Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 71 923
  • 636
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 457
Някакво мнение за тази книга- игра https://www.ozone.bg/product/schuri-svalki-jak-kupon/ Или  тази https://www.ozone.bg/product/mojat-zhivot-v-internet/  Търся подходящо  четиво за капризна 13-годишна тийнейджърка с тема, която   би могла да я заинтригува. Романи чете,  приказни  сюжети и фентъзи- не. Последно
 чете на влогърите Изабела и Стан.Приемам препоръки че в чудо съм се видяла.Дупката при нас продължава твърде дълго, а  училищната литература и седмокласната одисея не допринасят за излизането от нея...

# 136
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Сдобихме се с Феята от захарницата, но 2ра част. Свързани ли са или може да се чете самостоятелно? Че ако кажа на детето, че е втора част, няма да иска да я почне дори, имахме случай подобен. Ако я зачете пък, да не се чуди какво става.

# 137
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Сдобихме се с Феята от захарницата, но 2ра част. Свързани ли са или може да се чете самостоятелно? Че ако кажа на детето, че е втора част, няма да иска да я почне дори, имахме случай подобен. Ако я зачете пък, да не се чуди какво става.

Мисля,че е свързана ,но тези които са я чели да кажат .Аз сега поръчах втора част от България и чакам да я получа .
Аз пак с мойте отрицателни гледни точки от книгата .Не ми хареса главата с Дядо Коледа където се говорише че ,майката на Филип е скрила подаръците във шкафа и че Дядо Коледа не съществувал .Добре че моят син не може да чете толкова дебели книги на бг език и аз му я четох и си поизмених и измислих докато четях .Все пак той още вярва в Дядо Коледа ,реших да го напиша да го имате в предвид ако детенце я чете сам/сама книгата и вярва в вълшебството на Дядо Коледа

# 138
  • Мнения: 3 070
Сдобихме се с Феята от захарницата, но 2ра част. Свързани ли са или може да се чете самостоятелно? Че ако кажа на детето, че е втора част, няма да иска да я почне дори, имахме случай подобен. Ако я зачете пък, да не се чуди какво става.
Купете и първа част, де. Продава се онлайн.

# 139
  • Мнения: 8 892
От тази седмица - поредния Дръндьо и поредния Д. Уолямс. Малко ми е писнало и от двамата автори, но пред нищо, избирам тях. Дръндьото го прочете още вечерта, в която го купих.

Филип от "Феята на захарницата" не беше ли на 10, че и повече години? Нормално е той да не вярва твърде в Дядо Коледа.

# 140
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
От тази седмица - поредния Дръндьо и поредния Д. Уолямс. Малко ми е писнало и от двамата автори, но пред нищо, избирам тях. Дръндьото го прочете още вечерта, в която го купих.

Филип от "Феята на захарницата" не беше ли на 10, че и повече години? Нормално е той да не вярва твърде в Дядо Коледа.

Филип е на 9 година Simple Smile

# 141
  • Мнения: 8 892
......
Филип от "Феята на захарницата" не беше ли на 10, че и повече години? Нормално е той да не вярва твърде в Дядо Коледа.
Филип е на 9 година Simple Smile
Сигурно си права, не помня добре.
Не знам на каква възраст е детето ти, на което си спестила факта, че Дядо Коледа не съществува, но в България е норма дете на 9 години, че и по-малко, да не вярва вече в него. В ОК масово децата си остават по детски наивни и чисти до малко по-късна възраст, факт.

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Въпрос на личен избор на родителите е, до кога ще поддържат илюзията Simple Smile
Дреб миналата година (в момента е на 9), ме попита вярно ли е, че няма Дядо Коледа - обясних му, че той съществува, но заради това, че някои деца са били в книгата му с непослушни деца, то техните родители купуват подаръците и ги оставят вместо него под елхата Simple Smile
Повярва и сега продължава да поддържа тезата!

# 143
  • Мнения: 2 285
Моят 9-годишен ме е питал многократно дали аз купувам подаръците за Коледа. Аз му отговарям, че съм аз, но той не ми вярва. Mr. Green Така че, точно при 8-9-годишните няма никаква норма. Твърде често са чували истината, но продължават да вярват в магията.

# 144
  • Мнения: 301
И моята дъщеря, на 9 и половина, вярва в Дядо Коледа, което е прекрасно. People Santa

# 145
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Ско, благодаря за съвета! 😄

# 146
  • Мнения: 5 259
Въпрос на личен избор на родителите е, до кога ще поддържат илюзията Simple Smile
Дреб миналата година (в момента е на 9), ме попита вярно ли е, че няма Дядо Коледа - обясних му, че той съществува, но заради това, че някои деца са били в книгата му с непослушни деца, то техните родители купуват подаръците и ги оставят вместо него под елхата Simple Smile
Повярва и сега продължава да поддържа тезата!

Сериозно ли това обяснение е минало пред 9-годишно момче?

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Да и съм много щастлива, че продължава да вярва в магията Heart

# 148
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Ами вярва си още детето в Дядо Коледа ,всяка година му пишем писмо и го пращаме на тукашните пощи и след това получаваме отговор от тях .Тази година след като написахме писмото е проверил в интернет ,че Дядо Коледа не отговарял той на писмата и ми каза ,че пощата отговаряли .Аз му казах ,че Дядо Коледа е много зает и препраща писмата към пощата и те отговарят на децата .
Дами ,малко извън темата ,но ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет как да постъпим.Той си пожела подарък който е много скъп за нас и не можем да си го позволим ,по точно можем, но толкова много пари за писта с колички не ни се даваше .И взехме компромисен вариант с по-евтина писта с колички, плюс колело ,тъй като сестра му( 6 год .)на въпросният господин (почти на 9 год )ще получи ново колело за Коледа .Мисля ,че ще е разочарован ,тъй като той държи да получи точно тази определената скъпа версия на пистата ,но за същата сума взехме по-старата версия на тази писта с колички плюс хубаво колело .Мислим да му дадем колелото на Коледа ,все едно като компенсация ,че Дядо Коледа е донесъл друг модел писта с колички ,плюс колело ,но той не е писал в писмото ,че иска колело ,но и друг път дядото му е носил някоя допълнителна книжка ,но не чак толкова голям подарък .Как бихте ме посъветвали кога да дадем колелото ,като подарък от Дядо Коледа или подарък от нас ,единствено се претесняваме  да не остане разочарован,че пистата не е същата  която той е пожелал .

# 149
  • Мнения: 8 243
И моят е 9 годишен. И е съвсем наясно,  че ние купуваме подаръците. Въпреки че още пише писмо на Дядо Коледа.
Винаги обсъждаме писмото. И винаги обяснявам за бедните, болните и децата без родители. Тази година пожела тесте карти. Доста скъпо за това. В момента тече преговор за по-нов модел на по- ниска цена. Не бих купувала нещо просто ей така ако не е  писано в писмото. А още по-малко бих правила компенсации.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 06:51 от Hope for Two

Общи условия

Активация на акаунт