.  Rolling Eyes
ЛЛ е казал, че за Дзвер няма опасност, след като вече няма разстройство и Т. само трябвало да го следим, че бактерията се задържала до 2 седмици в червата.
той така или иначе в момента яде основно сух хляб, хляб с масло, спагети или картофи. понякога яде и риба. т.е. сам си наложи диета  Crazy
една седмица беше без мляко, сега си слага сутрин в мюслито, но не му давам да пие мляко, пие вода. казах му да се ограничи още известно време.

другата седмица ми е последния час с децата, после излизат във ваканция.

тук често се говори как по децата се разбира за социалния и интелектуални статус на родителите.
потвърждавам... Whistling

Скрит текст:
директорката се опитва да даде шанс на умни и будни деца, чийто родители не са чак толкова будни.
за жалост обаче виждам как будни деца попадат в доста по-обширна среда от гаменчета и просто не могат да използват напълно потенциала си.
затова и казах на директорката, че тази група, която водя сега е като терапевтична група - всяко дете има нужда от различен подход, всяко има някакъв background, който си личи, че го дърпа назад... много е идиалистично и изчерпващо силите да се вярва, че на всяко дете може да се помогне.  Whistling

вчера бях супер уморена, нищо не успях да свърша.
Дзвер ми беше сърдит, че се не занимавам с него и му обещах днес да наваксаме:crazy:
другия петък щели цялото училище да правят пикник и той започна да брои и планува какво ще носи и по колко бройки (fingerfood)  Joy не го е взел от мен, по-скоро от баща си  hahaha

# 291
  • Мнения: 277
ifsinka, добре дошла и лека бременност от тук на там. Аз също имах много трудна бременност, но крайният резултат е WOW. Всичко да е наред и да се радвате на живо и здраво бебе през август.

Ася, 25 минути не е много. Все пак ще е второ раждане и би трябвало да почувстваш съвсем в самото начало кога е време. Освен ако не е като при мен. С болезнени лъжливи контракции две седмици и когато започна самото раждане се чудих дали е наистина. Моите контракции не бяха и през определно време. Ако една беше на 10 минути следващата започваше след 3 и така до последно. На път за болноцата вече знаех, че нямам шанс за епидурлна упойка или друго обезболяващо Stuck Out Tongue Closed Eyes
 
Якамоз, дано скоро се оправи и малчо и каката. Морбилито не го мисли.

При нас зимата се завръща, и то точно когато ще пътвам на лекции другата седмица. Моят мъж смени гумите и на двете коли, та утре ще ги връща обратно.
Аз от вчера съм на хранителен режим. Никакви млечносъдържащи храни, без кафе, шоколад и всякакви такива. Емма не спираше да плаче последните няколко дни и вчера на консултацията като я измери сетрата е качила само 100 гр. Според нея е малко. Спрях й витамин Д. Днес е малко по-спокойна или по-точно спи от сутринта. Дано има ефект цялото това лишение. Вчера бях изпаднала направо в депресия. Като я гледам как плаче и нищо не може да я успокои.

# 292
  • Мнения: 2 603
Благодаря ви! Просто като влезем в такава кофти серия много се депресирам. Знам че има къде къде по-лоши неща, явно и седенето в къщи оказва влияние на настроението.

Stupy, 100 гр за седмица ли? Наистина е малко, но не чак толкова трагично. Суче ли добре? Може да се видиш с консултант по кърмене, обикновено много помагат в организацията на кърменето, а понякога и самото бебче не суче ефективно. Извинявай, че ти давам акъл де. При мен периода след раждането беше ужасен, не искам да си го спомням даже. Ако имаш нужда от разговор, защото с друго не мога да помогна, не се притеснявай да ми пишеш!

# 293
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Ступи, така е, състоянието на бебето влияе на настроението на майката. Няма само "щастлива майка= щастливо бебе" , а и обратното- "щастливо бебе= щастлива майка". Simple Smile Дано разбереш каква е причината за неспокойствието на малката. При моето ревливковци наддаването беше добро.
Рано сте сменили зимните гуми, като знам къде живеете. Аз ще сменям другата седмица зимните гуми на моята кола и ми се струва рано, при положение, че тук вече е пролетно, но са възможни сутрешни студове. Но се реших, че после идва великденската ваканция, 1 седмица няма да ни има, ще ходим до Бг и така.

Ася, да не би самия автомат да не се почиства и да е станал развъдник на бактерии?
Със сурово мляко бих внимавала. Знам, че (не визирам вашия случай) е възможно да се пренесе и туберкулоза от заразени крави през суровото мляко. Дори подозирам откъде се е заразила познатата в БГ, за която чух, че се е лекувала от туберкулоза. Тя и нейното семейство купуваха мляко(краве, козе) от селяни, от бълг.село, пили са го и сурово, непреработено и като знам колко щателно се контролират животните по бълг.села... нищо чудно да са пипнали нещо по тази верига.

