Срам ме е че живея в такава мафиотска държава

  • 31 946
  • 780
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 45
    [/list]
    Какво общо има парното у нас с темата за пране на пари от Венецуела или е ясно, че във всяка тема трябва да се прави комунистическа пропаганда?!

    Мадуро затворил границата с Бразилия, след това ще затвори тази с Колумбия, сега няма откъде и помощи да влизат,
    на армията е даден наркотрафика, за да се държи на страната на комунистите,
    а заплатите са по 10 долара заплата, в най-богатата на петрол държава,
    о, минало наше незабравимо,
    те чакат оставка да подаде, комунистите за косата ще ни влачат, но оставка не подават,
    аналогиите с Жан Виденов идват сами ....

    Явно нямаш много представа защо България фалира по времето на Виденов , имаше много субективни и обективни причини.
    Само ще ти кажа един факт за да не се излагаш.
    Външен дълг на България
    1990г.  беше около 11 милиарда $
    1996г.  беше около 8 милиарда $
    2018 г беше около 22милиарда евро.

    Или ако можеш да мислиш на България и беше помогнато много активно от Запада да фалира между другото от години Запада помага и на Венецуела да фалира , като и държи резерва в Лондон например или САщ плаща петрола който поръчва в блокирани сметки разбира се има и други способи ама да не задълбавам ако желаеш разяснения допълнителни пиши.
    Светът не е черно и бяло.

    # 91
    • Мнения: 14 489
    Какво общо има парното у нас с темата за пране на пари от Венецуела или е ясно, че във всяка тема трябва да се прави комунистическа пропаганда?!

    Мадуро затворил границата с Бразилия, след това ще затвори тази с Колумбия, сега няма откъде и помощи да влизат,
    на армията е даден наркотрафика, за да се държи на страната на комунистите,
    а заплатите са по 10 долара заплата, в най-богатата на петрол държава,
    о, минало наше незабравимо,
    те чакат оставка да подаде, комунистите за косата ще ни влачат, но оставка не подават,
    аналогиите с Жан Виденов идват сами ....





    Сигурно щото част от помощите всъщност са оръжия...

    # 92
    • Мнения: 12 299
    Мадуро затворил границата с Бразилия, след това ще затвори тази с Колумбия, сега няма откъде и помощи да влизат,

    Не, че има нещо общо с темата, но помощите влизат със самолет - не от страни, които са блокирали държавни активи на Венецуела и не от страни, които й налагат санкции за изнудване до успешен преврат.
    https://lenta.ru/news/2019/02/19/polish_venesuele/

    # 93
    • Мнения: 3 746
    Мен пък ме е срам, че българският срам стига само до клавиатурата.
    И до никаква визия и идея, че промяната тръгва от хората и се извоюва от хората.

    # 94
    • Terra incognita
    • Мнения: 12 258
    Мен пък ме хвана срам от казуса с Беър Грилс.

    # 95
    • Мнения: 7 006
    СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА И ЧУДОВИЩАТА


    автор: koshava


     Имало едно време една прекрасна страна, с усмихнати трудови хора и много деца.Хората живееха спокойно, без да са бедни, без да са богати, с поглед към бъдещето.
    И един малък проблем – нямаха свободата, която искаха – да говорят, да ходят в чужбина, да развиват частния бизнес. Един ден златната рибка дойде при тях и им каза, че ще им изпълни пожеланията, ще могат да ходят където си поискат, да правят бизнес, да говорят каквото си поискат….но си има цена. Всички се съгласиха да я платят. За свободата… мислеха.
    И ето, чудесата започнаха да се случват: чудото хората да говорят каквото си искат, но златната рибка като цена взе това, че никой не ги чуваше, взе медиите, взе образованието и културата. Остана само голяма говорилня, в която никой не чува другия, а правителството не чува народа. Частният бизнес тръгна, но за тези, които имаха връзките и парите. Останалите съвсем по капиталистически затънаха в блатото на кредити и фалити.
     Хората гледаха чудесата как цветущи и печеливши заводи за няколко години се превръщат в руини за скрап, а работниците отиват на трудовата борса, гледаха как цели села и градове се обезлюдяват, гледаха как България става страната на неограничените възможности, стига да нямаш чест, достойнство и морал. Виждаха как цървули се издигат от нищото на пиедестал, как хората в анцузи командват хората в костюми, а професорите ровят в боклука за храна, как се продават заводи за един лев, а чужденци идваха да ни направят колония и роби, които на безценица да се трудят за тях.
    Чудесата не свършват, чудовищата също. Животът в страната се превърна в хорър филм без край. Желанията се изпълниха, цената се плати, а на територията се разпореждат чудовищата. И пак ни трябва чудо, и да внимаваме този път от кого го искаме и каква ще бъде цената.
    Елена Гунчева, Фейсбук

    # 96
    • Мнения: 40 892
    Колкото повече се отдалечават соц времената, толкова повече някои хора ще ги идеализират. Мисля, че е неизбежно, но все пак между идеализиране и реализъм има голяма разлика.

