Сякаш съм в затвор

  • 5 386
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 006
Да,отново благодаря за изказаните мнения.Както казах не очаквам да ми решите проблемите,само исках да споделя.Не съм писала по този повод преди,явно има и други като мен.
Явно не търсиш решение на проблема си, а искаш само малко да помрънкаш по него и понеже пред мъжа си и свекърите няма как, а мъжа ти не те пускал с приятелки - си дошла тук. Така и не ми отговори как не те пуска с приятелки, под ключ ли те държи?

# 32
  • Мнения: 3 626
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?

# 33
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?
И това е вярно.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 006
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?
Тя не иска да се справя, иска да помрънка, че да и олекне и до там.

# 35
  • Мнения: X
Тя вероятно няма и пари.
Няма пари. Това е нейния затвор. Иначе и влакове се хващат и волски коли, ако човек знае, че отива някъде за по-добро. Ами ако старите родители се завайкат къде е тръгнала с това малко дете, ами че нямат пари да я гледат и тн и тн. Това се казва човек да се чувства "съвсем сам на света".

korsalin, трябва да издържиш още малко, докато можеш да дадеш бебето на ясли. Стегни се и си мисли за след половин година, когато можеш и да започнеш работа. До тогава, гледай да не влизаш в спорове с тоя мъж. А после, направи всичко възможно да си финансово независима. Хора има страшно много по света, огледай се за други жени и мъже, позволи на хората да говорят с теб и да те познават и постепенно ще видиш светлинката в тунела.

# 36
  • Мнения: 5 244
Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

# 37
  • Мнения: 3 118
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

# 38
  • Мнения: 103
Всеки носи собствения си затвор в главата. Не мисля,че тук става дума за липса на пари за билет.
Разбирам донякъде,че и е трудно да съобщи на родителите си,за да не ги тревожи, но всеки път когато чуя за човек без приятели ми става меко казано подозрителен.

# 39
  • Мнения: 488
Момиче имаш дете и носиш отговорност за него. Млада си и живота е пред теб. Като не могат да ти помогнат родителите ще се наложи да си помогнеш сама . Имаш избор ,липсва ти вяра в силите ти .   Пълно е с жени напуснали мъжете  си и сами и с повече от едно дете и без работа и без подкрепа . Не съм чела за някоя умряла защото е успяла да се разведе ,виж умрели защото са останали с насилника си бол. Лошото   е че не търсиш начин да си тръгнеш ,само да си излезеш болката тук и утре ще си продължиш по старо му . Детето ти не заслужава да живее така ,нито ти . Ако събереш кураж да действаш ,не се притеснявай да потърсиш помощ от роднини , колеги , съседи ,познати . Преглъщаш егото си и питаш . Това " не искам да ги занимавам " е глупост , ако не искат да помогнат ще откажат ,ако решат да помогнат не ги " занимаваш " или " натоварваш " защото сами са взели решението да помогнат .
И никакво самоубийство !

# 40
  • Мнения: X
Сериозно ли вярвате?
Ограничил я бил... Да бе, то така оставяш някого да те ограничи, доброволно натиквайки се у свекърите, с малко дете. Това си е личен избор.
Човек, който има достъп до интернет и бг мама, въобще не е ограничен.
А и нещо не вярвам мъжът да й е забранил контакт с приятелките. По-вероятно да не са й останали такива още като се е поомъжила, демек доста преди да отиде на село.

# 41
  • Мнения: X
Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

Чудесна инициатива. Нека да ти пише, а аз ще поделя с теб разходите! Другото е вятър

# 42
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Родителите ми са възрастни и нямат възможност да ме вземат,както казах приятели нямам и няма на кой да разчитам.Относно пътуването с ревливо бебе на 6 месеца в обществен транспоет просто не искам да и го причинявам този кошмар
Нищо няма да му стане на бебето.Хората , ако не знаеш и в самолет пътуват с бебета при това ревящи.11 часов полет 1 бебенце не спря да плаче с малки почивки .Накрая на полета беше свежарка за разлика на другите около него.

# 43
  • Мнения: X
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж и то само от първа необходимост. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ

# 44
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ
А защо да помъква всичко? Взима най-необходимото и заминава. Нейните предварително да купят кошарка, ала бала и готово. После постепенно ще си набавя всичко. Двоен разход е, но е по-добре отколкото да слуша псувните, щот след тях следват шамарите.

Общи условия

Активация на акаунт