# 294
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ступи наистина рано сте ги сменили гумите. Ние след Великден, знам че срока е до 15 април но ние ще пътуваме на север за Великден и ММ не иска да рискува.
Дано се успокои малката, оправихте ли документите ?
Якамоз дано и вие и всички болни да се оправят бързо.
На мен пък всичко след раждането ми беше много мило и приятно. Чак аз не вярвах, може би защото много се борихме и дълго чакахме да го имаме или защото съм на години вече не знам точно.
При нас започва от днес серията от три уикенда подред с пътуване в различни краища на страната.
Много слънце и усмивки на всички пожелавам !

# 295
  • Мнения: 202
Здравейте Дами 😀,

Не съм писалла от доооста време. Като гледам сме се увеличили с една принцеса Емма, Ступи да ти е жива и здрава.
Гледам има и нови попълнения, добре дошли 😀.

Много сте изписали, но успях да причета всичко.

При нас в последно време така се завъртат нещата, че когато се наканя да пиша, все ми излиза нещо.

Чета има и доста болнички, бързо да оздравяват всички. Ние също сме в това число. Не знам какво се случва, но тази година е за 2 път на моите деца. Те не боледуват никак, само леки настинки. Но такова чудо не е било никоя година.

От края на миналата седмица малкото започна с повръщане и разстройство. След 2 дена хайде и баткото и каката. Малкото се пооправи, а големите една нощ като повърнаха един след друг направо ужас стана. После продължиха само със диария няколко дена, но вече от вчера всички са добре. Като тръгне едното хайде и другите.

Гледам обсъждали сте и кой  как, къде раждал, ще ражда. Аз като си спомня третото си раждане направо като на филм. Само се молех да се случи през нощта, за да може мм да ме закара. Пукват ми се водите в 22:30, ние си лягаме и се запопват леки болки, аз си дишам както си трябва между контракциите. В един монент осъзнавам, че те са на 1,2 минути. Ставам обаждам се на акушерката и казвам, че няма да я изчакам да дойде да ме провери за разкритие, а отивам в болницата. Тя ме чака там. Часът е 1:45, децата със свекървата спят в другата стая. Ние излизаме, сз усещам вече напъни в колата, минаваме само на червено. Стигаме 2:15 в болницата, качвам се е отделението и 2:30 бях родила. На сутринта в 6 се прибираме в къщи, вдички още спят, бебето започва да плаче, бабата с децата стават, чудят се какво става,сега ли раждам 😂. Обръщат се към креватчето и гледат бебето, кога отиди роди и се върна. Чак като се сетя едни такива приятни емоции ми нахлуват.

Днес бях с баткото при детски лекар. От няколко месеца забрлязах, че има косъмчета на топченцата и под мишниците. Той е още на 8 г, дригия месец ще прави 9. Личната ни даде направление да го види лекар, тъй като е рано за пубертет още.
Прегледаха го, взеха му кръв за изследване на хормони, рентген на ръката му направиха и след 3 седмици ще обсъдим резултатите. Но казаха, че на първо виждане няма място за притеснение.
Лятната ваканция на нашите деца е от 19 юли и вече започнахме да се оглеждаме и за лятна почивка в България на море.
Все по-често ме питат децата колко остава до лятото. Искат и те в България.

За кашлица съм им давала черна ряпа с мед; джинджифил с мед, орехи и лимон. Но за лук и мед сега от вас научих.

Извинявам се, че ми стана дълго писането. Имах още неща наум, но когато се сетя пак ще пиша 😀.

Лек ден и приятен уикенд.

# 296
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Ася, да не би самия автомат да не се почиства и да е станал развъдник на бактерии?


всеки път като се затвори вратичката и започва да мие.
а тя се хлопва веднага след като си махнеш ръката.

просто кравите я имат тази бактерия и при доенето попада в млякото Tired

В Де туберкулозата по говедата е meldepflichtig и не вярвам да могат да продават мляко от заразени животни...

през ваканцията ли ще сте в Бг?
успя ли да хванеш евтини билети?

Stupy, разбирам те много добре и те прегръщам.
аз минах през същото с Дзвер... Rolling Eyes
той ревеше без да спира от раждането до 3я месец... беше ни побъркал!!! че и гласище има. Rolling Eyes
прегръщам те исе надявам скоро да премине и този период.

