Деца от всички страни, добре сте дошли-6!

  • 21 769
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря за новата тема Бибитче!
Мама норге радвам се,че притесненията ти са излязли напразни! Погрижи се за себе си голям стрес си е било и за теб. Аз помня колко бях зле когато Андрей си глътна езика.Отне ми доста време  да спра да изпадам в паника при всяко негово падане или захласване.
Не,че преди имах много време,но напоследък съвсем не ми стига.Доста неща съм захванала.Започнах и пак да рисувам и водя преговори с децата да не ми пипат нещата(основно с дребното)
Уикенда наваля сняг и за първи път този сезон ,снега ставаше за топки. Лекси подхвана една топка и търкаляйки я я направи по-висока от Анджи.Накрая я търкаляха заедно и тримата,че и баща си извикаха на помощ.
Момчетата имаха да правят валентинки за предстоящия Св.Валентин.И двамата ще имат партита в училище.По принцип ми е много смотан тоя празник и вечно го свързвам с поредната доза сладки боклуци които ще довлекат у дома,но в училище са го поизопачили малко и не става въпрос за любов ,колкото за уважение един към друг,приятелство  и толерантност . Валентикни има за всички деца в класа. Аз приготвих към тях моливи и гумички под формата на сърца.Децата ги лепиха и надписваха.
За училищата Валдорф тук въобще не съм срещала.Монтесори са популярни до някъде и повече в последните години,но от приятелки чувам същото което и Ася споделя,липсата на квалифициран персонал. Аз лично ходих да гледам едно което беше в близост до старата ни къща,буквално на 2 мин с кола,но се оказа,че двора и площадката му са буквално под магистралата.
В Чикаго не помня Лекси миналата година в училище да са ги извеждали на вън нито веднъж,но тук са всеки ден на вън по 2 пъти за по 20 мин и това много ме радва. Не ги пускат само ако е по-студено от -8 и ако вали.
Февруари и на мен ми е най-трудния месец от годината.Тук си е студено и като гледам прогнозата до края на месеца ще си е валежно и сиво.
Започнах да тренирам малко по-усърдно,но май съм натоварила едното коляно повече и днес едва качвам стълбите. 
Започнахме и мартеници да правим и съм решила да изпратим на приятелчетата ни в Чикаго.
Ася за неуважението към материалите и труда съм на същото мнение. Все по-често го виждам сред днешното поколение и ме влудява. В крайна сметка махнаха ли въпросното дете от класа ти?

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За училищата Валдорф тук въобще не съм срещала.

....

Започнахме и мартеници да правим и съм решила да изпратим на приятелчетата ни в Чикаго.
Ася за неуважението към материалите и труда съм на същото мнение. Все по-често го виждам сред днешното поколение и ме влудява. В крайна сметка махнаха ли въпросното дете от класа ти?


има, има при вас и доколкото знам са с доста висок статус. една мама от бебешката група на Тим е женена за ами и той е бил в такова училище и се води нещо като елитно училище. незнам обаче дали заради педагогиката им или заради таксите  Joy
тук бая се зориха да вкарат децата в ДГ към Валдорф, че нали писах са малко като секта и трябва да те познават, че да те допуснат, но мъжът настояваше и защото е Валдорф възпитаник, та имаха начален старт  Crazy

аз сега произвеждам от картон едни кръгчета с 8 резки по края и дупка по средата. много лесно се правят шнурчета в различни цветове и Тим реши, че така ще правим мартеници.
ако някой го интересува, ето тук нагледно видео, супер лесно е и бързо става. смятам да го правя с децата в училище.
вчера реши обаче, че класическите от усукани конци стават по-бързо, та тях почнахме. иска да ги продава в училище.
казах му, че едва ли някой ще ги купи, по-добре да ги подари.
днес ще продължим производството. Crazy

Калалили, колкото до детето, то е настоявало да го преместят при мен. смятам да й дам още един шанс, но и започвам да използвам материали за рециклиране, като смятам и да им говоря защо трябва да опазваме ресурсите. Whistling
но и тук общественото е настроено само към консумация и децата гледат какво е вкъщи и повтарят... Rolling Eyes

