Декемврийчета 2018 - тема 2

  • 54 213
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Ловеч
  • Мнения: 574
За спането
Борил от както навърши 2месеца докато навърши 3.5 м.беше започнал да си спи.Вярно е,че спи при мен на спалнята,но спеше.От месец насам еее чудо-постоянно се върти,мята,давам биба,завъртам и така поне по 7-8 пъти на нощ минимум.Сега е и болен та съня стана мираж!!!! Дано е период и отмине по-бързо....

# 691
  • София
  • Мнения: 101
Ох и ние сме в период на мятане през ноща. Вдига си краката в сънят си. Вече втора вечер спя на пресекулки. След 5 през 15 Мин тиках биба. Каталясах. И мучи и мрънка през деня. Вече дори когато спя сънувам, че тикам биба. Ох още ден-два и ще го изкарам на разходка. Всички пъпки станаха на коричка и според всички медицински статии не е заразен. Champagne

# 692
  • Мнения: 316
Епълче, щом с малкия биберон ви е добре, карайте си така. Големия ми син не можеше и не искаше с повече дупки, и мноооого време си бяхме на най- малкия.
Галя, и при нас през нощта спането е доста неспокойно и ставам да давам биба. В най неспокойните нощи пускам на тел шум от сешоар и така си спим всички. Единия път пък и дадох да пие вода( иначе изобщо не я иска), пиийна си малко и си заспа. През нощта спи от 10 до към 8.30- 9.00, с хранене в 5.00. А през деня спи на час и 30 мин. Откакто започнах да затъмнявам стаята през деня,  взе да спи по-дълго.

# 693
  • Мнения: 123
Нашия човек заспива към 9-10.30 и спи до към 1. След това мрънка на всеки час, мята се и е много неспокоен. За съжаление обаче вече неиска биберон от няколко седмици го плюе все едно е отровен и затова му давам да суче за малко. И така цяла нощ вече съм супер изтощена Sad Сега и нещо го сърби носа и има пъпчици и е още по зле...
Преди ставах по 2 пъти на нощ и си мислех че е тридно 😂

# 694
  • София
  • Мнения: 1 268
И аз да се разпиша с бебе, което не р акало вече 3ден. Почна малко да ме стяга шапката. Знам, че до 7 дни при кърмачета е нормално, но до сега не се е случвало и я мсиля. Пробиотика ни свърши и ще ходя да взема пак. Ако не ака на и утре ще взема все пак да звъна на педиатърката. Днес даже и преварих вода и и давам, а тя никак не я харесва 😂

# 695
  • Мнения: 1 111
Моето момиче е на периоди с нощния сън. Имаше и такъв с будене през час-два и винаги давам да суче. Приспиваме се в 22,30-23, сутрин до 7 или 9. Ако се събуди в 7 към 10 пак си дремва. През деня спи още 2-3 часа. Доста будува според мен и ако не излезем навън, у дома много трудно заспива. Стигнах до там да търкалям количката на терасата в лошо време Grinning (живеем в апартамент).

# 696
  • София
  • Мнения: 1 268
И Рая имаше период, в който заспиваше към 22:00 и ставаше в 6:30, нооо това продължи около месец (може би между 2ри и 3ти, точно след като минаха коликите) след това отново си върна нощното хранене. Сега заспива пак в 22:00-23:00 иии и става всеки ден различно. Днес например се събуди в 2:30, заспа докато суче, след което стаба в 7и 30 и я взех при мен на спалнята, та се гушкахме, играхме, пак я успах и станахме в 10:30 окончателно.

Иначе средно ставане към 8:30-9:00 сутрин. Зависи кога се събуди да яде, но в 6 часа си става задължително да похапне, без значение дали е ставала преди това или не.
Аз нз как ще се оправя с нощното хранене, защото не мога да си предтсвя да и давам вода, ако се събуди в 3 и е гласна, тааа ще се надявам сама да си го махане, ако не по натам ще и го махам.

Някоя друга мама ,  която не мисли да го маха за момента?

# 697
  • Мнения: 244
Явно повечето минаваме през периода с нощното мятане на ръце и крака и тикането на биба. Поне се успокоих че не сме само ние. Дано наистина е период.
Иначе и Лора започна да заспива в 22:30 но сутрин е голяма мъка. Предполагам че ако не се върти така и спи спокойно ще може и до 8-9 да изкара, но вече започнах да я будя в 5-6 за преобуване и ядене и после пак заспива. Така поне съм спокойна че и да се върти и мята не е защото е гладна или мокра. Иначе есе се чудя дали се събужда или просто се върти и съм неспокойна и съвсем не мога да заспя.

# 698
  • Мнения: 2 883
Еуфория все едно описваш мен и дъщеря ми Simple Smile
Много се радвам, че не ставам да приготвям мляко сутрин с петлите 😄 ами само си я придърпвам и продължавам да спя 😄 а и тя ме оставя да поспя до към 8:30-9, че даже и до повече 😆
Мисля, че е малка да и махам нощното хранене, а и честно казано не ми пречи.
Също откакто навърши 5м вече не се изхожда всеки ден, а през 2-3 дни. Иначе е спокойна и коремчето също, но като пръцне мирише и през памперса. Ще го коментирам с педиатъра следващата седмица да видим какво ще каже.

# 699
  • Мнения: 1 259
На моята девойка днес и сложиха първата ваксина, поплака малко, но не беше кой знае колко, голямо геройче. Засега е добре, мерих и веднъж температурата и нямаше, дано така и да си остане. Иначе и залепих лепенка Куул пач, лекарката ме посъветва.
Следващата ваксина ще е след две седмици, мисля си да съм започнала захранването вече, но и тя ми каза 3 дни около ваксината да не въвеждам нови храни.
Моята отдавна няма нощно хранене, но в интерес на истината тя сама си го махна, събуди се само първата вечер и пи вода, после заспа.
Относно акането, днес все още не е акала, да видим дали ще се изака до довечера. От поне месец и нещо акаше всяка сутрин по един път, но онзи ден пропусна, вчера на обяд се изака и днес нищо...

# 700
  • Мнения: 244
Момичета, гледаме сега столчета за хранене и ММ си хареса на Cangaroo Funny Meal - някоя от вас има ли мнение за него? Мен малко ме притесняват тези мушамени покрития - не знам дали не запарват много, но пък иначе ще е трудно чистенето предполагам ..

# 701
  • София
  • Мнения: 1 395
На нас рекордът ни е 7 часа непрекъснат сън, веднъж преди два месеца се случи 😂 Заспива между 8 и 9, яде между 11 и 12 и после до 7 сутринта има между 1 и 3 събуждания, кога с ядене, кога просто джвака да се успокои. Откак спи при нас се преродих и не ми пречат толкова нощните хранения. Само дето като се събудим на половината спалня е тя, а ние с баща й сме изритани в другата половина 😂

Не смятам да опитвам да махам нощно хранене тази година. Дано да продължаваме да се кърмим, че си представям да ставам да правя АМ, аз съм толкова неадекватна като спя, кой знае какво ще направя. Големите сами си го махнаха преди годинката.

Ходихме на ортопед, супер мина втория преглед. Каза след 1-2 седмици спокойно да я слагаме да седи (ще е на 6-м). Каза и че ако изберем естествено прохождане само да следим крачетата ако са криви навън като Х да отиваме, иначе да не се притесняваме. Каза че като цяло вече няма забранени работи и можем да насърчаваме всякаква двигателна активност 🙂 И че при деца без проблеми най-меката обувка е най-добра, това с твърдата подметка/пета е ако има нещо за корекция.

# 702
  • Мнения: 1 111
Аз нямам никакво намерение да махам нощно хранене на сила, струва ми се доста неадекватно. Щом детето иска на гърда и мляко - давам, то е бебе, сега му е времето да си ги получава. Нито вода, нито биба давам нощем, а и така се стимулира лактацията.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 268
Радвам се, че не съм сама за нощното хранене, че всички около мен ще ме изядат как така след 6тия месец още ще я кърмя през ноща 🤣

# 704
  • Мнения: 405
И при нас е като при вас, Еуфория, всяка вечер различно, но задължително 1-2 хранения има нощем. Аз си мисля, че като почнем захранването може би все пак някое ще отпадне, защото бях чела за един от симптомите, че са готови за захранване, че е че искат по-често да сучат, а при нас определено напоследък нощем е по-често в сравнение с преди Simple Smile Нямам против едно да остане, ама сега се буди към 23-24, после към 2:30-3, после към 5:30-6, после към 8 ...и така Simple Smile През деня пък въобще не дава зор да яде Grinning

Общи условия

Активация на акаунт