Подходяща порода куче !

  • 5 111
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 567
Аз за двор бих избрала по-късокосместо куче.
Ако няма да е домашен любимец, ще се омърля, размирише и ще е кофти работата.
Трябва си къпане и поддръжка, а не са много хората, които отделят такова време за дворно куче.

Ама аз и не мога да имам животни на двора, всички влизат и вътре или си седят вън, както им харесва. Живяла съм на село с месеци с овчарката, вратите винаги отворени, тя си решаваше къде да стои, на двора или вътре.
Сега лабрадора е апартаментно куче, като идем на село лятото пак държа отворено, ама тя е все в стаята, в която съм и аз.

Ама моля ви се, кое късокосместо куче ще издържи зимата на двора?
Повечето са създадени за диванчета и легла Simple Smile) Дори и далмтините, които са големи и късокосмести, визли, ваймаранери, не могат да живеят при такива условия.

# 16
  • Мнения: 237
Аз за двор бих избрала по-късокосместо куче.
Ако няма да е домашен любимец, ще се омърля, размирише и ще е кофти работата.
Трябва си къпане и поддръжка, а не са много хората, които отделят такова време за дворно куче.

Ама аз и не мога да имам животни на двора, всички влизат и вътре или си седят вън, както им харесва. Живяла съм на село с месеци с овчарката, вратите винаги отворени, тя си решаваше къде да стои, на двора или вътре.
Сега лабрадора е апартаментно куче, като идем на село лятото пак държа отворено, ама тя е все в стаята, в която съм и аз.

Ама моля ви се, кое късокосместо куче ще издържи зимата на двора?
Повечето са създадени за диванчета и легла Simple Smile) Дори и далмтините, които са големи и късокосмести, визли, ваймаранери, не могат да живеят при такива условия.

Точно това и аз щях да напиша! Трябва да е с гъст, дебел косъм да му е ОК на студа!

# 17
  • София
  • Мнения: 8 348
ееее, пък вие сега. Нямам предвид визла.

Ама да не е много космато декоративно все пак. Ето, повечето овчарки не искат ресане много, ама не им пречи студа. Виж каракачанка като почне да се скубе е страшно.

# 18
  • Мнения: 8 952
Най-добре не си взимайте никакво куче. При описаните условия само ще го мъчите. Постройка, в която са отглеждани овце - ужас...

# 19
  • Мнения: 10 716
Напротив ! Овчарските кучета спят в обора при овцете. Ама това трябва да сте го виждали на живо и да се убедите. Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
Всъщност е така, но не са вързани на верига или заторени в малко заграждение цял живот.

Да се хванем ли на бас, че заграждениетое по-малко от гарсониера. И че няма да излиза всеки ден на разодка за по два часа.
 А ако е едро куче, взето за дворен пазач, повечето хора по селата не отделят време за възпитание, и когато порасне не могат да го контролират нито вързано, нито отвързано извън заграждението и се спира с идеите за разходка изцяло.

Не казвам, че в тоя случай ще е така, но историята и всички ние с достъп до село знаем доста подобни случаи, нали.

# 21
  • Мнения: 484
Най-добре не си взимайте никакво куче. При описаните условия само ще го мъчите. Постройка, в която са отглеждани овце - ужас...


Извинете ме за въпроса, но какво е ужасното? В тази постройка са отглеждани животни и ще живее животно и не разбирам какъв е проблемът?  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 8 348
За някои хора кучето е член на семейството, а не животно.
И оттъм е проблема.

# 23
  • Мнения: 8 952

Най-добре не си взимайте никакво куче. При описаните условия само ще го мъчите. Постройка, в която са отглеждани овце - ужас...


Извинете ме за въпроса, но какво е ужасното? В тази постройка са отглеждани животни и ще живее животно и не разбирам какъв е проблемът?  Peace

Едва ли има смисъл да Ви обяснявам. Явно не сте любител на кучетата. Щом ги сравнявате с добитък...

Напротив ! Овчарските кучета спят в обора при овцете. Ама това трябва да сте го виждали на живо и да се убедите. Wink

Известно ми е за овчарските кучета.
В случая очевидно не се касае за овчарско куче.

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 08:33 от utro77

# 24
  • Мнения: 2 915
За мен кучетата, които се вземат да се гледат на двора не получават достатъчно внимание, да не кажа никакво. Имам наблюдения и на село и в града. Обикаля си кучето двора и толкоз и това в добрия случай, че не е на верига или в някакви ограждение метър на два. Имам комшии в квартала с ротвайлер, от бебе стои в двора и при всяка възможност да пробие оградата тръгва из квартала. Аз им го връщам поне 10 пъти за няма и година време. Просто душицата иска разходка и внимание.
Просто едните от нас приемаме кучетата си за част от семействата ни, а някои гледат на тях като на пазач, добитък и т.н.
И малко в страни от темата:
utro77 как сте вие с онази пухкавелка? Надявам се всичко да е наред при вас 🤗

# 25
  • Мнения: 10 716
За мен кучетата, които се вземат да се гледат на двора не получават достатъчно внимание, да не кажа никакво. Имам наблюдения и на село и в града. Обикаля си кучето двора и толкоз и това в добрия случай, че не е на верига или в някакви ограждение метър на два. Имам комшии в квартала с ротвайлер, от бебе стои в двора и при всяка възможност да пробие оградата тръгва из квартала. Аз им го връщам поне 10 пъти за няма и година време. Просто душицата иска разходка и внимание.
Просто едните от нас приемаме кучетата си за част от семействата ни, а някои гледат на тях като на пазач, добитък и т.н.
И малко в страни от темата:
utro77 как сте вие с онази пухкавелка? Надявам се всичко да е наред при вас 🤗
   Такава глупост скоро не бях чел ! Как се гледа немска овчаркак във къща/ апартамент ? В апартамента като е част от семейството това му решава всички други проблеми ли ???
    Правете разлика между отглеждане на куче и грижи за куче. Животното, каквото и да е то е животно!
    Апропо - ако имате куче от 3-4 години и ви се роди бебе, и се установи че има алергия към кучето, което е част от семейството кой от двата члена на семейството ще предпочетете да остане при вас, м ?

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 10:02 от bubanka

# 26
  • София
  • Мнения: 38 571
Много зависи. Аз съм гледала голямо куче в къща с двор, но си го гледахме като любимец - имаше си негов диван даже.

# 27
  • София
  • Мнения: 460
Аз лично бих си осиновила куче от приют, щом ще живее на двора, те, горките, не са претенциозни, защото не са имали избор.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 09:58 от bubanka

# 28
  • Мнения: 2 915
Lan_7 кое от поста ми те засегна, та подскочи така, даже и хипотези между дете и куче кое ще избера. За мен е ясно, че твоето (ако въобще имаш куче) се гледа на двора. Аз споделих моето мнение и наблюдения, а това че ти се разпозна в този тип хора не е мой проблем. И о чудо, познавам не малко хора отглеждащи и грижещи се подобаващо за немска овчарка в апартамент. Но малко такива познавам които освен да ги отглеждат в двора все пак се и грижат за тях.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 348
Сиви отглежда две кучета с размерите на голяма овчарка в апартамент. Аз едно също толкова голямо, а преди съм гледала точно овчарка.
Дали не знаем как?

И чисто риторично да попитам, ако кучето разполага с 40 м2 през деня и изминава над 5 км на ден в разходки, понеже е в апартамент, горкото, не е ли по-добре от 2 метра верига или 5 м2 клетка и излизане при удобен случай.
Или, айде идеалния вариант, декар двор, без притеснения за домати, от който пак почти никога не излиза?

Та кое куче е по-активно, а.

Общи условия

Активация на акаунт