Дзвер пък в понеделник имаше 40-мин. истерия  Confused
Скрит текст:
не си беше изял закуската, обедът явно само го е опитал, беше уморен, прегладнял и отегчен.
записах го на рисуване, час и половина след училище. чудех се какво ще ги правят толкова време, понякога аз едвам запълвам един час, защото децата са уморени и не са много мотивирани да работят.
нали ви писах, че първия път дойде с една мандала, този път дойде с една рисунка с напръскано с четка и няколко капки, духани със сламка... Rolling Eyes
той е направил една картина, ама това го правеше той в яслата!!! след това един час е стоял седнал тихо, защото задачата му се е сторила тъпа, а друга задача не е имало. аз винаги имам резервен вариант за по-будните деца, които не се задоволяват само с едно нещо.... Whistling
след това вкъщи изпадна в истерия, не искал да ходи повече. Rolling Eyes
казах му, че е ок, но трябва той да говори с директорката и да й обясни защо иска да го преместят...
уж каза, че ще иде да каже, да видим днес какво ще стане. Whistling
аз обещах да му помогна, ако не му достига смелост да иде сам да каже, но му и обясних, че е важно той да обясни, защото аз не съм с него в час и не съм в главата му, та незнам какво се случва и как се чувства...
мисля, че и учителката не му допада, тя е една бъбрива и все се намесва в разговора, а той не обича така, по вглъбен е и като "работи" иска да го оставят на мира... даже вчера говоря с една учителка и тази по рисуване идва и се намесва в разговора без да знае за какво става на въпрос... Crossing Arms
т.е. и на мен не ми допада, не знаех, че тя води рисуването... Whistling

# 17
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Къти, и аз се зачудих- нали правихте наскоро ремонт, защо ще се местите? Thinking Не се чувствай длъжна да отговяраш, ако е прекалено лично.

Брюксел, покрай карнавала децата имат само 1 ден почивка- вече около Великден ще е голямата ваканция.

Зест, със сигурност и произхода играе някаква роля, но няма да е само това. С българско образование в Германия например само в определени браншове може да се намери по-лесно работа, където има голям недостиг на кадри, иначе е почти мисия невъзможна. Имаш ли немско образование е много по-лесно. Ако продължава все така, може да помислиш за допълнителна, ирландска, преквалификация. И все пак е положително, че те канят по интервюта- ако не друго, тренираш как да се презентираш.

Калалили, вярно, че А. си беше гълтал езика, звучи страшно.
Учениците тук са все навън по време на междучасията, а и после тези, които са към занималнята, освен ако не вали.

Ася, точно за тези картончета писах и аз, много хубави равномерни шнурове стават, може да успея да мотивирам моите деца за мартеници така, че иначе не са им фенове. Ние напоследък нямаме много време за домашно творчество, все нещо имаме следобед, освен домашните и за тихи занимания много време не остава. Отделно големият е на тема Gravitrax, поръчахме нови комплекти, прави нови и нови варианти.
На Тим може и да му идва нанагорно с толкова престой в у-ще, поне засега. Нехраненето също играе голяма роля, енергията му е изчерпана и идва ред на лошото настроение.
Големият Б. почти не се храни в у-ще за закуска, затова и предпочитам у нас да обядва- не, че има право да обядва там, де. Той е с поднормено тегло, което ни тормози понякога, и остана и в у-ще да е на "диета". И от тази гледна точка си мисля как ще е другата година, когато ще имат повече часове в новото у-ще, ще обядва  у нас чак към 14 часа, а един ден ще имат часове до 15 и 30.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Отделно големият е на тема Gravitrax, поръчахме нови комплекти, прави нови и нови варианти.

