Ударен млечен зъб на 10 месечно бебе

  • 1 315
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, при удар синът ми си удари предното зъбче, при което под ъгъл то се вряза във венеца и сега се вижда малка част от него. Заведох го на зъболекар и съвета е да изчакам евентуално зъбчето да изникне отново. Искам да попитам някой имал ли и сходен проблем и как са се развили нещата.

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Моят син като бебе падна върху една дървена катерушка. Ъгълчето на единият му зъб се отчупи, в последствие забелязах и че част от зъба от вътрешната страна се отлюспила надлъжно. Парчето стоеше дълго време прикрепено, но с израстването на зъба изчезна. Вероятно е паднало. Сега човекът е на 6 и половина и тези зъби му малеят. Като са малки дечицата, зъбките им изглеждат доста големи, но с израстването на детето, започват да малеят. Това, което прди толкова години при сина ми беше отчупен четвърт зъб, две години по-късно, беше едно малко ъгълче, а сега изобщо не личи, дори не мога да кажа на кой от двата предни зъба беше.
Ако искате мажете с туутмус известно време, мийте зъбките редовно, за да е здраво. Предполагам, че като се възстанови тъканта на венеца след удара, ще избута отново зъбчето. Следете го дали се клати, за да може своевременно да установите, ако има счупване в основата. Ако се промени цветът на зъба, посетете пак лекар. При потъмняване се касае за кръвоизливче в зъбчето, при уплътняване и побеляване - за друг проблем.

# 2
  • Мнения: 46 492
Ако не показва, че го боли и няма видими промени по него или около него, нищо не трябва да се прави. Съседче така си го наби обратно, после си излезе нормално.
Дъщеря ми си счупи двата предни, също нищо не се наложи да се пипа.

# 3
  • Мнения: 160
Синът ми при падане си счупи част от предните две горни зъбчета като беше на 1год10мес , част от тях се бяха набили във венеца , за щастие без сериозни поражения. Мина време и зъбките изникнаха . Сега почти не се забелязва че са наранявани някога.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте,може ли да кажете какво се случи със зъбчето? Появи ли се ново? Тъй като ние сме в подобна ситуация.
Здравейте, при удар синът ми си удари предното зъбче, при което под ъгъл то се вряза във венеца и сега се вижда малка част от него. Заведох го на зъболекар и съвета е да изчакам евентуално зъбчето да изникне отново. Искам да попитам някой имал ли и сходен проблем и как са се развили нещата.

# 5
  • Мнения: 146
Ако се промени цветът на зъба, посетете пак лекар. При потъмняване се касае за кръвоизливче в зъбчето, при уплътняване и побеляване - за друг проблем.

Съжалявам, че ползвам темата на съфорумката, но при нас се получи нещо такова - челен удар и в двата предни зъба - тогава дъщеря ми беше на 6, вече е на 6 и половина. Но когато се удари, доста кръв изтече от венеца, клатеха се зъбите, мислех че ще паднат, бяха и раминати. Сега са се закрепили, няма и помен, че бяха пред падане. Но едното зъбче е леко по - тъмно. И аз предполагах, че има кръвоизлив в него. Не сме го водили на зъболекар, но дали има проблем с този кръвоизлив в зъбчето?

П.П. Темата е още от '21 год. Сега видях Simple Smile. Но предполагам че все някой ще отговори.

# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Зависи от цвета на потъмняване. Ако е кафеникав цвета, не е проблем, от съсирена кръв е. При друго оцветяване, потърсете стоматолог.

# 7
  • Мнения: 146
Благодаря! то е много лека промяната, спрямо другия преден зъб. Може да се каже че е сиво-кафяво, да. Не може да се определи точно.  След удара беше много видима разликата, сега поизбледня и почти няма разлика.

Общи условия

Активация на акаунт