Съпругът ми не иска дете, а аз искам

  • 26 328
  • 553
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 323

(аз обаче се замислям и за друга причина да не иска дете - мениджър в голяма международна компания...може да са си говорили завоалирано, че семейните ангажименти пречат и леко негласно да се насърчава да нямат деца. Ако захванем конспиративните теории, може да е станал масон, а там има специални тайни за мъже без деца.)


Докато работех в България в една от фирмите ни караха да разписваме договори, че за определено време няма да забременяваме (нещо, което май е и противозаконно). На интервютата за работа и най-откровено си питат дали си семейна или дали смяташ в близко бъдеще да ставаш майка (нещо, което в Германия е забранено да се прави).
Та съдейки по това как действат българските работодатели нищо чудно и да е подписал някакво под догворче, за което да премълчава пред авторката. НО дори случаят да е такъв, нищо не оправдава факта, че й е изял 10 години от живота, които тя никога няма да си ги върне.
Да лъжеш и да мотаеш без значение от какви подбуди е супер нагло и долно - ми да си й каже: "Във фирмата не се радват на началници с деца". и всичко приключва. Ама не - той продължава да я лъже и да я мотае...

# 346
  • Мнения: 5 468
Разбира се, че има хора със сериозни травми, но Невена е права за масовия случай в днешно време. Мъжете съзряват още по-бавно и в много голям процент от случаите мисълта за дете ги плаши, и то много. Пълно е с мъже на 30+, с акъл и интереси на 20 годишни. А като се поогледам около себе си и сравня младите мъже със и без деца, познайте кои са по-отговорни и по-зрели. Явно самото бащинство ги кара доста да съзреят. Но разбира се, да чакаш някого години наред да стане готов за баща и накрая да рискуваш да си направите дете и той да абдикира от ангажиментите, ми се струва не съвсем добра опция. Затова да се хванеш с връстник е нож с две остриета, но това е друга тема.

# 347
  • София
  • Мнения: 24 839


  Сега шикалкави и отстъпва, но после ще съжалява за отстъпчивостта си и ще й стъжни живота. А и този на детето.

Стига сте пророкували.
На колко от вас се е случило ТОВА и при колко от вас резултатът е ТАКЪВ, че сте толкова категорични?

Ще дам пример със себе си, за разлика от вашите "предвиждания".
Като станах на 33 и побеснях за бебе. До степен да надничам по детските колички на улицата.
Дъщеря ми беше на 13г.Винаги е искала да ѝ родим "нещо".
Мъжът ми беше категоричен, че не иска, защото работата му е много натоварена, няма го по много часове от вкъщи, пък и тъкмо щерката сама се оправя, защо да се връщаме в първи клас. / Когато се женехме, беше ми казал, че иска 3 деца/.
Накратко, както не искаше, така и го склонихме с дъщерята, като дори му обещахме да не го ангажираме с нищо.
Резултатът от "насилието" днес е на 33 и докато беше жив баща му, ден не е имало да не го обича и да не се грижи за него.

# 348
  • Мнения: 3 323


  Сега шикалкави и отстъпва, но после ще съжалява за отстъпчивостта си и ще й стъжни живота. А и този на детето.

Скрит текст:
Стига сте пророкували.
На колко от вас се е случило ТОВА и при колко от вас резултатът е ТАКЪВ, че сте толкова категорични?

Ще дам пример със себе си, за разлика от вашите "предвиждания".
Като станах на 33 и побеснях за бебе. До степен да надничам по детските колички на улицата.
Дъщеря ми беше на 13г.Винаги е искала да ѝ родим "нещо".
Мъжът ми беше категоричен, че не иска, защото работата му е много натоварена, няма го по много часове от вкъщи, пък и тъкмо щерката сама се оправя, защо да се връщаме в първи клас. / Когато се женехме, беше ми казал, че иска 3 деца/.
Накратко, както не искаше, така и го склонихме с дъщерята, като дори му обещахме да не го ангажираме с нищо.
Резултатът от "насилието" днес е на 33 и докато беше жив баща му, ден не е имало да не го обича и да не се грижи за него.

