Дисниленд Париж - тема 4

  • 38 664
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 75
Здравейте!Направих резервацията през френския сайт,получих e-mail за потвърждение,но сега видях,че моите години и на мъжа ми не са реалните.Не помня да са ми искали при резервацията дата на раждане или години и затова се чудя това някакви по дифолт ли са дадени или...Иначе при децата всичко е наред с годините.Имената на всички ни също са ОК.Според вас трябва ли да им се обаждам за корекция?

# 481
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Мисля, че това няма да е проблем.
Може, за да си спокойна, при следващо обаждане (за резервация на ресторант например или нещо друго) да им кажеш да коригират.

Това са атракциите и ресторантите, отворени за early magic hours през февруари.

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 11:52 от Mileto

# 482
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте! Планирахме да заведем сина ни за 7-мия му РД 31.07. в Дисниленд, но като прегледахме цените се оказа доста скъпо, а и предполагаме ще е голяма жега. За това сега се оглеждаме за някъде Май месец, 2-ма възрастни и 1 дете на 6 г.
На сайта ми излиза тази оферта за 17-20.05. и тъй като не съм наясно с цените там се чудя дали е изгодно и, ако чакаме, може ли да стане по-евтино или напротив.
Скрит текст:
Ще сме със самолет от Варна и датите ги съобразих с полетите, а и гледах да избегнем по възможност уикенда.

# 483
  • Мнения: 234
Здравейте! Планирахме да заведем сина ни за 7-мия му РД 31.07. в Дисниленд, но като прегледахме цените се оказа доста скъпо, а и предполагаме ще е голяма жега. За това сега се оглеждаме за някъде Май месец, 2-ма възрастни и 1 дете на 6 г.
На сайта ми излиза тази оферта за 17-20.05. и тъй като не съм наясно с цените там се чудя дали е изгодно и, ако чакаме, може ли да стане по-евтино или напротив.
Скрит текст:
Ще сме със самолет от Варна и датите ги съобразих с полетите, а и гледах да избегнем по възможност уикенда.

През френския сайт ще ви излезе 801,54 €* без храна за същите дати. Да не ви излъжа, но не мисля, че ще стане по-евтино.

# 484
  • Мнения: 476
Hrisito_:) мисля, че офертата е чудесна, включен ви е халфборд и сте трима, и май месец наистина е по-добър вариант от юли
Ние бяхме - двама - аз и детето - за три нощувки ни излезе 1000 евро в СантаФе - имахме още една - две екстри, но пък бяхме двама....така че, мисля че офертата ви е чудесна...не е евтино, но си заслужава Simple Smile

# 485
  • София
  • Мнения: 62
Благодаря за мненията! Предпочитам варианта с халфборд, а и не мисля, че като си осигурим отделно 2 хранения на ден ще ни излезе по-изгодно.
Имам обаче въпрос относно халфборда: четах някъде, че според избрания хотел ваучерите които се получават важат само за определени ресторанти. Знаете ли къде мога да видя списъка?
Писали сте и, че е добре да си носим храна в парка. От къде си я купувате, има някакви магазинчета ли?

Аз съм сега и в друга дилема. Полета ни каца на летище Бове към 08 и нещо сутринта и ще ни е спокойно с времето за транспорт до хотела. Та се чудя дали да вземем директен превоз от летището до хотела или с шатъла от Бове да слезем на площад Порт де Майо(на бг така ли е?) и от там с градски транспорт и РЕР до Дисни? Ще ходим за пръв път в Париж и изобщо извън страната, така че нямаме никакъв опит в чужбина. Обаче като разгледах информацията за транспорта не ми се видя много сложно.
Ако използваме директен транспорт как става това със споделения шатъл? Гледам че излиза на 2 пъти по-ниска цена.

# 486
  • Мнения: 25
Благодаря за мненията! Предпочитам варианта с халфборд, а и не мисля, че като си осигурим отделно 2 хранения на ден ще ни излезе по-изгодно.
Имам обаче въпрос относно халфборда: четах някъде, че според избрания хотел ваучерите които се получават важат само за определени ресторанти. Знаете ли къде мога да видя списъка?
Писали сте и, че е добре да си носим храна в парка. От къде си я купувате, има някакви магазинчета ли?

Аз съм сега и в друга дилема. Полета ни каца на летище Бове към 08 и нещо сутринта и ще ни е спокойно с времето за транспорт до хотела. Та се чудя дали да вземем директен превоз от летището до хотела или с шатъла от Бове да слезем на площад Порт де Майо(на бг така ли е?) и от там с градски транспорт и РЕР до Дисни? Ще ходим за пръв път в Париж и изобщо извън страната, така че нямаме никакъв опит в чужбина. Обаче като разгледах информацията за транспорта не ми се видя много сложно.
Ако използваме директен транспорт как става това със споделения шатъл? Гледам че излиза на 2 пъти по-ниска цена.
Здравей! Ние бяхме с рейсчето от Бове до автогара (не знам как точно се казваше, но тя е една) от там с метро до центъра (защото там ни беше квартирата) и на петия ден с метро и рер до Дисниленд. На връщане по същия начин, но директно към Бове.... ако няма да се разхождате в Париж, а още повече излиза и по-евтино, по-добрият вариант ви е с директен превоз. Няма да губите време по спирки, да влачите куфари, а и като стигнете на спирката на Дисниленд,  от там ще трябва да си вземете такси до хотела или да вървите с куфари. Таксита законни там аз не видях, има само копърки, които возят за 20 евро. Другият вариант е убер приложението, но трябва да си го инсталирате и да имате карта. Много време ще изгубите....ако хващате всички транспорти на време от Бове до крайната спирка ще ви е около 3часа и от там до хотела....и чак после към парка. Иначе там хранителни магазини, закусвални и тн си има, но не работят до късно така, че като видите такива по път, минете и си напазарувайте да си имате една раница за всеки случай....цените там са нормални( като за Париж) в парка е доста по-скъпо, а и за всяко нещо опашки..... Ако решите да сте с рейса до Париж и после с метро, точно на автогарата има един мол, от който взимате метрото.....на най-долният етаж има огромен хранителен магазин и от там може да си напазарувате...

# 487
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Хрисито, ако сте само в Дисниленд, няма смисъл да пътувате първо до Париж, после до парка. Поръчайте си такси директно, уговорете и час за наобратно последния ден.

За полупансиона - ако сте в Санта Фе (или Шайен) без доплащане може да ядете в шведска маса в:
- ресторантите на двата хотела (горните) + таверната в Дейви Крокет (но вие сте без кола и не е цел)
- Плаза гардънс
- Аграба
- Restaurant de Stars (в студията)
- La Grange at Billy Bob's (в дисни вилидж)

Може някой от тях да не работи, резервация е хубаво нещо.

Храна (хрупалки) може да си купувате от магазина на гарата във вилидж (но излизате от секюритито и после пак трябва да ви проверяват багажа или, ако сте си купили биричка (трябва да хванете шатъл за хотела), няма да ви пуснат през вилиджа пеша към хотела.
Бензиностанция има и на входа на хотел Санта Фе, удобно място е.
Може да си носите и от България, ако имате място в багажа.

# 488
  • Мнения: 75
Здравейте!От няколко дни се опитвам да се свържа с телефона,даден на официалния сайт,но без резултат.Обясняват ми какво да натисна,след което се започва едно чакане и нищо.Звъняла съм в различни часови диапазони и преди обяд и следобяд-не става. Да не би нещо аз да бъркам,имали ли сте подобен проблем?

# 489
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Най-трудно е свързването привечер след работно време.

Това е телфонът:
+33 1 60 30 60 53

А часовете, в които работят (БГ време):

понеделник - петък: 10 - 21 часа
събота: 10 - 20 часа
неделя: 11 - 19,30 часа

# 490
  • София
  • Мнения: 62
ELIA111 и Mileto, благодаря Ви много за споделеното.

Няма да сме само в Дисниленд, а ще имаме и поне една нощувка в Париж. Но ще е след Дисни, така че първо ще вземем директен превоз, а за връщане ще го мислим.
Милето, благодаря за списъка с ресторантите. Ще гледам да си направим резервация онлайн. Правилно ли разбирам, че може да отидем и в друг ресторант с ваучерите, но ще доплатим разликата между сметката и стойността им?

# 491
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Да, може да отидете във всеки друг - Inventions, Buffalo Bill Wild West Show, ресторантите на Нюпорт Бей и Секвоя, ала-карт ресторантите, принцеския ресторант......... Зависи какво преживяване търсите.

# 492
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние, и двата пъти, като ходихме в Дисниленд, си носихме храна в раниците - сандвичи, разни неща за гризане и шишета, които да пълним с вода. Едно, че са доста скъпи ресторантите, второ, че не ни се губеше време да засядаме някъде - в ресторант всяко хапване би ни отнело поне час от времето за атракции.
Първият път бяхме точно в Санта Фе и имахме включена закуска в ресторанта на хотела, но не беше кой знае какво, честно казано.
Втория път бяхме в Дейви Крокет, това местенце го препоръчвам горещо на всеки с кола - отлично обзаведено бунгало и много спокойно, все едно си някъде в гората, с басейн и малък аквапарк към него, с приятен ресторант за вечеря (ако има време за него, защото ние всеки път се прибирахме след полунощ...).
Аз, лично, бих си спестила парите за халф борд, освен ако офертата не е супер изгодна Simple Smile

# 493
  • Мнения: 75
Най-трудно е свързването привечер след работно време.

Това е телфонът:
+33 1 60 30 60 53

А часовете, в които работят (БГ време):

понеделник - петък: 10 - 21 часа
събота: 10 - 20 часа
неделя: 11 - 19,30 часа
Mileto,много благодаря!Утре пак ще пробвам😀

# 494
  • Мнения: 7
Здравейте ,преди няколко дни проверявах за определени дати през октомври ми даваше една цена, а сега друга- по-скъпа, първо беше промоцията 25%, а сега ми дава 15%. Даже си направих скриншот, но се виждат само нощувките, без датите. Моля за съвет да буквам или да изчакам, имам още време до 12.02 е офертата

Общи условия

Активация на акаунт