Ако има един път дали ще има и втори?

  • 7 044
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По-вероятно е да се повтори, особено ако остане безнаказано.

пробелма идва от това - как да го накажеш?
като го обиждаш и му покажеш че нищо не струва... най-чмного да го убедиш колко прав е бил да търси друга
като си идеш? ми няма да има втори път никога...
та как? как ако не с това, че му покажеш колко те е наранил, но пък дори и това не би го предпазило втория път... щото и първия път надали е бил пън и не е знаел олко би те боляло...

така, че това с престъплението и наказанието тук не помага - поне според мен. само се надяваш човека отсреща да си извлече поука, а не изводи как да не се издава следващия път... но винаги може да си излъган... ма пък по тай логика - утре може да ме блъсне тролей - дай днес да се самоубия... но и това си зависи от човека и това как се държи след това и как се държи за напред...

Самсала, добре помисли къде свършват подозренията и къде почват фактите... А и мисля, че е добре да си зададеш въпроса - "ми ако ми е изневерил аз какво ще направя"... ако откриеш, че го искаш и пак би опитала - не рови. Ако не можеш обаче да се сдържиш - бъди подготвена да взимаш и тежки решения ако се наложи.
Сега това го мисля... как да живея евентуално със съмненията. Нямам отговор и пак ти казвам - аз ако не намеря за себе си решение - нямам намерение да се побърквам от притеснение... май ще напрява тежка крачка към раздяла пък каквото сабя покаже... но съм още мвного "нова" и не съм наясно със себе си.

# 31
  • Мнения: 641
Вярвам, че веднъж е грешка, два пъти - навик!

# 32
  • Мнения: 730
Вече съм отговаряла на въпроса,ще простите ли изневяра-категорично не!Дори и да няма следващ път,пък какво остава,ако ми посегне........?!!!

# 33
Каквото и да се е случило, обикновено вината е взаимна, най-често поради липса на комуникация. Проблемите се решават обаче не като се търси вина,а като се правят отстъпки (не винаги от едната страна)

# 34
  • Мнения: 569
Всеки заслужава втори шанс по принцип. Не може да се отговори еднозначно, обаче.
Ако един път ме е размазал от бой, няма да му дам втори шанс!


Абсолютно подкрепям! Физическото насилие не го приемам и не бих се излагала втори път на възможността да се случи отново!
Иначе и аз съм на мнение, че втори шанс заслужава всяко живо същество!Трети - твърдо не!


Ако ме пребие не бих чакала да видя дали ще се повтори, за изневярата съм малко по благосклонна да дам втори шанс, но пак зависи от много неща.

# 35
  • Мнения: 5 317
Зависи. Всеки греши понякога и трябва да се даде още един шанс, но само още един.

И аз мисля така. Peace

# 36
  • Мнения: 3 394
има ли първи път-ще има и втори!
Това смятам аз Confused

# 37
  • Мнения: 1 052
Аз не вярвам на хората, и така по презумция ги намирам за виновни. Но историята показва, че където вода е текла, пак ще тече. Освен в 0.01 % от случаите.

# 38
  • Мнения: 677
Въпросът ми е според вас ако нещо се е случило склонни ли сте да вярвате, че никога повече няма да се повтори или напротив? Говоря за сериозни проблеми - да ти изневерят, да те ударят, да те зарежат, да те излъжат.... Вярвате ли в чуждото разкаяние?

Аз не вярвам!
Щом веднъж някой е направил нещо, за което е знаел че ще те нарани и въпреки това го е направил, защо пък да не го направи отново!
Зависи от човека и постъпката дали ще прекратя отношения или ще се направя, че съм повярвала на "разкаянието".
Удари ли те веднъж 1000% няма да е за последен път!

# 39
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ако става дума за изневяра, веднъж като си го хванала трябва да е много тъп за да се остави да го хванеш пак.  При всеки случай заслужава втори шанс ако го иска. А ако повтори вече ще е по-внимателен така че надали ще разбереш.  Ако пък става дума за бой, простиш ли му ще знае че ако повтори пак ще му простиш и вероятността за това нараства. Изневяра бих простила, бой - не!

# 40
  • Мнения: 23 114
Поправилите се са по-скоро изключения Thinking за жалост ooooh!
PeaceТака мисля и аз.

# 41
  • Мнения: 3 248
И аз не мисля, че е възможно. Веднъж случили се - ще има и втори, и трети ... път. ooooh! ooooh! ooooh! Но не изключвам възможността за изключения (както е всяко правило), но ще да са изключителна рядкост! ooooh! ooooh! ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 680
Благодаря за отговорите и на тези, които искрено се притесниха за мен.
Добре съм. Не става дума за бой или изневяра. Случката е подобна на тази на Тесс - бяхме се разделили за месец и половина. Всъщност отдавна го бях забравила, но сънувах сън, който ми напомни болката, която изпитах тогава. Иначе сега всико е наред - пожелавам на всички да се чувстват толкова добре с половинките си, колкото аз с моята.

# 43
  • Мнения: 4 621
Зависи от човека. Аз вярвам, че някои хора заслужават и втори шанс  Simple Smile
newsm10

# 44
  • Мнения: 5 313
Физическото насилие не трябва да има втори шанс!

Общи условия

Активация на акаунт