Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 72 139
  • 636
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 928
Втора част на "Могъщият Спронок" си поиска моят син за единадесетия рожден ден.

# 331
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Поредицата за Том Гейтс (Tom Gates), може би и Middle School The worst years of my life, няколко книжки са (има и филм, доста приятен).

Препоръчайте ми съвременна книга за 9 годишно  момче живеещо в чужбина от сорта на" Дневниците на един Дръндьо" .Искам да се пробва сам да я чете книгата .Искам да е смешна и да няма много сложни думи в нея .Благодаря ви

# 332
  • Мнения: 8 904
Хари Потър 7. Сега чете шестата.
The Wizard of Once 4. Малко по-детска е поредицата, но дъщеря ми си я харесва и това е последната прясно излязла част, която вероятно ще си и остане последна.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Току-що взех Кало Змея 2 за баткото и Магическа аптека 1 (по препоръка на момичето в книжарницата) за дъщеря си.
Той със сигурност ще се зарадва много, да видим Тя, ще хареса ли тази поредица

# 334
  • Мнения: 1 985
Здравейте, момичета!
Някоя от вас подарявала ли е на децата си някоя от тези книги:
Скрит текст:



Нашият син (13 г.) също много хареса "Приказка за долната земя", а след това получи "Пътешествие около света за 80 дни" и също много му харесва. Любимата му поредица от няколко години насам е "Скълдъгъри Плезънт" и си е приготвил да препрочете всичките 13 тома, след като приключи с останалите набелязани за четене.
Сестра му (10 г.) се сдоби и сега започва да чете "Принцеса под прикритие", но още няма отзиви. Тя прочита с бясна скорост книгите на Дейвид Уолямс, както и на влогърката Изи...Типична прохождаща тийнейджърка!
Чудя се много на горните две книжки, които да получат за Коледа от бабите...Дано някоя от вас има лични впечатления от тях.

# 335
  • Мнения: 24 383
Моето момиче хареса много Истории за деца, които смеят да бъдат различни
Сега купих ,пак от Сиела, Истории за лека нощ за момичета бунтарки 2,
Дейвид Уилямс чете непрекъснато. Вчера прочете Лош татко

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
За близо 13 годишна - Елинор и Парк ❤️ 😉

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
"Приказка за долната земя" взехме на 1.11. Прочете я и каза, че била страхотна.
Утре ще видя още какво си избра баткото, че не помня.
Малката си хареса една "тухла" за Хитър Петър.

# 338
  • София
  • Мнения: 495
Моята дъщеря за часове прочете "Шерлок Холмс- етюд в червено" и каза, че много й е харесала. Ще й взема и другите книжки от поредицата на изд. Робертино. На 1.11 й поръчах "Училище за добро и зло" и "Лили".
Сега започва "Приказка за долната земя".

# 339
  • Мнения: 2 285
От тази сутрин - "Г-н Смръдльо" на Д. Уолямс. Искрено се надявам да му допадне, след поредицата от греди с класически произведения.
Иначе съм подготвила и скрила "на топло" почти същите книги от последните постове тук - "Лили", "Приказка за долната земя", "Кало змея" 2, "Войната на таралежите", "Училище за добро и зло", "Островът" и малко драконово-вещерски Т. Пратчет, но последният може да отлежи и повечко преди да го подаря... ще видим. 😉

# 340
  • Мнения: 1 705
Малкият рицар Тренк, взех го за първокласничката, но се оказа, че и за баткото е забавна.
Джеймс и гигантската праскова за него, че е голям почитател на Роалд Дал. Другият любимец е Оле Лун Киркегор, само дебне за някоя нова книга, аз даже и не знам дали има още нещо, което да издадат.

# 341
  • Мнения: 6 306
Друго преведено надали има(мисля че са 6-7 книги),иначе има още написани от автора.
Гумения Тарзан беше една от любимите ми книги, когато много отдавна аз самата бях малка.

# 342
  • София
  • Мнения: 6 056
Друго преведено надали има(мисля че са 6-7 книги),иначе има още написани от автора.
Гумения Тарзан беше една от любимите ми книги, когато много отдавна аз самата бях малка.
Бре, изобщо не я бях чувала тази книжка и автор. Ще ги проверя. На моите последно взех "Лападунди и тънкофини" и "12 принцеси" на Иво Сиромахов. Още не сме ги чели. Децата са на 7 и 8. Последната, която прочетохме и хареса на дъщеря ми е "Шантавия до шия" и първите 2 от поредицата за "Агата" на издателство Мармот. Simple Smile

# 343
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Последно купихме “Робинзон Крузо”, “Питър Пан” и книжка с разкази за Шерлок Холмс. Надявам се да му харесат, 9г.

# 344
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Последно взехмр - Лили – Братя Мормареви дъщеря ми не е спряла да чете. Много и харесва

Общи условия

Активация на акаунт