Счетоводител в нужда се познава 15

  • 28 050
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 47 986
Имало е преди време, зависи вероятно за кой период става въпрос, защото законодателството се е меняло. В НОИ ще знаят най-добре

# 121
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Да, за неплатеният отпуск. Зависи от законодателството, което е било към момента на тази трета година ли? Иначе да, жената ще си пита в НОИ.

# 122
  • Мнения: 1 167
Момичета здравейте,
тази седмица ви засипах с въпроси.
Днес си открих грешка в българска фактура към Invoice. Основанието за неначисляване на ДДС е по чл 53. Стойността на инвойса е 19149,90 е, на българската трябва да е 37453,94, а аз смятала по курс 1,99583 вместо 1,95583 и съответно съм отразила грешно в дневниците. Документите са поддадени към НАП. Какво мога да направя в този случай ? Да се обадя ? Да поддам корекция ?

# 123
  • София-Младост
  • Мнения: 23 354
В следващия период сторно и въвеждате правилната сума.

# 124
  • Мнения: X
Счетоводството тази година за трети път преиздава служебната бележка за доходите за 2018 г. Първият път забелязах грешката няколко дни по-късно и не видях проблем в запазването на изходящия номер при преиздаването. Подадох си декларацията преди няколко седмици с ПИК, прилагайки сканиран документа. Всичко хубаво, но не били сложили някаква отметка в програмата и в издадения документ липсват данни за възстановяването на данъка за облекчението за деца през януари 2019. Третият вариант, който ми издадоха тази седмица е верния. Сега си налага да подам нова коригираща декларация, притеснява ме изходящия номер, който е от януари. Не за друго, на мен няма да ми направят проблем от НАП, но предприятието няма ли да си навлече неприятности с еднаквия изходящ номер. Как бих обяснила, че в края на февруари съм подала един документ, а в края на март друг, но със същия изходящ номер и дата от януари. За по-сигурно бяха дописали януарската дата, на която бях получила предишния "вариант". Опитах се да кажа нещо, но ми казаха да не си пъхам носа там, където не ми е работа. Какво ще ме посъветвате.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 40 778
Тези служ.бележки се издават задължително до 31 януари. За мен няма проблем да е същия изходящ номер.

# 126
  • София-Младост
  • Мнения: 23 354
Коригирай без да се притесняваш, не е твоя грешката. И не мисля, че някой ще ти направи проблем.

# 127
  • Мнения: X
Благодаря и на двете ви.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 909
Здравейте,
имам нужда от вашата помощ, въпроса ми е:
фирма регистрирана по зддс продава стока на друга фирма от друга държава не членка на европейския съюз има спогодба по кой член да се осчетоводи ?

# 129
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Глава трета.
ОБЛАГАЕМИ ДОСТАВКИ С НУЛЕВА СТАВКА НА ДАНЪКА

Доставка на стоки, изпращани или превозвани извън територията на Европейския съюз (Загл. изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.)
Чл. 28. Облагаема доставка с нулева ставка е:
1. доставката на стоки, които се изпращат или превозват от място на територията на страната до трета страна или територия от или за сметка на доставчика;
2. доставката на стоки, които се изпращат или превозват от място на територията на страната до трета страна или територия от или за сметка на получателя, ако получателят е лице, което не е установено на територията на страната; тази разпоредба не се прилага, когато стоките са предназначени за зареждане, оборудване и снабдяване на плавателни съдове и въздухоплавателни средства, които се използват за спортни и развлекателни цели или за лични нужди.

# 130
  • Мнения: 380
Здравейте, бърз въпрос...
сторнирах бележка в новия касов апарат,
(така се наложи докато му разбера групите),
въпроса ми  е да си пазя ли това бонче със сторното дето излезе?
Като гледам касовата книга,отдолу в БЕЛЕЖКИ пише "използвани
касови бележки СТОРНО    №.........."и причина..
Май и там трябва да я опиша.
Благодаря предварително.

# 131
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Здравейте, бърз въпрос...
сторнирах бележка в новия касов апарат,
(така се наложи докато му разбера групите),
въпроса ми  е да си пазя ли това бонче със сторното дето излезе?
Като гледам касовата книга,отдолу в БЕЛЕЖКИ пише "използвани
касови бележки СТОРНО    №.........."и причина..
Май и там трябва да я опиша.
Благодаря предварително.

Трябва да се залепи в касовата книга и да се опише в табличката за оборота.

# 132
  • Русе
  • Мнения: 1 514
От днес приключвам работа със стария си касов апарат. От тук нататък ще приемаме само плащания по банка. Извадих си месечен и годишен отчет. Техникът, който поддържа касовия апарата каза, че не трябва да правя нищо повече със стария апарат, просто да не го използвам. Така ли е?

# 133
  • Мнения: 380
Нашия апарат направо го взе техника,който ни донесе и новия.
Не разбрах какво ще го прави.
Донесе ни и нова касова книга.Старата я пратих към счетоводството.

# 134
  • Мнения: 3 727
И моя стар апарат го бракува фирмата, направиха разпечстки,отписаха го от нап- а, но ми извадиха чипа с паметта и го залепихме при документите

Общи условия

Активация на акаунт