ИКЕА планира поне 3 магазина у нас!?!

  • 6 446
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Да, бе, ако трябва да сменяме мебелите и колите на 5 години ще се наложи да фотосинтезираме. Това правило за България не е валидно.

# 16
  • Мнения: 377
Абе не знам, защо всички така скочихте, но познавам собствениците на няколко фирми, които работят за Икеа в България. И няма да ви казавам какви материали им се налага да използват, за да излиза продукцията но цените, които дават от Икеа, защото великата фирма си е пренесла над 50% от производтсвото в Китай.   Sick
Всеки си има право на вкус, но мога да твърдя, че по-голямата част от продуктите им са страшно некачествени.

# 17
  • Мнения: 13 512
Абе не знам, защо всички така скочихте, но познавам собствениците на няколко фирми, които работят за Икеа в България. И няма да ви казавам какви материали им се налага да използват, за да излиза продукцията но цените, които дават от Икеа, защото великата фирма си е пренесла над 50% от производтсвото в Китай.   Sick
Всеки си има право на вкус, но мога да твърдя, че по-голямата част от продуктите им е с отвратително качество.
Те и Nike i Adidas  са си пренесли производството в Китай.Но темата за Китай е  друга..А ти знаеш ли какво точно се произвежда в България за ИКЕА? А ходила ли си някога в ИКЕА?Защо я сързвате само с мебели?

# 18
  • Мнения: 6 039
Ама все ще се намери някой в Бг и най-вече в този компетентен форум да оплюе и дори най- преуспялата фирма за мебели и аксесоари в света. Над 200 магазина. Ако разчитаха на вашата компетенция и познати, приятели и пари, досега да са фалирали 100пъти.
Не твърдя, че са ужасно качествени, но не мога да се съглася, че са боклук. Имам разни неща, които експлоатирам от 5г и нямам никакви аварии или оплаквания.
А за производството в Китай - много по-голям % /от 50%/ от световния пазар е изнесен в Китай, и мен лично това не ме притеснява.
Много задълбахме май.......Който не го кефи, да си даде данните и през 2008, да не смее да препари до този боклукчав магазин, защото ще го върнат.

# 19
# 20
  • Мнения: 13 512
Ама все ще се намери някой в Бг и най-вече в този компетентен форум да оплюе и дори най- преуспялата фирма за мебели и аксесоари в света. Над 200 магазина. Ако разчитаха на вашата компетенция и познати, приятели и пари, досега да са фалирали 100пъти.
Не твърдя, че са ужасно качествени, но не мога да се съглася, че са боклук. Имам разни неща, които експлоатирам от 5г и нямам никакви аварии или оплаквания.
А за производството в Китай - много по-голям % /от 50%/ от световния пазар е изнесен в Китай, и мен лично това не ме притеснява.
Много задълбахме май.......Който не го кефи, да си даде данните и през 2008, да не смее да препари до този боклукчав магазин, защото ще го върнат.
Peace

# 21
  • Мнения: 377
Да ходила съм в магазин на Икеа.
И не казах, че има нещо лошо, че се произвежда в Китай, нямам нищо против произведеното там, въпреки че специално за Nike и Adidas повечето им продукция се произвежда в Тайван, Индия и Пакистан. Освен това, Икеа не са пренесли производството си, а възлагат поръчки на местни фирми, като съответно контрола, който могат да упражняват е сравнително нисък.
Но това, което имам предвид е друго, че цените, които дават са прекалено ниски и съответно производителите използват некачествени материали. Две от фирмите работят с дърво, а една с текстил. Имат доста фирми, които работят за тях и в Румъния, а по-голяма част от останалото производство е в Китай.  Peace

# 22
  • Мнения: 13 512
Аз съм си купувала много аксесоари от там, прибори,спално бельо...от години и не съм имала никакви оплаквания. Естествено,че нямам намерение  да ги използвам цял живот,така че цената ме интересува. Съотношението качество-цена-дизайн е прекрасно за мен. За да мога  всяка година като ми омръзнат тези неща- да си ги сменям.Затова и се радвам,че ще има тук ИКЕА  и няма да се налага да ходя до Солун и Истанбул. Освен това,за мен е удоволствие да пазарувам  там,дори и да нямам нужда от нищо.

# 23
  • Мнения: 6 039
Няма начин нещо, което не си струва, хората толкова години да го плащат. Просто няма начин!

# 24
  • Мнения: 377
Ама все ще се намери някой в Бг и най-вече в този компетентен форум да оплюе и дори най- преуспялата фирма за мебели и аксесоари в света. Над 200 магазина. Ако разчитаха на вашата компетенция и познати, приятели и пари, досега да са фалирали 100пъти.
Не твърдя, че са ужасно качествени, но не мога да се съглася, че са боклук. Имам разни неща, които експлоатирам от 5г и нямам никакви аварии или оплаквания.
А за производството в Китай - много по-голям % /от 50%/ от световния пазар е изнесен в Китай, и мен лично това не ме притеснява.
Много задълбахме май.......Който не го кефи, да си даде данните и през 2008, да не смее да препари до този боклукчав магазин, защото ще го върнат.

Спокойно няма да припарвам и кажи какви точно данни искаш, за да може да си сигурна, ще ти ги пратя на лични, че нещо не ме кефи да ги пиша тук.  Laughing
И никой не пляю, казвам си личното мнение, не ти го налагам, нали?  newsm78
Не твърдя, че нямат и качествени неща, но на общия фон са твърде малко и аз лично не бих си давала парите там, независимо колко са евтини. /междувпрочем цената е единственото им предимство/.  А че Ингвар Кампард е един от най-богатите хора на света не споря.  Wink

# 25
  • Мнения: 377
Няма начин нещо, което не си струва, хората толкова години да го плащат. Просто няма начин!

Няма начин, да няма начин! И него приемай като заяждане, просто това ми е много любимо и беше първата ми мисъл като прочетох поста ти.   bouquet

# 26
  • Мнения: 6 039
Добре, значи се разбрахме!
Икеа Peace

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Bomboto, ще черпиш по повода, май.  Party


Можеш да бъдеш сигурна  bouquet

Аз нещо не мога да схвана - хора, това не са бутикови мебели  и аксесоари, какво се захванахте сага - качествени  били - не били....Имам някои неща от 3-4 години, а едни купи и от повече. Ми нищо им няма - не са мръднали. Не са вечни със сигурност Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 621
На мен Икеа ми харесва и то много. Доста от нещата в къщи сме купували от Икеа в Солун и Берлин. Нещата са качествени, дизайнерски и на разумни цени. Има много идейни и модерни неща, което за мен е от значение. Не смятам, че предлагат боклуци.
Разбира се не ги сравняваме с Нидо или Селамор, където един диван струва 8000 лв.
Въпрос на баланс между вкус и възможности Hug

# 29
  • Мнения: 2 039
Абе не знам, защо всички така скочихте, но познавам собствениците на няколко фирми, които работят за Икеа в България. И няма да ви казавам какви материали им се налага да използват, за да излиза продукцията но цените, които дават от Икеа, защото великата фирма си е пренесла над 50% от производтсвото в Китай.   Sick
Всеки си има право на вкус, но мога да твърдя, че по-голямата част от продуктите им са страшно некачествени.
Че то всичко се прави в Китай,защо мислиш,че това понижава качеството на продуктите?!Иначе не съм посещавала техен магазин,но съм попадала на каталози и съм впечатлена отвсякъде,да не говорим за цените(то у нас много по-смотани неща са по-скъпи!).Така че чакаме с нетърпеж  Laughing!

Общи условия

Активация на акаунт