Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 932
  • 735
  •   1
Отговори
# 270
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мама Норге, дай рецептата за лука с мед- ако не друго, поне ще вдигне имунитета.

Оффф, от известно време имаме проблем с пералнята, някъде електрониката прекъсва на моменти Twisted Evil. Когато викам техник, пералнята тръгва все едно, че е нямало нищо Rolling Eyes.

при мен е така с колата.
обаче не искат да ми я сменят с нова  Whistling

# 271
  • USA
  • Мнения: 1 323
Тити браво на момчетата! Андрей става за бизнес мен или четвъртокласниците са оплескали математиката?
Ася ,дано и твоя мъж се оправи по-скоростно и теб да те подмине!
Като те чета за болниците и аз се притеснявам как ще стигнеш на време,пък и за "екстрите" без баня...ужасно!
Моите раждания до едно бяха по 100 часа ,та там драма нямах с бързането.Дано притесненията ти са напразни!
Моите нямат ваксина против туберкулоза. Ние имаме разбира се и рентген ни правиха преди интервюто за виза въобще за САЩ. Не съм мислила да им слагам.
Инхалации в БГ всички правят.То е като мода.Масово плашат родителите с болница.Приемат за щяло и нещяло за да точат пари от касата.Тъпчат се децата с имуностимуланти от най-нова мода.
От лук съм най-доволна.Пресен изцеден сок с малко мед.Нарязан лук в стаята.За ядене пресен.Сварен с цяла ябълка.Става много приятно чайче. Глдам като имат инфекция да огранича сладкото до минимум.Нали казват,че сладкото подхранва инфекциите. Правя им гореща вана с няколко капки масло от мента,чаено дърво и лавандула.Действа им много добре на моите.
При нас ваканцията продължава.ЕДин ден е 15градуса на следващия ни затрупа сняг и стана –9. Въобще една такава "приятна" пролет караме. Излизаме обаче всеки ден де.Караме колела до библиотеката. Игри в гората и по площадките с приятелчета и баскетбол.Лекси ни разбива от кошове.Бие и мен и баща си,а аз даже съм играла 4г в отбора на гимназията.Не е като да съм неграмотна в тая област,просто ми липсва височина и бях гард. Лекси разбира се  е още по-нисък,но това въобще не му пречи.Той напоследък се вълнува много и от въпроса мъртвите прераждат ли се.Основно пита заради моята майка. Друго географията му е много любима и вечено дискутираме континенти,климът посоки,релеф,държави.Има много въпроси по тая тема.За щастие географията и на мен ми беше много любима и с голямо удоволствие разискваме. Може би няма да можем това лято да отидем в БГ и там се налага много обяснения.Те все повече искат да ходим.Връхлитат ги спомени от предното лято,гледат снимки и така.Андрей също тръгва на училище  тази година,а тук годината започва на 1 август и буквално лято не остава.То чни последните години е все дъждовно.

# 272
  • Мнения: 2 603
Мерси за тази рецепта, мисля да я приготвя тази вечер. Голямата пак е болна, този път и с температура и кашлица. Направо е ужасно.

# 273
  • Мнения: 277
И при нас някакъв вирус се намести. Баткото ходи на гости в приятел с преспиване в уикенда и ни домъкна вирус. Аз и Йоан кашляне и носовете ни текат като река. Йоан му пръскам в носа и лекарствата при астматичен пристъп пръскам. Та мога да спася положението, но аз Незнам какво да правя. Ще пробвам рецептата на Маманорие. Тази с Орехите не смея. Съдържат много йод и Незнам да не повлия нещо върху Емма. Която и без другото през деня е като вихрушка. Нито дава да я гушна, нито пук иска да лежи някъде. Единствено в количката и навън е кротка. Бибит-само бях Мусала за такива деца 😆
Бързо да се оправят всички болни.

Ася разбирам притеснението ти с болницата. Аз не съм се бавила и минута и пак в последния момент стигнах. Бях с пълно разкритие. Сега като се замисля, косата ми настръхва.
Кала, така е. В Бг и антибиотик изписват за добро утро. Една приятелка ми се обади онзи ден, малкото й дете получило арегична реакция от антибиотика и тя се чуди какво да го прави. Кожен лекар й казал да не се притеснява-било нормално 😞

# 274
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Хола от слънчево Коралехо. Почивката ни тече с пълна сила, жега, слънце, пясъци, пустиня, страшна екзотика и красота е, не мога да я опиша с думи. Виждаш света по един различен и първичен начин с всичката застинала лава и необятната пустиня. заслужаваше си 11 часовия път.
Децата се кефят, играят, плуват, копаят дупки като лалугери, а ние успяваме са си починем. Да си починеш на почивката е мечтата на всеки родител Joy
Не знам как ще се върнем в Ирландия, при положение, че в момента е 3 градуса и страшен мраз. Ще го мислим в неделя!
Да препоръчам нещо изключително ефикасно за кашлици - исиод (настърган джинджифил) объркан с мед. Няма точно пропорции, да не е прекалено люто и да не е захаросан меда. Много облекчава и дрезгава суха кашлица, и влажен пристъп.
Друго, което правя на моите е мед, канела и сода, разбъркани на кремче. По с.л. от всичко, а дозата е ч.л. 3-4 пъти на ден. Давам и при болно гърло, канелата действа чудесно противовъзпалително и подобряващо кръвообръщението. А от съседските майки научих за ваните с английска сол. Но детето не трябва да е с Т. При първи симптоми на настинка, го включвам в действие. Децата сами се научиха да си търсят домашното спа Simple Smile

# 275
  • Мнения: 9 905
Нашата ваканция е в Япония и тук е кучи студ, 3 градуса сутринта в Нагоя, Зест 😂

# 276
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Тити, интересно, Япония. Как ви харесва там? За 3-те градуса е ясно, че за вас е драстична климатичната промяна.

Зест, хола, радвам се , че си почивате и че ви харесва. Водата на океана какви градуси е по това време на годината?
Ваните с английската сол са като инхалация.

Якамоз, дано не се влоши още повече малката! Температура и силна кашлица не звучи добре.

Само мед съм давала много пъти, при червено гърло има ефект, при кашлици не съм забелязала подобрение, при моите деца.

Калалили, бррр, зимно звучи при вас, ама му се вижда края вече.
Дано успеете да стигнете до БГ, сега му е времето, когато децата имат все още интерес- като поотраснат губят постепенно интерес към родината на родителите си, в повечето случаи. Става дума за възрастта, когато са вече младежи и имат собствен живот в държавата, в която израстват.

Бибит-само бях Мусала за такива деца 😆
Ступи, не те разбрах. Sunglasses Иначе за количката те разбирам много добре- ако на моята бях сложила километраж, кой знае каква бомбастична цифра щеше да е изписана. Защото моите спяха предимно в движение, особено големият. ooooh! Като поотрасна, на 5-6 месеца, започна и у дома, в легълце, да спи добре. На малкия му хванах цаката към 3-4 месец.
Дано се кротне бебка, че както я описваш, е доста активна. И дано не се разболее покрай големите!
Бързо оздравяване!

Днес имах рядко пълен ден от сутрин до вечер, изморих се.
Сутринта ходих с класа на големия да сеят дървета, за щастие времето беше хубаво. Освен сеенето, имаше игри за учениците, както и им разказваха с подбробности за животните в района( с помощта на препарирани такива), или им правиха демонстрации с живи животни. Рязоха с трион брезово дърво, окачено на стойка. Добре беше организирано, но докато се приберем стана 13 и 30. Бърз обяд, после малкият - на тенис. В тенис-клуба писаха домашни, че нямаше време да се прибираме у дома и след това големият беше на футбол. Прибрахме се в 19 часа. Crazy

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 14:49 от Бибит

# 277
  • Мнения: 277
Joy така е като пиша от телефона. Исках да кажа, че само бях чувала за такива деца, които не спят и плачат за нищо 😂
И при нас full time тези дни. Вчера имах разговор за развитието на баткото. Нищо по-различно не чух от това което вече знам-спи му се в часовете, не е достатъчно активен и го мързи да чете. То моето присъствие Незнам защо го изискват, като аз нищо не казвам. Все едно съм част от интериора на стаята. Разговорът се води между учител и ученик. А отделно че е на 17 и каквото съм успяла са контролирам е било до сега. От тук на там мога само съвет да дам, но не и да контролирам по някакъв начин.
Днес сме на път за посолството да оправим документите на госпожица Сърдитка. Дано няма проблеми.
Тити, завиждам ви за Япония. Добре да си изкарате, нищо че е студено. То и при нас не е по-топло 😁
Зест и на вас весело изкарване. Да съберете много слънце.
Миналата година бяхме на Майорка-Йоан всеки ден се сеща за нещо, което е правил там. Иска и това лято да ходим. Мислехме май месец да отидем на Канариен, но с Емма е безсмислено. Както няма да спя на Канариен, така и вкъщи няма да спя. Та ще го отложим за есента. Тогава ще е по-човек 😂 (надявам се)

