Сваляне на килограми и махане на корем

  • 13 348
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 53
Здравейте момичета 😊
За да не отварям нова тема,ще се посъветвам тук ако ми позволите.
В момента съм 54кг като 5кг ги качих неусетно за 2 месеца,и имам чувството,че  тези 5кг са се настанили само и единствено в коремната област 🙄
Започнах диетата на Ваня Червенкова,като след това мисля да продължа с разделно хранене и един свободен ден в седмицата,правя упражнения сутрин и бягам през вечер около 5км.От близо 10 дена съм на този режим,но честно казано промяна не виждам.Ще помоля да ме насочите към наистина ефективни упражнения изгарящи коремните мазнини.
Благодаря Ви предварително 🙂

# 31
  • Мнения: 2 054
Здравей Xrissi07, това че 5 кг си ги натрупала само в корема и то за кратко време, говори че си развила начална форма на инсулинова резистентност (ИР).  С диетата на Ваня Червенкова,  колкото е ефективни упражнения да правиш,  няма да има успех (мое мнение).  Съветвам те да прочетеш първия пост на темата за ниско-въглехидратното високо-мазнинно хранене (НВ-ВМХ). Ако се убедиш теоретично,  че този режим работи,  тогава започни да се храниш по него.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 374
Авторке, аз съм с Хашимото и когато мина на хранителен режим с много мазнини, протеини и зеленчуци, минус глутен и захар, свалям бързо. Ако добавя към режима и повече движение, още по-бързо. Проблемът ми е, че въпросният режим ми писва след няколко месеца - започва да ми липсва пицата, пържените картофки, спагетите и най-вече бирата, съответно го зарязвам. С шоколада съм хванала цаката - ако ям черен, ми задоволява липсата. За жалост, не съм намерила все още заместител на пицата и бирата Simple Smile

# 33
  • Мнения: X
А защо трябва да се отказваш тотално от тях? 4-та година се храня така и от нищо не съм се отказала. Просто има храни за всеки ден и храни за кеф, с които се глезя спорадично.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 175
Аз също не съм се отказала напълно от пицата ... Похапвам от време на време..😋

# 35
  • Мнения: 4 380

Имало е едно тв предаване в Щатите The biggest looser, в който няколко затлъстели човека, за няколко месеца са подложени на строга диета и безумно спортуване във фитнеса за няколко месеца. Който отслабне най-много, печели. Няколко години след като приключил последния сезон, са направили изследване на участниците, от които почти всички са върнали килограмите си. Резултатите са потресаващи. Всички изследвани са били с изключително забавен метаболизъм и дори години след приключването на сезона.
Разбира се този пример е екстимен, но е показателен, че само с калориен дефицит и спорт, няма устойчиво отслабване и задържане на постигнатите резултати.

Да, да, гледала съм епизоди от него. Наистина невероятно затлъстели хора свалят много килограми с правилна диета и много тренировки. Проблемът е, че повечето не издържат психически след приключване на предаването и се връщат към старите навици с калорийните бомби и нездравословното хранене. Едно е да си в контролирана среда и да се състезаваш за награда, знаеш, че е временно, а съвсем друго това да ти е начин на живот. Второто е много по-трудно да се постигне с мотивация. Самото трениране не води до отслабване. Калориен дефицит и изключване на някои видове храни от менюто - да.

# 36
  • Мнения: X
Калорийния дефицит е бомба със закъснител.Доказвано постоянно, откакто излезе "на мода".
Не знам защо още има хора, които вярват, че с ниски калории могат да отслабнат "завинаги".....
И да, метаболизмът се забавя драстично при калориен глад, тялото си знае работата и се опитва по всякакъв начин да попречи на гладната смърт.

# 37
  • Мнения: 4 380
При калорийния дефицит се започва употреба от запасите. Така се губят килограми бързо. Временно решение не е проблем. Ще дам за пример една моя позната, която в тийн годините си беше много комплексирана от теглото си, леко наднормено. Започна да яде само солети - само един пакет солети на ден и много вода за утоляване на глада. Беше си наумила, че така ще отслабне. Е, наистина отслабна, защото тялото й се ''самоизяждаше'' и използваше запасите мазнини. Като достигна желаното тегло, започна да се храни нормално, но този път внимаваше да не яде много въглехидрати и мазнини. Задържа си теглото по този начин. Не знам как й е бил метаболизма, но тази екстремна диета 3-4 месеца й помогна да свали килата, които не искаше. Да ме прощава, ако чете тук, и се познае, но исках да я дам за пример относно калорийния дефицит. Задържането на теглото е да приемаш толкова калории, колкото използваш. Допълнителните се складират.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 374
Също мисля, че калорийният дефицит върши работа. Когато падна до 1500 калории и добавя спорт, свалям от раз. Когато ям по цели дни спагети, пица, пиле с картофи/ориз и се наливам с бира, качвам всички свалени, плюс няколко допълнителни килца.

# 39
  • Мнения: 1 539
Аз наистина не знам друг начин за отслабване освен този да ям по-малко, отколкото тялото ми гори. Ако има ефективен вариант да накараме тялото да посегне към собствените си запаси, без да се ограничаваме в хапването, ще се радвам да го науча. И не само аз, струва ми се Grinning Grinning Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз започнах да вдигам кръвно напоследък, та с голяма скръб пак съм минала на НВ-ВМХ. ЛЛ отказа да ми даде хапченца, каза да си оправя хран. режим, да спортувам повече и да й се обадя след няколко месеца. Аз съм фамилно обременена и ако не взема мерки, щерката ще остане полусирак на малки години. Та така, дразня се, но няма как.

Вие имате ли cheat days? Гледах някакво видео в ютюб, за една мацка, която трябваше няколко месеца след раждането да отиде на някакъв фитнес конкурс или нещо подобно. Режимът й включваше и един ден в седмицата, в който не тренираше и ядеше каквото си поиска.

# 41
  • Мнения: 4 380
Таис, да, аз имах 1-2 дни, където хапвах или нещо сладко, или макаронени изделия Simple Smile Помага на мотивацията да продължиш останалите дни. Ноооо с мярка Simple Smile Например 3 хапки парче торта или малка порция пълнозърнени макарони.

# 42
  • Мнения: 18 542
Калориен дефицит за дълго време, означава забавяне на метаболизма. Забавянето на метаболизмът води до нужда от още по-голям калориен дефицит, което води до още по-голямо забавяне на метаболизма, което води до нужда от още по-голям калориен дефицит, което води до...... и т.н. докато не умреш от глад.

Калорийният дефицит е огтовор за кратко време - да се чете за толкова време, за колкото няма опастност от забавяне на метаболизма. Колко е това време, може да се установи само под наблюдение от професионалист (професионална техника).
Забави ли се веднъж метаболизмът, активирането му е сложно и води до напълняване - йо-йо ефект след диета и невъзможност за ново сваляне без още по-драстична диета което води отново до горния цикъл и накрая "пълнея от салата".


# 43
  • Мнения: X
Аз наистина не знам друг начин за отслабване освен този да ям по-малко, отколкото тялото ми гори. Ако има ефективен вариант да накараме тялото да посегне към собствените си запаси, без да се ограничаваме в хапването, ще се радвам да го науча. И не само аз, струва ми се Grinning Grinning Grinning
Едно примерно мое хранене на ден:
з-омлет от 3 яйца, сирене, бекон, кафе
о-пържола, задушени зеленчуци, салата, майонеза (около 1 с л)
в-риба на скара, салата
Междинни з., ако ми пригладнее:плод/черен шоколад/заквасена сметана
Ограничения в количествата няма, ям докато се заситя.
Така отслабнах, така поддържам и кг, вече повече от година.
Сладолед, торти, пасти и подобни "храни" си позволявам по поводи/празници/излизане с приятели.Което е средно около 2-3 пъти в месеца..

# 44
  • Мнения: 1 539
Аз наистина не знам друг начин за отслабване освен този да ям по-малко, отколкото тялото ми гори. Ако има ефективен вариант да накараме тялото да посегне към собствените си запаси, без да се ограничаваме в хапването, ще се радвам да го науча. И не само аз, струва ми се Grinning Grinning Grinning
Едно примерно мое хранене на ден:
з-омлет от 3 яйца, сирене, бекон, кафе
о-пържола, задушени зеленчуци, салата, майонеза (около 1 с л)
в-риба на скара, салата
Междинни з., ако ми пригладнее:плод/черен шоколад/заквасена сметана
Ограничения в количествата няма, ям докато се заситя.
Така отслабнах, така поддържам и кг, вече повече от година.
Сладолед, торти, пасти и подобни "храни" си позволявам по поводи/празници/излизане с приятели.Което е средно около 2-3 пъти в месеца..


Това описание няма никаква полза, ако не сме наясно какъв е Вашият калориен разход. Има огромно значение дали е 1500 или 2500 калории.
"Ям, докато се заситя" също е празна фраза. Хората се засищат различно. Вие може да се заситите със 100 г плод или 50 г заквасена сметана, но на моя позната и е необходимо петорно по-голямо количество.
Единствената истина в менюто Ви е, че мазните храни засищат повече и за това малките количества вършат работа.
Но ако пресметнете калориите си от менюто и сравните с дневния си калориен разход, ще установите, че в периодите на отслабване сте горили повече калории, отколкото сте приемали с храната. Просто няма как да приемате храна на стойност 2000 калории, да изразходвате 1600 и да слабеете
 Blush

Общи условия

Активация на акаунт