Пловдив - 5

  • 12 748
  • 277
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 068
Вещи, аз утре съм абсолютно невъзможна. Сутринта трябва да ходя да правя един банков превод и после да се редя за купони за кухнята. Иначе ми се иска да присъствам, но няма как.

# 31
Вещи, а къде е тази редакция? Ако не е много далече - ще те придружа, но нали знаеш - трябва и кухнята да си взема. И съм с 2-те ремаркета, няма на кой да ги оставя... Няма ли да стане голям калабалък с 3 деца? Може би е по-добре да дойде някой, който не влачи и опашчици зад себе си Crazy Обаче в краен случай ме пиши Hug
Момичета, слушах репортажа по радио "Пловдив" и гледах другите репортажи по 3-те телевизии. Приятно ме изненадаха и радиото, и телевизиите ПО и ПОТВ - този път нямаше грешки и исканията ги отразиха добре Peace Е, не бяхме сред първите новини, но ни отделиха време и обясниха за какво става въпрос Hug Обаче само мимоходом споменаха за стерилитета, а за децата с увреждания въобще не чух Sad Еврокомският репортаж не ми хареса отново - започнаха с детските градини и "Подкрепа" и ни отразиха доста накратко Confused Да видим утре как ще е по вестниците... А децата станаха медийни звезди Laughing

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Редакцията на вестника е на "Руски" - с/у Бунаржика. И журналистката ми се обади сега по джиесема да ми отложи срещата за 11 часа Sad Но поне я питах може ли да взема още някой и тя се съгласи. Знам, че за ходещите на кухня не е удобно, но Коала и Джул, вие не можете ли да дойдете. Жената каза, че иска да направи една страница за вестника, не мисля, че това е малко и ще е добре да не съм само аз, все нещо може да забравя Sad

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Браво на Благородна, Емо, Михаел и Приска, много естествено се държаха пред камерата  Joy
А, да не забравя и Стаси, и той се люля много артистично на люлката  Party

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Вещи, май няма да успея Sad Прати ми за всеки случай тел. на ЛС, ще направя всичко възможно. Обаче и аз съм с малкия, няма къде да го оставя.
Другите не успях да гледам, ама Евроком естествено започнаха с градините! Хубавото все пак беше, че изглеждаше, че сме се обединили с ДГ и Подкрепа и назрява грандиозен проблем, т.е. нещата ескалират Laughing
Кеми, как е Дария?

# 35
И аз чакам Боян да пристигне сутринта със свекито.Не че бях активна днес,но видях как протича такава среща.
Говорих днес с шефа на радио ФМ+.Щели да доидат в събота и те да отразяват събитието.Пита ме за тел.на организаторите на протеста,казах му да влезе във форума,защото не знаех.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Дадох и четири на Linkata да разлепи около тях.
Залепени са. Проагитирах и майките от кварталната градинка, надявам се този път някои от тях да дойдат  Embarassed

# 37
Четохте ли днешните вестници? Аз съм много разочарована Crossing Arms Вярно, че детските градини са важни, ама пък само за тях да пишат Close Нали уж пресконференцията беше за нашите искания, а градините са само малка част от тях  Naughty Съжалявам, но в момента се чувствам използвана - ние бяхме ракетата-носител, за да се чуят исканията на детските учителки Crossing Arms Не че не са важни, напротив! Peace Обаче само в."Марица" е дал информация за шествието! Във в."Труд" е споменато мимиходом, без часове и маршрут, а "24 часа" даже не го споменават! Close Нали уж давахме пресконференция, за да ни чуят повече майки и да се присъединят към нашите искания в събота?! Е, как да се присъединят като не могат да се запознаят с нашите искания; не могат да разберат, че ще има протестно шествие, камо ли кога и къде Close А им дадохме цялата информация, взеха си отвореното писмо... Как пък не намериха място да споменат най-важните искания от него! И каква е равносметката - от 7 медии 3 са разбрали за какво става дума в действителност и ни отразиха добре. А останалите 4 ни прецакаха Crossing Arms Пак казвам - детските градини, ясли и кухни са важни, но националните искания са за майчинството, детските, стерилитета, децата с увреждания... а те не бяха отразени във вестниците и в репортажа на Евроком-Пловдив Naughty

# 38
  • Мнения: 4 068
Любе, и аз като теб реагирах тая сутрин. Пратих мъжо да купи всички възможни вестници и какво да видя? Някакви кратки дописки, в които изобщо не става ясно за какво аджаба протестират майките в цяла България. Май наистина се превърнахме в ракета-носител. Ще видим как ще е и на самия протест. Аз лично в деня на протеста ще тръбя повече за исканията на национално ниво отколкото за местните. Защото за местните едва ли остана някой неразбрал.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
За съжаление е така, журналистите пак всичко изкривиха.
Но от опита ми с медиите знам 1- те не слушат всичко, което имаш да кажеш. Набелязали са си 1 въпрос и всичко друго е 9-та глуха. Та за местните медии е важно местното ниво- Щото могат да идат да питат г-н кмета аджеба кво стана, а не могат да питат Масларова. Аз и затова смятах, че е по-правилно да започнем с исканията си на местно ниво и определено допуснахме тактическа грешка. Тях ги интересуваха ДГ и ясли, трябваше да говорим за тях. А на практика се получи следното- прекрасно изказване на Коала по нац. искания, което в случая тях не ги вълнуваше и когато вече бяха загубили интерес се включиха детските учителки и ние останахме в 9-та глуха.
Пък к`ви снимки са ми лепнали като дива селска скандалджийка Rolling Eyes

# 40
Момичета, готови ли сме за утре? Някой има ли картон да донесе, за да лепим евентуално снимки или да отивам до книжарницата? И кой може да донесе копия на националното отворено писмо? За всеки случай, ако някоя медия го поиска Wink Не че не им го дадохме, ама те май са го използвали за тоалетна хартия ако съдя по материалите им Twisted Evil Уф, извинявайте, в заядливо настроение съм Embarassed
Вещи, как мина с в. "Сега"?
Почивайте днес, че утре ще е лудница Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 000
УТРЕ……1 ЮЛИ Протести за детските и майчинството в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Пазарджик
СОФИЯ - Начало 10.00 часа, фонтана пред Президенството, крайна точка Парламента - 12 часа. Молим присъстващите да носят снимки на децата си или собствени ако са бъдещи майки. Ще се направи постер с тези снимки и други качени в интернет. Постерът ще бъде оставен пред парламента.
ПЛОВДИВ - Начало 10:00 часа на пл."Съединение", шествието ще мине по Главната улица и ще завършим на пл. "Централен" в 12:00 часа.
ВАРНА - 10.00 часа, на Входа на Морската градина.
БУРГАС - 10.00 часа, Пантеона в Морската градина.
ПЛЕВЕН - 10.00 до 12.00 ч. Маршрут - театър "Иван Радоев" по Главната улица до трибуната пред мавзолея - костница "Св Георги Победоносец".
ПАЗАРДЖИК - 10.00 до 12.00 часа. Площад Константин Величков (Тортата)
Да се запознаем и да се поразходим заедно..Молим майките от всички градове и тези който не могат да присъстват на протеста в София за снимки на вашите деца. Изпращайте ги от ТУК >> http://www.visx-develop.info/first_july/ 
Благодарим за подкрепата !
Инициативен комитет на Настоящите и бъдещи български майки.

# 42
  • Мнения: 1 671
Днес, тоест вчера вече, следобед ми звъняха от ГЕРБ. Питаха имаме ли нужда от някаква помощ. Казах, че нищо не ни е необходимо, поканих ги да се присъединят към шествието.

Момичета, ако прочетете това преди да тръгнете, ние не сме политически обвързани с никого, нашата инициатива е гражданска, всяка подкрепа е от значение, но не за да ни използват за политически цели.

Хайде, до след има няма осем часа Laughing

# 43
  • Мнения: 1 671
Май съм първа.

Момичета, аз съм доволна от протеста днес. Главната ни цел е изпълнена - събрахме се приличен брой хора, кметът дойде, камери и фотоапарати ни заснеха.
Медиите здраво го хванаха за гушата кмета, та той няма накъде да мърда за местните ни искания. Слагам Ицко да спи, пак ще се включа после Laughing

# 44
Мисля, че днес се справихме успешно Peace Не очаквах да ни пратят и полицаи, които да спират движението Wink А и кметът ни се появи - май само той и плевенският кмет са ни уважили - от всички градове, в които имаше протести Peace
Ето и първите снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46531
А на 01.08.2006г. да сме още повече Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт