Сякаш съм в затвор

  • 5 393
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,накратко да не се разпростирам много.Имам бебе на 6 месеца,живея с бащата на детето и неговите родители в къща извън града,не мога да понасям това положение повече,той е ужасен нетърпим,откакто се роди детето не може да се понася той самият,кара ми се,обижда ме,постоянно е недоволен от мен ,изолирал ме е от познатите ми и не ми дава да излизам никъде,родителите му ни помагат с каквото могат,но той се кара и с тях и аз се чувствам като в затвор.Искам да си тръгна,но родителите ми живеят в друг град на 350 км.и съм в капан.Нямам приятели заради него,,нямам кола,а с това бебе по влакове и автобуси не мога да пътувам.Моите родители са възрастни и не искам да ги товаря с проблемите ми,но наистина вече не издържам този тормоз и все повече мисля да се напия с хапчета и да се свършва.Извинявам се,но трябваше да споделя с някой.Имам чувството,че ще се пръсна в тоя затвор,в който ме е напъхал той и няма измъкване.

# 1
  • Мнения: X
Ако наистина Ви е толкова зле, какво Ви пречи да пътувате 6часа в автобус с малкото детенце, за да спасите самата Вас и детето?! Самоубийството никога не е нещо, решаващо проблем - напротив.

# 2
  • Мнения: X
с това бебе по влакове и автобуси не мога да пътувам.
Как да не може?

# 3
  • Мнения: X
Моите родители са възрастни и не искам да ги товаря с проблемите ми
Да палят колата и да идват да те прибират.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Какво значи в капан съм? Никой не те е вързал там насила, не си заложник. Извинения като това с пътвуването с влак и автобус винаги се намират. Хората избягаха пеша от Сирия с бебета и малки деца, а ти не можеш един влак да хванеш.
Всъщност, какви съвети очакваш да получиш?

# 5
  • Мнения: 6
Родителите ми са възрастни и нямат възможност да ме вземат,както казах приятели нямам и няма на кой да разчитам.Относно пътуването с ревливо бебе на 6 месеца в обществен транспоет просто не искам да и го причинявам този кошмар

# 6
  • Мнения: X
Родителите ми са възрастни и нямат възможност да ме вземат,както казах приятели нямам и няма на кой да разчитам.Относно пътуването с ревливо бебе на 6 месеца в обществен транспоет просто не искам да и го причинявам този кошмар

Значи не искаш да травмираш бебето в градски транспорт, но си напълно ок да се самоубиеш и да я оставиш на баща, от който искаш да избягаш - било то да платиш тази "свобода" с живота си?

На колко години си?!

# 7
  • Мнения: 15 330
Ехоо, хaпчетa!?! Кaкви ги пишеш, бе момиче. Сегa си родител, нямaш морaлното прaво нa тaкивa мисли. Ти си мaйкa и животa ти вече принaдлежи нa детето ти, то имa нуждa от теб, то зaвиси от теб, aко те нямa нa кого ще го остaвиш.
Я се осъзнaй. Всичко е попрaвимо и преодолимо, сaмо смърттa не е. Не мисли и не прaви глупости. Всичко се нaреждa, сaмо дaй време нa нещaтa дa се случaт. Умирaнето не е решение. Дa не си посмялa, чувaш ли. Смело е дa се живее, глупaво е дa се мре от неполaгaне нa усилия дa се спрaвиш с животa. Бъди смелa, a не глупaвa.

# 8
  • Мнения: X
Ясно, търсиш си оправдания.

Темата ще стигне 30 страници съчувствие, съвети, плюене по съпруга, а резултатът практически ще е, че ще сготвиш мусака. Само Господ знае защо си се омъжила за този човек, защо си се навряла в село, защо си родила и защо нямаш приятели (ама пък достъп до нет и бг мама имаш, странно).

Страшна пързалка.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Къде си живяла, преди да го срещнеш този хубостник?

# 10
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите,както съм написала просто имах нужда да споделя,не очаквам да ми решите проблемите,просто споделям понякога казват,че така олеквало на душата..

# 11
  • Мнения: 15 330
Не знaм дaли е пързaлкa или не, но с хорa мислещи зa сaмоубийство шегa не бивa. И подигрaвките и укорите не помaгaт, a влошaвaт положението.

