Трябва ли да вярваме на 100% на астрологичната прогноза?

  • 5 312
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
Здравейте,мили момичета,

Предварително се извинявам,ако подобна тема вече съществува.Писала съм тук не веднъж и винаги съм откривала помощ във ваше лице Simple Smile
Към въпроса:
Миналата година си направих консултация при Илиана Магерова,като положението хич не беше розово - каза,че има много карма,проблеми,картата ми е вързана на фльонга и т.н.
Повечето от нещата,които ми прогнозира,не се случиха.
Реших и тази година да си направя консултация,понеже бях в България.
Тя ми каза отново подобни неща,че много ще страдам,много изпитания ме чакат и да не се влюбвам през 2019 в никакъв случай. (Даже “забрани”,защото ако дойдел някой тази година,само щял да ме нарани жестоко.)

Да де,ама сега в живота ми има има някого,когото много харесвам,а това не се случва често и това,което тя ми каза,все ме човърка...

Та,възможно ли е пък да не се случи точно така,както е казала и трябва ли да се придържаме към всяка прогноза,която даде астролог,било то и много уважаван и “голям” в тези среди?


 На астрологията можем да вярваме на 100%, не винаги, обаче можем да вярваме на астролога. Ужасно е, че ти е наговорила подобни неща! Никой астролог няма да ти забранява "влюбване, от което ще бъдеш наранена". Най-малкото в астрологията няма понятия "добро" и "зло", там всичко е за добро. Тук може да се замислиш, че след всяко "лошо събитие" в живота си след това си по-добра.

 Лошото е там, че тази жена може да ти навлече куп главоболия, заради уплаха, който е възможно да ти създаде. Не се поддавай на стреса! Тази жена или не е астролог, или не сте се разбрали. Но един истински астролог не би се изказал по този начин. Имай, предвид че това е наука, но и нещо като език. Не всеки е добър преводач. По същия начин може да ти направят и превод от английски. Но това не означава, че проблемът е в английския.

 Няма нищо притеснително, но следващия път отиди при истински астролог, защото науката е доста полезна в живота.

# 16
  • Мнения: 82
...Та,възможно ли е пък да не се случи точно така,както е казала и трябва ли да се придържаме към всяка прогноза,която даде астролог,било то и много уважаван и “голям” в тези среди?

Живей си живота, учи си уроците, каквото има да става - ще стане; или каквото сама си направиш Simple Smile

Това е нечий прочит на твоите перспективи, но твоето бъдеще е в твоите ръце.


Абсолютно! А аз дори смятам, че и прочита не е верен ако информацията е подадена по подобен нетактичен начин.

# 17
  • Мнения: 3 256
Въпросът е как да разпознаем истинския астролог.
Магерова е от по-известните и доста я хвалят, има доволни клиенти. Не очаквах и тя да го е подкарала в стил "кармични забрани".

Иначе на мен ми е пределно ясно защо среден клас астролози у нас отнасят толкова суперлативи. Защото клиентите просто нямат база за сравнение, не са видели нещо в пъти по-добро. И този начин на работа се е превърнал в еталон. Хората наистина си мислят, че така работят астролозите. И ако случайно кажеш, че твоят начин на работа е друг и изисква в пъти повече проверки, те гледат с голямо недоверие. И отиват при астролог, който ще им предложи магическа формула и стандартна процедура с претупване на казуса.

# 18
  • Мнения: 1 284
Тези, които отиват на консултация при астролог, не се интересуват от това какво използваш, какъв ти е подходът към анализа, а от резултата, да им е по джоба. Това, което е общодостъпно и задоволява тези изисквания, са астролозите от среден клас. По-доброто не е по джоба на всеки.
Хубаво и препоръчително е човек да си избира астролог, който по някакъв начин му импонира. За някои това е например Магерова.

# 19
  • Мнения: 362
Обикновено професионалистите разглеждат само темата, за която е въпроса. Когато при консултация астролога освен въпроса, за който е консултацията премине с общи фрази и с две три изречения и за почти всички сфери от живота на въпросния клиент-нещо не е наред. Например темата е брак и изведнъж астролога отива в тема здраве, после в роднински отношения, след това може и наследства.... Качествена прогностика се прави за около седмица. Едва ли астролога е в състояние за една седмица да разгледа 5 теми примерно.. Все пак и астролозите са хора и имат семейни задължения най-малко, не стоят 24 ч на лаптопа.
И още нещо, изумявам се когато имайки проблем сериозен някой решава да си публикува картата в сайт, или във група по астрология за да търси отговор. При това карта без данни, натална и солар и очаква да получи верен отговор. Практически е невъзможно, това не е ясновидство и още повече при сериозни проблеми едва ли някой ще загуби 1-2 дни да тълкува карти със съмнителни часове на раждане, където е възможно и да даде невярна информация и да се измами питащия.
Тълкуването на карта дори само на една тема не става за 1-2 часа.

# 20
  • Мнения: 3 256
Когато при консултация астролога освен въпроса, за който е консултацията премине с общи фрази и с две три изречения и за почти всички сфери от живота на въпросния клиент-нещо не е наред.

На мен и клиенти това са ми искали, защото това вече е утвърден подход при повечето наши астролози, да се точи локум. По две-три изречения по всяка тема. И дори не е нужно предварително да я анализираме, да определим сигнификаторите и кои от тях работят. Импровизираме на момента и го нагласяме според клиента, с нацелващи въпроси тип махленска гледачка. Такива астролози, а те са мнозинство, до такава степен вече са им объркали представите, че колкото и да обясняваш, че един анализ не става на прима виста, особено по абсолютно непозната карта, пак няма да те разберат. Вероятно защото някои шарлатани са им внушили, че една прогноза може да се направи за 15-20 минути – по карта, която виждаш за пръв път и дори не си проверил как работи в ретроспекция, на кои техники откликва.

# 21
  • Мнения: 82
Въпросът е как да разпознаем истинския астролог.
Магерова е от по-известните и доста я хвалят, има доволни клиенти. Не очаквах и тя да го е подкарала в стил "кармични забрани".

Иначе на мен ми е пределно ясно защо среден клас астролози у нас отнасят толкова суперлативи. Защото клиентите просто нямат база за сравнение, не са видели нещо в пъти по-добро. И този начин на работа се е превърнал в еталон. Хората наистина си мислят, че така работят астролозите. И ако случайно кажеш, че твоят начин на работа е друг и изисква в пъти повече проверки, те гледат с голямо недоверие. И отиват при астролог, който ще им предложи магическа формула и стандартна процедура с претупване на казуса.


 Лично аз съм от хората, които мноооого проверяват. Преди време ходих при един астролог. Всички общи приказки съвпаднаха, прогнозите, разбира се - не. Но аз не отидох и за прогноза. Не ми е интересна хорарната астрология, не ми е и необходима, а и астрологията би могла да ти даде много други къде по-полезни (за мен) съвети от това дали идната година ще се влюбиш, ще пътуваш ли и други подобни, които грам ама грам не ме вълнуват. Та, аз спрях да го посещавам, защото разбрах, че е самоук.

 Човекът си е изчел доста, което е прекрасно, но за любител астролог. Твърде много уважавам и познавам науката астрология, за да приема, че един човек може да си я изучи сам и да се доверявам на преценката му.
 
 Лично, според мен, когато избирате астролог е добре да се процедира, както когато си избирате служител. На всяко интервю те питат къде си какво си завършил.

 Лично за мен е на същия принцип като на език, математика, биология и т. н. В математиката грешки, няма. Но математиците грешат.

 Проверете от коя школа са, кой им е учител, от кога се занимават... Такива неща. Обикновено има инфо в Интернет. И това не е гаранция, но все пак.

 Лично аз на препоръки не разчитам. За съжаление много астролози са се взели за врачки, съответно са много добри психолози и "могат да познаят", а реално просто налучкват. Не съм убедена в адекватната оценка на другите хора.

 Лично за мен не е сериозно и не може да се разчита на качествена услуга, когато:

1) Взимат между 50лв. и 100лв.

- Често астролозите се считат за "духовни хора". Ако разгледате биографиите на добри за мен астролози (Мира Кунева е един от тях и не само) , те са хора на науката. Нямат нищо духовни, езотерично... Гадателско в тях. Обикновени хора. Те също са заплатили за обучението си с време, нерви и пари. И ако предлагат качествена услуга, то няма как да имат толкова ниски такси. Да си астролог не е дарба, а професия! Тяхната работа не е ей тъй да си губят времето за доброто на някой си.

 2) Като ми кажат, че са астролози, защото са изчели много книги. За мен подобно изказване е смешно. Убедена съм, че всяка една от нас е чела бая книги, статии и т. н., но не сме астролози, а любители. Да, поназнайваме туй онуй, но ако ще ходиш при такъв, по-добре ела при мен! 😜😁😁 Също така на прогнозите на такъв човек или напътствията му НЕ бива да се взимат насериозно. Разбира се човекът, като е чел, все ще има попадения, но знае ли се къде точно?! 😁

 Като цяло аз по този начин избирам на кого да се доверя. Надявам се да съм била полезна с дъъъългия си отговор. 😜😁

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 20:12 от zolanova

# 22
  • Мнения: 9 152
Обикновено професионалистите разглеждат само темата, за която е въпроса. Когато при консултация астролога освен въпроса, за който е консултацията премине с общи фрази и с две три изречения и за почти всички сфери от живота на въпросния клиент-нещо не е наред. Например темата е брак и изведнъж астролога отива в тема здраве, после в роднински отношения, след това може и наследства.... Качествена прогностика се прави за около седмица. Едва ли астролога е в състояние за една седмица да разгледа 5 теми примерно.. Все пак и астролозите са хора и имат семейни задължения най-малко, не стоят 24 ч на лаптопа.
И още нещо, изумявам се когато имайки проблем сериозен някой решава да си публикува картата в сайт, или във група по астрология за да търси отговор. При това карта без данни, натална и солар и очаква да получи верен отговор. Практически е невъзможно, това не е ясновидство и още повече при сериозни проблеми едва ли някой ще загуби 1-2 дни да тълкува карти със съмнителни часове на раждане, където е възможно и да даде невярна информация и да се измами питащия.
Тълкуването на карта дори само на една тема не става за 1-2 часа.


Адмирации от мен, eleida!
В темата астрология това е редовна практика. Кое я подхранва - не знам със сигурност, но съм изумена как потребители постоянно идват с въпроси и въпросчета, без да вникнат изобщо в естеството на темата и на астрологията като цяло. Пишат на лична поща, после пишат в темата, после  пак на лична поща.....и все не им е ясно и все не им е достатъчно. Не мога да си обясня този омагьосан кръг, освен с невежество, евентуално.

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Някакъв егоистичен вамиризъм. Ти понже си отделил време да напишеш нещо някъде, значи си длъжен да ги обслужваш и зад завесата. Трябва да си на разположение, и какво толкова - да хвърлиш едно око. То е почти, както се хвърля боб ... Bowtie

# 24
  • Мнения: 3 256
Безплатното не се цени, ако ще да имаш 100% познаваемост. Ще те потупа по рамото и после ще отиде при някое известно "профи" да си плати за един тон общи приказки. А теб евентуално ще те потърси, за да ти поплаче на рамото, обикновено когато не ѝ допадне нещо в платената консултация на едно и повече профита. Или търси допълнително мнение, за да направи сравнение после.

# 25
  • Мнения: 362
ТЗа безплатното-такъв ни е манталитета, обикновено казваме за всяка професия "какво толкова и аз мога да направя....."
А обърнали ли сте внимание, че навсякъде се предлагат курсове по астрология, кадето се обучават в тълкуване на планета в знак. И не са и чували за есенциални качества на планетите, например -Марс е горещ и сух, а Сатурн е студен и сух и т.н... И че имаме Слънчева и Лунна част, което е изключително важно и от там се почва тълкуването на една карта. И мога да ви кажа че дори астролози, които преподават, когато им казвам, че първо се определя каква е картата-дали дневна или нощна ..е глас в пустиня..
И същите обучават и имат последователи, че има случаи когато във форуми ме апострофират...и ми казват че са ходили на курс и имат първо ниво.......
Така че тези с първо и второ ниво вече са астролози...И като добавим 2 дози психология ето че се получава един дълъг локум...
Много думи, а нищо съществено.

# 26
  • Мнения: 3 256
И същите обучават и имат последователи, че има случаи когато във форуми ме апострофират...

И по мои дългогодишни наблюдения такива най-много ще те апострофират. Тия, дето нямат никаква база и са въздух под налягане. Такива случаи е имало безброй и занапред ще има...
Никога няма да го проумея тоя манталитет – хем не знаеш, хем оспорваш чужди знания. Нещо, което ти е абсолютно непознато, и имаш още доста път да извървиш до там.

# 27
  • Мнения: 9 152
Мен астроложката, на която се бях доверила, ме прати на психотерапевт, когато си позволих да питам..... Елеменарни, но духовни неща и взаимовръзки. А не чисто потребителски, материални.

# 28
  • Мнения: 362
В миналото астролозите са били философи, лекари...и астролози.
за съжаление сега никой не се интересува от къде и как е възниканала и просъществувала до днес..
А тъкмо обратното все повече чувам, че вече сме с по-високи вибрации и тази антична астрология не работи....

# 29
  • Мнения: 3 256
А тъкмо обратното все повече чувам, че вече сме с по-високи вибрации и тази антична астрология не работи....

И такива, вибриращите, ще им говорят да нефункционални и неинтегрирани планети. А като ги питаш какво разбират под това, отклоняват въпроса и на въпрос отговарят с въпрос, за да измъкнат по терлички. Аз пък обичам да задавам неудобни въпроси, когато видя, че някой с претенции за профи консултант и преподаващ кадър няма елементарна база.

Обаче такива пак успяват да отбият номера. На неудобен въпрос високопарно ти отговарят, че вибрирате на различни честоти или не си на тяхното ниво на осъзнатост. На такива циркове съм се нагледала, хаха.

Общи условия

Активация на акаунт