аз водих Дзвер на остеопат и имаше ефект. Peace

Плами, да ти кажа и аз от такъв сценарий се плаша.
само дето ние нямаме баба и май ще влачим детето с нас.... Rolling Eyes

попитах го при кого иска да остане. каза едно момче, ама не мога да си представя как по нощите да звъня у хората и да оставям детето... Rolling Eyes през дена е трудно, повечето не са вкъщи, следобед остана... трябва пак да помисля. той не обича да спи на чуждо място, сам пък въобще.  Rolling Eyes
свеки не искам да я викам, тя не е наблизо и ще трябва да спи у нас дни наред, докато се роди бебето... нямам нерви.... Whistling

# 297
  • Мнения: 202
Ася, дано да се наредят нещата.
Предполагам какво ви е в момемта. Нашата баба я бяхме извикали от България, защото малчо беше зимно бебе и в началото щеше да ни е доста трудно. Всяка сутрин да го мъкна да нося големите на училище. При първото и второто нямахме никаква помощ, но при третото вече трябвсше. Иначе, когато раждах второто баткото го бяхме оставили за цял ден в едни приятели и когато се прибрахме после мм отиде и него да го вземе.

# 298
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Да, има вариант да се заведе бебето и на остеопат, ако бебето много плаче- има съмнения евентуално при раждане да се е защипал някакъв нерв или да се е създал друг телесен дискомфорт. Зависи  какъв е проблема.
Второто Бибитче първите 3 седмици беше спокоен, спинкаше си, хапваше на някакъв приемлив интервал, тогава се чувствах и аз спокойна и уравновесена Simple Smile, но след тези 3 седмици сякаш израсна, промени се и стана неспокоен, отделно гласът му стана мощен- и сънят му се накъса, и сученето се почна на някакви чести интервали...докато на 3-ия, 4-ия месец не намерих решението юмручетата по време на сън да са му допрени до устата(така беше и в корема ми, докато го гледахме на ултразвук). Бебешорът започна да спи по 3 часа. Flutter Бях много горда със себе си, че усетих подхода. Mr. Green  Laughing

Плами, много интересно се е подредило третото ти раждане- организирано и структурирано. Grinning Така е при майките с трето. Laughing
Ася, трябва ви някакъв сигурен вариант по всяко време на денонощието. Ако се налага, ще преживееш свекито за няколко дни, но ти си знаеш най-добре "стоката". Mr. Green Това значи сигурно, че трябва да дойде предварително и така ще се съберат не дни, а седмици у вас.

Плами, рано е за косъмчета наистина, особено при момче. Thinking Да не е с по-тъмен косъм малкия господин? Моят , големият Бибитко на 9 е още голям дечко- и на физика, и на психика, подозирам по-късен пубертет при него, но кой знае как ще е.

Ася, само за седмица сме в Бг, едната баба прави юбилей, съвпада с ваканцията на децата. Втората седмица се връщаме.
Билетите ги бива като цена- за четиримата излиза около 500 евро в двете посоки, което се ядва за самолет.

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 19:18 от Бибит

# 299
  • Мнения: 505
Привет на всички,
От снощи съм много щастлива тъй като вчера през целия ден имах Quality control на кантората и го подготвях от година и половина. Бях супер нервна защото имах доста неща които не бяха още в ред относно клиентските документи за идентификация по Закона за пране на пари и се молех само проверяващия да не попадне на него. Е, всичко мина и имах голям късмет. ..Вече съм спокойна за следващите 7 години.....

Ася, нямате ли хора от здравните каси които идват да гледат детето? Аз бих помислила на вариант да оставя детето някъде....Не се виждам с него и ММ в болницата. За раждане ли да се притеснявам, за голямото ли, за мъж ми ли. 

Нашето решение е готово. Болницата ми е на 5 km от вкъщи и ми е на 10 Мин с колата. Отделно комшийката е медицинска сестра в същата болница и ако се наложи ще дойде.
Йоан пътува на 29 юни за БГ за лятото. Ще се върнат началото на август за или след раждането с баба си.

Мъж ми е още в болничен до края на май и после е в отпуск от 21 юли до 15 август. Та живот и здраве, за раждането и двамата ще сме си вкъщи.

Бибитче, хубава ваканция.

Всички болнички да се оправят по-бързо. Ние засега успяваме да се държим. Йоан докато го почне нос и му давам по две три дози осцилококсинум. Не знам дали съм споделяла с вас, но от една годинка, му даваме клеева тинктура всяка сутрин. Аз си мисля че от това не боледува, но си е факт че той почти не се разболява.

Ще пиша по-късно че тръгвам по задачки докато свеки е още тук, че утре си тръгва и тя.

Хубава събота

Общи условия

Активация на акаунт