о при нас са онези breadboard.
сега получи нови части - лампички, едни пищящи устройства, аз купих кабели, какво да ти кажа.
направи си "пиано" от пискалките и уикендът идва да ни буди.
представи си, детето се промъква до леглото и натиска копчето на powerbank - оттам идва захранаването, светват няколко силни led лампички и се включват 3 аларми с различна честота  Crazy
трябва да го снимам, но си е за видео де, толкова е ужасно...
купувам вече втора кутия за сортиране на тези дребосъци, че е ужас, губят се много бързо.
обещала съм му за ваканцията нещо, което да може и да програмира, защото проектите му стават все по-сложни Sick

да, неяденето е голям фактор, но явно и скуката. комбинацията е умопомрачаваща  Crazy

за шнурчетата: в началото, там където се промушва през дупката, сложи едно копче. после като се изплете шнура, нали остава малко конец - от него направи примка и така се закопчава гривната  Mr. Green

# 19
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бибит а защо нямат право да обядват там ?
Ася много интересни неща показваш !
Кала чакаме да ни показваш картини !

Ние ще ходим другият уикенд на ски ще пробваме отново Л да видим тази година как ще е Simple Smile

Брюксел не се преуморявай сега е важно да почиваш максимално. Аз си мислих че вие сте в европейско училище.

# 20
  • Мнения: 277
Маманорие, радвам се че всичко е наред с детенце и притесненията ти са напразни.

При нас следващата седмица са спортна ваканция децата. Запланувала съм обиколка на един музей, един ден на басейна, един на кънки. Много ми се искаше тази година да отидем в планините, но заради бебо ще бъде догодина. Приемам идеи за активитети през ваканцията. Като се има предвид, че ми остават 5 седмици до термина и не съм от най-подвижните бременни, но не ми се иска децата да страдат заради моето състояние. Мислях един ден на кино да отидем, но пък какво движение има в гледането на филм. Laughing

Две в едно, малчо в I ur och skur ли е? На мен това ми е мечтата да работя в такава градина. Въпреки, че и в обикновените децата прекарват много време навън. Аз където работя сме два пъти по два часа на вън. А като дойде пролетта почти не влизаме вътре.

Йоан е в общинско училище. Лично аз както знаете имах големи притеснения. От една страна защото училишето е голямо, от друга защото всичките му градиснки приятелчета са в друго училище. Но притесненията ми се оказаха напразни. Миналата седмица имах разговор с учителката му и всичко е повече от добре. На националния тест се е справил блестящо. Една грешка по език и две грешки по математика, което си повече от отлично. Все пак е само предучилишна и не се очаква кой знае колко от него. А и аз виждам, че той ходи с желание на чуилище. Сега като съм вкъщи ми се сърди ако го взема след лекции. Иска да остава след обяд и да си играя с приятели.
Аз също се бях ориентирала към Монтесори, но се отказах в последствое. Преподавателите не са преминали специалено обучение по Монтесори, а и наши приятели не останаха особено доволни. И двете им деца бяха в градна и след това училище по Мотесори програма, но сега ходят в "нормално".  Според мен всичко е до преподавателите. Ако са добри педагози, както в случая на Йоан, няма значение профилориентеринга.

# 21
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Ступи, супер, че Йоан се е приспособил добре в у-щето.

ДВе в едно, при нас в у-щето обядват деца, които са към занималнята, а там, за да се получи място трябва да работят и двамата родители. В това у-ще е така. В други има друг или подобен ред.

От моите момчета малкият е този, който може да истеряса от глад и умора, но той си яде добре на закуска в у-ще, което не пречи на обяд отново да е прегладнял. Просто има по-голям апетит.

Големият си е поръчал XXL- пакета на Gravitrax за рождения си ден, искал да го строи на няколко етажа. Crazy Добре, че РД е чак август, та дотогава може и да му е минал мерака. Mr. Green

Ася, това е положението, проектът продължава. Mr. Green

Набързо пиша, затова спирам дотук. Wink

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Приемам идеи за активитети през ваканцията. Като се има предвид, че ми остават 5 седмици до термина и не съм от най-подвижните бременни, но не ми се иска децата да страдат заради моето състояние.


аз имам същите чуденки, но за великденската ваканция.

за сега съм измислила: посещаване на музеи, там има обикновено и къде да се посядва, ако е изложбата за деца.
пикник - тук вече зависи от времето, при теб може да е студено. аз правя пикник и в студа, само слънце да има. правя чай или топлъл шоколад в термос, взимам храна и ходим на близкото езеро. гумени ботуши, кепче, лопати и да изследва  Mr. Green
посещение на басейн - при нас в момента добре функционира, особено ако се съм се уговорила да дойде и друго дете. даже ме оставя и да поплувам малко.

