НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 128

  • 64 527
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 275
Ти вземи прочети правилата с разбиране, няма нужда супер мазно да ядеш
]
Четох ги правилата , благодаря ✌
Не съм писала дори ,че ям  или ще ям супер мазно ?! Ям в рамките и го гледам да е омега 3 и 6

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 09:17 от JoyJoy86

# 646
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз проблем със захарта и хляба от години нямам, още много преди да започна тоя режим. Обаче без картофи умирам, сънувам ги като еротичен сън - едри, загорели, с масълце и копър, ммммм…. Ама изобщо не мога да ги пипна, щото едно да хапна - и губя връзка с действителността, докато не изпразня купата. Последния път, когато наруших режима, даже бих дребния през ръцете, че посяга към Май Прешъс. Flushed

Та в тая връзка - може ли някой да ми навре носа в обяснение като за идиоти на разпределението мазнини - въглехидрати - протеини? Че на предната страница четох един хранителен ден и заподозрях, че кардинално не съм разбрала.

# 647
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз проблем със захарта и хляба от години нямам, още много преди да започна тоя режим. Обаче без картофи умирам, сънувам ги като еротичен сън - едри, загорели, с масълце и копър, ммммм…. Ама изобщо не мога да ги пипна, щото едно да хапна - и губя връзка с действителността, докато не изпразня купата. Последния път, когато наруших режима, даже бих дребния през ръцете, че посяга към Май Прешъс. Flushed

Та в тая връзка - може ли някой да ми навре носа в обяснение като за идиоти на разпределението мазнини - въглехидрати - протеини? Че на предната страница четох един хранителен ден и заподозрях, че кардинално не съм разбрала.
Картофите и на мен са ми мъка, но когато много ми се прияде, купувам сладки, пека на фурна и супер. От както ям сладките, другите са ми безвкусни. Вярно цената е висока, така се налага да ям по- рядко.

# 648
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Разкарала съм всички кореноплодни, освен морковите (като подправка ги слагам), и без това от зеленчуците си набавям достатъчно ВХ, нямам нужда от повече. Налага се, че съм на лекарства, които вдигат теглото, и стана страшно, докато ги усетя. Пък и сладкият картоф на тиква ми прилича, не е същото. Ама всеки с вкуса си, все пак...

# 649
  • Мнения: X
Четейки последните страници, питам се, що дирят някои хора в темата?
Която е Високо Мазнинно Ниско Въглехидратно хранене!
Може би е добра идея да се чете първа страница преди всяко първо писане в темата.
Въпрос "Пречи ли и колко, една лъжичка захар в сутрешното кафе?" е повече от безумен.
Ако човек е поне 5 % запознат с този начин на хранене, би трябвало да знае възможните вероятни отговори на този въпрос.

С най-добри чувства!   Two Hearts

# 650
  • Мнения: 495
Рися, аз картофите ги замених с алабаш.

# 651
  • Мнения: 3 117
За почитателите на захарта в кафето горещо препоръчвам стевия. Има продукти на пазара, които въобще не са скъпи, а не остават специфичен послевкус и естествено са с 0 калории. Аз отдавна кафето го пия без захар (слагам му канела), но понякога в киселото мляко слагам стевия и е просто перфектно.
Даже четох, че има някои изследвания за стевията, където се споменява, че тя има свойството да контролира нивото на кръвната захар.

Та опитайте, стевията не е вредна като останалите подсладители, а е с естествен произход.

# 652
  • Мнения: 275
'Аз обичам безумните въпроси, може да не ми е и последен "
 
Стевия съм пробвала, нещо не ме кефи Simple Smile
Утре ще ходя на пазар... и се чудя дали кокосово масло или ленено ? Понеже готвя само със зехтин , тук таме масло, но искам да разнообразя.
Препоръки? Simple Smile

# 653
  • Мнения: 3 117
Стевия съм пробвала, нещо не ме кефи Simple Smile
Не си попаднала на точния продукт. Аз ползвам течна. Но ти си знаеш, де.

Другия нелош подсладител е еритритол, пак има 0 калории. Аз лично не съм пробвала, казват че е точно с вкус на захар, но не трябва да се прекалява, защото действа разхлабително в големи дози.

За готвене кокосово малко по-добре.

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 10:52 от Пит

# 654
  • Мнения: 7 232
Стевията въобще не подходяща при ИР, а предполагам в темата има такива случаи.

# 655
  • Мнения: 275
Аз четох , че стевията алкализира организма и е единственият подсладител които не влияе на К3 .
Обаче дали е така ...

# 656
  • Мнения: 7 765
стевията, освен че е гадна на вкус, задържа висок инсулина много дълго време, което хич не е ОК, особено за хора с ИР

за соса и тиквичките друго се сетих - от миналата година много се подувам от чесън, като балон ми става стомаха. И много вода пия след него, от което положението става още по-зле.

# 657
  • Мнения: X
за соса и тиквичките друго се сетих - от миналата година много се подувам от чесън, като балон ми става стомаха. И много вода пия след него, от което положението става още по-зле.

От няколко години същото се случва и при мен, но само ако чесънът е мейд ин чайна, с нашия си роден български такъв нямам проблеми.

# 658
  • Мнения: 7 765
цък, от всичкия при мен
чесъна е от на свеки градината

# 659
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
Аз също никога не съм можела да пия кафе без захар. Замених я със Ксилитол. Не знам до колко се вписва в режима-уж не вдига инсулина, но за мен е единствения подсладител, който  максимално се доближава до вкуса на  захарта. Аз  вземам от този ,но предполагам че и няма значение по принцип от къде се купува и какъв е.
Скрит текст:
 

 Стевията е голяма гадост и за мен, купих и еритритол по препоръки тук-не, и той има специфичен вкус  и не ми хареса.   Това по повод подсладителите, дали са окей за режима или не- не коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт