Съпругът ми не иска дете, а аз искам

  • 26 300
  • 553
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знаех, че и на началниците им дават договори, че няма да имат деца! В нашата фирма началниците работят до откат, а жените им си гледат децата, ползват болнични, роднини и прочие.

Е, това са свободни съчинения, рабира се, ама приказка да става..

# 361
  • Мнения: 237
Понеже темата тръгна в тази посока- не, на работното му място никакви договори или уговорки  да няма дете не е имало. Даже дават 500лв на всеки, който е станал родител или дедето му тръгва в 1 ви клас- на всеки служител, независимо от длъжността. Там са много вманиячени на тема "легално ли е" и имат цял отдел юристи да не би някой да се оплаче от дискриминация или неетично отношение, а камо ли да ти дават да подписваш такова нещо- абсолютно незаконно е. А и какво им пука в случая той е мъж- пак ще си работи, аз ще съм тази която ще е в отпуск по майчинство с детето.

# 362
  • Мнения: 30 802
Казах ти, много е трудно да слезеш от "върха на света" и да правиш тия скучни неща, дето правят обикновените хора. Само че му припомни, че не е вечно млад, не е безсмъртен и лозенчанин-меринджей не значи, че е цар на вселената. И че животът трябва да се живее, разтурва, изгражда наново, иначе ставаш карикатура.

# 363
  • Мнения: 39 227
Лозенчанин меринджей е върха на върховете!
Сирен, велика си Joy

# 364
  • София
  • Мнения: 24 839
Де факто, не е Лозенчанин, а е от твоята черга- меринджей от затворен комплекс, Сирено! hahaha

Лозенчанка е авторката.

# 365
  • Мнения: 237
Де факто, не е Лозенчанин, а е от твоята черга- меринджей от затворен комплекс, Сирено! hahaha

Лозенчанка е авторката.


Точно така е! Grinning Grinning

# 366
  • Мнения: 2 350
това е само едно дете, докато се усетят, ще го изгледат, с един бонус само ще наемат бавачка за месеци напред. И после докато се усети, вече ще гъзареят на Гьокчето да учат малкото лозенчанче да кара сърф, такива ми ти работи.
Така става то... как пък ти дойде тази гениална промисъл, Мамасита? Ако беше така, богатите хора нямаше да имат по 1-2-3, ами по 20-30 деца - те пари имат за бавачки и за пансионати, що да не родят повече. Ей го Бил Гейтс има 2, пък е най-богатият човек на света, не са му стигнали парите за бавачки ли?
Като е болно, бавачката ли ще се тревожи вместо теб?
Като порасне малко и поиска да го пуснеш някъде само за пръв път, ти ли ще го мислиш къде е и какво прави?
Ако има трудности в училище, ти ли ще се притесняваш що за човек ще излезе от него, или ще оставиш това на частната учителка?
Да отглеждаш дете си е огромна отговорност, често има и много стрес. Не казвам, че това не се компенсира от хубавите моменти, но никой няма да отрече, че има и стрес, който никоя бавачка или гувернантка няма да поеме вместо теб.
Така че човекът не иска - не иска, негова си работа, има си причини негови си. Но наистина много грозно така да я лъже толкова време. Чудно защо ли се е женил тогава? Аз съм се женил с целта да имам деца, иначе ако исках да сме си само двамата с жена ми това и като гаджета си го имахме.
П.С. Не съм чел цялата тема, а само първата и последните 1-2 страници.

# 367
  • Мнения: 46 477
Предвид това:
...Той казваше тогава много конкретно- "ще си направим бебенце през септември като вече сме се пренесли и тогава ще ме повишът в работата и ще е точния момент".  Става дума за септепври 2018. Като наближи му казах нещо- мисля, да ида на преглед да започна някакви пренатални витамини и т.н. и той ми каза, че не искал дете. че ми го бил казал тогава за да не се разстройвам...
За мен историята се повтаря.
...
  Казах му: имаш краен срок- 1 април! На деня на шегата ще си тръгна ако не започнем опитите за бебе!! Даже му казах, че още утре отивам за  фолиева киселина и витамини! Той отвърна- добре. Ще видим...

Съветът ми е да забравиш за хапчета, планиране и мисли за бебета. Първо вземете решение и тогава се настройвай за бебе, иначе ще ти е много по-тежко, ако (дано не, но трябва да сме реалисти), април чуеш същите думи като през септември.

# 368
  • Мнения: 30 802
Ъм, не че нещо, но доста от заможните хора имат по повече деца, 3 не са необичайни. И да, една бавачка може доста да облекчи нещата - не всички, но доста. И по пансиони ги пращат. А частните учители също са чудесно нещо - аз не съм учителка, и да се тревожа, няма да му налея знания, разбира се, че ще наема учителка.

А тук говорим поне едно дете да родят, не 3-5-10. Едно все ще го изгледат някак, наистина. Докато се обърнеш и то станало вече на 10.

# 369
  • Мнения: 2 123
Съпругът на Мия е интелигентен човек, и е мислил по въпроса. Обича я и ще сбъдне мечтата й. Все пак на 32 години не всички мъже мечтаят за бебе. На тази възраст повечето и за брак не мислят.
Мия, добре, че не разигра сценки с мнима бременност или  вазектомия. Много глупава идея.

# 370
  • Мнения: 30 802
Мъж на 32 още твърде млад за бебе? Айде стига бе, на 32 въобще никой вече не е юноша бледен, направо си е зряла възраст. И не, няма нужда да мечтаеш, просто го правиш.

# 371
  • Мнения: 46 477
Какви мечти? Това са нещата от живота, не знам как някои хора очакват всичко да опира до мечти и облаци.
То и аз не съм мечтала да бърша повърнато и ако, но това е положението.
И въобще не бих го оправдала с пола. Огледайте се, на тази възраст който е намерил човек до себе си, има дете/деца.

# 372
  • Мнения: 2 123
Повечето амбициозни хора, които имат цел и то мъже, на 32 години не им минават мисли за брак и бебета. То и на 18 год.някои са родители и какво от това?

# 373
  • Мнения: 30 802
Ако си амбициозен, къмто 32 трябва вече да са потръгнали нещата и бракът и детето да се впишат лесно. Ако на 32 не мислиш, то кога - на 45 вече ли? Ми то тогава вече си ерген-дедо. Семейството се прави по-скоро рано, щото животът върви бързо и от хубаво става лошо много, много бързо, изведнъж.

Ти казваш амбициозни, аз казвам с прекалено самочувствие на базата на работата си, хвърчащи високо и главозамаяни от самия въздух в Лозенец (както знаем, по-специален такъв един).

# 374
  • Мнения: 2 123
Аз си мисля, че съпругът, който има  стабилно образование и е на отговорна длъжност на тези години, е амбициозен и има цели. Сега, грешно или правилно, той преценява за себе си, кога е подходящият за него момент за създаване на деца. Вероятно и след снощното обещание не е сигурен, но заради авторката ще превъзмогне своите желанията.

Общи условия

Активация на акаунт