Юлчета 2018- тема 4

  • 56 467
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 229
Човечето ни почна да се изправя и даже пристъпва подпряно по мебели. Та почнах да се интересувам от обувчици и правилно развитие на крачетата.
Мисс е споменала за сензорни пътечки, но не успях да намеря материал по тая тема в нета, би ли споделила някой линк по темата, ако ти е възможно?

Иначе и ние се гоним доста при обуване, обличане, само като е след сънчо, има едни много пасивни моменти когато стои за всичко, даже нокти рязах в такъв момент Simple Smile

И още нещо, някоя от вас да си е установила диястаза на коремните мускули? Гледах някакви клипчета с гимнастики в ютубата, но не можах да си избера, те показват доста различни неща някои, та се чудя...

# 661
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Аз предполагам, че имам диастаза. На мен структурата ми се такава,  винаги имам малко корем и много слаби крака. Сега имам доста корем(имам още 3 килограма да свалям), но не правя нищо по въпроса. Мисля да се връщам във фитнеса скоро( като почна работа през юли). Има добри упражнения в youtube,  но се изисква постоянството.

Самуил ми се разболя . Два, три дни го мъчих, беше с 39-40 градуса температура, възпалено гърло и накрая му дадох антибиотик.
Два дни по късно ми се обрина и сега си чакам при доктор да видя дали ще сменям антибиотика.

# 662
  • Мнения: 506
На нас пък ни изби 6-тото зъбче и 7-мо напира след него. Отдавна не ми беше ревал така навън Cry но като знам какво му е и изобщо не мога да му се сърдя, че събрах укорителните погледи на хората, докато се приберем. Давате ли имуностимуланти в тези периоди?

# 663
  • Мнения: 85
Като чета колко сте на пред с появата на зъбките се чудя. МАРТИ още е на първото си зъбче.  Още не се изправя сам. Нощите са ни безсънни но не реве просто се върти, мрънка, рита с краката  и съответно мама става през 2 минути за да го обръща и да слага бибата.
          Незнам вече какво да му правя.

# 664
  • Мнения: 506
Dessi, не се тревожи за зъбките. Някои бебета нямат и един до годинката и после вадят много изведнъж. За изправянето не съм съвсем сигурна, но мисля че е в графата за 10-ти месец Hug

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Нещо такова имам предвид под сензорна пътечка https://www.pinterest.com/pin/394627986095373078/
Като проходят . Има и други варианти за ходещи човечета- леген с вода, после една тава с нещо ситно -капачки, бобчета, царевица и тн, после една тава с пясък, после нещо друго като материя и накрая може в една мека хавлия да стъпи за край.
Всичко с помощ от възрастен и под контрола заради ситните предмети.
Между другото съм сигурна, че на някой би му хрумнало 100 пъти по - яка идея сега от това  , което казах но нещо днес не мие ден и съм блокирала !

# 666
  • Мнения: 229
Мисс, благодаря за линка.

Аз си измерих 2пръста разделечаване на мускулите, обаче не мисля че има връзка с не свалени кг. и коремче. А и относно фитнеса на няколко места съм чела и гледала, споменават че има опасни упражнения, които са вредни при диястаза вкл. коремни преси
Тук обясняват: https://youtu.be/5s5Jwj7uVmo
 
Аз предполагам, че имам диастаза. На мен структурата ми се такава,  винаги имам малко корем и много слаби крака. Сега имам доста корем(имам още 3 килограма да свалям), но не правя нищо по въпроса. Мисля да се връщам във фитнеса скоро...

# 667
  • Мнения: 312
Мами,на моето момиче за два дни й се оцветиха две от зъбчетата в оранжево.Все едно са развалени!Когато забелязах веднага “върнах лентата назад” за да си спомня какво е яла.Менюто й изключваше моркови и тиква.Вече съм взела гумен накрайник и веднъж на ден мием зъбки.Подобрение обаче не виждам!
Тази седмица ще посетя моята зъболекарка за да погледне и тя.
На някоя от вас случвало ли ви се е?
Зъбчета на два месеца,а вече оранжеви Persevere

# 668
  • Мнения: 229
Първото което ми дойде на ум като видях поста ти е едно нещо което по случайност прочетох в книгата за хранене на бебето на Магдалена Пашова. Ставаше дума за това как една жена се допитала до нея относно потъмнели зъбки на бебето. Оказало се че семейството е веган и детето не яде месо. Тя препоръчва месо и след време жената се обадила да сподели, че от както дават месо, детенцето почнало да си оправя цвета на зъбите. Обясни го с някакъв дефицит в организма, но не помня точно, може изобщо да не се касае за същото... Но викам да си кажа.. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 687
Мисс, благодаря за линка.