# 278
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Ступи, аз се опитах да разбера смисъла и си мислех, че пишеш на майтап "Само на Мусала с такива деца". Laughing  Crazy
Твоята бебка приема ли биберон? Моите Бибитковци отказваха залъгалка и мисля, че това им липсваше, с времето забелязах, че си намериха нещо, което да допират до устата и това ги успокояваше.
Със сигурност бебка ще се промени до няколко месеца, ама ти си знаеш, де- имаш опит. Wink

17- годишните са вече друга Вселена, хич не се и съмнявам, че на тази възраст изправят родителите пред нови предизвикателства.

Калалили, запишете Лекси на баскетбол, щом така добре му върви. Стига да ви пасва на програмата, разбира се. Simple Smile

# 279
  • Мнения: 135
Здравейте на всички! Аз съм бъдеща мама в Холандия. Много се радвам, че попаднах на тази тема и ще ви следя с интерес, защото ми предстоят интересни времена Simple Smile

# 280
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Здравей, Ифсинка, добре дошла в темата ! С деца скука няма Wink! Леко бременеене, кога очаквате бебчето?

# 281
  • Мнения: 135
Бибит, краят на август - девойка Simple Smile Благодаря, частта до тук не беше никак лека, но какво да се прави.. Simple Smile Къде по земното кълбо сте вие?

# 282
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера надвечер, тъкмо варя картофи (още се яде вкъщи основно картофи и ориз  Whistling, драмата не е преминала  Sick) и се сещам, че има презентация в болницата, която остана да посетя.
за 3мин. събрах семейството и хукнахме, мъжът ми каза, че е като тренировка...
разбира се беше час пик. трябваха ни 25мин.  Whistling

клиниката ми хареса, малко отделение, стаите са само с по 2 легла и с баня!!! всичките.
даже не вана, а душ кабина.
че в някои има вана, трябва да се влезе в нея за душ, а след раждане това не е винаги лесно.
цената на семейната стая е двойно по-ниска. просто незнам как си ги измислят тези цени... имам предвид в другата болница, където сумата на ден беше трицифрена.   Rolling Eyes
посетителите бяха значително по-малко, не повече от 40 човека бяхме, а в предната болница бяхме над 150  Shocked
винаги ми е странно, че мъжете задават повечето въпроси. моят си мълчеше  Joy

този път не ни вкараха в родилното отделение да зяпаме залата, докато в съседната крещят. Rolling Eyes
това също ми допадна.
засега се ориентирам натам, само пътят до там ме смущава.... Whistling
на връщане минахме по друг маршрут, без магистрала - пак е същото откъм време.  Whistling

# 283
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Ася моята болница беше на 40 мин без трафик Simple Smile нямаше по-близка. Не се притеснявай от разстоянието, ще се наредят неща, по-важното е, че ти е харесала болницата.

# 284
  • Мнения: 2 472
Добре дошла Ифсинка! bouquet Моята дъщеря е родена последния ден на август. Иначе аз се намирам в Канада.
Ели, разкажи за новия град, харесва ли ви? Наредихте ли се вече? Намираш ли някаква съществена разлика преди и сега?
Ася, не го мисли толкова, ще се наредят нещата така, както трябва. Моята болница беше в града, но дотам пътувахме към 20-25 минути, че и жп прелеза спусна бариерите точно пред нашата кола. Но всъщност ние не бързахме толкова, защото ми предстоеше да ми предизвикват раждане, което в случая не се влияеше от контракции в момента.
Малката отново е болна. Познатите оплаквания: гърлобол, сополи, температура, кашлица. Направих и това, което Кала спомена лук с ябълка сварени. Ами изобщо не го пи, не и хареса и оставих нещата така, давам само Адвил за температурата и толкова.
При нас си е още студено, даже и сняг валя онзи ден, но се стопи. Сутрините се усещат като (-10), после се вдигат докъм (+5). Зажадняла съм за топло време, пролетни цветя и зелени дървета.

Общи условия

Активация на акаунт