Да, де ама вие вече сте имали едно дете без да се е налагало да го насилваш за него. Авторката за едно 10 години не може да го накара, ти за второ бълнуваш. И докато си го дондурка ще влезе в критическата и освен с котки с друго няма да може да се забавлява, ако оня "бизнесмен" не я е натирил и заменил за по-млада, от която може и да проима деца (масовият случай).

# 349
  • Мнения: X
Нужно ли е лично да сме се прецакали да чакаме някого 10 години и да стоим без деца? Не може ли да дадем за пример15те жени, които познаваме, и са загубили това време?

Голям привърженик съм на практическия подход, но когато около теб има само лоши резултати от нещо, което ти също правиш - не е много умно да продължиш да го правиш. Интелигентният човек се учи и от грешките на другите, не само като си троши сам главата.

Пълно е с мъже на 30+, с акъл и интереси на 20 годишни.
Щях да те контрирам, че интересите не пречат, обаче като се замисля, има нещо такова. С бившия (на 37) се разделихме, защото не съм споделяла интересите му (макети, концерти, футбол и риболов), което явно му тежеше. Иначе много искал деца, както и аз, ама на - мечта му е на човека да ходи с жената и детето на мач, пък с мене греда, не харесвам футбол.

# 350
  • Мнения: 3 044

Щях да те контрирам, че интересите не пречат, обаче като се замисля, има нещо такова. С бившия (на 37) се разделихме, защото не съм споделяла интересите му (макети, концерти, футбол и риболов), което явно му тежеше. Иначе много искал деца, както и аз, ама на - мечта му е на човека да ходи с жената и детето на мач, пък с мене греда, не харесвам футбол.
Е, това вече е тооолкова неадекватно ,че няма на къде повече..

# 351
  • София
  • Мнения: 24 839
Поста ми е по повод последните реакции и пророкувания, че дори и да ѝ направи дете, няма да го обича и няма да се грижи за него.
За това, че не 10, а 3 години я е лъгал, съм си написала мнението, което е абсолютно същото като на почти всички тук.

# 352
  • Мнения: 3 323

Щях да те контрирам, че интересите не пречат, обаче като се замисля, има нещо такова. С бившия (на 37) се разделихме, защото не съм споделяла интересите му (макети, концерти, футбол и риболов), което явно му тежеше. Иначе много искал деца, както и аз, ама на - мечта му е на човека да ходи с жената и детето на мач, пък с мене греда, не харесвам футбол.
Е, това вече е тооолкова неадекватно ,че няма на къде повече..

Не, не е неадекватно. Когато нищо не ви свърза освен ядене, пиене и гледане на телевизия то по-добре да се разделите. Нищо не скапва връзката така както липсата на общи интереси и хобита.

# 353
  • Мнения: X
Не е точно неадекватно, той просто не се усеща. Не се съмнявам, че иска деца и наистина ще ги гледа, но след години самота вече трудно гради партньорство, а това е етап преди децата.
Между другото, уж общите ни интереси в музиката и литературата се оказаха мираж, от което на мен ми стана доста тъпо, но разчитах на интелекта му.

# 354
  • Мнения: 3 044

Не, не е неадекватно. Когато нищо не ви свърза освен ядене, пиене и гледане на телевизия то по-добре да се разделите. Нищо не скапва връзката така както липсата на общи интереси и хобита.

Не е въпросът нищо да не ви свързва, не минавай в другата крайност, никой не е казал, че те само ядат и пият заедно.  Тя даде пример, че не харесва футбол и да, да прекратиш връзка,защото жената не харесва футбол, е неадекватно. Въпросът е, че не можеш да очакваш човекът ти да харесва всичко, което и ти. Трябва да има допирни точки и общи неща, но аз съм много окей и с това всеки да си има негово хоби, даже е препоръчително за мен Simple Smile

# 355
  • Мнения: 2 849
Ами голяма работа, че отстъпил и не било с хиляда процента ентусиазъм. В крайна сметка важат крайните резултати. А това е само едно дете, докато се усетят, ще го изгледат, с един бонус само ще наемат бавачка за месеци напред. И после докато се усети, вече ще гъзареят на Гьокчето да учат малкото лозенчанче да кара сърф, такива ми ти работи.

Абе трябва да се действа, хубавите работи стават бързо, смело и безотговорно. Колкото повече мислене, толкова по-тъпи резултати.

(аз обаче се замислям и за друга причина да не иска дете - мениджър в голяма международна компания...може да са си говорили завоалирано, че семейните ангажименти пречат и леко негласно да се насърчава да нямат деца. Ако захванем конспиративните теории, може да е станал масон, а там има специални тайни за мъже без деца.)
Мамасита, не си чела задълбочено темата  Peace

Не финансовата част е проблем, човекът мисли и действа глобално, не иска да допълнително да пренаселва пренаселената Планета Земя.

# 356
  • Мнения: 30 802
Е то това щото е масон и меринджей и фЪрчи високо, гледа глобално. А едно дете ще му напомни, че никой не е по-голям от памперса, никой не е толкова велик и това, че юркаш 400 човека не значи, че човече половин метър не може теб да изюрка.

Познато ми е това - типично нежелание да имаш деца точно в периода, в който хвърчиш най-високо. И аз бях така, хем съм жена. Айде не сега, айде след няколко месеца...ако първото ми дете не се беше получило леко случайно, щях да си се разведа с първия мъж без деца. А аз си протаках сериозно, и хапчета пиех...и дори си мислех, че е вид обида да не съм му достатъчна и да иска и деца, че и две.

Така че тая поза ми е много позната - аз съм супер хай, не ме занимавайте със скучни неща като размножаване.

# 357
  • Мнения: X

Щях да те контрирам, че интересите не пречат, обаче като се замисля, има нещо такова. С бившия (на 37) се разделихме, защото не съм споделяла интересите му (макети, концерти, футбол и риболов), което явно му тежеше. Иначе много искал деца, както и аз, ама на - мечта му е на човека да ходи с жената и детето на мач, пък с мене греда, не харесвам футбол.
Е, това вече е тооолкова неадекватно ,че няма на къде повече..
При мен беше, че сме слушали различна музика.
Глупости на търкалета, човек винаги може да намери някоя област от живота, било то хоби, цел или нещо си там, по което да не съвпада с половинката и да го изтъкне като причина - Не сме сходни души /справка съседната тема/, не си пасваме, не сме един за друг, адио.
Няма двама души, които да са 1:1 по всички въпроси и различията обикновено се използват от нежелаещия да бъде във връзката като оправдание за излизането от нея.
Друг е въпроса, ако изначално са се събрали коренно различни хора, с коренно различни интереси, с общ секс и малко други неща, тогава те много скоро започват да дразнят.
Тук обаче случаят не е такъв, несъответствието е на голяма, сериозна и важна тема. И наистина, не й е губил времето 10 години, защото първите n от тях и тя самата не е искала деца, тогава връзката за нея е била ОК.

# 358
  • Мнения: 2 013
Щях да те контрирам, че интересите не пречат, обаче като се замисля, има нещо такова. С бившия (на 37) се разделихме, защото не съм споделяла интересите му (макети, концерти, футбол и риболов), което явно му тежеше. Иначе много искал деца, както и аз, ама на - мечта му е на човека да ходи с жената и детето на мач, пък с мене греда, не харесвам футбол.
Това неговото си е било бягане по тъча. Все едно ти да прекратиш връзка, защото той не си пада по дамски любовни романи, примерно. Дразня се на такива глупави оправдания.

Като бившия ми: сутринта ме взема от болницата след коремна операция - вечерта отива на бар, защото му било много тежко да ме вижда в такова състояние - сърцето му се късало - видиш ли. Следващата вечер пак така. Шутинг разбира се - не веднага - подготвих си нещата, но 'хайде, моето момче натоварвай си парцалките на скъпата колица и дим да те няма'. И това след 12 години връзка + брак. И грам не съжалявам за това. Той ще ме гледа в очите и ще ми се подиграва, а аз ще му ръкопляскам? Не.

# 359
  • Мнения: 2 807
Не знаех, че и на началниците им дават договори, че няма да имат деца! В нашата фирма началниците работят до откат, а жените им си гледат децата, ползват болнични, роднини и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт