Четвъртокласници 2020/2021

  • 34 612
  • 776
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 12 015
По принцип този етап ми е скучен, но като гледам колко познати муцуни се изсипаха тук напоследък, викам да се включа. Не обещавам да пиша много до 7-ми клас обаче - чак тогава става забавно. Laughing
Нищо не е прочел от книгите за ваканцията /"Незнайко" донякъде/. Домашно имаха само по английски. Класната, господ да я поживи, не дава домашни за ваканциите. Опитът показва, че нищо не се забравя трайно през лятото и за няколко дни се припомня всичко. За сметка на това, домашното по английски беше цял учебник. Smirk

Petenka, щом харесва поезията, предлагам направо да започнеш с Опълченците, На прощаване, Заточеници - таман до 7-ми клас ще отлежи. Joy

# 196
  • Мнения: 2 558
Да ви напомня да вземете от личните профилактичните карти. Днес с това се занимавах.
Ко речи? 😁 Какви са тези карти? 🙄

# 197
  • Мнения: 6 001
А sanaka надявам се до 7 клас да се успокоят нещата, тъкмо ще са проиграли целия прогимназиален курс аз продължавам  и тази година да следя седмокласна тема, но  не толкова изкъсо.

# 198
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
От ЛЛ за прегледа на детето.😉
Нашите учебници ги раздадоха в края на учебната година. Сега на РС ще опишем ако имат някакви захабявания, за да не трябва да плащаме в края на годината...е да се надяваме и ние да сме съвестни са ги опазим.

# 199
  • Мнения: 815
Децата помнят бързо, но и също толкова бързо изключват и забравят поради "ускорената" ни образователна система. За да са по-спокойни, е необходим преговор преди началото на годината. 100 диктовки - безумие. По- добре 10 подбрани, коригирани и обяснени грешки + поправка след обяснение. Математиката - трябва си упражнение, системно по-малко дори и през лятото. Започва със задачи от материала за втори клас и продължава с 2-3 състезателни задачи.  Тези задачи ги приема като предизвикателства, приключения. Всяко решение и носи удовлетворение. Припряна е, бърза и се изнервя при неуспех. Лятото е нашето време, в което успяваме да работим не толкова върху знания, колкото върху характер и поведение. За съжаление през учебната година не остава време.

# 200
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Учебниците ги дават на 15ти (тази година на 16ти) и на следващия ден трябва да са подвързани и готови.
Родителската среща най-вероятно ще бъде на 17ти. Тогава евентуално ще разбера какви тетрадки трябват. Аз купих десетина от Лидл и сега ме замислихте кога спират да пишат в квадратчета по математика. Аз мислех, че ще си пишат цялата година.

Сега чете десетата, предпоследна книга от списъка. Книжки извън него обаче, категорично не. Дакелът беше в списъка след първи клас.


100 диктовки отказвам категорично да диктувам. Ваканцията е за игра.

# 201
  • Мнения: 815
По принцип този етап ми е скучен, но като гледам колко познати муцуни се изсипаха тук напоследък, викам да се включа. Не обещавам да пиша много до 7-ми клас обаче - чак тогава става забавно. Laughing
Нищо не е прочел от книгите за ваканцията /"Незнайко" донякъде/. Домашно имаха само по английски. Класната, господ да я поживи, не дава домашни за ваканциите. Опитът показва, че нищо не се забравя трайно през лятото и за няколко дни се припомня всичко. За сметка на това, домашното по английски беше цял учебник. Smirk

Petenka, щом харесва поезията, предлагам направо да започнеш с Опълченците, На прощаване, Заточеници - таман до 7-ми клас ще отлежи. Joy
Смятай, че ще я откажа! И каквато ми е лудичка, ще вземе да реши да се зажени на 12-13 като циганетата. Joy

# 202
  • Мнения: 5 234
Малката днес за половин час е прочела "Весело календарче" на Ангелина Жекова. Каза, че 7 от стихотворенията е знаела отпреди. Затваряла книжката, рецитирала си ги по спомен и после си ги проверявала. Grinning Каката никога не е чела стихотворения с охота, а Дея беше очарована след днешната книжка. Дайте предложения за други такива.
Питанки от Петя Кокудева. Уникална е. Добре, че беше в списъка, иначе нивга не бих купила стихотворения, а те - от хубави по-хубави и забавни. Дори аз изчетох всичко на един дъх, а и цялото фемили ги прочете и се забавлява.

# 203
  • Мнения: 6 001
Аз купих десетина от Лидл и сега ме замислихте кога спират да пишат в квадратчета по математика. Аз мислех, че ще си пишат цялата година.
Когато големия беше 3 клас пишеха на тетрадки голям формат по математика , ама сега ще изчакам РС  след седмица и тогава ще купувам.Отделно госпожата държи да не е гланцирана хартията, та купувам най-обикновени тетрадки, изобщо не избира картинки.

# 204
  • Мнения: 5 234
Родителска среща - евентуално чак в края на септември, та няма как до тогава да ходи без тетрадки - купувам широки редове малък формат по всички предмети и това е. Simple Smile

# 205
  • Мнения: 815
Имаме група на класа във фейсбук. Днес госпожата публикува списък с необходими материали. Относно тетрадките - 8 бр. широк ред, 40 стр. + 2 бр. А3 ( голям формат), 60 стр. Описани са за всеки предмет, а аз ги давам сумарно.

# 206
  • Мнения: 440
Още един глас от мен за "Питанки" на Петя Кокудева Heart страхотни стихчета за малки и големи!

# 207
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Хайде бе, Sanaka, щях вече да те призовавам да се появиш Sparkling Heart Ама то и аз миналата година даже око не хвърлях на тази темичка Relaxed Толкова по-важни ми се струваха ония "проблеми".

Моята щерка научи голяма част от Опълченците докато брат ѝ го учеше. Казала го в училище и получила "Браво". Още го помни, наскоро го рецитира.

Много са ви съвестни децата Scream Аз с триста зора я карам нещо да направи. Като има задание някакво, гледа да го свърши час по-скоро, да ѝ се махне от главата. Жалко, че класната не им даде домашно за ваканцията - тя била за почивка, и каза, че книгите били препоръчителни само. Хвана се за думите и край - думите на госпожата са закон Hands Point Up Успявахме все пак по нещичко да поддържаме.

petenka1983, и малката ли ще е математичка? Извинявай, ако си писала и съм забравила Kissing Smiling Eyes

Нашите ще пишат по математика в малки квадратчета - много са ми омразни на мен. Мисля да не се презапасявам, с надеждата бързо да минат на широки редове.

# 208
  • Мнения: 1 311
Ох и ние се бутаме да четем и пишем все със зор. От книгите 3 са прочетени, от 10 преписа и 10 диктовки сме на половината. С таблицата пълен хаос. Забравила я е, а разбъркано изобщо не зацепва. От сега ми настръхва косата, как ще ставаме сутрин. Свикна да спи до късно.

# 209
  • Мнения: 815
aniK,  засега така се очертава. Ще видим занапред. Да не до 7 клас математика, а после езикова, като каката.

Общи условия

Активация на акаунт