    # 97
    • Мнения: 45
    Колкото повече се отдалечават соц времената, толкова повече някои хора ще ги идеализират. Мисля, че е неизбежно, но все пак между идеализиране и реализъм има голяма разлика.

    Колкото повече се отдалечава социализма толкова повече разбираме , че се доближаваме към него.
    ЗАЩО ?

    Ами много просто , колкото повече се доближаваме към западната демокрация ,разбираме че това е социалистическа демокрация.
    Или нещо което имахме го разрушихме и сега строим същото.
    Например
    На запад има безплатно образование и здравеопазване и ние  леко леко ,отиваме натам.
    От цялата икономика на Франция
    58% са държавен сектор.
    Накъде отиваме ние.
    Става дълго .

    # 98
    • Мнения: 40 892
    Да бе, да. Безплатно здравеопазване и образование, как пък не. Я виж какви осигуровки плащат за това "безплатно". И за  капак качееството му, в сравнение с платеното, е точно като за безплатно Twisted Evil

    # 99
    • Мнения: 15 960
    Е поне не събират пари с SMS или в кутии за дарение за лечение на дечица в чужбина.
    Да не говорим, че в България се доплаща най-много за т.нар. безплатно здравеопазване. Ниски осигуровки за минимум здравни услуги, и всичко друго от джоба. Който има пари, де.

    # 100
    • Мнения: 40 892
    Проблемът на България са българите, а не демокрацията. И поради този проблем предпочитам ниски осигуровки - колкото по-малко отива в държавата, по-добре. Най-бих се радвала да ме оставят на мира и да не ми вземат никакви осигуровки, а аз сама да се грижа за пенсия и здравна застраховка. Ама не става, щото няма да има за мангалите и някои други.

    # 101
    • Мнения: 15 960
    Да, те великите редови западняци много умни, и затова всичко им уредено. Пък тук кажат на пенсионера няколко хиляди за лещи, за нова става, 20 000 за клапа и който няма - значи е неудачник.
    А ниските здравни застраховки покриват и малко неща.

    # 102
    • Монреал
    • Мнения: 1 384
    Имало едно време една прекрасна страна, с усмихнати трудови хора и много деца.Хората живееха спокойно, без да са бедни, без да са богати, с поглед към бъдещето.
    Това е или наивна интерпретация на детски спомени от 80-те (след смърта на Брежнев системата започна да се разпада), или политическа пропаганда на псевдосоциалистите.

    В дивият комунизъм завършилите  своето "безплатно образование" ги пращаха да в град/село по разпределение на партията, работеха това, което им се нареди, софийското гражданство беше за баш-връзкарите, кола и битови уреди бяха впечатляващ лукс, тъпчеха се 3 поколения в едно жилище...

    # 103
    • Мнения: 45
    Имало едно време една прекрасна страна, с усмихнати трудови хора и много деца.Хората живееха спокойно, без да са бедни, без да са богати, с поглед към бъдещето.
    Това е или наивна интерпретация на детски спомени от 80-те (след смърта на Брежнев системата започна да се разпада), или политическа пропаганда на псевдосоциалистите.

    В дивият комунизъм завършилите  своето "безплатно образование" ги пращаха да в град/село по разпределение на партията, работеха това, което им се нареди, софийското гражданство беше за баш-връзкарите, кола и битови уреди бяха впечатляващ лукс, тъпчеха се 3 поколения в едно жилище...

    Много едностранчиво мнения и в подкрепа на това ,че това което разрушихме пак го строим , ще кажа какво означава проекта за дуалното образование .
    Ами означава това ,че някой работодател ще подпомогне образованието ти но ще трябва да сключиш договор и да работиш за него.
    Това сме го видяли през комунизма,то тука съществуваше.защо го махнахме.
    Има и много други примери.

    # 104
    • Мнения: 7 006
    Имало едно време една прекрасна страна, с усмихнати трудови хора и много деца.Хората живееха спокойно, без да са бедни, без да са богати, с поглед към бъдещето.
    Това е или наивна интерпретация на детски спомени от 80-те (след смърта на Брежнев системата започна да се разпада), или политическа пропаганда на псевдосоциалистите.

    В дивият комунизъм завършилите  своето "безплатно образование" ги пращаха да в град/село по разпределение на партията, работеха това, което им се нареди, софийското гражданство беше за баш-връзкарите, кола и битови уреди бяха впечатляващ лукс, тъпчеха се 3 поколения в едно жилище...

    Ми не знам кво е,но аз съм 76 набор, и по-ми харесваше живота през "комунизма"
    Най-малкото ромите масово работеха,а пенсионерите си живееха по селата без да се страхуват за живота си..

    п.п.Но има разлика де,и тя се усеща..При сегашната "цивилозована" демокрация,няма нужда да ги разпределят и тъпчат по 10 души в един двустаен, както е било при "дивия комунизъм".Щото сега те сами бягат от селата, работят за минимална заплата и се тъпчат като сардини и живеят по нам си колко души(понякога и семейства) в един апартамент..

    Общи условия

    Активация на акаунт