Аз си измерих 2пръста разделечаване на мускулите, обаче не мисля че има връзка с не свалени кг. и коремче. А и относно фитнеса на няколко места съм чела и гледала, споменават че има опасни упражнения, които са вредни при диястаза вкл. коремни преси
Тук обясняват: https://youtu.be/5s5Jwj7uVmo
 
Аз предполагам, че имам диастаза. На мен структурата ми се такава,  винаги имам малко корем и много слаби крака. Сега имам доста корем(имам още 3 килограма да свалям), но не правя нищо по въпроса. Мисля да се връщам във фитнеса скоро...
Анабел, права си, няма връзка между несвалени килограми и диастаза - има много слаби жени с диастаза, както и пълни без... Както и разбира се диастаза и отгоре сланинки.
Коремните преси е добре да се избягват, защото влошават нещата, добре е дори като се става от легнало положение да се завъртиш настрани и да станеш, а не да се сгънеш като за коремна преса. Лицеви опори и планк също. Страничен планк е ок.
Има специфични упражнения, които помагат, както и е добре да увеличите приемът на колаген, който спомага съединителната тъкан в областта на линиа алба да заздравее.

# 670
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
За упражнения за диастаза съм ползвала това:
https://youtu.be/FV3CQrf8bAw
Или това :
https://youtu.be/QoS4VQUAyx0
П.с. не ми е приоритет в момента, не знам колко време ще отнеме да се затвори...

# 671
  • Мнения: 312
Anabel 03,и аз прочетох книжката на Пашова и също се сетих за този цитат.Дари,че яде всичко ,яде Simple Smile .От месец дори изяжда до последната лъжичка супата и основното от кухнята....Но мисълта ми е,че се замислих да не би да има някакъв дефицит в организма!На 21ви сме на консултация и ще попитам...дано получа адекватен отговор!

# 672
  • Варна
  • Мнения: 630
TD03,нямам си на идея какво е. И моето мишле често хапва моркови и пюрета с моркови,не съм забелязала да оранжавенеят зъбите. И ние мием със силиконов накрайник всяка вечер,по съвет на зъболекарката ми. А след годинката каза да включа и паста с четка за зъби.
Аз съм от мързеливите и хич не ми остава време за уоражнения. Момичета как се разбира тази диастаза??? В изходна позиция съм с килограмите. Но тялото ми е като желе,корема хем уж прибран ,но като сложа дънките си се прищъпва и изскачат малко сланинки. Диастазата беше май някакво разстояние между коремните мускули. Проблем ли е ако го има жената? Как се оправя?

# 673
  • Мнения: 114
В края на месеца ще записвам Дари на кухня! Реших да е на държавна понеже говорих с приятелка, която е в сферата на контрол по храните и каза че редовно ги проверявали кухните, а частните не! Гледах и в частната кухня, имат по-гурме меню. Ще видим дали ще й хареса! С готовите пюрета не мога да я излъжа,  по-едри.парчета също не яде, и готя като една луда за нея и за нас! От вчера вече се опитва да стои изправена без опора, ще си смъкна май набързо килограмите! Вече имам и успех със скубането, разбра уж че ме боли, не като досега да се хили и да си мисли че е игра

# 674
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Днес ще е трети ден на кухня, хапва по мъничко 100-тина грама. После не иска да суче веднага, ами се сеща след час .

Ние имаме наредък с гърнето, от няколко дни ходи със сух памперс у дома. Ходи при гърнето си като има пиш или аки и почва да ни гледа. Да не си помислите , че се занимавам от дълго време . Нищо подобно ! ММ се ядоса , че малката го смята за играчка и вски път , като отиде да си играе с него и той я слагаше да седне и в началото рев, ама вече схвана от 4-5 дена и сме доволни , че има сухо дупе.
Научи се да слиза сама от дивана, да пляска за браво. Това всичкото за 4-5 дена. Вярвам в този скок на растежа вече Grinning

Общи условия

Активация на акаунт