Лежащи мами - 43

  • 32 459
  • 706
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Благодаря момичета, предполагам от утрогестана е било.. но имайки предвид паниката, фактът че е вечер, човек не мисли трезво! Извинявам се още веднъж за спама, имам леки и чести стягания в корема без никаква болка, увеличих магнезия на 3х2 за 10 дни..дано изчезнат, защото са неприятни...
Весели празници ви желая! Heart

# 526
  • Мнения: 354
Layla, със серклаж ли си?
Да.
Моята АГ от самото поставяне на конеца ми каза да си приемам утрогестана през устата, като го дъвча от задната страна с последните дъвкателни зъби.

# 527
  • Мнения: 688
Някъде бях чела, че продължителното приемане на прогестерон вреди на черния дроб. И че орално и вагинално има различни "ползи" от приема. Не искам да те плаша! Нека и други момичета се включат. Дано греша

# 528
  • Мнения: 354
И аз това съм го чела някъде тук из темите, но какво мога да направя, освен да се доверя на следящата ме аг, благодарение на която запазих бременността си до напълно безопасни седмици... направи ми серклаж на горещо по спешност в 25 г.с. (Почти нямах вече шийка) и рисковете от загуба въпреки това бяха големи. А днес вече съм в 36 навършена г.с. Hands Pray И продължавам да стискам кълки Grin

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 09:46 от Layla_D

# 529
  • Мнения: X
Isabell, какво стана с твоя преглед?

# 530
  • София
  • Мнения: 1 323
И аз бях със серклаж и то два , преди него слагах вагинално, след него през устата 3 х 2 до последно

# 531
  • Мнения: 196
Прегледа мина добре,бебето е добре ...шийката пази последните си размери 1.1см ...доктора каза да си продължавам терапията -утрогестан,магнерод и алеракт.
Също каза ,че вече е безопасно за бебето и да се роди....но силно се надявам да задържа положението още някоя седмица...🙏😊

# 532
  • Мнения: 423
Здравейте момичета,
В 6г.с имах много обилно кървене заради хематом в матката и бях в болница 20 дни. След като ме изписаха си полежах още доста и долу горе 1-я триместър го изкарах на легло. Слава Богу кървенето изчезна, но започнах да се притеснявам за износването на бременността. Има ли мами, които са успели да износят бременността и правили ли са някакви по-специални изследвания или да са пили някакви антибиотици за да няма инфекции след такова обилно кървене? Притеснява ме, че след това кървене на микробиологиите все излиза нещо - дали гъбички, дали ентерококи. Моята АГ твърди, че сигурно са от хематома някакви доизчистващи се неща, но все пак ако има минали по този тежък път бих се радвала да споделят опит.
Успех на всички!

Аз бях така. С голям хематом в матката. Аз се изчиствах до към 5-6 месец. Но микробиологиите ми бяха чисти. Не съм приемала никакви допълнителни лекарства или антибиотици. Цялата бременност бях на легло, само вече в 8 си позволявах разходки. Не се притеснявай за износването, слушай си АГ и много почивка. След всички премеждия при мен, родих със секцио в 38 г.с.

# 533
  • Мнения: 2 571
Христос Воскресе!
Весели празници и здрави бебета на финала 🤗🍀

Някой от вас да е на терапия с Гинипрал?  В болницата се чувствах добре с него и ми се иска  взема и таблетки . Ако някой знае от къде , ще съм благодарна. ( ще го коментирам с док  дозата ) 

# 534
  • Мнения: 25
Христос Воскресе!
Момичета, нека сме здрави и силни, и успеем да издържим възможно най-близо до термин! Бързо и лесно раждане, възстановяване и прекрасни живи и здрави бебечета на всички Hands Pray

# 535
  • Мнения: 354
Христос Воскресе!
Весели празници и здрави бебета на финала 🤗🍀

Някой от вас да е на терапия с Гинипрал?  В болницата се чувствах добре с него и ми се иска  взема и таблетки . Ако някой знае от къде , ще съм благодарна. ( ще го коментирам с док  дозата ) 
Няма вече Гинипрал на таблетки от няколко години. Не се произвеждат...

# 536
  • Варна
  • Мнения: 705
Потвърждавам, лекарството Гинипрал не е достъпно. Имат го само в болниците. Аз заради него лежа вече втори месец в Патологична, защото като ми спрат системата почвам с яките контракции. В допълнение към късата шийка - Гинипрала ми е единственото спасение.
УСПЕХ на всички 🤞 🍀 Няма да се давате!!! Мислете си само за пухкави бебоци 😝

# 537
  • Мнения: 433
Гинипрал таблетки не се произвеждат, но има наличен от последната партида, произведени 2014 г със срок на годност до октомври'2019. Аз си набавих от Русия, човек, който така и не разбрах от къде си ги набавя... Цената, разбира се, беше висока - 130 лв за кутийка... Имайте предвид, че ако сте били дълго време на система и висока дозировка - хапчетата няма да помогнат, така стана при мен и това ми беше обяснено.

# 538
  • София
  • Мнения: 1 323
И аз заради този Гинипрал лежах 2 месеца в болница , нищо друго не спираше яките контракции . Почнах с 3 ампули в система , последните 3 седмици бях на най- високата доза -10 ампули .... Спираха ми го за ден да ми почине сърцето, че яко лопаше и пак почваха на 3 мин контракции. Накрая вече и той не помагаше ... Умирах от болки и извадиха бебка в 27 седмица .Добре, че поне серклажа удържа

# 539
  • Мнения: 502
Привет, да се зачисля и аз към лежащите Simple Smile

29 седмица съм, шийката ми е скъсена на 22 мм. Имам постоянни болки ниско долу. Днес ме изписаха от болницата.
Надявам се да се добера до "хубава" седмица.

В болницата ми биеха инжекции за разреждане на кръвта, обаче забравих да питам в къщи какво да правя по този въпрос...

Общи условия

Активация на акаунт