Крем за около очи - тема 9

  • 83 256
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 35 968
по-вероятно е да е недостатъчен

# 541
# 542
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Според мен има разлика в опаковката (евентуално стара/нова или вътрешна/външна) и по-високата цена във втория линк. Моя приятелка преди ползваше този гел и беше изключително доволна от действието му против подпухване. Аз лично понеже само това нямам като проблем ( иначе тъмни кръгове, сухота и бръчки колкото щеш...!!!) не съм го пробвала. Но пък от няколко дни активно преди крема сутрин ползвам, а вечер запечатвам с маска без измиване, този маслен серум:

Мирише билково-маслено, попива сравнително бързо като за маслена бленда и леко озарява. Но не е мазен блясък, а все едно са мнооого финни частички. Иначе към момента освен него имам 6 околоочни крема(3 от които отворени и 3 си чакат реда), 2 околоочни крем-маски и два вида пачове. Естествено, че не мажа всичко наведнъж, но борбата е безмилостно жестока.

# 543
  • София
  • Мнения: 1 844
Изключително доволна съм от гела на Фитокод - супер хидратиращ, направо ми заличи леките линии под очите. Притеснявах се да не ми е лек през зимата, но засега нямам проблеми (вечер слагам шипково масло)

От кремчетата на Веледа също съм доволна.

# 544
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Този го пазя на изчакване неотворен.
Сега ми запали фитилите..

# 545
  • Мнения: 2 545
Винаги мажа с крем и горния клепач.
Серум, крем - всичко. След крема нанасям съвсем леко някакво масло, после коректор и леко запечатвам с пудра, за да матирам. Не знам дали пова е най- правилния начин. Бях чела някакъв коментар, че маслото попълва неравностите и коректорът стои по-добре.

Ако греша, коригирайте ме Simple Smile
Винаги има какво ново да се научи.

# 546
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Една схема за поставяне на крем за контура

# 547
  • Мнения: 10 264
Точно този крем имам и аз и горе долу така го нанасям, но времето не може да спре. Любим ми е, не ми люти, цял ден кожата ми е хидратирана и ми мирише много хубаво. Но през деня на горен клепач не слагам от него, че спиралата ми ще се размаже.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 844
Този го пазя на изчакване неотворен.
Сега ми запали фитилите..

sl, пробвай го щом го имаш. Аз откакто е излязъл му се чудя. Ползвам го от 3 месеца, но само него и маслото. Не съм в първа младост и не очаквах ефект, определено ме изненада

# 549
  • Мнения: 3 266
Изключително доволна съм от гела на Фитокод - супер хидратиращ, направо ми заличи леките линии под очите. Притеснявах се да не ми е лек през зимата, но засега нямам проблеми (вечер слагам шипково масло)

От кремчетата на Веледа също съм доволна.

https://apteka.framar.bg/30069776/%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA … 0-15-%D0%BC%D0%BB
Това ли е гелът?

# 550
  • Мнения: 2 769
Никога не съм мазала нищо на горен клепач, не съм си помисляла дори да правя подобно нещо.
Нямам никакви проблеми там, не не се и гримирам.
Alexandria, късметлийка си в такъв случай. Зависи и от възрастта. До едно време и аз не мажех, но вече не е възможно.
Ако не слагам крем, кожата ми започва да прилича на напукан лак за нокти.
Под горен клепач имам предвид не подвижния, който почти не се вижда, а този над него. По принцип мажа навсякъде, де.
Sl, при мен също е от студа. Сутрин и вечер съм навън между половин и един час, докато стигна и се прибера от офиса. Кожата на ръцете ми се нацепи на всяко кокалче, а слагам крем след всяко измиване. Лицето ми също пресъхна съвсем. С очите чак толкова остър проблем не бях имала досега, но явно всичко е с времето си.
Ако се сещате за много плътен и мазен крем за очи, моля да споделите. Хидратиращите са лош вариант при отрицателни температури.
Vici75, когато нанасям спиралата, гледам надолу докато я слагам и докато не засъхне. След това няма проблем.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 22:46 от Light Beam

# 551
  • Мнения: 15 317
Има една околоочна маска на Шабенс, тя се води за очи и устни, наистина е плътна и мазна и е без отмиване т. е. като крем. Едно саше е разпределено на 4 дозички, но една дозичка ми идва много, та идва доста икономична маската, а и е евтина.
Schaebens eyes and lips mask.

# 552
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз съм на 45, т. че не мисля, че е до възраст. Може бе е от значение, че не слагам никакъв грим.

# 553
  • Мнения: 15 317
Според мен не е от грима, просто характеристика на кожата. Всяка кожа е различна и си е до кожа и особености.

# 554
  • Мнения: 2 769
Джаста, благодаря ти! Ще го потърся.
Alexandria, на ръцете грим не слагам, но и те са сухи. Кожата на тялото - също. Грим като пудра или прахообразни сенки биха могли да спомогнат за допълнително дехидратиране, но не са първопричина за сухата кожа.

Общи условия

Активация на акаунт