# 12
  • Мнения: X
Относно пътуването с ревливо бебе на 6 месеца в обществен транспоет просто не искам да и го причинявам този кошмар
Това са глупости. Дете винаги може да се усмири - дори и да е по непедагогични методи, като примерно биберон с мед. Или дори телефон - щом е на 6 месеца. Не че се препоръчва, но за екстрени случаи става. Бебетата се успиват в транспорта.

# 13
  • Мнения: 19 951
Какви са тези 6 часа път?
320 км с автобус ми отнемат 3 часа и с почивка половин час на автобуса 3 часа и половина.
За 3 часа и половина бебето може да спи, да го залъгваш с игри, леко похапване, че и да попищи малко, няма да те претрепят с камъни, я. Ако това е залогът за твоето и неговото спокойствие, вземаш една раница/сак, бебето и на рейсчето.
Свободата (съдбата) обича смелите.
Клише, ама вярно.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Хората пътуват отвъд океана с по- малки бебета, с прекачвания и висене по летища, тя направи драма за 3-4 часа сухоземен транспорт.

# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Моите родители са възрастни и не искам да ги товаря с проблемите ми,но наистина вече не издържам този тормоз и все повече мисля да се напия с хапчета и да се свършва.Извинявам се,но трябваше да споделя с някой.Имам чувството,че ще се пръсна в тоя затвор,в който ме е напъхал той и няма измъкване.

Айде, още една жертва, дето насила са я завлекли в някаква къща и са вързали, че да ѝ направят бебе!?
Която не можела да пропътува 350 километра с 6 меесечно бебе с автобус, щото видиш ли, в самолет е раждана.

Че и щяла да се " напие" с хапчета!?

Що ли няма кой да ти обърше два шамара, че да стъпиш н аземята и да разбереш, че оная работа не е като тая- да носиш отговорност за детето, което си родила.
Какви инфантили растат и нещастни деца създават, не е истина! #Crazy

# 16
  • Мнения: 3 633
Я, не виждай нещата в черен оттенък, много моля!
Млада си, бебе на ръце, излизай на разходка с детето, срещай се с други млади майки, ходи в паркове, пък ако е толкова тегаво положението, ще алармираш и на родителите си!
Никоя майка, няма да си остави детето да страда! Заедно със родителите ти ще измислите нещо!
Но, не ни говори за самоубийство, това е висша форма на егоизъм! Помисли за бебето, какво ще стане с него, петното което ще му оставиш, много моля!

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,накратко да не се разпростирам много.Имам бебе на 6 месеца,живея с бащата на детето и неговите родители в къща извън града,не мога да понасям това положение повече,той е ужасен нетърпим,откакто се роди детето не може да се понася той самият,кара ми се,обижда ме,постоянно е недоволен от мен ,изолирал ме е от познатите ми и не ми дава да излизам никъде,родителите му ни помагат с каквото могат,но той се кара и с тях и аз се чувствам като в затвор.Искам да си тръгна,но родителите ми живеят в друг град на 350 км.и съм в капан.Нямам приятели заради него,,нямам кола,а с това бебе по влакове и автобуси не мога да пътувам.Моите родители са възрастни и не искам да ги товаря с проблемите ми,но наистина вече не издържам този тормоз и все повече мисля да се напия с хапчета и да се свършва.Извинявам се,но трябваше да споделя с някой.Имам чувството,че ще се пръсна в тоя затвор,в който ме е напъхал той и няма измъкване.
А как точно те изолирва от твоите приятели и не ти дава да излизаш? Под ключ ли те държи, що ли? Най-малкото излизанията са полезни за бебето. За теб също. Свкърите ти помагат...ок,  ама щом таткото те псува и обижда - работата е ясна. 350км. се взимат за около 3,5-4 чАса с автобус, къде видя 6ч. не знам. Роднини и приятели в родния си град нямаш ли с кола - те да те вземат? Твоето е лигавщина и бехаберие. В такава отровна среда ли искаш да ти израстне детето? Защо си родила от такъв няма да питам, защото веднага ще кажеш ама той не беше такъв.

# 18
  • Мнения: 103
И какво смяташ да правиш ?
Какви са ти плановете ?

# 19
  • Мнения: 35
Трябва да се стегнеш и да си силна заради детето. А за тръгването - винаги може да го планираш и да постъпиш разумно, без да се вляеш от емоции, ако това решение е най-добро за двама ви.

# 20
  • Мнения: 3 130
Племенницата ми се прибра от САЩ с 7-8 месечно бебе по самолети и какво ли не. Скачай на автобуса и толкова. Бебето ако  не го боли нищо, нахранено е и сито едва ли ще се скъса от рев, все ще го успокоиш. Или се обади на вашите да намерят някой с кола и да те вземат.
Щом ще си с вашите след може да си потърсиш работа, а те да седят с бебето. Може и на градина или ясла да го пратиш. Където има ядене за 2-ма човека, ще се намери и за теб и детето.
Щом си стигнала до мисли за самоубийство, по добре се махай от там. Събери сили и ще успееш. Даже после ще се чудиш, че било лесно.

# 21
  • Мнения: 19 078
Какви са тези 6 часа път?
320 км с автобус ми отнемат 3 часа и с почивка половин час на автобуса 3 часа и половина.
За 3 часа и половина бебето може да спи, да го залъгваш с игри, леко похапване, че и да попищи малко, няма да те претрепят с камъни, я. Ако това е залогът за твоето и неговото спокойствие, вземаш една раница/сак, бебето и на рейсчето.
Свободата (съдбата) обича смелите.
Клише, ама вярно.

350 км има за 6 часа път, особено ако иска и прекачване. Например София-Хасково или Кърджали е над 3 часа път, оттам нататък спокойно може да има още 3 часа път до населено място нейде из Родопите.

# 22
  • Мнения: 18 585
Тя вероятно няма и пари.

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля, че авторката беше пускала тема, някъде месец след като се беше родило детето със същите оплаквания.
Под друг ник беше, но съдържанието същото.
Куп съвети ѝ се дадоха, но явно, нищо не се е променило.

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
В затвор може да се чувства човек, без никакви възможности пред себе си. В случая ти имаш такива. Оплакването в бг- мама няма да реши проблемите ти, ако въобще възнамеряваш да промениш нещо.

# 25
  • Мнения: 6
Да,отново благодаря за изказаните мнения.Както казах не очаквам да ми решите проблемите,само исках да споделя.Не съм писала по този повод преди,явно има и други като мен.

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 380
Човек, който наистина иска промяна и пеша ще върви 350км. Тя явно си търси кош за душевните отпадъци.

казват,че така олеквало на душата..

# 27
  • Мнения: 7 318
Аз пък имам една позната, скарват се с мъжа й, тя взема бебето, тогава 6 месечно на ръце, това е посред нощ и извървява 15 км между селото, в което живее и близкия град, където живеят родителите й. Дотам беше с мъжа й. Много я уважавам тази жена. А авторката не я съжалявам, хем недоволна, хем не й стиска.

# 28
  • Мнения: 3 633
Нека не я съдим!
 

# 29
  • Мнения: 5 251
Аз пътувах 4 часа в автобус с жена с 3 деца на по 5г, 3г и 2месеца, която беше зарязала втория си мъж заради шамар и се прибираше при родителите си. Багажа и беше от няколко сака. Помагах и с децата и и се възхищавам.

# 30
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 006
Да,отново благодаря за изказаните мнения.Както казах не очаквам да ми решите проблемите,само исках да споделя.Не съм писала по този повод преди,явно има и други като мен.
Явно не търсиш решение на проблема си, а искаш само малко да помрънкаш по него и понеже пред мъжа си и свекърите няма как, а мъжа ти не те пускал с приятелки - си дошла тук. Така и не ми отговори как не те пуска с приятелки, под ключ ли те държи?

# 32
  • Мнения: 3 633
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?

# 33
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?
И това е вярно.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 006
Никой не я съди за кашата, в която се е забъркала. Обаче, когато има малко бебе и възможност за промяна, а тя търси само лаф мохабет, някак е твърде лицемерно само да оплакваме съдбата й.
Добре, права си, но по- добре да я надъхаме, че ще се справи, отколкото да и казваме, че е мрънкало, нали!?
Тя не иска да се справя, иска да помрънка, че да и олекне и до там.

# 35
  • Мнения: X
Тя вероятно няма и пари.
Няма пари. Това е нейния затвор. Иначе и влакове се хващат и волски коли, ако човек знае, че отива някъде за по-добро. Ами ако старите родители се завайкат къде е тръгнала с това малко дете, ами че нямат пари да я гледат и тн и тн. Това се казва човек да се чувства "съвсем сам на света".

korsalin, трябва да издържиш още малко, докато можеш да дадеш бебето на ясли. Стегни се и си мисли за след половин година, когато можеш и да започнеш работа. До тогава, гледай да не влизаш в спорове с тоя мъж. А после, направи всичко възможно да си финансово независима. Хора има страшно много по света, огледай се за други жени и мъже, позволи на хората да говорят с теб и да те познават и постепенно ще видиш светлинката в тунела.

# 36
  • Мнения: 5 251
Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

# 37
  • Мнения: 3 130
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

# 38
  • Мнения: 103
Всеки носи собствения си затвор в главата. Не мисля,че тук става дума за липса на пари за билет.
Разбирам донякъде,че и е трудно да съобщи на родителите си,за да не ги тревожи, но всеки път когато чуя за човек без приятели ми става меко казано подозрителен.

# 39
  • Мнения: 488
Момиче имаш дете и носиш отговорност за него. Млада си и живота е пред теб. Като не могат да ти помогнат родителите ще се наложи да си помогнеш сама . Имаш избор ,липсва ти вяра в силите ти .   Пълно е с жени напуснали мъжете  си и сами и с повече от едно дете и без работа и без подкрепа . Не съм чела за някоя умряла защото е успяла да се разведе ,виж умрели защото са останали с насилника си бол. Лошото   е че не търсиш начин да си тръгнеш ,само да си излезеш болката тук и утре ще си продължиш по старо му . Детето ти не заслужава да живее така ,нито ти . Ако събереш кураж да действаш ,не се притеснявай да потърсиш помощ от роднини , колеги , съседи ,познати . Преглъщаш егото си и питаш . Това " не искам да ги занимавам " е глупост , ако не искат да помогнат ще откажат ,ако решат да помогнат не ги " занимаваш " или " натоварваш " защото сами са взели решението да помогнат .
И никакво самоубийство !

# 40
  • Мнения: X
Сериозно ли вярвате?
Ограничил я бил... Да бе, то така оставяш някого да те ограничи, доброволно натиквайки се у свекърите, с малко дете. Това си е личен избор.
Човек, който има достъп до интернет и бг мама, въобще не е ограничен.
А и нещо не вярвам мъжът да й е забранил контакт с приятелките. По-вероятно да не са й останали такива още като се е поомъжила, демек доста преди да отиде на село.

# 41
  • Мнения: X
Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

Чудесна инициатива. Нека да ти пише, а аз ще поделя с теб разходите! Другото е вятър

# 42
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Родителите ми са възрастни и нямат възможност да ме вземат,както казах приятели нямам и няма на кой да разчитам.Относно пътуването с ревливо бебе на 6 месеца в обществен транспоет просто не искам да и го причинявам този кошмар
Нищо няма да му стане на бебето.Хората , ако не знаеш и в самолет пътуват с бебета при това ревящи.11 часов полет 1 бебенце не спря да плаче с малки почивки .Накрая на полета беше свежарка за разлика на другите около него.

# 43
  • Мнения: X
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж и то само от първа необходимост. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ

# 44
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ
А защо да помъква всичко? Взима най-необходимото и заминава. Нейните предварително да купят кошарка, ала бала и готово. После постепенно ще си набавя всичко. Двоен разход е, но е по-добре отколкото да слуша псувните, щот след тях следват шамарите.

# 45
  • Мнения: 5 251
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж и то само от първа необходимост. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ
Аз не взех нищо. Като се прибрахме вкъщи спах на дивана с бебето. За бебето купих донапрен, а аз на дървената част спах. Изварявах шишето в тенджера на котлона и си купих количка 2ра употреба.

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В тоя живот човек винаги има поне 2 избора.Въпроса е кой от двата ще избере.В случая, ако всичко е толкова нетърпимо взема една торба с дрехите не бебето, някой памперс, 1 шише/едно време като нямаше стерилизатори се действаше по стария метод с тенджерата/малко нейни дрехи ,дет количка и петата в гъза.За някой друг лев ще купи 2-ра употреба после сгъваема кошара.Не е невъзможно , но нейният избор е друг.

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Чак пък стерилизатори да помъкне... Сякаш не може да изварява принадлежностите в тенджера с вода. Дори кошарата не е задължителна на първо време. Бебето се нуждае само от храна, памперси и дрешки.

# 48
  • Мнения: X
Чак пък стерилизатори да помъкне... Сякаш не може да изварява принадлежностите в тенджера с вода. Дори кошарата не е задължителна на първо време. Бебето се нуждае само от храна, памперси и дрешки.

Не, не - филмът е голям. Да се изкажат искат всички - кой от кой по-...

# 49
  • Мнения: 1 925
Авторката май наистина не търси съвети за промяна, ама пък иска да се самоубива. Доста странно. Това  ме навява на мисълта, че е доста малка. Аз ако съм в такава ситуация, както някой спомена и пеша ще вървя само и само да спася мен и детето от този "затвор", а не да мисля как да се нагълтам с хапчета и да причиня това на детето си, че и да не приемам съветите на хората Astonished
Наистина на колко години си ? От колко време сте заедно ? Може ли малко повече подробности, има хора които искат да ти помогнат по някакъв начин. Защо изобщо си пуснала такава тема ?

# 50
  • Мнения: 2 039
На авнорката явно и е прекипяло,но ако не даде повече подробности,няма да получи адекватни съвети.Разбира се основния съвет е да спре да мисли за хапчета.Но как "не я пуска"мъжът и?Дори  в най-смотаноно село има площад и градинка т.е.бебето може да се разхожда.Надали е единственото дете в селото-има и други майки-ето компания.Може да не са и приятелки,но е разнообразие.Добре е да опише някоя ситуация в която е била обиждана,за да получи още съвети.Разбира се връщането при родителите винаги е изход.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 324
Аз родих преди 9 години, нашите ни купиха стерилизатор, но ние го върнахме и си купихме други по-важно неща. Всичко изварявах в тенджера на котлона.
Иначе


Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

Чудесна инициатива. Нека да ти пише, а аз ще поделя с теб разходите! Другото е вятър

и аз ще участвам в закупуването на билет. Даже и креватче истоки от първа необходимост може да се намерят, във ФБ е пълно с групи за взаимопомощ. Само с бебето, една раница на гърба, шише за бебето (ако не кърми) и памперс

# 52
  • Мнения: 5 251
Да това е чудесна идея. И аз бих се включила с намирането на неща за бебето.

# 53
  • Мнения: 7 318
Не съм изварявала шишета, не съм гладила след първия месец. Ауу, какво прегрешение!

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Не съм изварявала шишета, не съм гладила след първия месец. Ауу, какво прегрешение!
Какво пък е това включване? Някой беше споманал, че трябва да помъкне един куп ненужни вещи, в това число и стерилизатор. Дадох пример, че може да се стерилизира и с подръчни средства. Какви прегрешения, какво гладене 😂

# 55
  • Мнения: 3 044
Да това е чудесна идея. И аз бих се включила с намирането на неща за бебето.

Аз мога да се включа за билет и закупуване на принадлежности за бебче също. Притеснява ме нейният господин да не й посегне, ако е такова положението, както го е описала..

# 56
  • Мнения: 7 318
Щом се налага, забравяш стерилизатора  и ютията. Спасяваш себе си и детето. Не е ли ясно какво съм написала, или искаме да се заяждаме?

# 57
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
Нарочно те е изолирал от близките и приятелите ти.Това е пихически тормоз.
Пробвай все пак да се свържеш с някоя приятелка.Да подновиш контактите си.
Обади се на родителите си и им кажи какво е положението.
По-добре е да знаят какво става.
Аз на тяхно място бих искала да знам какво става с детето ми.
Опитай се да си отделиш някакви средства.

# 58
  • Мнения: X
Въпросът беше, че ще й трябва чужда помощ и то чисто физически, а че може да мине без част от вещите е ясно - вместо количка - слинг - много по-удобно и естествено и за майката и за бебето, вместо кошара бебето ще спи при нея, както препоръчват напоследук, за изваряванет ясно, но все пак ако е дала пари за всичко това е доста вбесяващо да му ги остави на него. Но ако е толкова отчайващо положението важното е да се разкара от това отровно място, но логистично трябва да обмисли нещата и все пак ще е чудесно ако се намери някой познат да даде едно рамо

# 59
  • Мнения: X
Въпросът беше, че ще й трябва чужда помощ и то чисто физически, а че може да мине без част от вещите е ясно - вместо количка - слинг - много по-удобно и естествено и за майката и за бебето, вместо кошара бебето ще спи при нея, както препоръчват напоследук, за изваряванет ясно, но все пак ако е дала пари за всичко това е доста вбесяващо да му ги остави на него. Но ако е толкова отчайващо положението важното е да се разкара от това отровно място, но логистично трябва да обмисли нещата и все пак ще е чудесно ако се намери някой познат да даде едно рамо

А ти от къде знаеш за какво е дала пари?! Нали живеят извън града - може да живеят и първобитно, след като е нормално мъжа й да обижда нея И родителите си.

Ама и тя, с какъв акъл се е загаджила с мъж, неуважаващ родителите си...

# 60
  • sf
  • Мнения: 10 170
Прилича ми на следродилна депресия, съчетана със зимна скука 🤔
Намери си хоби, имаш интернет, започни да учиш език онлайн например. Скоро ще се стопли и ще излизате повече.

# 61
  • Мнения: 3 732
Авторке, ако наистина искаш помощ, сподели повече подробности.

# 62
  • София
  • Мнения: 24 839

 Притеснява ме нейният господин да не й посегне, ако е такова положението, както го е описала..

Той се дърли и с родителите си, а те ѝ помагат- така е обяснила авторката.

# 63
  • Мнения: 6
Сърдечно благодаря на всички,които са изявили желание да ми помогнат.Не се нуждая от пари,благодаря ви.Исках да изплача мъката си,това е.

# 64
  • Мнения: X
Сърдечно благодаря на всички,които са изявили желание да ми помогнат.Не се нуждая от пари,благодаря ви.Исках да изплача мъката си,това е.

Тоест, планираш с бебока да продължите да живеете там и да сте семейство с господина?


Майкоооооооооооооооооу!

# 65
  • Мнения: X
Господинът май не е чудовището, което бе описано в първия пост?

# 66
  • Мнения: 3 690
Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.
Аз имам голяма кола и мога още утре да отида да я взема и закарам до където каже. Само да иска.

# 67
  • Мнения: 3 732
Сърдечно благодаря на всички,които са изявили желание да ми помогнат.Не се нуждая от пари,благодаря ви.Исках да изплача мъката си,това е.
И нищо няма да промениш? Пусна темата само за да ти олекне ли и напразно се хабим да пишем? За детето помисли ли как расте в тая обстановка? Какви хапчета ще гълташ - аспирин ли?

Спирам да пиша, че ще стана груба.
Пусто дрЪво неокастрено ...

# 68
  • Мнения: 900
Колкото и да са възрастни родителите, винаги биха се радвали да видят и приютят дъщеря си и внученцето особено в твоя случай-на 350 км, ОСВЕН ако не си се скарала и с тях както се случва често.
Класическият случай родителите да не удобряват зетя и дъщерята заминава тайно, а след година се връща синя от бой с бебе и им се моли за прошка.

Реши ли дали ще оставаш примирено или ще търсиш начин да се спасиш?

# 69
  • София
  • Мнения: 16 062
Нищо няма да му стане на бебето за 350 км. Редовно пътувам със самолет, има и доста бебета на борда.
Реват, хапват, спят и времето минава.  Никой не е правил проблем за това.
Ако пък толкова те е страх от автобуса  - вземи си такси. Ще се разберете за някаква твърда сума . Така ще може да спирате от време на време  и да изведеш бебето на въздух.
А може би всичко е от следродилната депресия?
Бебето е достатъчно голямо, вече се заиграва, всичко му е интересно. Спокойно можеш да си го разхождаш навън, да си играеш с него.  Как ще пропуснеш израстването му заради дрязги и прищевки? Хапчетата са най-лесното нещо, но не помагат. Няма да умреш, само ще ти промият стомаха с 2 сонди - едната през устата, а другата  през .. Последното хич не е приятно.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 006
Сърдечно благодаря на всички,които са изявили желание да ми помогнат.Не се нуждая от пари,благодаря ви.Исках да изплача мъката си,това е.
И нищо няма да промениш? Пусна темата само за да ти олекне ли и напразно се хабим да пишем? За детето помисли ли как расте в тая обстановка? Какви хапчета ще гълташ - аспирин ли?

Спирам да пиша, че ще стана груба.
Пусто дрЪво неокастрено ...
Аз това го казах доста по-назад...

# 71
  • Мнения: 3 130
Темата явно е за да се оплаче. Няма намерение нищо да предприема. Не вярвам и за хапчетата.

# 72
  • Мнения: 1 945
Колкото и да са възрастни родителите, винаги биха се радвали да видят и приютят дъщеря си и внученцето особено в твоя случай-на 350 км, ОСВЕН ако не си се скарала и с тях както се случва често.
Класическият случай родителите да не удобряват зетя и дъщерята заминава тайно, а след година се връща синя от бой с бебе и им се моли за прошка.

Реши ли дали ще оставаш примирено или ще търсиш начин да се спасиш?
Глупости . Тя може да има пари, но да са изроди и родителите и .
Може баща и да е някой пияница, а майката икукала женица която да я подбере защо идва .
Нямате си и идея колко по сложно може да бъде от -мятай бебето и се спасявай
ако не го напрвиш си мрънкало ..

# 73
  • София
  • Мнения: 12 006
Колкото и да са възрастни родителите, винаги биха се радвали да видят и приютят дъщеря си и внученцето особено в твоя случай-на 350 км, ОСВЕН ако не си се скарала и с тях както се случва често.
Класическият случай родителите да не удобряват зетя и дъщерята заминава тайно, а след година се връща синя от бой с бебе и им се моли за прошка.

Реши ли дали ще оставаш примирено или ще търсиш начин да се спасиш?
Глупости . Тя може да има пари, но да са изроди и родителите и .
Може баща и да е някой пияница, а майката икукала женица която да я подбере защо идва .
Нямате си и идея колко по сложно може да бъде от -мятай бебето и се спасявай
ако не го напрвиш си мрънкало ..
Може много работи да са, но тя не даде инфо, т.к. не иска да прави нищо наяве. Искаше да се оплаче и да й олекне  - толкоз. За това беше темата - свърши си работата. Убедена съм , че и 2-ро ще му роди и подгузува на тоз ... как да го нарека не знам.

# 74
  • Мнения: 11 368
Е, колко пък може да излезе едно такси за 350 км.? Най-много 250 лв. Ако наистина искаш да избягаш при родителите си, а не просто да се оплачеш ще ти съберем парите, ще ти намерим такси и ще уговорим ден, в който да те вземе.
Събираш багажа предварително и тайно /без да се набиваш на очи/, вземаш бебето и тръгваш.

Ако кажеш ще го организираме!  Peace

# 75
  • Мнения: 6
Ми организирайте го хайде..

# 76
  • Мнения: 11 368
Ми организирайте го хайде..

Нещо не ми харесва тона ти ...
Смяташ, че ми правиш услуга да дам 250 лв. и да загубя от времето си да говоря с шофьори ли?

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Сърдечно благодаря на всички,които са изявили желание да ми помогнат.Не се нуждая от пари,благодаря ви.Исках да изплача мъката си,това е.
Ми организирайте го хайде..
Ама ти верно се подиграваш с хората, които са готови да те подкрепят финансово или с физически превоз Crazy Ако и с мъжа си държиш така, не учудвам защо те псува и вика по теб.

# 78
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ми организирайте го хайде..
Ти сеира май им гледаш?

# 79
  • Мнения: X
Знаех си аз, че е от тия, които се лепват за мъжлето и разгонват приятелки и семейство, а после мъжлето виновен. Той, човекът, въобще и не знае, че жена му в затвор... доброволно, че свекърите да го играят безплатни бавачки за бебето.

# 80
  • Мнения: 3 732
Добре, ще го организираме...

Кога и къде да те чака кола да тръгнеш? Сподели ден, час и начална точка на тръгване. Също и докъде трябва да стигнеш.

# 81
  • Мнения: X
Ми организирайте го хайде..
И на мене не ми харесва.
Значи на рейса не си навита, нещо ти е под стандарта ли, какво ли, обаче на такси веднага склони.
Май обичаш на баницата мекото. И то без да си я заработиш.
Ей го Манекена ти предлага превоз без пари. Ама той се води половата шпага на форума, тъй че решавай Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 12 006
Ми организирайте го хайде..
Ти сеира май им гледаш?
То за това е пуснала темата - да изпусне пАрата и да гледа сеир, че у тях й е скучно, ама някои налапаха въдицата и й предложиха кеш, превоз, помощ.

# 83
  • София
  • Мнения: 24 839
Дами, авторката черно на бяло ви благодари за загрижеността и отказа предложението още преди куп постове.
Поясни, че само си изпуска парата.

Защо продължавате да се натискате, защо чак до такси го докарахте да ѝ поръчвате?
Не можете да озаптите филантропията си ли, та го докарахте до там, селянчето да ви се подиграва, че и на клетви да го удари? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт