Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 737
  • 201
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 174
Да, когато сме на работа и децата на градина не се цапа много. Но моите много често боледуват и си седят от време на време вкъщи със свекър ми. Цапа се много, готвя приготвям да има храна за деня и тн.
Освен това сме на 2ри етаж и супер много се праши. Прах, ако бърша, на другия ден е ужас. По пода в ъглите се събират валма прах за 2 дни.

# 46
  • София
  • Мнения: 39 079
Дъщерята се оправдава, че нямала време.
Ох, сега виждам че е метнала на леглото маратонки! чадър, дезодорант, блуза...

# 47
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Дъщерята се оправдава, че нямала време.
Ох, сега виждам че е метнала на леглото маратонки! чадър, дезодорант, блуза...
Нормално, това означава, че майка и има! Peace

# 48
  • Мнения: 3 982
Детето е на шест почти. Знае, че играчки по земята не трябва да има в края на деня, защото робота минава през тях, леглото може да замине и не отговарям. Мрънка, но си ги събира. Вкъщи се рисува, редят се пъзели, лего, четат се книги, а откакто ходи на пеене, имаме концерти по цяла вечер. Какво толкова да се нацапа?

# 49
  • София
  • Мнения: 853
И все пак всичко опира до навици на семейството и начин на организация на времето. Чистя сама, живея на 3 етаж т.е уж глуха улица, а у нас все е запрашено. Всяка вечер бърша прах по стъклените маси. У нас с обувки не се влиза. Нямаме деца, но имам домашен любимец, въпреки, че ММ цапа повече Grinning Излизам за работа в 7:30, прибирам се в 18ч. и все пак успявам да свърша всичко, включително до 19:30ч съм сготвила и сервирала.
ПП Нямам миялна машина, нито робот да чисти през деня.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 174
Ами моите са двама и са диваци. Режат, лепят, по пода падат дребни парченца хартия. Малкият колкото пъти яде, толкова пъти пада по пода храна, колкото е поел, все едно кокошки са яли, и тн.....

# 51
  • София
  • Мнения: 39 079
Моят син обожава пластилин. 20 пъти купувам, 20 пъти говоря, 20 пъти се кълна, че няма да купувам пак. И пак, и пак.Sunglasses /много са смотани емотиконите/

# 52
  • София
  • Мнения: 988
Зависи според седмицата, ако пътувам в неделя пазарувам, чистя и готвя за през седмицата.
Ако не пътувам, сутрините се излежавам и пия кафе в леглото, след което ходя на тренировка, излизам на кафе с приятелка, пазарувам, чистя, правя вечеря и релаксирам пред тв-то. Неделята обикновено излизам на разходка, привечер се прибирам пускам робота, пералнята и сушилнята и си приготвям обяди за поне 2-3 дни ( на хранителен режим съм и си нося храна) ако не съм смогнала през седмицата довършвам някои задачи на лаптопа.
През седмицата се прибирам след 21:00 часа и обикновено сядам и си правя лека вечеря като салата или омлет, почиствам кухнята и отделно всяка сутрин пускам робота ( имам котка).
Времето не винаги ми стига за всичко което искам да направя, така, че разпределям някои задачи и за през седмицата, като подреждане, понякога и пазара.

# 53
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ние сме двама + морско свинче, у нас също не се влиза с обувки и не се цапа, но за сметка на това е супер прашно, свинчето разхвърля талаш извън клетката си, дрехи постоянно има за пране и прибиране, съдове също. Успявам да подреждам през повечето време, но на края на деня просто съм прекалено изморена, затова у нас се чисти и подрежда основно 2 дни в седмицата, единият от които е събота или неделя. Тогава и пускам пералня, защото пералнята ми е много шумна и е в кухнята, а мразя да ми бучи докато готвя, след това пък се притеснявам дали не пречи на съседите, особено като знам как съседката отгоре не е човек ако пуска мега шумната си прахосмукачка поне през ден в 6 сутринта над спалнята ми.

