Сваляне на килограми и махане на корем

  • 13 445
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Не спортувам.3-4 пъти седмично ходя, по 5-69 км, колкото ми се върви.Лятото карам колело, не всяка събота/неделя.
Закуската описах като количество.
Обяд/вечеря, нормални, стандартни порции....да речем, нещо такова
http://www.parvomai.net/uploads/recipes/2015/04/02/3091.jpg
https://gotvach.bg/files/lib/600x350/parjola-tigan-zadusheni-zelenchuci.jpg
https://-spam286-/wp-content/uploads/2014/07/rosies-on-robson-pork-chops.jpg
Няма как да дам точни грамажи, защото не меря.Случвало се е да изям и по две пържоли, ако съм гладна повече...
Когато съм купувала месо на пържоли, а не цяло, обикновено една е около 200-250 гр в сурово състояние.
Заквасената сметана е 30% на Хармоника, обикновено изяждам половин кофичка наведнъж, т.е. 125 гр, цялата е 200 гр.
Когато ям плод, е цяла ябълка/портокал/6-7 ягоди/2 кайсии....ям сезонни плодове.
Съществува теория, че когато на тялото се дава постоянно и регулярно естествена, качествена храна в нормални количества, то просто "изхвърля" излишните калории, складира само толкова, колкото да има някакъв резерв.
Не знам доколко е вярна, но предвид начина, по който се храня и отслабнах, склонна съм да вярвам, че е така.

# 46
  • Мнения: 18 542
Съществува теория, че когато на тялото се дава постоянно и регулярно естествена, качествена храна в нормални количества, то просто "изхвърля" излишните калории, складира само толкова, колкото да има някакъв резерв.
Не знам доколко е вярна, но предвид начина, по който се храня и отслабнах, склонна съм да вярвам, че е така.
Вероятно става въпрос за това, че ако се приемат редовно повече калории, метаболизмът се забързва, от там и гори излишните калории вместо да ги складира.
Важното е от какво са калориите обаче. Ако са от въглехидрати, отиват в склада, ако са мазнини и протеини, отиват за "поправки", изграждане на нови тъкани, за енергия, въобще за текущи нужди. Да не говорим, че е много трудно да преяждаш редовно с мазнини и протеини. Я някой да се опита да изяде още една пържола, когато е сит - доста е трудно, докато за тортичка винаги има място.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз наистина не знам друг начин за отслабване освен този да ям по-малко, отколкото тялото ми гори. Ако има ефективен вариант да накараме тялото да посегне към собствените си запаси, без да се ограничаваме в хапването, ще се радвам да го науча. И не само аз, струва ми се Grinning Grinning Grinning
Едно примерно мое хранене на ден:
з-омлет от 3 яйца, сирене, бекон, кафе
о-пържола, задушени зеленчуци, салата, майонеза (около 1 с л)
в-риба на скара, салата
Междинни з., ако ми пригладнее:плод/черен шоколад/заквасена сметана
Ограничения в количествата няма, ям докато се заситя.
Така отслабнах, така поддържам и кг, вече повече от година.
Сладолед, торти, пасти и подобни "храни" си позволявам по поводи/празници/излизане с приятели.Което е средно около 2-3 пъти в месеца..

Бляк, и аз ям така и ми е адски неприятно. Не мога да си представя, че трябва да се храня по този начин през остатъка от живота си обаче.

# 48
  • Мнения: 4 394
Я някой да се опита да изяде още една пържола, когато е сит - доста е трудно, докато за тортичка винаги има място.

Хаха, много ми стана смешно това за тортичката Simple Smile Аз като съм сита нито торта, нито пържола ме изкушават. Просто ми се гади, ако ям повече. Явно съм някакво изключение Simple Smile

# 49
  • Мнения: 18 542
Аз откакто се храня по начина описан от Франсоаз (без плодове и зеленчуци). Не съм отслабнала, но нямам нужда от отслабване. Въпреки това, композицията на тялото ми се промени. Колана на панталоните преместих с една дупка назад и на задника ми са по-свободни всички дънки. Чувствам се лека и като седя на стол, някак не се разливам толкова. Здравословните ползи пък изобщо няма да ги коментирам.

# 50
  • Мнения: 2 601
Миоки, стана ми интересно, щом не ядеш плодове и зеленчуци, какво остава - само месото, сметана и...?  Фибрите, за които толкова се говори, от какво идват ?

# 51
  • София
  • Мнения: 12 374
Ужас, как може да не се ядат зеленчуци? Плодове ям по-рядко, но пак гледам да е редовно.

# 52
  • Мнения: 3 251
Започнах диета .. 1 път на ден се храня с селенчукова супа,салата или мюсли фитнес с плодове. И 1 филийка хляб. Сутрин 1 плод а за вечеря активия с различни вкусове. Също така правя опражнения за сваляне на килограми.
Трагедия!  Скоро ще започнеш да омиташ хладилника от глад.

# 53
  • Мнения: 175
Свалила съм 5 кг за 1 месец.. Коментарите са излишни.

# 54
  • Мнения: 18 542
Миоки, стана ми интересно, щом не ядеш плодове и зеленчуци, какво остава - само месото, сметана и...?  Фибрите, за които толкова се говори, от какво идват ?
Няма фибри или поне са нищожно количество при мен. Вече 4 месеца съм на този режим и консумирам много малко влакна. Основно от ядки (не повече от шепа) и чат-пат по малко боровинки или ягоди. От време на време и кисели краставички напоследък хапвам. В кюфтетата и пилешките дробчета слагам лук.
Нямам никакви проблеми в тоалетната и газове нямам.
Ям яйца, месо, органи, риба, сметана, сирена, животински мазнини и кокосово масло. Чувствам се много добре физически. Много по-добре отколкото преди и ревматоидните ми болки изчезнаха.

# 55
  • Мнения: 3 251
Свалила съм 5 кг за 1 месец.. Коментарите са излишни.
Пиши пак след три месеца.
Там където отиваш...ние се връщаме.

# 56
  • Мнения: X
Свалила съм 5 кг за 1 месец.. Коментарите са излишни.
По важно е дали и след 5месеца ще си все така отслабнала... Simple Smile  Като спре да яде човек, естествено че падат кг... "уловката" е, че не може да гладува цял живот.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 374
Може, защо да не може. Наскоро четох статия за един японец на 90+, лекар, при това още практикуващ, слаб и здрав, който твърди, че трябва винаги да си леко гладен, за да работи организмът по-добре. Той самият сутрин хапва лъжица зехтин, пие чаша черно кафе, после на обяд малко ориз със зеленчуци, а на вечеря риба със зеленчуци. Малки порции, идеята е да спреш, преди да си сит.

Изобщо тази японска идея - те и термин имат, но ми изскочи от главата, че трябва да се спира преди да се почувстваш сит, много ми допада. На мен ми се отразява добре, чувствам се по-лека и по-енергична.

# 58
  • Мнения: X
Между това
"...да ядеш нормално и да ставаш от масата леко гладен" и  " ...да гладуваш, за да свалиш 5 кг за месец" има огромна разлика.
В първия вариант няма начин да изчезнат 5 кг за месец.
Само 300 кг-овите свалят по 10+ кг на месец....Едва ли обаче момичето тръгва от 300 кг.

# 59
  • Мнения: 2 601
Аз така свалих моите 30 кг - с "лек" глад  и ядене на всичко. Лек лек, ама докато му свикна Smile
Всичко започна през 2008, когато прочетох в един форум "Естественото състояние на човека е да е гладен". Мъж го беше написал. Казах си, колко просто било Wink

Общи условия

Активация на акаунт