Сякаш съм в затвор

  • 5 410
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 264
Ако е работила преди майчинството сега взема поне 500 лв, така че не е съвсем без пари. Дори и социално майчинство да е пак капе нещо. Сметката предполагам е на нейно име. Дори мъжа и да е взел картата, може като отиде в града да я блокира, като загубена/открадната и да си извади нова. Ако започне и работа на това място съвсем ще се "върже". Сега е по свободна да се мести и да търси работа там където се установи.
Колко ще струва един билет до града и? 20-30 лв, все ще може да спести, ако ще и стотинки да събира.
Явно обидите с депресия от раждането са и дошли в повече, момиче, махай се.

Преместването с дете е страшна хамалогия, не е просто мяташ детето на рамо и тръгваш - това са кошари, колички, стерилизатори, шишета, храни, дрехите на детето и какво ли още не. Как за Бога да метне всичко това на гръб сама и хоп в първия автобус. Да не говорим, че трябва да вземе и своите неща - то става един камион багаж и то само от първа необходимост. Наистина трябва да се махне от това място, но ще й трябва мноого чужда помощ
Аз не взех нищо. Като се прибрахме вкъщи спах на дивана с бебето. За бебето купих донапрен, а аз на дървената част спах. Изварявах шишето в тенджера на котлона и си купих количка 2ра употреба.

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В тоя живот човек винаги има поне 2 избора.Въпроса е кой от двата ще избере.В случая, ако всичко е толкова нетърпимо взема една торба с дрехите не бебето, някой памперс, 1 шише/едно време като нямаше стерилизатори се действаше по стария метод с тенджерата/малко нейни дрехи ,дет количка и петата в гъза.За някой друг лев ще купи 2-ра употреба после сгъваема кошара.Не е невъзможно , но нейният избор е друг.

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Чак пък стерилизатори да помъкне... Сякаш не може да изварява принадлежностите в тенджера с вода. Дори кошарата не е задължителна на първо време. Бебето се нуждае само от храна, памперси и дрешки.

# 48
  • Мнения: X
Чак пък стерилизатори да помъкне... Сякаш не може да изварява принадлежностите в тенджера с вода. Дори кошарата не е задължителна на първо време. Бебето се нуждае само от храна, памперси и дрешки.

Не, не - филмът е голям. Да се изкажат искат всички - кой от кой по-...

# 49
  • Мнения: 1 925
Авторката май наистина не търси съвети за промяна, ама пък иска да се самоубива. Доста странно. Това  ме навява на мисълта, че е доста малка. Аз ако съм в такава ситуация, както някой спомена и пеша ще вървя само и само да спася мен и детето от този "затвор", а не да мисля как да се нагълтам с хапчета и да причиня това на детето си, че и да не приемам съветите на хората Astonished
Наистина на колко години си ? От колко време сте заедно ? Може ли малко повече подробности, има хора които искат да ти помогнат по някакъв начин. Защо изобщо си пуснала такава тема ?

# 50
  • Мнения: 2 039
На авнорката явно и е прекипяло,но ако не даде повече подробности,няма да получи адекватни съвети.Разбира се основния съвет е да спре да мисли за хапчета.Но как "не я пуска"мъжът и?Дори  в най-смотаноно село има площад и градинка т.е.бебето може да се разхожда.Надали е единственото дете в селото-има и други майки-ето компания.Може да не са и приятелки,но е разнообразие.Добре е да опише някоя ситуация в която е била обиждана,за да получи още съвети.Разбира се връщането при родителите винаги е изход.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 360
Аз родих преди 9 години, нашите ни купиха стерилизатор, но ние го върнахме и си купихме други по-важно неща. Всичко изварявах в тенджера на котлона.
Иначе


Ако авторката няма пари да ми пише на лични, аз за билет ще и изпратя, а ако иска ще го закупя и ще и го пратя за моя сметка до където каже. Толкова мога да помогна.

Чудесна инициатива. Нека да ти пише, а аз ще поделя с теб разходите! Другото е вятър

и аз ще участвам в закупуването на билет. Даже и креватче истоки от първа необходимост може да се намерят, във ФБ е пълно с групи за взаимопомощ. Само с бебето, една раница на гърба, шише за бебето (ако не кърми) и памперс

# 52
  • Мнения: 5 264
Да това е чудесна идея. И аз бих се включила с намирането на неща за бебето.

# 53
  • Мнения: 7 428
Не съм изварявала шишета, не съм гладила след първия месец. Ауу, какво прегрешение!

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Не съм изварявала шишета, не съм гладила след първия месец. Ауу, какво прегрешение!
Какво пък е това включване? Някой беше споманал, че трябва да помъкне един куп ненужни вещи, в това число и стерилизатор. Дадох пример, че може да се стерилизира и с подръчни средства. Какви прегрешения, какво гладене 😂

# 55
  • Мнения: 3 044
Да това е чудесна идея. И аз бих се включила с намирането на неща за бебето.

Аз мога да се включа за билет и закупуване на принадлежности за бебче също. Притеснява ме нейният господин да не й посегне, ако е такова положението, както го е описала..

# 56
  • Мнения: 7 428
Щом се налага, забравяш стерилизатора  и ютията. Спасяваш себе си и детето. Не е ли ясно какво съм написала, или искаме да се заяждаме?

# 57
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Нарочно те е изолирал от близките и приятелите ти.Това е пихически тормоз.
Пробвай все пак да се свържеш с някоя приятелка.Да подновиш контактите си.
Обади се на родителите си и им кажи какво е положението.
По-добре е да знаят какво става.
Аз на тяхно място бих искала да знам какво става с детето ми.
Опитай се да си отделиш някакви средства.

# 58
  • Мнения: X
Въпросът беше, че ще й трябва чужда помощ и то чисто физически, а че може да мине без част от вещите е ясно - вместо количка - слинг - много по-удобно и естествено и за майката и за бебето, вместо кошара бебето ще спи при нея, както препоръчват напоследук, за изваряванет ясно, но все пак ако е дала пари за всичко това е доста вбесяващо да му ги остави на него. Но ако е толкова отчайващо положението важното е да се разкара от това отровно място, но логистично трябва да обмисли нещата и все пак ще е чудесно ако се намери някой познат да даде едно рамо

# 59
  • Мнения: X
Въпросът беше, че ще й трябва чужда помощ и то чисто физически, а че може да мине без част от вещите е ясно - вместо количка - слинг - много по-удобно и естествено и за майката и за бебето, вместо кошара бебето ще спи при нея, както препоръчват напоследук, за изваряванет ясно, но все пак ако е дала пари за всичко това е доста вбесяващо да му ги остави на него. Но ако е толкова отчайващо положението важното е да се разкара от това отровно място, но логистично трябва да обмисли нещата и все пак ще е чудесно ако се намери някой познат да даде едно рамо

А ти от къде знаеш за какво е дала пари?! Нали живеят извън града - може да живеят и първобитно, след като е нормално мъжа й да обижда нея И родителите си.

Ама и тя, с какъв акъл се е загаджила с мъж, неуважаващ родителите си...

Общи условия

Активация на акаунт