# 23
  • Мнения: X
Момичета, още веднъж, благодаря много!❤
Бъдете здрави!
Много интересни неща сте споделили за училищата и системата на обучение.
Да си призная, до сега не бях чувала за училищата и философията Валдорф.
С Монтесори съм по-запозната, защото племенникът ми учи в такова училище.
Две в едно, направи ми впечатление, че при вас тези училища са безплатни, което е много хубаво.
На мен са ми много далечни тези размилси, защото детето е още малко, но от градината и системата на обучение в нея съм много доволна. А най-важното и главното за мен е, че съм спокойна и сигурна, че като я оставя ще е в безопаснот. Знам, че никой няма да ѝ викне или да я удари, защото в Бг и това се случва.
Имат много и разнообразни занимания. Почти всеки ден я прибирам с нещо ново направено от нея. Всеки ден играят навън, без значение от температурите, или ги водят някъде. (библиотека, спортна зала, басейн) Мъниците спинкат в колички навън, на въздух.
Атмосферата е спокойна и приятна.
Единственото което не ми допада е, че хапват суха храна два пъти дневно, за това се старая храненето вкъщи да е нещо готвено и топло.

# 24
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Маманорие при вас не са ли безплатни ?
Нашите дечица май са набори или бъркам ?
Ступи да такъв тип е, но може би не съвсем на 100 процента не съм напълно сигурна, обядват вътре през зимата. Иначе са навън през всички светли часове и при температури до минус 15. Спят навън също, самият двор е в гора и повечето занимания се провеждат навън. Имат и сграда където се сменят памперси, обядват през зимата и са там ако е много студено или тъмно.
Отделно ходят на походи в  голямата гора, тоест извън техният двор. Зимата по големите деца ходят на зимни кънки. А в самият двор се пързалят с шейни к ат едно склонче. Навън са и когато вали тук дъжда не е причина да не са навън.
Освен това се води еко био  и не се предлага нищо с  добавена захар.
За идеии за ваканцията
Басейн в Упсала има хубав адвенчър басейн, зимни кънки, Юнибакен, Лео лекланд, кино. Това се сещам ние с баткото винаги сме ходили на ски, но ние всички караме и си купувахме сезони карти за един курорт.

# 25
  • Мнения: X

Не, Две в едно. Монтесори се плаща. В останалите училища обучението е безплатно.
Моето дете е малко. Ходи на градина.
Племенникът е ученик. Може и да са на една възраст с твоето дете.

# 26
  • Мнения: 505
Две в едно, Йоан е в общинско холандско говорящи училище. За Европейското, единият родител трябва да работи в институциите. Не е за мен това училище. Масово хората си махат децата от там и ги пускат в добри общински училища.
Тук също излизат навън постоянно. Сутрин, обед, след училище....все са на двора да играят. Като мине часа за взимане и ако е студено ги прибират в столовата за да не са на студа и там играят и си пишат домашните.

Сутрин Йоан закусва в нас. На обяд яде готвено в училище. Записали сме го на топла храна откакто е почнал на 2,5 годинки. Вечер гледам да има готвено, но той си яде все едно и също. Тази вечер му готвих бяло пилешко със един тон зелен боб.

# 27
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моят малкият ще направи 3 през май тоест в момента е на две години и девет месеца Simple Smile .

Брюксел знам, но бях останала с впечатление че ти работиш  към някоя институция. Иначе между европейските има и добри такива и не толкова добри както със всички училища

# 28
  • Мнения: X
Моят малкият ще направи 3 през май тоест в момента е на две години и девет месеца Simple Smile .
Да, на една възраст са. Детето ми април става на 3.

# 29
  • Мнения: 505
Две в едно, не, никога не съм работила по институциите. Имам одитна и счетоводна кантора и често одитирам европейски проекти. До там ми се простира работата с Европата.

В Европейското най-важното фактор е детето в каква езична паралелка ще е прието. Това пък зависи от гражданството на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт