Разчитане на резултати от медицински изследвания

  • 59 761
  • 759
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 10 642
Съвсем наред са

# 361
  • Мнения: 611
Идеални са!

# 362
  • Мнения: 25
Здравейте!Моя проблем е следния:
Пих противозачатъчни 6 месеца, заради киста на яйчника. Имах малко пъпки, но от хапчетата бяха минали напълно. Реших си аз да спра хапчетата и изби сериозно акне.Оттам и напълняване и неуспешни опити за отслабване с диета и спорт.Казах си, че ще изследвам Щитовидна жлеза,полови хормони и Инсулинова Разситентност.Пуснах хормони и това са резултатите.Някой може ли да ми каже какво ми е и да ми ги разчете.Къде е проблема за това акне и неспособност за отслабване.И как да реша тия два проблема.Благодаря много предварително на всеки отговорил🙂

Скрит текст:


Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 11:10 от Не се сърди, човече

# 363
  • Мнения: 49
Не мога да разчитам резултати, но пък съм в същата ситуация. Пих противозачатъчни близо 3 години и уж всичко беше на ред. След като ги спрях стана ад. Косата ми се омазнява за 24 часа, за акнето дори не искам да говоря. Аз съм доста слаба и не съм качила и грам (сигурно, защото щях да се радвам да добавя някое килце Grinning). Мисля скоро и аз да пусна изследвания, защото така не се живее. Надявам се при теб да се открие проблема и да се разреши бързо!

# 364
  • Мнения: 39 387
Имаш по- висок инсулин, нищо, че е в нормите, кортизола е висок. Май  е виновна надбъбречката жлеза. И високо ТСХ. Щитовидна жлеза.

# 365
  • Мнения: X
Здравейте!Моя проблем е следния:
Скрит текст:
Пих противозачатъчни 6 месеца, заради киста на яйчника. Имах малко пъпки, но от хапчетата бяха минали напълно. Реших си аз да спра хапчетата и изби сериозно акне.Оттам и напълняване и неуспешни опити за отслабване с диета и спорт.Казах си, че ще изследвам Щитовидна жлеза,полови хормони и Инсулинова Разситентност.Пуснах хормони и това са резултатите.Някой може ли да ми каже какво ми е и да ми ги разчете.
Къде е проблема за това акне и неспособност за отслабване.И как да реша тия два проблема.
Скрит текст:
Благодаря много предварително на всеки отговорил🙂

Скрит текст:


СПКЯ и ИР.
(Синдром на поликистозни яйчници, Инсулинова Резистентност)
Лекарства-от лекар и хранене - ВМ НВХ.+ спорт за тонус и стягане.

# 366
  • Мнения: 25
Здравейте!Моя проблем е следния:
Скрит текст:
Пих противозачатъчни 6 месеца, заради киста на яйчника. Имах малко пъпки, но от хапчетата бяха минали напълно. Реших си аз да спра хапчетата и изби сериозно акне.Оттам и напълняване и неуспешни опити за отслабване с диета и спорт.Казах си, че ще изследвам Щитовидна жлеза,полови хормони и Инсулинова Разситентност.Пуснах хормони и това са резултатите.Някой може ли да ми каже какво ми е и да ми ги разчете.
Къде е проблема за това акне и неспособност за отслабване.И как да реша тия два проблема.
Скрит текст:
Благодаря много предварително на всеки отговорил🙂

Скрит текст:


СПКЯ и ИР.
(Синдром на поликистозни яйчници, Инсулинова Резистентност)
Лекарства-от лекар и хранене - ВМ НВХ.+ спорт за тонус и стягане.



Защо СПКЯ? Къде е проблема в кой хормон, всички са ок...

Имаш по- висок инсулин, нищо, че е в нормите, кортизола е висок. Май  е виновна надбъбречката жлеза. И високо ТСХ. Щитовидна жлеза.

Някой може ли да ми каже имам ли ИР по изследванията моля вии.... всеки ми казва различно

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 13:25 от Не се сърди, човече

# 367
  • София
  • Мнения: 10 642
Имаш по- висок инсулин, нищо, че е в нормите, кортизола е висок. Май  е виновна надбъбречката жлеза. И високо ТСХ. Щитовидна жлеза.

Някой може ли да ми каже имам ли ИР по изследванията моля вии.... всеки ми казва различно
Имаш. Това е свързано и с високите нива на кортизола

# 368
  • Мнения: 25
Имаш по- висок инсулин, нищо, че е в нормите, кортизола е висок. Май  е виновна надбъбречката жлеза. И високо ТСХ. Щитовидна жлеза.

Някой може ли да ми каже имам ли ИР по изследванията моля вии.... всеки ми казва различно
Имаш. Това е свързано и с високите нива на кортизола

Ами да ама аз бях спала само 5 часа преди изследванията ... и на предния ден тренирах в залата с доста стабилни тежести. Клекове с 30 кг и общо взето по 30 кг всяко упражнение и отделно кардио супер интензивно. Доста се изморих. Играе ли това някакви фактори. Изобщо не се бях наспала гледах като умряла, че  и бях доста напрегната

# 369
  • Мнения: X
Здравейте!Моя проблем е следния:
Скрит текст:
Пих противозачатъчни 6 месеца, заради киста на яйчника. Имах малко пъпки, но от хапчетата бяха минали напълно. Реших си аз да спра хапчетата и изби сериозно акне.Оттам и напълняване и неуспешни опити за отслабване с диета и спорт.Казах си, че ще изследвам Щитовидна жлеза,полови хормони и Инсулинова Разситентност.Пуснах хормони и това са резултатите.Някой може ли да ми каже какво ми е и да ми ги разчете.
Къде е проблема за това акне и неспособност за отслабване.И как да реша тия два проблема.
Скрит текст:
Благодаря много предварително на всеки отговорил🙂

Скрит текст:


СПКЯ и ИР.
(Синдром на поликистозни яйчници, Инсулинова Резистентност)
Лекарства-от лекар и хранене - ВМ НВХ.+ спорт за тонус и стягане.



Защо СПКЯ? Къде е проблема в кой хормон, всички са ок...
Имаш кисти, за които пиеш хапчета, това е СПКЯ.Предизвикваш цикъл с хапчета, значи нередовен цикъл, това е СПКЯ.Имаш неконтролируемо акне, имаш невъзможност да отслабнеш, все симптоми на СПКЯ и ИР.
Имаш ИР, защото инсулина ти на втория час вместо да спада и да се връща към ниски нива, продължава да нараства.Това означава, че клетките ти не реагират на нормални количества инсулин, за да свали глюкозата до нормални нива, а имат нужда от по-високи нива инсулин.Което Е ИР.

# 370
  • Мнения: 46 526
Някой може ли да ми каже имам ли ИР по изследванията моля вии.... всеки ми казва различно
Още като ги пусна първия път ти казахме, че имаш.

# 371
  • Мнения: 25
Някой може ли да ми каже имам ли ИР по изследванията моля вии.... всеки ми казва различно
Още като ги пусна първия път ти казахме, че имаш.

Ами, добре. Ама ми казват че е от кортизола, а аз бях спала 5 часа само и бях тренирала тежко предния ден

# 372
  • Мнения: 46 526
Инсулинът е висок и на гладно. Пусни след няколко седмици ще видиш, че пак ще си е такъв.
Имаш проблем с щитовидната, а той върви заедно с ИР.

Кой ти го казва?

# 373
  • Мнения: 25
Инсулинът е висок и на гладно. Пусни след няколко седмици ще видиш, че пак ще си е такъв.
Имаш проблем с щитовидната, а той върви заедно с ИР.

Кой ти го казва?

Ами няколко човека казаха че тоя инсулин е завишен заради кортизола .. а кортизола е завшен от недоспиването..

# 374
  • София
  • Мнения: 10 642
Кортизола не влияе така “изведнъж” на инсулина.
Може би тази стойност на кортизола не е инцидент.
И защо изобщо си пускала изследвания на хормони като не си се наспала???
Изследванито на кортизол е добре да се направи в ритъм - сутрин и вечер.

Общи условия

Активация на акаунт