Съпругът ми не иска дете, а аз искам

  • 26 281
  • 553
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Е, дай да остане без дете, щото ще ѝ прави спънки бащата по документ?
То пък щото той е единственият и незаменим мъж на земята.

Не, не съм писала никъде такова нещо!

Той просто е "изял" 80% от силните ѝ репродуктивни години с една отвратителна лъжа.
И сега тя е на границата да остане без дете, независимо дали ще бъде с него или ще се разведе.

Някой дава ли си сметка за психическия удар, който ѝ се е стоварил и как би могла с магическа пръчка да се възстанови, да се освободи и чисто физически от брака, че да хукне да си търси мъж?

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Според мен сега той ще се опитва да протака, да се изсулва, да мишкува с идеята бурята да му се размине и да постави авторката в позиция "Трай, коньо, за зелена трева".

И аз мисля така.
Пък и той още на 32 г. Ако след 5-6-7 години  му се прииска дете, но тя вече не може?
Бързо ще я смени с по-млада, готова да го дари с наследник.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 980
Той и след 20 години безпроблемно може да стане баща. Което не може да се каже за една жена, която сега е на 34. При нея хоризонтът е преко сили още 10-тина години.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 262
Голяма грешка ще е това. След раждането, ако започне да се държи безобразно заради това, че не е искал, пък въпреки това има дете, това ще се отрази точно на нея и на детето. И накрая ще има пак "ама ти къде бля, та роди от мъж, който ти е казал, че не ще деца". Отделно, че това е подла постъпка. Той е излъгал, което не значи, че тя трябва да пада дотам, още повече, че в резултат от това ще има дете, което за нищо няма да е виновно.


Абсолютно същото мисля и аз! Отивам да дочета мненията

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Той и след 20 години безпроблемно може да стане баща. Което не може да се каже за една жена, която сега е на 34. При нея хоризонтът е преко сили още 10-тина години.

Да.
Затова разговор и решение в най-кратки срокове.
Без да го оставя да я залъгва и обещава, че след Н-брой месеци или години може да му се прииска.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 142
Ама че негодник е този тип! Наистина заслужава да си остане сам да си му е "толкова хубаво".
Но е ясно и че за авторката би било много трудно да захвърли толкова години връзка, брак, приятелства и отношения. То това прави и постъпката му толкова подла и ужасна.
Не мисля, че има шанс да си промени мнението, нито мисля, че мъж с такова нежелание за деца ще остави контрацепцията в ръцете на жена си. Оставям настрана, че е много тъпо да се пада на неговото ниво на негодничество.
Но, авторке, това е голямо нещо, голяма, огромна лъжа. Как би могла да останеш с такъв мъж занапред и хем да останеш без деца, хем да не можеш да вярваш вече на думите му? Наистина не виждам как тази връзка би могла да се запази.

# 51
  • Мнения: 103
Не мога да кажа какво да направи авторката, но ако аз съм поставена в такава ситуация - бих си тръгнала на минутата - огорчена и тотално отвратена. Човек на крайностите съм, а това е изключително долно за да мога да продължа напред с този човек.

# 52
  • Мнения: X
И сега тя е на границата да остане без дете, независимо дали ще бъде с него или ще се разведе.

Някой дава ли си сметка за психическия удар, който ѝ се е стоварил и как би могла с магическа пръчка да се възстанови, да се освободи и чисто физически от брака, че да хукне да си търси мъж?

Тоест твоят съвет е да стои с този човек, който 10 години следва едно и също системно поведение по въпроса с децата, и да забременее все пак на всяка цена от него? Това е точно манталитетът 'от кал да е, ама да има нещо в гащите', който на не една и две глупачки и децата им е съсипал живота. 

# 53
  • Мнения: X
Не е готов да бъде баща, май и не иска въобще да създава живот - признава си го човека, за което евала, вместо да ти направи дете и да те остави сама да го отгледаш. ОБАЧЕ, след като ти искаш да имаш дете, развод е единственото, което може да промени нещата.
Ако ти се откажеш от детето заради него, ще предадеш себе си - ако той ти направи дете по нежелание, а за да е с теб - пак кофти...

Да бе, какво си признава, евала за кое? Че я е лъгал 10 години и накрая просто му е писнало да го крънкат за дете и е решил веднъж за винаги да я накара да го остави на мира. Пълен страхливец и егоист.

Той я е лъгал, защото тя го е позволила... Какво е това отлагане за правене на дете за септември 2018? Чшт, алооооу. Това дете да не се поръчва по каталог?! Дете се прави, а кога ще стане... Е друг въпрос.
Самата дама му се е поддала на лъжите и той видял, че така става...

А евалата, че е на ясно със себе си и когато освободи дамата от своето присъствие и тя най-накрая може да бъде щастлива с друг мъж, споделяващ желанието й за деца, той ще има възможността да потърси дама, която НЕ ИСКА да има деца или вече има такива, отгледани, на тийн възраст.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 262
Аз се замислих и друго, покрай съветите за зачеване тайно. Хората с години опитват (някои и без сериозни репродуктивни проблеми), следят овулации и т.н. тя на 34г ще забременее от мъж, който умишлено не иска деца. И това май-май само по филмите го има.

# 55
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Той я е лъгал, защото тя го е позволила... Какво е това отлагане за правене на дете за септември 2018? Чшт, алооооу. Това дете да не се поръчва по каталог?! Дете се прави, а кога ще стане... Е друг въпрос.
Самата дама му се е поддала на лъжите и той видял, че така става...

А евалата, че е на ясно със себе си и когато освободи дамата от своето присъствие и тя най-накрая може да бъде щастлива с друг мъж, споделяващ желанието й за деца, той ще има възможността да потърси дама, която НЕ ИСКА да има деца или вече има такива, отгледани, на тийн възраст.
Не е позволила, а съвсем в реда на нещата е приела лъжата, без да знае, че ще се окаже такава. Все пак е дала и на него право на избор, както е редно да бъде.
За нищо не му трябва евала - вързал жена, която иска деца, с долна лъжа. Хем, както казваш, е бил наясно със себе си. Ми да я беше освободил от присъствието си преди да лъже и да й хаби ценни години, и да си беше намерила такава на неговия акъл. Защо ще се подиграва с човек, за когото знае какво му е мнението по въпроса за децата?

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839

Тоест твоят съвет е да стои с този човек, който 10 години следва едно и също системно поведение по въпроса с децата, и да забременее все пак на всяка цена от него? Това е точно манталитетът 'от кал да е, ама да има нещо в гащите', който на не една и две глупачки и децата им е съсипал живота. 

Не, не ми е това съвета- няколко пъти написах, но като не иска някой да чете, най- лесно е да ми вкара каквито думи му трябват, че да си построи заключенията върху тях. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 2 600
С чиста съвест - зарязвай го тоя. Не стига, че смята да те лиши от нещо, което се приема за основно право, инстинкт на човека, а ти си му обяснила отначало, че желаеш, ами е имал наглостта да те лъже и да ти губи времето. Когато човек лъже, особено пък с причина да не си наруши битовия комфорт и просто разчита да се примириш - или е слабоволев мижитурка, или просто уважението му към теб е под нулата  Sad

# 58
  • Мнения: X
Не, не ми е това съвета- няколко пъти написах, но като не иска някой да чете, най- лесно е да ми вкара каквито думи му трябват, че да си построи заключенията върху тях. Mr. Green
Значи съветът ти не е да остане с него и да ражда на всяка цена, така ли?

# 59
  • Мнения: 7 006
Изключително грозно е да се бременее,против волята на мъжа,направо не вярвам кви съвети се дават..Апартаменти,баби,всичко опечено,а фактът,че човекът не иска дете!?!
Да,муньо е,кретен,егоистичен използвач,и квото още се сетите,понеже не е бил искрен от самото начало.
Но да я съветвате да роди,че той да си платил за лъжите?!?Думи нямам...
Да не е бляла до сега авторката.

Сега единственото редно нещо е да се проведе последен сериозен разговор,и ако той не склони,кой от къде е.
Тя като иска дете и е склонна да бъде самотен родител,да забременнее от донордонор(само дето апартаментче няма да има:))


Недопустимо е една жена да забременнее  умишлено,от мъж който изрично оповестил нежеланието си да бъде родител
Да спре хапчета зад гърба му?
Познавам една дето си мислеше,че така ще върже мъж..Сега детето и страда без баща.
П.п.Много му говоря на сина ми за курвенската порода хора(и от двата пола ги има),и все му обяснявам,че жените си имат начини да забременнеят,и да не вярва на никоя,ако трябва по два презерватива да слага,но вяра да няма на никоя в това отношение

Общи условия

Активация на акаунт