# 54
  • Мнения: 2 258
Ние с ММ не сме особено организирани уикендите - по-точно съботата. Винаги правим нещо различно. Гледаме да отделим и време за приятелите, за да се видим, защото през седмицата просто не ни се излиза.
Иначе неделята си е запазена за основно почистване на апартамента, подготовка на храна за седмицата /поне до средата/ и ако остане време и за някоя книжка и релакс Blush

# 55
  • Мнения: 5 479
Това с подготовката винаги много ме е учудвало. Като бяхме още несемейни с мъжа ми и се обадим на приятели за кафе в неделя, всички се готвеха за работната седмица.
Семейна съм вече от доста време, нищо по-специално не правя, че да разбера подготвящите се.
С едно дете сме, неподреждащо, на 10.
Артистичен хаос е, хич не ѝ идва отвътре да се включи да помогне за нещо. Но аз не ѝ го и вменявам, цял живот все ще домакинства.
Готвим всяка вечер, нещо набързо е обикновено - пържоли, гювечета, омлет, спагети, кюфтенца. През почивните дни отделям повече време за манджи, но и това не е задължително. Снощи, например правих боб с наденица, ще има вечеря и за днес.
Обядваме навън, аз и мъжът ми в работата, детето в училище, не закусваме вкъщи.
Пазарувам всяка вечер от квартални магазини, гледам да се вместя в половин час, някакви по-големи количества пазаруваме през уикенда.
Ако ще пътуваме някъде, чистя в петък, за да не ми се налага в Неделя, освен прането, да ми предстои и чистене.
Ако не пътуваме, уикендът е време за релакс и излизане, освен готвенето, най-много някоя пералня да завъртя/простра.
Имах робот, не е за у нас, тормозеше се на килимите и го продадохме.
Без него, чистя за около час, това за под, прах и подреждане.
Банята чистя преди да се къпя, намазвам с препарат и после плакна. То ако се чисти редовно, нищо не изисква толкова време за поддръжка, далеч по-лесно става.
Миялна имам, ползвам я само за след гости, нищо не мия предварително, преди и след нея.
Мисля че съм добре организирана, не мрънкам, знам че мен си ме чака, разпределям си задачките и ги подхващам. Ако мъжът ми си е вкъщи, помага и той, ама без подканяния, просто се включва. Котето и детето не участват;)
И пак не мога да разбера за какво е целият тоя шум за подготовката през уикенда.
 

# 56
  • Мнения: 1 782
Да, децата са фактор, но и самото ти ежедневие през седмицата  също е ключово.  Едно е да станеш в 7:30 и да се прибереш в 17:00, а съвсем друго е да станеш в 5:30-6:00 и да се прибереш след 18:00. Пътуването до и от работа ми отнема повече от 2 часа на ден (по час в посока). Вечер понякога нямам сили за нищо. Та доста неща остават за събота и неделя, за съжаление.

# 57
  • Мнения: 2 258
Да, децата са фактор, но и самото ти ежедневие през седмицата  също е ключово.  Едно е да станеш в 7:30 и да се прибереш в 17:00, а съвсем друго е да станеш в 5:30-6:00 и да се прибереш след 18:00. Пътуването до и от работа ми отнема повече от 2 часа на ден (по час в посока). Вечер понякога нямам сили за нищо. Та доста неща остават за събота и неделя, за съжаление.
Ние сме на същия принцип.. ставаме в 6, излизаме в 7 и се прибираме в 7.. и някакси през седмицата времето не ни стига за нищо. Като парцали сме.

# 58
  • София
  • Мнения: 39 079
Ежедневието на хората е толкова различно, че даже не може да става дума за сравнение. Ето - върнах се в един с малкия, сложих нещо за ядене, хапнахме, починахме, отидох до магазина и сега пак отивам на работа.
Някои дни съм като машина, някои дни не мога и един чорап да преместя.

# 59
  • Мнения: 8 926
Имам основни хранителни продукти, от които винаги гледам да имам в хладилника или шкафа за спешни случаи. Нямаме богат гардероб, но все пак достатъчен, че да имаме винаги чисти дрехи. И това са ми приоритетите в домакинството - да има какво да сложа на масата и да имаме чисти дрехи.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:42 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт