Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 706
  • 201
  •   1
Отговори
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Не знам дали темата е в правилния рздел, ако не моля мидератор да я премести, но с 2 думи как се подготвяте за работната седмица? Има ли неща които винаги правите през почивните дни, за да си улесните живота докато сте на работа? Зимата имам чувството, че времето никога и за нищо не стига, затова аз си имам задължителни неща, които върша в събота и неделя, които ми помагат през останалото време.

Това което винаги правя е:
- събота изготвям седмично меню, списък за пазаруване, пазарувам за цялата седмица, пускам пералня с дрехите, които знам, че ще искам да нося през седмицата, за да изсъхнат до неделя.

-неделя мм чисти апартамента - подове, прах, банята, оправя прането и т.н., аз вадя всички зеленчуци и плодове , които съм купила и ги мия и подсушавам, приготвям  си заготовки за това, което ще готвя през седмицата, като режа зеленчуци, месо, варя яйца и т.н. , разбира се само нещата които позволяват съхранение, пибирам по хладилника и камерата, готвя така, че да има до вторник, накрая мия съдовете и почиствам кухнята.

Така готвенето ми е много по-лесно и бързо, а апартамента се задържа прилично чист до четвъртък, когато работя отвкъщи и имам повече време да почистя още един път. През седмицата пък ми остава време да си почина след работа или пък да излезем с ММ.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Събота и неделя са дни за почивка-или пътуваме на някъде или пък си намираме нещо интересно за правене из града.Обикновено,когато останем в София в събота е ден за разходка,а неделя за закуска в ИКЕА и пазаруване от Ринг Мол.
Никаква подготовка не ми трябва,през седмицата с детето сутрин пишем домашни,после ходим на училище (и аз с него,това работя),а вечер гледаме малко тв и четем.Понякога излизаме,но сега зимата не много често.Храната ММ я купува от едно място до офисът му-аз не обичам да готвя и рядко го правя.Вторник или сряда почиствам,гладя,поливам цветята,сменям водата на рибките,пералнята и миялната сами си работят,аз само събирам нещата от тях и ги подреждам по местата им.

# 2
  • Мнения: 4 021
Никак. Няма да си причиня в почивните дни да "работя" четворно вкъщи. Почивните дни са за почивка, максимум ако не излизаме някъде да направя едно бързо почистване. Готвя си когато се налага, без да правя менюта и да забърсвам плодове в неделя и да варя яйца за след 5 дни.

# 3
  • Мнения: 46 573
Ние сме със свободни професии и нямаме твърдо събота и неделя.
Преценяваме според ситуацията, без планиране.

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Събота и неделя са за почивка. Не, че на работа сме се претрепали. Единствено спалното бельо пускам тогава - пералня, сушилня и пак по леглата.
На работа ми е спокойно и като се прибера вечер все свършвам по нещо - повече от скука, отколкото от необходимост. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 38 760
Само като ми погледнеш крачкомера на телефона и можеш да се сетиш какво правя уикенда - 12 крачки.Smile
Общо взето, зареждам пералня със сушилня и миялна като през седмицата. Мм готви.
Понякога, ако съм на муза, пренареждам дрехи.
По-скоро гледам да подредя дрехите и стаята на децата, че те са ми най-трудни през седмицата.
Но аз не работя 40 часа през седмицата. Имам си разни дупки по обяд, сутрин, следобяд, в които мога да върша домакинска работа и друго.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 717
За мен уикенда е по-хаотичен и натоварен от работата. Поне през седмицата си знам какво има за правене, кой къде трябва да е и т.н., докато почивните дни всеки иска нещо различно и няма угодия. Ще ми бъде интересно да следя темата и крада идеи.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 760
Моите хора вече са лесни. Голямата - по нейни си работи, мъжът ми взима малкия или двамата си седят вкъщи. Така че аз мога даже да си изляза.
По принцип, трябва да пиша едни неща, ама...

# 8
  • София
  • Мнения: 8 002
Съботно-неделно искам да си почина. Единственото полезно, което правя, са няколко перални/сушилни и сготвена храна за взвод, за да не готвя до четвъртък. През седмицата чистя и имам още едно мащабно готвене, за да стигне до неделя.
Когато нямах дете, чистех през уикенда, сега предпочитам да обърна внимание на детето.

# 9
  • Мнения: 237
Аз работя от вкъщи- или по-често от някой Старбъкс с добър Wi-fi хаха Събота и неделя съпругът ми е почивка и тогава основно пътуваме, или ако сме в София  сутрин започваме с кафе и брънч в центъра, после ходим на Витоша на разходки с кучето, в някой парк  или на фермерския пазар в Лозенец. Вечер сме на бар с приятели, на кино  или на ресторант. Но това със заготовките и готвенето и аз го правя- в понеделник и в четвъртък. Обичам да готвя и ядем доста специфични неща, така че е сложно да хапваме все по ресторанти- мъжът ми е веган, аз съм пескетарианка (не ям месо, само риба и морски продукти и основно зеленчуци). Освен това обичам много сладичко и все правя някакви десерти Simple Smile

# 10
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
При нас по-скоро е обратното. Повечето неща се вършат през седмицата, за да нямаме много задължения през уикенда. Тогава е време за почивка и семейни занимания.

Аз работя до 3 - 3:30 следобед. Работата ми е на 5 мин от вкъщи и имам достатъчно време за домакинска работа ако е нужно. Иначе домашният робот си вършее из вкъщи докато сме на работа, пералнята - също. През уикенда само мъжът ми мие баните и това е. И евентуално колата с децата. Понякога пазаруваме през уикенда, но е изключение.  За вечеря 4-5 дни от седмицата въобще не мисля. Получавам пакет с продукти и рецепта за 3 вечери и често заедно с мъжа ми приготвяме вечерята за макс половин час. В петък е ден за пица - поръчваме или мъжът ми я прави. И евентуално още веднъж-два пъти през уикенда поръчваме храна отвън или се храним навън. Децата наобед се хранят в училище. Правя им само леки закуски следобед като се прибера от работа, а мъжът ми се грижи сутрин за тях. Никога не готвим, за да имаме храна няколко дни напред.

# 11
  • Мнения: 3 963
Абсурд да правя каквото и да е уикенда. Нали той е точно за почивка. Най-много да пусна робота да изпрахосмуче докато ни няма вкъщи.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 438
ЧеКа, какъв е този пакет с продукти и рецепти? Интересувам се.

Ние имаме професии, свързани с много пътуване, ритъм почти няма. Когато имаме възможност - просто си почиваме заедно, говорим си, гледаме филми. От хотели и ресторанти ни е додяло, най-много ни е трудно да поддържаме хладилника, защото все пътуваш и нещо се разваля, друго го няма, а вече е късно за него. Месо не ядем и двамата. Ако има някаква опция човек да взима подготвени по рецепта продукти и директно да се залавя с тях, ще
е супер.
Пералнята не я броя, тя сама си се върти. Чистене нямаме, идват от една фирма, защото е трудно с това пътуване.
Иначе заедно си готвим, един мие, друг реже, подава. Възползваме се от времето заедно.
Ако някой се заседи повече у дома, забелязвам, че започва да чисти, явно имаме отношение към дома, ха ха.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 760
Сега ми идват тегави тия командировки на мм. Дрехите си ги слага в коша, обаче термоси, кутии, торби, опаковки... Докато ги оправя и пак минал уикенда.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 717
Сега още съм по майчинство, но като чета за командировки и се сещам колко е неприятно и тегаво да се опитваш да си домакиня от хиляди километри разстояние. ММ е свикнал всичко да е в хладилника, т.е. ако няма домати напр. Не яде салата, ако няма хляб, не закусва и т.н. та преди командировка, винаги пазарувах всичко да е налице, по възможност и с по-голяма трайност ( да не му стане нещо на момченцето на 30+, защото срокове не гледа). Сега ми се наложи два пъти да ме няма за по няколко дни и гласих всичко предварително - храна за ММ и пюрета + разтеглени грамажи на каши за сина ми по дни и под бройка, да не се обърка нещо.
Чистенето през уикенда не го броя, апартамента ни е малък и чистя всеки ден. Банята веднъж седмично и готово.

# 15
  • София
  • Мнения: 38 760
Моят мъж в повечето случаи си пазарува сам за ком., обаче все нещо забравя, докупуваме, нервничи...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
ЧеКа, какъв е този пакет с продукти и рецепти? Интересувам се.

Аз живея в чужбина. Не знам дали предлагат тази услуга в Бг. Това е фирма, която подготвя  рецепти, нужните продукти по рецептата и доставя всичко заедно по адреси. Много ми е удобно на мен. Не мисля с какво ще се храним у дома няколко дни, продуктите са пресни, точни количества, рецептите са с ясно описание, сравнително бързо се приготвя всичко, разнообразно, имаш и избор между различни менюта - за вегетарианци, вегани, с риба, без роба, с месо, без месо и подобни. На децата им харесва, което е супер просто. Не изхвърляме храна, спестява време и енергия да мислиш какво да готвиш, всички са доволни.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 21:22 от ЧеКа

# 17
  • София
  • Мнения: 38 760
Има такава услуга, сега прохожда. Но не знам как се казва.

# 18
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Оо наскоро ми попадна реклама точно на такава услуга от COOK IT, разгледах ги рецептите, но според мен излиза доста скъпо. Това което предлагат рядко е под 10лв на порция, което е много за нещо като ризото например.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 760
Сложно е с ценообразуването на такава услуга. Хем трябва да е под цените за ресторант, хем да покрива транспорт и заплати на хората, които го правят.

# 20
  • София
  • Мнения: 853
Събота и Неделя са почивни дни. Докато ММ е на фитнес в Събота сутрин, аз почиствам и пускам пералня, каквото е останало за пране. През седмицата, пускам около 2 перални. В почивните дни пазарувам колкото докато сме в къщи + да има нещо и за Понеделник. През седмицата, всяка вечер минавам през удобен магазин по път и купувам по нещо, което да приготвя за вечеря, така у нас не се изхвърля храна. През седмицата мия съдове, забърсвам масите и една метла, ако мога да го нарека чистене.
ПП Никой не ми помага  в домакинството, включително ММ. Всичко е въпрос на лична организация и оползотворяване на времето.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 11:55 от Iv4EnCeTO

# 21
  • София
  • Мнения: 13 485
За щастие, през седмицата успявам да свърша почти всичко, защото кантората ни е в кооперацията, където живеем и спокойно мога да отскоча да пусна пералня или миялна, да събера прането, да сложа някоя манджа да се готви и пак да си се върна на работа. Голямо удобство е това. Имам база за сравнение с времето, когато работех в държавната администрация и нямаше как да си отскоча до вкъщи през деня.
За уикенда като задължения остава пазаруването в петък вечер, за да не е в почивните дни. Събота сутрин, докато децата спят, а съпругът ми тича в парка, си правя заготовки за готвенето през седмицата и готвя за двата почивни дни. Единствено, когато мием прозорците, хващам "домочадието" в събота следобед, но това не е толкова често.
Предпочитаме събота и неделя да са дни за почивка, разходка, пътуване, размотаване, гледане на филми и др. Нелюбимото ми занимание е, когато децата поискат да ходим по магазините (за дрехи, обувки, козметика) и това няма как да е по друго време. Обикновено така буквално ми заминава цяла събота, защото с 4 деца е голяма лудница да се пробва, избира и купува. Добре, че постепенно ги запалих по минимализма и по капсулния гардероб, та излишните желания за ходене по молове им намаляха, но пак се налага.

# 22
  • Мнения: 11 759
Много съм далече от това, да си пропилея почивните дни в рязане, кълцане и каквото там, за да готвя "лесно" през седмицата.  Не мога и да си представя, че ще нарежа глава лук и ще я оставя в хладилника. Дори и затворена, ще замирише всичко, а останалите продукти ще са далече от свежи (наясно съм и колко са свежи в супермаркетите). Пускам пране, когато има достатъчно количество. Правя го обикновено вечер и на сутринта всичко е сухо. С часове не гладя, а само каквото ми е необходимо за другия ден, ако има въобще такова. Прахосмукачката у нас си върви почти ежедневно, ако не другаде то поне в коридора и кухнята. И другите домакински неща си ги върша, когато намеря за добре. Лягам си късно и ставам рано, така че време има за всичко.
Та кратко казано : не се подготвям никак.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 101
На мен колкото и да ми се иска, няма как целия уикенд да не пипна нищо. През седмицата нямам никакво време. Е, в петък свършвам по-рано работа, но все има нещо да се свърши - я банка, я някоя институция и докато се завъртя то станало време да взимам децата от градина. Сега зимата си седим повече вкъщи уикенда, та ММ чисти с прахосмукачка, аз минавам с парцал (или детето Simple Smile). Пералнята се върти всеки ден у нас, събота и неделя тоже. Простиране, събиране на дрехи, сгъване (гледам да уча децата да си сгъват и прибират поне техните, ама ми се опъват). Миялната също се зарежда, все пак като сме си всички вкъщи се готви, яде и цапа.
През лятото събота и нделя сме навън или на село. Но тогава имам повече време вечер. ММ е с децата навън (на мен ми е много досадно висенето на площадката), аз готвя, правя салата и тн.
В неделя обикновено гладя няколко блузи/ризи/панталони/сака. Така сутрин преди работа не гладя, дърпам само от закачалките. Не ми отнема много време -30-40 мин. ММ сам си глади ризите сутрин. Друго не гладя.

# 24
  • Мнения: 5 064
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!
Вие ми обърнахте всички представи,които съм имала до сега.
Аз почивам след работа-чета книжка,гледам филм,редя си пъзели,излизаме с мъжа(готвя рядко,защото това главно го прави свекървата,която си работи от вкъщи).
Събота и неделя са ми точно най-активните дни-както за спорт,хоби,разходки и почивка,така и за чистене,подреждане,пране,приготвяне на някакви вкусотии и тн и тн.
Чувствам се подтисната ,ако се случи през уикенда да се залежа повече от час .Все едно съм си пропиляла ден от живота...
Не мога да си представя да върша домакинските неща след работа-по тъмно или дори просто късно вечер.Това за мен не е време за "шетане".
Тези неща ги правя точно събота и неделя,преди обед.
И след това се чувствам много доволна. Simple Smile
Около мен всичките ми познати са на този принцип и направо не мога да повярвам като чета коментарите тук.

# 25
  • Мнения: 11 759
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

# 26
  • София
  • Мнения: 853
Аз също не лежа в почивните дни / поспивам си 1ч повече Grinning /, точно в почивните дни сме навън, без огледа времето навън.

# 27
  • Мнения: 5 064
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

Не цитирах конкретно вас Simple Smile
Имаше други постове нагоре,които ме потресоха.Една потребителка спомена крачкомера на телефона,който и показва 12 крачки за уикенда.
Ами,че на моя телефон точно по графиката на програмата"здраве" може да познаеш кога е събота и неделя-по двете стърчащи колонки с хиляди крачки.
Но това съм си аз,чувствам се добре,когато правя нещо,непрекъснато,винаги,без прекъсване.
Не съдя никой,просто съм учудена,защото съм много много различна....явно.

# 28
  • Мнения: 11 759
Направо не мога да повярвам колко жени приемат събота и неделя като ден за лежане!

Това с лежането е само в твоята глава. Аз съм далече от това, да яхам метлата в тези дни, предпочитам да ида на някое приятно място, да се поразходя, раздвижа на въздух....ей такива простички неща.

Не цитирах конкретно вас Simple Smile
Имаше други постове нагоре,които ме потресоха.Една потребителка спомена крачкомера на телефона,който и показва 12 крачки за уикенда.
Ами,че на моя телефон точно по графиката на програмата"здраве" може да познаеш кога е събота и неделя-по двете стърчащи колонки с хиляди крачки.
Но това съм си аз,чувствам се добре,когато правя нещо,непрекъснато,винаги,без прекъсване.
Не съдя никой,просто съм учудена,защото съм много много различна....явно.
Добре.
Деца имате ли? Защото ритъмът на семейства с деца и без е мнооого различен.

# 29
  • Мнения: 3 283
При нас събота е ден за почивка, но неделята се прави пълно почистване на къщата (подове, плотове, баня), смяна на спално бельо, гладене на всичко необходимо за седмицата (поне 10-тина ризи, костюми и т.н.), поливане на цветя, миялна и пералня не се броят, те си правят всичко сами. За готвене - не готвим в събота и неделя, тъй като и не ядем през седмицата вкъщи, работим в офис до 18.00ч и докато се приберем става късно за вечеря, в най-добрия случай салата или просто чай, такъв ни е режима.  Като дойде бебето ще е различно..

# 30
  • София
  • Мнения: 13 485
Вервам, почивката не означава лежане. На нас събота и неделя са ни изключително активни дни. И почти не се задържаме вкъщи. Ходим на екскурзии, на вилата, излизаме с приятели, пътуваме до други градове, спортуваме. Разбира се, има и лежерни моменти, в които четем книги, ходим на кино или просто си почиваме, но през повечето време сме в движение.
Понеже имаме 4 деца на различна възраст, през седмицата няма начин да седна с книга или с филм. Няма и кой да ми готви. Но аз също не си представям да правя нещо късно вечер. Вечер обичам да си лягам сравнително рано (до 22:30 съм в леглото), след като съм се занимавала няколко часа с децата, домашните им, вечерята и всичко останало. Всъщност, аз ставам в 6 ч. през седмицата и гледам тогава да си свърша всичко, докато си изпия кафето и изпратя всеки по задачите му, преди аз самата да се приготвя за работа. Събота и неделя сутрин са ми единственото време, в което мога да се залежа до 9 ч. и да помързелувам в леглото.

# 31
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз като чета тук пишештите и се чудя добре де, кога след работа намирате толкова време за всичко, тъй че почивните дни да са ви изцяло свободни. На мен цялата подготовка и чистене вкъщи отменат по около 2 часа в събота и 2 часа в неделя.  През седмицата ставам в 7:30, излизам в 8:30 и се прибирам от работа към 18:45. Не мога да си представя как тепърва ще започна с пазаруване, готвене и чистене след това.

Правила съм го, ама резултата е, че след пазаруването се прибирам към 19:15 влизам в кухнята в 19:30, докато нарежа измия и сготвя става поне 20:30, хапваме до към 21ч и после пак в кухнята да изчистя след себе си - поне половин час, защото това включва опаковане на храна за работа за следващия ден, прибиране на каквото е останло в хладилника, миене на съдове и забърсване и излизам от кухнята понякога в 22:00 часа, хвърлям си душ и си лягам, а на сутринта пак се почва.

Това много ме изтощава, ако трябва и прахосмукачка да пускам, пералня, прах и то отиде. Нямам съдомиялна, прахосмукачка робот или сушилня (под наем съм),  не обичам и да се храня навън или пък готова храна, предпочитам да готвя. С тази подготовка през почивните дни се прибирам от работа, мятам всичко в тенджерата/тавата и готвенето ми отнема макс 40 мин, после чистенето и опаковането на обяд  за следвашия ден още 20 мин, така най-късно 20:30 съм свободна да си почивам.

# 32
  • Мнения: 1 196
Просто хората имат различни семейства, професии, приоритети, хобита, разполагат с различно свободно време и съответно го разпределят така, както на тях им е удобно и практично. Така че, лично аз не виждам нищо странно, нито в домакинстването, нито в излежаването или пътуването през уикенда или през седмицата. Просто ежедневието на някои, налага различен от общо възприетия подход, ако изобщо може да се каже, че има такъв.

# 33
  • Мнения: 5 064
petiaivanov
   Да ,имам деца...и си редя пъзел и чета книга Grinning Представяте ли си го ? Това ще да са някакви извънредно кротки деца Stuck Out Tongue
Нямам,то се разбира от написаното от мен Simple Smile Но все си мисля,че като проимам,задълженията ще са повече,не по-малко,нали?Ако сега чистя и оправям вкъщи събота и неделя,то с деца не виждам как ще си почивам тези дни.
Много съм съгласна със  SilverDream.Горе-долу моя график е като нейния.С такова работно време,наистина не виждам как вършите всичко след работа и събота и неделя са ви абсолютно почивни Simple Smile

# 34
  • Мнения: 204
Като чуя, че миялната и пералнята си вършат всичко сами и започвам да се убеждавам, че сме купили боклуци. Та.. аз винаги премивам нещо и нещо досушавам, много ме изнервя това. Иначе няма такива домошари, като нас, никъде по света сигурно. Освен почистването се спукваме и от готвене. Закуска, обяд, вечеря. Та палачинки, та ястия, пърленки, десерти. През уикенда все някой яде и все някой готви. С бебето и кучето абсурд да пътувам, аз и до парка да излезем се приготвям по един час. Ходим на разходки, де. Неделята е различна с това, че сме на гости при наще. В петък оставяме малката на майка и излизаме навън. Какво спане, та в най-добрия случай спя до 7. Иначе в 6 бебето вече е будно и кафето е готово. Но чак да правя заготовки за седмицата ми се вижда прекалено. Откъде да знам какво ще ми се яде в сряда например. Храната при нас не е просто за оцеляване, тя си е удоволствие.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 12:01 от Lol90

# 35
  • Мнения: 3 963
Нищо не премивам след миялната, а слагам и супер загорели тави, тигани...
Сутрин излизам около 8, вечер се прибирам около 16-17. Правя тренировка или йога, после се чисти, готви, но в 18 макс сме приключили.
Уикендите са за почивка, било то и лежане.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 485
Просто хората имат различни семейства, професии, приоритети, хобита, разполагат с различно свободно време и съответно го разпределят така, както на тях им е удобно и практично. ...

Това е ключът. Писах за себе си. Ставам в 6 ч. излизам между 9 ч. и 10 ч., според това дали очакваме клиенти или не.
Това са минимум 3 ч. сутрин. Децата ги събуждам в 6:30, обличат се, закусват и излизат точно в 7:10. Съпругът ми сутрин ходи да тича и да разхожда кучетата и най-късно в 9 ч. отива в кантората. Много често кафе пием там, след като аз отида и тогава закусваме заедно. Аз в това време имам време да си направя първото кафе, да приготвя закуска, да подредя, да сготвя, тогава бърша прах, пускам прахосмукачка или минавам с мопа (не изисква много усилия, защото имаме робот и той си обикаля всеки ден), пускам миялната и пералнята (никога не ми се е налагало да премивам или препирам, а уредите ни не са особено нови), сушилнята. На обяд често се прибираме да обядваме вкъщи със съпруга ми - тогава той ми помага да оправим прането и измитите съдове. Ако той е в съда или на служебен обяд, аз обичам да отскачам до близките магазини (имаме 6 хипермаркета и няколко плод и зеленчука наблизо) и купувам някои неща, което ни спестява после от времето за седмичното пазаруване.
Вечер съм вкъщи най-късно до 17:10. Съпругът ми се прибира в 18 ч. Децата се прибират между 16 и 18 ч. Понеже тогава вече няма друго, освен вечерята, за която всички помагат, успяваме да се занимаем с децата - домашни, разговори, къпане на малкия, всякакви занимавки. Вечеряме и децата след 21:30 ч. са си по стаите. Двамата малки (на 4 и почти на 12) заспиват, каките се занимават с техни неща (учене, чатене, филми, понякога тогава се прибират от срещи с приятели - те са големи - едната е почти на 17, а другата е почти на 19 г.). До 22:30 ч. имаме час със съпруга ми да обърнем внимание на себе си - пием по вино, всеки си взема душ, приготвяме си дрехите за следващия ден, пакетираме храна на децата за училище и ние двамата си лягаме.
Горе-долу това е през делничните дни. Затова и за почивните дни не остава много за вършене.

# 37
  • Мнения: 11 759
petiaivanov
   Да ,имам деца...и си редя пъзел и чета книга Grinning Представяте ли си го ? Това ще да са някакви извънредно кротки деца Stuck Out Tongue
Нямам,то се разбира от написаното от мен Simple Smile Но все си мисля,че като проимам,задълженията ще са повече,не по-малко,нали?Ако сега чистя и оправям вкъщи събота и неделя,то с деца не виждам как ще си почивам тези дни.
Много съм съгласна със  SilverDream.Горе-долу моя график е като нейния.С такова работно време,наистина не виждам как вършите всичко след работа и събота и неделя са ви абсолютно почивни Simple Smile
Да, представям си го. Огромно удоволствие е за мен да редя пъзели. С колкото повече части са те - толкова по-добре!

Всичко е въпрос на работно време и самоорганизация. Страшно мразя да се мотая. Организиран човек съм. Не разчитам на чужда помощ. Просто си правя сметката и си разчитам времето.

# 38
  • Мнения: 5 064
Fever Ray
респект за 4-те деца.Много се радвам на големи семейства.Винаги съм искала такова,но живота ме бутна на другаде и явно няма да имам много деца,ако изобщо имам даже Simple Smile
Каквото и да правиш,когато и да го правиш,всичко е оправдано с 4 деца.А ти,до колкото виждам ,си си направила страхотен график.
Да са ти живи и здрави всичките и вие покрай тях Simple Smile

petiaivanov
и аз съм така и за това,когато някой каже,че събота и неделя само почива,недоумявам .
Аз и за почивката си имам план Grinning

# 39
  • Мнения: 204
И аз редях пъзели преди да се роди бебето, хахаха. Бихте ли казали какви таблетки за съдомиялна използвате?

# 40
  • София
  • Мнения: 13 485
Вервам, благодаря ти за хубавите пожелания! Желая ти да се сдобиеш с рожба, че дори и с 2 наведнъж! Стискам палци за това.

Лол, аз много харесвам таблетките на Астониш (всичко в 1).

# 41
  • Мнения: 310
Аз като чета тук пишештите и се чудя добре де, кога след работа намирате толкова време за всичко, тъй че почивните дни да са ви изцяло свободни. На мен цялата подготовка и чистене вкъщи отменат по около 2 часа в събота и 2 часа в неделя.  През седмицата ставам в 7:30, излизам в 8:30 и се прибирам от работа към 18:45. Не мога да си представя как тепърва ще започна с пазаруване, готвене и чистене след това...
Аз съм с подобен график - пазарувам на прибиране от работа или в обедната почивка, редовно, необходимото. Не залагам на дългосрочни планове, защото често плана се променя в последния момент. Винаги имам заготовки във фризера за бърза вечеря, а тях правя когато имам време/желание. Вечеряме към 9.
Гладя и мия чинии често в рекламните паузи, докато гледаме ТВ .
Мия баня/тоалетна и зареждам пералня/сушилна вечер, когато взимам душ, не е сложно, отнема минутки.
Прахосмукачка и миене под, поливам цветя, редя дрехи и прочие докато готвя - все пак не всяко ястие изисква да висиш над печката.
Не съм Шива, но обичам да съм ангажирана с много неща наведнъж, тогава съм по-продуктивна Simple Smile
Ето ти свободния уикенд от домашни занимания...

п.п. Vervam, йогата може да отнеме и само 20мин , а за колко се прави един омлет...  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 12 374
Уикендите, ако не пътуваме някъде, спя до 10-11 и после поне час обичам да си изпия кафето на спокойствие. В събота сме по паркове с детето и кучето, често пъти се виждаме с приятели и обядваме и вечеряме навън. В неделя детето ходи на курс по програмиране и балет - на първото я води и взима ММ, тъй като започва в 9, а аз спя по това време, на балет следобед я водя аз. Чистенето е разпределено помежду ни, сътветно за час успяваме да свършим. Пералня, миялна и сушилня пускаме на равни интервали през цялата седмица. Обичайно ММ готви нещо в неделя вечер, за да има за понеделник и вторник - вчера например направи свинско с кисело зеле и супа топчета.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 760
Ха-ха-ха! Знаех си, че някой ще припадне от 12 те крачки! Ами какво да правя вчера в тоя студ? Да си разнасям телефона из къщи, да ми отчита и домакинската дейност?

# 44
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
За работа излизам в 8.10, прибирам се в 17.15.
Не готвя вече, но когато го правих - до 18.00 бях готова.
Не ядем сложни манджи, но пък и готвенето ми е в графа Релакс.
Миялна на два дни - нищо не доизмивам - всичко свети - феъри платинум ми помага.
Пералня - ако се наложи. Две минути е зареждането, 15 сек. е преместването на дрехите в сушилнята.
Не подреждам. Имам голям плот в спалнята - слагам отгоре. До края на седмицата купчината  е изчезнала.
За чистенето - има кой.

И аз се чудя какво толкова цапат и ядат!
Цял ден сме на работа - кой да цапа? С обувки не се влиза, подовете и мебелите са оптимални за почистване. Дограмата е перфектна - не влиза прах отвън, на 4 етаж сме - глухи улици, без движение.
Ако има малки деца е друго. Но ако са над 10 г. - няма оправдание.  Peace

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:46 от Не се сърди, човече

# 45
  • София
  • Мнения: 6 101
Да, когато сме на работа и децата на градина не се цапа много. Но моите много често боледуват и си седят от време на време вкъщи със свекър ми. Цапа се много, готвя приготвям да има храна за деня и тн.
Освен това сме на 2ри етаж и супер много се праши. Прах, ако бърша, на другия ден е ужас. По пода в ъглите се събират валма прах за 2 дни.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 760
Дъщерята се оправдава, че нямала време.
Ох, сега виждам че е метнала на леглото маратонки! чадър, дезодорант, блуза...

# 47
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Дъщерята се оправдава, че нямала време.
Ох, сега виждам че е метнала на леглото маратонки! чадър, дезодорант, блуза...
Нормално, това означава, че майка и има! Peace

# 48
  • Мнения: 3 963
Детето е на шест почти. Знае, че играчки по земята не трябва да има в края на деня, защото робота минава през тях, леглото може да замине и не отговарям. Мрънка, но си ги събира. Вкъщи се рисува, редят се пъзели, лего, четат се книги, а откакто ходи на пеене, имаме концерти по цяла вечер. Какво толкова да се нацапа?

# 49
  • София
  • Мнения: 853
И все пак всичко опира до навици на семейството и начин на организация на времето. Чистя сама, живея на 3 етаж т.е уж глуха улица, а у нас все е запрашено. Всяка вечер бърша прах по стъклените маси. У нас с обувки не се влиза. Нямаме деца, но имам домашен любимец, въпреки, че ММ цапа повече Grinning Излизам за работа в 7:30, прибирам се в 18ч. и все пак успявам да свърша всичко, включително до 19:30ч съм сготвила и сервирала.
ПП Нямам миялна машина, нито робот да чисти през деня.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 101
Ами моите са двама и са диваци. Режат, лепят, по пода падат дребни парченца хартия. Малкият колкото пъти яде, толкова пъти пада по пода храна, колкото е поел, все едно кокошки са яли, и тн.....

# 51
  • София
  • Мнения: 38 760
Моят син обожава пластилин. 20 пъти купувам, 20 пъти говоря, 20 пъти се кълна, че няма да купувам пак. И пак, и пак.Sunglasses /много са смотани емотиконите/

# 52
  • София
  • Мнения: 984
Зависи според седмицата, ако пътувам в неделя пазарувам, чистя и готвя за през седмицата.
Ако не пътувам, сутрините се излежавам и пия кафе в леглото, след което ходя на тренировка, излизам на кафе с приятелка, пазарувам, чистя, правя вечеря и релаксирам пред тв-то. Неделята обикновено излизам на разходка, привечер се прибирам пускам робота, пералнята и сушилнята и си приготвям обяди за поне 2-3 дни ( на хранителен режим съм и си нося храна) ако не съм смогнала през седмицата довършвам някои задачи на лаптопа.
През седмицата се прибирам след 21:00 часа и обикновено сядам и си правя лека вечеря като салата или омлет, почиствам кухнята и отделно всяка сутрин пускам робота ( имам котка).
Времето не винаги ми стига за всичко което искам да направя, така, че разпределям някои задачи и за през седмицата, като подреждане, понякога и пазара.

# 53
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ние сме двама + морско свинче, у нас също не се влиза с обувки и не се цапа, но за сметка на това е супер прашно, свинчето разхвърля талаш извън клетката си, дрехи постоянно има за пране и прибиране, съдове също. Успявам да подреждам през повечето време, но на края на деня просто съм прекалено изморена, затова у нас се чисти и подрежда основно 2 дни в седмицата, единият от които е събота или неделя. Тогава и пускам пералня, защото пералнята ми е много шумна и е в кухнята, а мразя да ми бучи докато готвя, след това пък се притеснявам дали не пречи на съседите, особено като знам как съседката отгоре не е човек ако пуска мега шумната си прахосмукачка поне през ден в 6 сутринта над спалнята ми.

# 54
  • Мнения: 2 244
Ние с ММ не сме особено организирани уикендите - по-точно съботата. Винаги правим нещо различно. Гледаме да отделим и време за приятелите, за да се видим, защото през седмицата просто не ни се излиза.
Иначе неделята си е запазена за основно почистване на апартамента, подготовка на храна за седмицата /поне до средата/ и ако остане време и за някоя книжка и релакс Blush

# 55
  • Мнения: 5 404
Това с подготовката винаги много ме е учудвало. Като бяхме още несемейни с мъжа ми и се обадим на приятели за кафе в неделя, всички се готвеха за работната седмица.
Семейна съм вече от доста време, нищо по-специално не правя, че да разбера подготвящите се.
С едно дете сме, неподреждащо, на 10.
Артистичен хаос е, хич не ѝ идва отвътре да се включи да помогне за нещо. Но аз не ѝ го и вменявам, цял живот все ще домакинства.
Готвим всяка вечер, нещо набързо е обикновено - пържоли, гювечета, омлет, спагети, кюфтенца. През почивните дни отделям повече време за манджи, но и това не е задължително. Снощи, например правих боб с наденица, ще има вечеря и за днес.
Обядваме навън, аз и мъжът ми в работата, детето в училище, не закусваме вкъщи.
Пазарувам всяка вечер от квартални магазини, гледам да се вместя в половин час, някакви по-големи количества пазаруваме през уикенда.
Ако ще пътуваме някъде, чистя в петък, за да не ми се налага в Неделя, освен прането, да ми предстои и чистене.
Ако не пътуваме, уикендът е време за релакс и излизане, освен готвенето, най-много някоя пералня да завъртя/простра.
Имах робот, не е за у нас, тормозеше се на килимите и го продадохме.
Без него, чистя за около час, това за под, прах и подреждане.
Банята чистя преди да се къпя, намазвам с препарат и после плакна. То ако се чисти редовно, нищо не изисква толкова време за поддръжка, далеч по-лесно става.
Миялна имам, ползвам я само за след гости, нищо не мия предварително, преди и след нея.
Мисля че съм добре организирана, не мрънкам, знам че мен си ме чака, разпределям си задачките и ги подхващам. Ако мъжът ми си е вкъщи, помага и той, ама без подканяния, просто се включва. Котето и детето не участват;)
И пак не мога да разбера за какво е целият тоя шум за подготовката през уикенда.
 

# 56
  • Мнения: 1 782
Да, децата са фактор, но и самото ти ежедневие през седмицата  също е ключово.  Едно е да станеш в 7:30 и да се прибереш в 17:00, а съвсем друго е да станеш в 5:30-6:00 и да се прибереш след 18:00. Пътуването до и от работа ми отнема повече от 2 часа на ден (по час в посока). Вечер понякога нямам сили за нищо. Та доста неща остават за събота и неделя, за съжаление.

# 57
  • Мнения: 2 244
Да, децата са фактор, но и самото ти ежедневие през седмицата  също е ключово.  Едно е да станеш в 7:30 и да се прибереш в 17:00, а съвсем друго е да станеш в 5:30-6:00 и да се прибереш след 18:00. Пътуването до и от работа ми отнема повече от 2 часа на ден (по час в посока). Вечер понякога нямам сили за нищо. Та доста неща остават за събота и неделя, за съжаление.
Ние сме на същия принцип.. ставаме в 6, излизаме в 7 и се прибираме в 7.. и някакси през седмицата времето не ни стига за нищо. Като парцали сме.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 760
Ежедневието на хората е толкова различно, че даже не може да става дума за сравнение. Ето - върнах се в един с малкия, сложих нещо за ядене, хапнахме, починахме, отидох до магазина и сега пак отивам на работа.
Някои дни съм като машина, някои дни не мога и един чорап да преместя.

# 59
  • Мнения: 8 919
Имам основни хранителни продукти, от които винаги гледам да имам в хладилника или шкафа за спешни случаи. Нямаме богат гардероб, но все пак достатъчен, че да имаме винаги чисти дрехи. И това са ми приоритетите в домакинството - да има какво да сложа на масата и да имаме чисти дрехи.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:42 от Не се сърди, човече

# 60
  • София
  • Мнения: 6 101
Аз хич не съм толкова отдадена на семейството, нито съм някаква перфектна домакиня. Но все пак държа децата ми (а и аз) да ядем домашно приготвена храна, да сме с чисти дрехи, а и ме дразни като е мръсно вкъщи. Да, уикенда правя повече неща, за да се улесня през седмицта, да не гладя сутрин и поне 2 вечери да не готвя. Но дори така, гледам да не отделям повече от 2-3 часа през уиекнда, другото време да прекарвамс децата или да си почивам (да почета, да гледам филм, да изляза с приятелка и тн.)

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:43 от Не се сърди, човече

# 61
  • Мнения: 28 860
Събота и неделя и аз не правя заготовки, не ми се налага! Всяка вечер след работа набързо приготвям нещо, имам кукър под налягане и яденето става за отрицателно време! Зареждам кукъра и си върша други неща...душ, нещо да поприбера из къщи и т.н. Общо взето през седмицата си попочиствам и не натрупвам всичко за събота и неделя! Но имам много помощници, роботът чисти пода почти всеки ден, през уикенда само се минават стаите с мокър моп, доизпират се дрехите, които не са пуснати през седмицата, имам парно и суша на него! Салати режа за десет минути на робота, така, че освен ядене има винаги и прясна салата! Вечер обичаме да се съберем и да хапнем приятно с по питие, най често чаша винце! След вечеря, чиниите, които са събирани през деня се пускат на миялната, малка е и ми е абсолютно тамън за ежедневно ползване!
Събота и неделя забърсвам прах, подреждам някое и друго чекмедже и ако е хубаво времето задължително караме колела, ролери, зимни кънки според сезона! Кънки карам аз де, а мъжът ми ме чака на пейчицата в парка! В неделя уча и език, натоваренко ми е малко, но машинариите и работата до дома ми помагат много!

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:39 от Не се сърди, човече

# 62
  • Мнения: 4 772
Някак си не се справям да се организирам добре и в нас е някакъв хаос през повечето време,преди живеехме в по малък апартамент с малко място за съхранение,спяхме в хола ,отделна стая имаше само едното дете,но сега се преместихме в нов апартамент,с две спални ,обзаведохме го без компромиси така,че да е модерно ,удобно и лесно за поддръжка ,но за съжаление хаосът не намаля ....по принцип не съм много по чистенето и ми липсва организация и желание.... но какво да се прави ,иначе за готвене и пазаруване се организирам перфектно-в събота например за нула време завъртях гювеч и чийзкейк с ясната идея ,като се върна неделя вечерта от ски да хапна и да си сипя уиски с десерт и да положа морни краци хахха Joy
Пазаруваме на два пъти от лидъл и от месарница основната храна за седмицата,прибирам се 5:30 ,като два дена от седмицата водя малкото на тренировка,сега имаме ангажимент и към кучето ,поне 30мин разходка.Вечер гледам да тренирам или в къщи или във фитнеса -1 час,за приготвяне на вечеря и почистване отделям час и половина ,един час на децата и съм скапана просвам се на дивана със сериал или книга,ако ще и всичко да е в мизерия,не ми пука особенно.Събота и неделя ,също се забатачвам с поддръжката на къщата ,но пия кафе до обяд ,а единият ден сме в планината цял ден почти винаги.Подозирам ,че всичко е въпрос на организация и разпределение на времето има още много какво да се желае в това отношение....

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:40 от Не се сърди, човече

# 63
  • Мнения: 3 963
В един от дните си правим седмичен пазар, обикаляме разни магазинчета за интересни сирена, меса, домашни продукти, които не са ни в квартала и след работа по-трудно бихме се организирали.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:40 от Не се сърди, човече

# 64
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В събота обикновено спим до по-късно.Разбирайте до 9-9.30, /ако мъжа ми сие вкъщи да изкара кучето, ако не е ставам като даде зор и пак обратно/защото  през седмицата всяка сутрин 5.30 на крак.След това имам един час пиене на кафе и после минавам на някоя друга бира.През това време пералня, миялна, сушилна работят на пълна пара.Сега вече няколко съботи ще са ми заети с оформянето на градината.Надвечер приготвям нещо за хапване, не че м/у другото не съм направила закуска и обяд, за който иска,Пазаруваме в неделя за цялата седмица като ни отнема поне 2-3 часа, защото ходим в няколко различни магазина.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 374
Не мога да си представя как след работа ще чистя по час, за да се съберат 7 часа чистене. Чистим в неделя, през останалото време чат-пат подреждаме, но не винаги. Вечер след работа искам да почина, да си видя детето и мъжа, да си изведа кучето, да изгледам някой филм или да почета. Пък нека съм мърляч, дреми ми на плитките.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 549
За мен уикендите са дни за дълго сутрешно размотаване - с кафе, книжка, компа. Като ми писне мога да се спретна да сготвя нещо, отнемащо повече време. Обичам готвенето, но през седмицата не винаги ми се занимава. Не искам да готвя за дни напред, откъде да знам какво ще ни се яде след 3 дни? По същата причина и пазарувам това, което ми трябва към момента. Пера, когато се напълни пералнята, демек както дойде. Чистене средно два пъти седмично - основно прахосмукачка и тоалетната. Кухнята си я забърсвам като видя, че е мръсно. През уикенда ако не ходя някъде извън града, ходя с колата на пазар до някой хипермаркет - хем да купя нещо, хем да се порадвам на празните улици и спокойното каране. Като цяло организацията ми е подчинена на това, което ми се прави в дадения момент. Напоследък в събота следобед работя около 3 часа, но ако съм си взела сутрешната доза размотаване, това не ми тежи.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 006
Нямам дни за чистене и готвене - когато мога. За гответено понякога е купено готово. Заготовки не правя. Няма как да знам какво ще ми се яде в четв. от предната събота. Отскоро замразявам, ако не се изяде - няма да продължи тази практика, т.к. не ми харесва после, храната си променя вкуса. Почивните ми дни са за релакс и каквото има за свършване вкъщи.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:41 от Не се сърди, човече

# 68
  • София
  • Мнения: 3 092
Събота и неделя по принцип не са ми основни дни за лудо готвене, но пък са за чистене. Събота до обяд пазаруваме каквото е необходимо, по-скоро до около 14 часа след като сме поспали до 9-10 /синът ми е ранобуден, но вече от година сутрините през уикендите се оправя сам/. След това обикновено обядваме навън, даже си е закон. Следва почивка и разходка, ако времето позволява - пак навън. Обикновено в неделя чистим основно и готвя едно ядене или най-много плюс супа или десерт, така има и за понеделник. Ако се захвана да готвя много неща, които да ни хранят и през седмицата ще ми отиде времето за децата или ще натоваря мъжът ми да ги гледа или разхожда сам, а те са хуни и сравнително малки - на 3 и 7. Така че ние често решаваме въпроса с храната през седмицата с готова храна - вземаме от едно място, където готвят вкусно, на достъпна цена, супите им са разкошни, имат скара и готвени неща, аз спретвам салата примерно. Всеки ден пускам пералня, ако изпусна ден, после горчиво съжалявам. Миялна и робот нямам за съжаление, но мисля при първа възможност да се снабдим с робот. С миялната е по-сложно поради липса на пространство.

mimi.7299, кукърът под налягане сигурно е супер помощник, но робот за салата не съм чувала, може ли подробности? Ето това са нещата, които облекчават домакинството.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 101
Аз имам пералня, сушилня и миялна и не мога да живея без тях. Въртят се всеки ден без пропуск. Simple Smile  Следващата ми покупка е мултикукър и робот.
Събота и неделя няма как да спя до късно. Децата стават в 7 и почват да трополят и да искат закуска и тн. Но дори и да са тихи, аз сама си се събуждам в 7 и 30 най-късно, така съм свикнала.

# 70
  • Мнения: X
За пореден път забелязвам, че жените, изживявайки се като Сторъкия Шива, почти не споменават мъжката част в къщата....ами, не ги жалете тия мъже, не са от стъкло.Няма да се счупят, ако свършат някаква работа.   Smiley
При нас уикенда е за забавление и време заедно.Единствения "работен ангажимент" е 1 час в неделя вечер за прахосмукачка, МОП и прах, мъжа действа в първите две, аз обирам праха и почиствам плотовете в кухнята.

# 71
  • Мнения: 4 705
Като ви чета колко сте организирани и каква стройна програма имате Simple Smile

Аз понякога, особено ако остана сама и е лошо времето, прекарвам цял уикенд в чистене, пренареждане, пиене на кафе и отскачане да пазарувам. В хубаво време обикновено поне единия ден отлитаме нанякъде. Пералня пускам когато има пране, тя е със сушилня и зимата ми спестява много разправии. За жалост нямам засега място за миялна, но не ми е голям проблем. Чистя по нещо около час всяка вечер, по-рядко сутрин, включително бърсане на подове и обиране на прах. Въобще не ми тежи, обичам постоянно да е чисто, а и с малко домакинска работа се изолирам от служебните мисли. Приятелят ми се научи да не мята дрехи където му попадне. Ако нещо се наложи - винаги може да измие банята, да пусне прахосмукачка.
Готвим както дойде, никога не пазарувам със седмично меню. Готвенето не ми отнема много време, освен ако не реша да правя нещо много завъртяно. Ако закъснея, изморена съм или искам нещо по-специфично - приятелят ми също готви. От много различни части на Бг сме и всеки си знае рецептите от неговия край. Дълго време съм се занимавала с всякакви готварски експерименти, вкл. кетъринг и торти по поръчка, така че това не ми тежи и го правя бързо. Мултикукър имам, вече не го ползвам често, но си седи при нужда.
Като видя разхвърляно, се карам. Никой не е длъжен да чисти сам на останалите. В нашето семейство и децата от малки се учат да помагат, да чистят колкото могат и ако разпиляват - после да си оправят. Никой никога не е имал драмата "мама е единствена за чистене, готвене, пазаруване и подреждане".

А, и в момента съм в ремонт, така че малко съм оставила настрани манията по чистота. Впрочем, откакто ходя на работа с горе-долу фиксирано време, ми е много по-лесно да организирам деня си.

# 72
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Съботите и неделите винаги много са ми тежали. Мечтата ми е била да можем да отидем на разходка или просто да излезем, но винаги има какво да се прави. А сега с две малки деца-съвсем. Доскоро имахме детегледачка и ми беше много тежко, че заради нея всичко вкъщи трябваше да е много чисто /у тях е лъснато, тя става в 6 и до вечерта все нещо шета, направо е маниак/. И веднага вкъщи се вижда контраста. Отделно, като се стопли, се започва с градината. Или косим и чистим треволяци, или се събират листа. Добре, че намалихме доматите и другите зеленчуци. Есенно време почивните дни се правят буркани, подготвя се зимнина. Общо-взето, зимата има малко повече време през пчивните дни. Но пък в студа няма къде да излезем.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 306
А, тези които си правят заготовки за менюто през седмицата, може ли да ви попитам как знаете какво точно ще ви се яде? Не мога да си го обясня това. Аз не знам довечера какво ще ми щукне за ядене, пък какво остава за цяла седмица напред.
Иначе по темата - пералнята работи всеки Божи ден, сушилнята - тоже. Мия чинии всеки ден или когато има (тоест може и два пъти на ден). Чистя, когато ми се чисти. Подреждам, когато има нужда. Пазарувам, когато трябва. Мърлячка, мързелива, неорганизирана - не знам, но събота и неделя основно цялото семейство сме на режим (по пловдивски казано) айляк Simple Smile. Аз аптека нямам, имам дом

# 74
  • Мнения: 28 860

mimi.7299, кукърът под налягане сигурно е супер помощник, но робот за салата не съм чувала, може ли подробности? Ето това са нещата, които облекчават домакинството.
Той не е за салата, той е кухненски робот, до скоро имах ел. ренде, но вече остаря и си взех робот, но най елементарен да не му се мият сто части! Стърже за секунда морков, краставица, зеле, ряпа, цвекло, каквото реша от зимните салати! Party
На кукъра хубавото е, че сотираш лук и зеленчуци после бутваш месото съответно с каквото ще го готвиш, затваряш и забравяш! Нито ми пръска, нито го бъркам, нито следя времето, свършва програмата, свири и спира! Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 13:12 от mimi.7299

# 75
  • Мнения: 3 799
У дома за мен няма събота и неделя, работя на смени и рядко се случва да почивам тогава. В почивните ми дни, ако са през седмицата, излизам с приятелки през деня, чета, лакирам се и гледам да пусна пералня/миялня/да сготвя нещо. Когато почиваме заедно уикендите, рядко си стоим у дома - пътуваме или ходим на разходки напред-назад. Ако ММ си е вкъщи уикенда, а аз съм на работа му връчвам списък със задачи /за негово улеснение и мое също/ и той ги върши:) вече сам се научи, че ако  не се размотава и свърши всичко за 1-2 часа му остава достатъчно свободно време да си почива, така че е по-равно домакинската работа. За него обикновено остават по-неприятните за мен неща - прахосмукачка, миене на под, бърсане на прах, миене на баня и т.н.

През работни дни - всеки ден оправям по нещо малко, той ако се прибере след мен ми помага с вечерята, вдига чиниите после. Обикновено пазаруваме по списък за 2 седмици, така ни е най-лесно. Измислям си някакви примерни менюта и се водя по тях горе-долу

# 76
  • Мнения: 46 573
А, тези които си правят заготовки за менюто през седмицата, може ли да ви попитам как знаете какво точно ще ви се яде?
Обикновено се правят заготовки за неща, които са им любими и които им се ядат, но няма как всичко накуп в неделя, примерно Simple Smile като си нарежеш 1 зелка, без да я мачкаш, само я сложиш в купа/пликче, поне за 3 дни имаш салата, кеф ти единия ден с морков и копър, на следващия с краставици и домат, на третия с морков и майонеза.
Конкретно у нас нямаме голям избор, имам болести, които налагат определен режим, който пък се хареса от останалите, защото е здравословен, така че в общи линии менюто е предвидимо.
Но нашите заготовки по-скоро се правят сезонно, примерно печени замразени чушки, зелен боб, доматен сок, замразен копър за салати и подобни.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 14:28 от Не се сърди, човече

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 306
А, тези които си правят заготовки за менюто през седмицата, може ли да ви попитам как знаете какво точно ще ви се яде?
Обикновено се правят заготовки за неща, които са им любими и които им се ядат, но няма как всичко накуп в неделя, примерно Simple Smile примерно като си нарежеш 1 зелка, без да я мачкаш, само я сложиш в купа/пликче, поне за 3 дни имаш салата, кеф ти единия ден с морков и копър, на следващия с краставици и домат, на третия с морков и майонеза.
Конкретно у нас нямаме голям избор, имам болести, които налагат определен режим, който пък се хареса от останалите, защото е здравословен, така че в общи линии менюто е предвидимо.
Но нашите заготовки по-скоро се правят сезонно, примерно печени замразени чушки, зелен боб, доматен сок, замразен копър за салати и подобни.
Благодаря за отговора. Но във вашия случай е разбираемо. Във вкъщи менюто е непредсказуемо, всеки ден е изненадващ. Аз по-скоро се чудя на хората, които нямат вашите нужди от определен режим, как точно и какви заготовки правят. Питам, защото може да ми е от полза, не просто от любопитство Simple Smile

# 78
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз не си правя заготовки, но есенно време си прибирам във фризера нарязани с робота чушки, моркови, пащърнак, целина ... Зимата е много лесно готвенето така. Всяка седмица задължително правя супа - вземам месо от фризера (купуваме прасе и вземам парче), варя в тенджерата под налягане, после нарязваме на кубчета и добавям от нарязаните вече зеленчуци. Домати от буркан, от които имам доста. И става страхотна супа. Добавям и подправки, които съм си изсушила.

# 79
  • София
  • Мнения: 13 485
А, тези които си правят заготовки за менюто през седмицата, може ли да ви попитам как знаете какво точно ще ви се яде? Не мога да си го обясня това. Аз не знам довечера какво ще ми щукне за ядене, пък какво остава за цяла седмица напред.
...

При 6-членно семейство няма вариант да се съобразявам с това на кого и какво му се яде. Аз правя меню за седмицата и няколко алтернативни ястия и останалите се съобразяват.
Под заготовки аз разбирам следното - няколко вида месо на порции, миксове от зеленчуци за добавка в супи и манджи и подобни. Не купуваме готови замразени миксове, затова си правя сама за предстоящата седмица. Също така, правя тесто за домашен хляб или за бисквити. Бъркам миксове за мюсли. Правя йогурти за седмица напред и миксове за смутита. Нарязвам продукти за сандвичи, ако някой реши да си прави през седмицата. Правя дресинги за салата, миксове от ядки и сушени плодове.

# 80
  • Мнения: 576
За мен уикендите са дни за дълго сутрешно размотаване - с кафе, книжка, компа. Като ми писне мога да се спретна да сготвя нещо, отнемащо повече време. Обичам готвенето, но през седмицата не винаги ми се занимава. Не искам да готвя за дни напред, откъде да знам какво ще ни се яде след 3 дни? По същата причина и пазарувам това, което ми трябва към момента. Пера, когато се напълни пералнята, демек както дойде. Чистене средно два пъти седмично - основно прахосмукачка и тоалетната. Кухнята си я забърсвам като видя, че е мръсно. През уикенда ако не ходя някъде извън града, ходя с колата на пазар до някой хипермаркет - хем да купя нещо, хем да се порадвам на празните улици и спокойното каране. Като цяло организацията ми е подчинена на това, което ми се прави в дадения момент. Напоследък в събота следобед работя около 3 часа, но ако съм си взела сутрешната доза размотаване, това не ми тежи.

Аз съм твоя астрална близначка, по същия начин правя нещата, както дойде и според зависи какво ми се прави в момента, изпрано ми е ,чисто си е,има и готвено, но не мога по режим,като видя че има нужда го правя, а когато някое друго нещо е с предимство правя първо него - например ми се излиза вместо да сгъвам пране.

# 81
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз съм от хората, които планират седмичното си меню за дните, в които съм на работа в офиса и никога не съм имала проблем с това какво ми се яде или не. В менюто си планирам винаги по 5 неща, които са подходящи за вечеря и обяд на следващия ден в офиса, като винаги едно от тях е супа. Не ги глася по дни, просто за всяка рецепта си приготвям зеленчуците и месото в кутийки или буркани, които прибирам в хладилника или камерата. Така като се прибера от работа решавам кое от тея 5 неща ни се яде и го готвя. Ако ни се хапва нещо специално, което е извън менюто просто го правя през почивните дни, освен ако не е нещо, което става хипер бързо. Ако нещо в менюто остане несготвено го прехвърлям в менюто за следващата седмица. Така обаче до сега това се случвало макс 2 -3 пъти, защото когато храната ти е планирана имаш едно нещо по-малко за което да мислиш през деня и едно задължение по-малко, което да свършиш, а и е по-лесно да врътнеш нещо по-завъртяно през седмицата. Чуденето "какво ми се яде" се случва веднъж седмично и после просто живеем с решението си, в крайна сметка храната не е смисълът на живота ни и можем да оцелеем ако днес е вторник и ни се яде пица, но в менюто има боб, ще ядем пица в събота, голяма работа.

# 82
  • Мнения: 310
Remember me..., ето какви заготовки правя и поддържам най-често във фризера:
- филетирана риба, единично опакована, понякога с подправки
- мариновани пържоли или месо за шишчета - в плоски пликове, за бързо размразяване
- готови ястия (сарми, месо печено, задушени гъби, сосове за паста и др.),на порции, в кутии
- панирано , не сготвено, месо (бяло пилешко или св.рибица)
- всички излишни пресни зеленчуци и подправки, които стават за готвене (в пликове на малки порции)
- колбаси, кашкавали - всички излишества, нарязани, настъргани и готови за употреба  
- кексове и хляб, на порции
В момента за това се сещам... Simple Smile

# 83
  • Мнения: X
Скрит текст:
Remember me..., ето какви заготовки правя и поддържам най-често във фризера:
- филетирана риба, единично опакована, понякога с подправки
- мариновани пържоли или месо за шишчета - в плоски пликове, за бързо размразяване
- готови ястия (сарми, месо печено, задушени гъби, сосове за паста и др.),на порции, в кутии
- панирано , не сготвено, месо (бяло пилешко или св.рибица)
- всички излишни пресни зеленчуци и подправки, които стават за готвене (в пликове на малки порции)
- колбаси, кашкавали - всички излишества, нарязани, настъргани и готови за употреба  
- кексове и хляб, на порции
В момента за това се сещам... Simple Smile
Четейки това, и предходните сходни изброявания, се чудя, ние ли малко ядем, или другите ядат по много....   Smiley
Скрит текст:
Нищо такова не правя.Менюто последните три дни:
1.ризото с гъби , суфле кайма с тиквичка и чушки
2.спагети карбонара
3.варени яйца, печени картофи, сирена
Всичко се приготвя на момента, става бързо.
Сори за офтопика, ако е такъв, де.... 

# 84
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Франсоаз*, аз лично готвя по минимум 4 порции (2 за вечеря и 2 за обяд) и се старая да не прекаляваме с въглехидратите, защото те са най-лесни. При нас менюто тази седмица изглежда така:
Крем супа карфиол и броколи - сготвих в неделя още
Мързеливи пълнени чушки  -  заготовка: измит ориз, нарязани в кутийка лук, чесън и морков, прибрани в хладилника
Боб яхния - заготовка: нарязани в кутийка лук, чесън, морков, чушка, целина и прибрани в хладилника
Пъстърва на фурна с картофена салата - тук нямам подготовка
Пилешки дреболийки с лук и гъби - нарязани лук и гъби в плик и в камерата, сварени пилешки дреболийки и прибрани в камерата, пилешкия бульон и той е в камерата в бурканче.

Отделно в неделя сварих 10 яйца, забърках дресинг за салата и хумус. За закуска в офиса си вземаме сандвичи с пълнозърнест хляб, всеки път различни вътре, зависи от наличностите в хладилника, но тях приготвям всеки ден от предната вечер, та нямам заготовка. 

# 85
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз съм от хората, които планират седмичното си меню за дните, в които съм на работа в офиса и никога не съм имала проблем с това какво ми се яде или не. В менюто си планирам винаги по 5 неща, които са подходящи за вечеря и обяд на следващия ден в офиса, като винаги едно от тях е супа. Не ги глася по дни, просто за всяка рецепта си приготвям зеленчуците и месото в кутийки или буркани, които прибирам в хладилника или камерата. Така като се прибера от работа решавам кое от тея 5 неща ни се яде и го готвя. Ако ни се хапва нещо специално, което е извън менюто просто го правя през почивните дни, освен ако не е нещо, което става хипер бързо. Ако нещо в менюто остане несготвено го прехвърлям в менюто за следващата седмица. Така обаче до сега това се случвало макс 2 -3 пъти, защото когато храната ти е планирана имаш едно нещо по-малко за което да мислиш през деня и едно задължение по-малко, което да свършиш, а и е по-лесно да врътнеш нещо по-завъртяно през седмицата. Чуденето "какво ми се яде" се случва веднъж седмично и после просто живеем с решението си, в крайна сметка храната не е смисълът на живота ни и можем да оцелеем ако днес е вторник и ни се яде пица, но в менюто има боб, ще ядем пица в събота, голяма работа.
Решаваш какво им се яде на другите?
У дома мъжът ми ни пита с детето какво ни се яде и тогава решава. Когато ни се яде пица или нещо ''купешко'', или поръчваме, или отиваме на място в някое любимо заведение. Не си представям как той ще каже ''Аа, не, пица - в неделя, щото по план-график днес е ден за пиле за ориз''. Абсурд.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 101
Аз, ако питам моите деца какво им се яде, отговорът им е пица или спагети. Винаги! Мъжът ми само вдига рамене. Така, че обикновено аз решавам. Аз не правя заготовки, но може и да почна, харесва ми идеята. Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 13 485
Франсоаз, колко човека сте и колко пъти на ден се храните вкъщи?
Защото ние сме 6 човека. Аз и съпругът ми се храним вкъщи 3 пъти на ден (понякога обядваме навън, но предпочитаме да хапнем вкъщи). Децата закусват вкъщи и вечерят вкъщи. Двете големи си носят обяд, а двете малки деца имат организиран.
Определено не сме от преяждащите, но ето менюто ни за вчера и днес:
Понеделник: закуска - домашен кекс с орехи и стафиди; обяд - пълнозърнести сандвичи с филе и кашкавал за големите дъщери и обилна салата със сирена за мен и съпруга ми; вечеря - риба плакия и сушени плодове за десерт.
Вторник: закуска - мюсли; обяд - микс от плодове и зеленчуци и домашен пълнозърнест хляб за големите дъщери и шницели за мен и съпруга ми; вечеря - картофен огретен, салата и черен шоколад за десерт.
За утре съм планирала: закуска - принцеси с кашкавал; обяд - още не знам какво ще поискат големите дъщери, а ние със съпруга ми ще хапнем навън; вечеря - ориз, салата и лек крем за десерт.
В четвъртък ще правя спаначена супа. В петък винаги ни е ден за паста, пица, пълнени багети, омлети, лазаня и всякакви бързи храни (по желание на децата и след постигнат консенсус).
Всичко се приготвя сутринта, но е много по-лесно да имам някои продукти подготвени и само да ги сложа във фурната/машината за хляб/на котлона. Всяко ястие го приготвям за конкретния ден и гледам да е в такова количество, че да не се яде повече от 2 пъти от него. Свикнали сме, че през седмицата ядем наличното. Ако някой има хранително-вкусови претенции, в събота и/или неделя обядваме навън и тогава може да се предявят всички претенции.

# 88
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Никакви заготовки не правя.Заготовката ми е , ако ще правя нещо с месо само да го изкарам от фризера предната вечер/още като го купя разделям на малки пликчета/.Зелето което купувам за салата е нарязано заедно вътре с морковите.

# 89
  • Мнения: X
Франсоаз, колко човека сте и колко пъти на ден се храните вкъщи?
3-аз,мъж и син на 22г. З, О, В в къщи, единствено мъжа ми обядва навън. Сина ми не закусва, аз минавам с кафе и яйца-варени, бъркани, на омлет. Готвя за вечеря количество, което да стигне и за обяд на сина на другия ден. Ако е месо, ям и аз, иначе минавам с пушена сьомга/дроб треска консерва/сметана...

# 90
  • Мнения: 310
как всичко пак се завъртя около храната Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 13 485
На мен лично храната ми е най-времеемката и трудоемката.
Всичко друго се прави от съответните уреди и остават реално едно минаване с мопа и миенето на баня (то си влиза в къпането ми или това на съпруга ми) и на прозорци (което пък не е толкова често, а и у нас има много "работна ръка").

# 92
  • Мнения: 28 860
А у нас няма никаква работна ръка, за това прозорци не мия, викам човек два пъти в годината, но явно тук в темата трябва да се пише за заготовки и храни! #Crazy
А подготовката за работната седмица не включва само едното ядене, не за всички то е приоритет!

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 17:10 от Не се сърди, човече

# 93
  • Мнения: 8 919
Fever, вие сте просто много хора. Надявам се да не се очаква само от теб готвенето, иначе наистина ще е много трудоемко. У нас се яде основно домашно приготвена храна, но няма проблем да предложа едно нещо повече от веднъж. Детето е капризно, но пък яде малко, ММ не е капризен, но тъй като редовно работи от вкъщи, трябва да има и за обяд храна. Имам идеи какво ще готвя, но чак планове - не.

# 94
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз съм от хората, които планират седмичното си меню за дните, в които съм на работа в офиса и никога не съм имала проблем с това какво ми се яде или не. В менюто си планирам винаги по 5 неща, които са подходящи за вечеря и обяд на следващия ден в офиса, като винаги едно от тях е супа. Не ги глася по дни, просто за всяка рецепта си приготвям зеленчуците и месото в кутийки или буркани, които прибирам в хладилника или камерата. Така като се прибера от работа решавам кое от тея 5 неща ни се яде и го готвя. Ако ни се хапва нещо специално, което е извън менюто просто го правя през почивните дни, освен ако не е нещо, което става хипер бързо. Ако нещо в менюто остане несготвено го прехвърлям в менюто за следващата седмица. Така обаче до сега това се случвало макс 2 -3 пъти, защото когато храната ти е планирана имаш едно нещо по-малко за което да мислиш през деня и едно задължение по-малко, което да свършиш, а и е по-лесно да врътнеш нещо по-завъртяно през седмицата. Чуденето "какво ми се яде" се случва веднъж седмично и после просто живеем с решението си, в крайна сметка храната не е смисълът на живота ни и можем да оцелеем ако днес е вторник и ни се яде пица, но в менюто има боб, ще ядем пица в събота, голяма работа.
Решаваш какво им се яде на другите?
У дома мъжът ми ни пита с детето какво ни се яде и тогава решава. Когато ни се яде пица или нещо ''купешко'', или поръчваме, или отиваме на място в някое любимо заведение. Не си представям как той ще каже ''Аа, не, пица - в неделя, щото по план-график днес е ден за пиле за ориз''. Абсурд.

Разбира се, не виждам какво те смущава. Мъжът ми не е капризен, яде каквото аз сготвя, аз ям каквото той сготви когато се случи така, че той трябва да го прави, все пак менюто е съгласувано и с него, деца нямам, но и да имам пак ще е същото. Претенциите за храна се обсъждат в събота и задоволяват през почивните дни. Аз не съм готвачка на пълен работен ден, че да угаждам на това на кой какво му се е дояло след като над 10 часа съм била на работа. Като малка бинаги съм ядяла това, което мама е сготвила, като не ми се е ядяло съм яла каквото има или каквото си направя сама, а не да мрънкам на мама, при мъжа ми е било същото. За мен пък е лудост да купувам готова храна или да поръчвам пици, вместо да запретна ръкави и да приготвя храна си сама, по мой вкус с проверени и качествени продукти. И да, говоря от първо лице, защото вкусът за храна на ММ е същия като моя. В моето семейство това работи от около година - две насам без драми. Проблем не виждам.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 374
При нас е различно, винаги се питаме един друг кой какво иска, в т.ч. и детето. Не сме капризни, просто нямаме план - решаваме на момента. Но и през седмицата не се правят някакви сложни творения.
Както и да е. Темата наистина изцяло се завъртя около яденето.

# 96
  • Мнения: 28 860
И според мен всеки да си живее и готви както и каквото желае и както го разбира....купешка храна и аз не обичам, това не значи, че у нас не се поръчва, детето и ММ я ядат, аз си ям нещо сготвено!  Щом в една къща е постигнат консенсус и членовете се хранят с това, което е преценил основният готвач - т. е. мама проблем няма! Все пак мамите не сме професионални готвачки, работим, отсъстваме от къщи не може всички капризи да задоволим...! Но ако имаме време и можем, пак лошо няма!

# 97
  • Мнения: 46 573
А у нас няма никаква работна ръка, за това прозорци не мия, викам човек два пъти в годината, но явно тук в темата трябва да се пише за заготовки и храни! #Crazy
А подготовката за работната седмица не включва само едното ядене, не за всички то е приоритет!
То споменаването няма нищо лошо, напротив, може да е улеснение за друго домакинство с подобни навици и вкус, но постранни са въпросите - що ядете това и какво ви се яде Simple Smile
Така че и аз ще помоля, споделяйте, взимайте идеи, но няма смисъл да се разводява темата с - Еее, ама защо така? Ами защото това е най-удобният и лесен начин конкретно за това семейство Simple Smile

# 98
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Никога не съм предполагала, че някой може да си направи заготовка нарязан лук в кутийка /все пак нарязването на глава лук отнема от 30сек до 1мин./, свежестта на нарязаните току-що зеленчуци изобщо не може да се сравни с тези рязани преди 2 дни и прибрани в хладилник.
Аз съм в другата крайност, не само че не приготвям заготовки и не замразявам храна, ами и купувам точно толкова продукти, колкото са ми необходими за конкретната рецепта. Обичам всичко да е прясно и свежо по възможност. В хладилника имаме яйца, мляко, сирене, кашкавал, вино и бурканчета със сосове и сладка. Толкова. Зеленчуци купувам от пазара на път за къщи всеки ден.
Иначе в неделя си помагам като гладя натрупаните през седмицата дрехи за гладене, чистим основно, правя "профилактика" на бюрата и раниците на децата и мързелува. Няма по-добра помощ в почивните дни от пълноценната почивка за мен.

# 99
  • София
  • Мнения: 38 760
Вторник е. Какви ти заготовки и подготовки - всичко е изядено, дрехите са избухнали, подът развива разумна цивилизация....😁

# 100
  • Мнения: 3 963
И ние не правим заготовки. Рязането на зеленчуци, колко да отнеме, десет минути. Готвим на момента, с пресни продукти, през седмицата предимно лесни неща. Пържоли и салата, паста, разни фритати, бързи супи, омлети, салати... Не сме по десертите, малката налита само на плодове, което ме улеснява супер много.

# 101
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
И аз се чудих на заготовките преди да пробвам, беше ми странно и си мислех, че е абсурдно, но ей на, днес готвенето на боб ми отне макс 10 минути престой в кухнята заедно с почистването. Като имам всичко нарязано и готово съм много по-мотивирана да сготвя нещо, отколкото ако тепърва трябва да режа и мия зеленчуци например.

# 102
  • Мнения: 28 860
При мен готвенето днес отне не повече от 15 мин. Имах сварено пиле /за 15 мин. в кукъра от снощи/ Избелих картофите, сотирах праз и пащърнак, завъртях един път пелешките порции и добавих картофите, сол, куркума, чубрица и червен пипер и хлопнах капака на 7 минути и готово! Simple Smile

# 103
  • Мнения: 11 163
Е не, честно ли държите с дни нарязан лук и чесън в хладилника? Слагала съм за половин час, ако го нарежа малко по-рано, отколкото ми трябва (в затворен съд) и после ми мирише хладилникът с дни...
А иначе се придържам към златното хигиенно правило, че храна се консумира в рамките на 48 часа след приготвянето й (ако не се замразява дълбоко), за някои видове храни - и доста по-малко.
От готвенето на мен най-много ми тежи пазаруването. Тъй като държим на качествената храна, няма такова нещо да се иде с колата в Лидл или Кауфланд и да се напълни багажникът веднъж седмично. Три-четири магазина на ден не ни мърдат - то хлебарница, месарница, плод-зеленчук, понякога търсеното нещо го няма на първото място, после кварталната бакалия за кисело мляко, което ядем в промишлени количества, пък ако искам нещо по-завъртяно като биволска моцарела например - пето място Simple Smile И да не забравяме, че само супермаркетите са до 22 часа, а тия специализираните най-често затварят преди да си се прибрал от работа... И не работят в неделя.

Иначе по темата: не, не се подготвяме за седмицата в събота и неделя, освен че детето си пише домашните.

# 104
  • София
  • Мнения: 13 485
Блу, не чакат само аз да готвя, но в интерес на истината - основно аз имам най-много свободно време за това. Включва се всеки, който е свободен към момента.
Не помня дали писах, но в подготовката за работната седмица - в неделя вечер винаги отделям малко време, за да си отделя 5 закачалки с дрехите за всеки от работните дни. Така не се налага през седмицата да губя време. Също така, ако през седмицата имаме планирано излизане - си подготвям и за тогава облеклото.
Лук, чесън и картофи не режа предварително, но чушки, моркови, праз, тиква, броколи, карфиол и т.н. И не държа в хладилника, а във фризера.

# 105
  • Мнения: 46 573
Е не, честно ли държите с дни нарязан лук и чесън в хладилника? Слагала съм за половин час, ако го нарежа малко по-рано, отколкото ми трябва (в затворен съд) и после ми мирише хладилникът с дни...
Ние не правим заготовки от този тип, но се случва да остане половин излишна глава, държим я в подобна кутия, която е точно направена с цел да не мирише. Нищо не се усеща.

# 106
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Когато режа лук и чесън слагам на дъното на кутията или бурканчето парче домаминска хартия. Използвам кутии, които се загварят херметически или буркани в различни размери. Лука и чесъна отиват на дъното върху хартията, а въру тях другите зеленчуци. В хладилник съхранявам най-много до сряда, после местя в хамерата, а понякога направо режа и прибирам в камерата. Не съм имала проблем с миризмата.

# 107
  • София
  • Мнения: 6 101
Нормално е храната да е най-бсъждана и времеемка. АКо не сгъна прането или оставя торхите на масата, нищо фатално няма да стане, но яденнето няма как да се избегне, поне с малки деца. Simple Smile Навън ядем рядко, храна за вкъщи поръчваме още по-рядко. И на мен пазаруването ми е тегаво. Затова пращам ММ, той пък губи поне 2 час в един супермаркет,аз се изнервям и така...

# 108
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз чесно казано пробвах да пращам ММ сам на пазар, ама накрая все нещо има дето не го е намерил или не го е разбрал въпреки подробния списък. Затова ходим заедно в събота, през седмицата не стъпваме в магазин. В събота спокойно обикаляме всички пазари и специални магазинис, които ми трябват.

# 109
  • Мнения: 28 860
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile Това ми е за раздвижване из квартала... не ми тежи, доставя ми удоволствие да се разговарям с магазинерите, които познавам от години!

# 110
  • Мнения: X
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Скрит текст:
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile
Ако му сервирате няколко пъти "чудото", което сам си е купил, може пък да се научи да купува нормална храна...   Smiley

# 111
  • Мнения: 28 860
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Скрит текст:
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile
Ако му сервирате няколко пъти "чудото", което сам си е купил, може пък да се научи да купува нормална храна...   Smiley
Неее, съмнявам се, тук нямах предвид, че купува некачествено, напротив купува най скъпото и по многоооо, което ако е храна се разваля, ако са препарати и тоалетна хартия ми задръства шкафовете с месеци! Иначе плодовете и зеленчуците не ги избира и ми носи не хубави!

# 112
  • Мнения: 237
Хаха за количествата и моят съпруг е същият- ако пазарува той носи торби с тонове неща, които после се развалят- ужасно е! Много е пипкав иначе и много подбира- на пазара при зеленчуците е едно оглеждане, избиране да са най. Накрая става 1 час пазар за нищо и никакви домати хаха
  Аз обичам да ходя в малки магазинчета- имам си място за млечни продукти, друго за ядки, за зеленчуци, за риба, за подправки. Не обичам големи супермаркети- всичко ми се струва пластмасово... а и няма личен контакт с продавачите - като си станете дружки ти предлагат по нещо хубавичко от зад щанда хаха Wink

# 113
  • София
  • Мнения: 38 760
И мм пазарува количества. Иначе пазарува само базови неща - хляб, месо, зеленчуци, бира. Това е.😁
Аз пък харесвам да пазарувам от супермаркета, мотам се и си избирам.

# 114
  • София
  • Мнения: 13 485
Аз пък имам повече доверие при пазаруването на съпруга ми. Аз повече се оливам с купуване на разни изкусителни храни (обикновено и аз си ги ям после, защото съпругът ми и децата не ядат "странни" неща). Ние си имаме готови списъци (това в други теми съм го коментирала) и само отбелязваме какво трябва да се купи при конкретното пазаруване. Пазаруването никога не го правим в почивните дни - в петък вечер ходим всички заедно (без малкия засега) и набързо се справяме или изпращам съпруга ми с двете големи дъщери. Имаме си няколко любими магазина, в които пазаруваме и вече изградена схема за по-бързо "вършеене". Така остават дребните неща за мен, когато изляза на обяд да се поразходя (примерно, вчера на обяд взех домати, а днес планирам да взема малко телешко от любимата ни месарница).

# 115
  • София
  • Мнения: 12 374
ММ пазарува разумно, живял е сам навън, без да има на кого да разчита и се е научил. У дома пазарува основно той, има си списъци, любими магазини и се оправя безпроблемно. Странно ми е като чета за някои мъже - все едно говорите за деца.

# 116
  • Мнения: 1 196
Мъжът ми също е по- добрия в пазаруването в къщи, добре организиран, знае къде да ходи, общо взето най- често пазарува без мен, аз само правя списъците. Но аз и не обичам пазаруването, освен ако не е на пазара да си избирам някакъв зарзават. В големите вериги мразя да ходя, изключително натоварваща ми е обстановката, особено ако е в някакъв по- пиков час и не можете да се разминете с количките, а след това следва безкрайно висене на касата.

# 117
  • Мнения: 28 860
ММ пазарува разумно, живял е сам навън, без да има на кого да разчита и се е научил. У дома пазарува основно той, има си списъци, любими магазини и се оправя безпроблемно. Странно ми е като чета за някои мъже - все едно говорите за деца.
Моят не е като дете, напротив чете много и знае качествените марки , които произвеждат хубава храна! Той дори повече държи от мен за качеството! Плодовете и зеленчуците не са му приоритет и не ги подбира много...Но едно негово пазаруване ни коства много разходи, а това не винаги е разумно....! Crazy

# 118
  • Мнения: 11 163
Ох, и моят е живял в три държави сам, ръководи немалка компания... а да пазарува като хората не може (не е да не му го делегирам, постоянно го пращам и постоянно си бия главата - все нещо забравено, все нещо липсва или не е каквото трябва). И дъщеря ни е същата като него, постоянно забравени и загубени учебници и дрехи, а хич не е малка.

# 119
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
ММ умее да готви и да пазарува.
Живял е като докторант в Германия само на една стипендия, с която, ако не си направи супер пестеливо сметката, ще умре от глад. Така си е научил съквартирантите в общежитието /чужденци/ да си готвят леща, кюфтета и т.н.
Сега, като университетски преподавател, с "огромна" заплата, също ни се налага да живеем доста пестеливо и двамата можем две и 200.

# 120
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
И аз, и мъжа ми купуваме излишни неща като пазаруваме гладни. Първо правило на успешното пазаруване у дома - бъди добре нахранен, второ - пазарувай по възможност по списък.

# 121
  • Мнения: 310
Simple Smile понякога правя списък за пазар или други задачи ... по правило, винаги го забравям или губя ...
Често не знам какво ми/ни се яде и първо отварям хладилника - да ми "проговори"...
Същото е и с всички домашни задачи, защото имаме непредвидени краткосрочни пътувания ...
Радвам се, че имам въображение и съм организирана, иначе... ще е мъка  Grin Smile
Домакинството и кухнята не си ги давам - там си вадя натрупаното напрежение, успокоява ме, а приготвянето на храна ми доставя удоволствие.
Леко е и когато останалите уважават дома и труда за поддържането му.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 426
През седмицата никога не зная кога ще се прибера, работният ми ден според зависи варира между 9 и 14 часа, често се налага и в почивните дни да поработя, така че абсурд да правя някакво предварително планиране на домашната работа. Като изключим стандартните пералня и миялна, като ми попадне пред очите нещо дразнещо неприбрано, замърсено или прах, го оправям за 10-15 минути, и това е. Основно почистване веднъж седмично прави домашната помощница. За яденето, обикновено, който си тръгне пръв от работа (най-често ММ), звъни на другия да пита какво да купи за вечеря и готви така, че да има и за следващата вечер, а другият докупува пътем, ако нещо вкъщи е свършило. Или пък купувам храна от служебния стол, ако има нещо вкусно и пригодно за трима ни. През уикенда гледам максимално да почивам и не отделям за чистене и шетане из къщи повече от час-час и половина общо за целия уикенд. Изобщо, през почивните дни гледам да се намързелувам на воля и това ми е подготовката за предстоящата цяла седмица "на педал".

# 123
  • Мнения: 265
Да, подготвяме се разбира се, как иначе. През седмицата ни няма по 11 часа вкъщи, прибираме се в 6, невъзможно е да се пазарува или чисти след това.
Събота пазаруваме за седмицата, пускаме перални, сушилни, чистим. Неделя следобед готвим.
Аз спя до късно в събота, мъжът ми в неделя. И двата дни си правим хубава закуска, без да бързаме.
И в двата дена ни остава време за почивка, за задачи, понякога имаме гости, или ние сме канени на гости, ако е топло сме навън по парковете. С добра организация времето ни стига и за задължения и подготовка, и за почивка и развлечения.

# 124
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не правя подготовки и планиране, всичко се решава в движение. 

# 125
  • Мнения: 5 262
при нас събота и неделя се държат свободни. също и вечерите без ангажименти с деца , спорт и пр. т.е. всичко набутваме в и без това заетите дни.

# 126
  • Мнения: X
Аз си правя голямото почистване през уикенда, няма как иначе. През седмицата пускаме робота след като се легне детето в хола/кухнята. Имаме и градина, което е супер, но от април до октомври трябва и с това да се занимавам уикенда-чистене на листа, плевене, кълцане...

# 127
  • Мнения: 2 266
За събота и неделя оставям възможно най-малко неща за вършене.Най вече смяната на спалното бельо. През  седмицата готвя,пускаме пералня,гладя след работа,пускаме прахосмукачката. Най-много в събота или неделя да почистя но това става бързо,защото ми помагат.Детето си чисти неговата стая,мъжът ми минава с прахосмукачка, аз забърква в прахта и чистим с мъжът ми баните.

# 128
  • Мнения: 191
Децата са големи  и не живеят с нас , което не налага кой знае каква подготовка за седмицата. Основното почистване е през събота , обичам неделята да ни е свободна от към работа .През седмицата  ако пооправя нещо изцапано, но почти не се случва ,защото няма кой да цапа толкова .Пазаруваме в събота  -продукти, които са свършили и са от необходимост, а през седмицата - ако сме забравили нещо . Но много е важно, че ММ много ми помага -  често готви , почиства си след това, мие чинии , чисти , пуска пералня и простира .Това е много важно . Но  не винаги ми е било така спокойно . Докато децата бяха малки  , живота ми беше на педал . Плюс ,че тогавашният ми съпруг не помагаше ми  в  домакинската работа . Но пък в онзи период се бях мобилизирала до крайност , нямаше но кого да разчитам , децата си искаха своето .

# 129
  • Мнения: 452
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.

# 130
  • Мнения: X
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.
Уауу, не знам какво работи мъжът ти по 17-18 часа, ама добре се "спасява" от семейството...  Simple Smile  Аз в описаната ситуация направо бих се чувствала... разведена.

# 131
  • Мнения: 452
Нямах време да прочета всички коментари. Сега съм в майчинство с второто си дете  и кажи речи нямам време да подвия крак цял ден. Дори и преди като бяхме само с едно и ходех на работа определено не съм варила яйца за цяла седмица, а още по малко да мия и режа зеленчуци за цялата седмица. Имам чопър и като готвя го включвам него. В момента понеделник и четвъртък с дни за прахосмукачка, в петък ден за моп, в сряда чистя баня и тоалетна. В събота се сменят чаршафи. Дрехи за пране се пускат като има достатъчно количество за пералня - 8кг, а ако дрехите позволяват сушилня - 6кг. Т.е на сушилня се пускат кърпи и дрехите на бебето със сигурност в 22 часа и сутрин са сухи. Откакто мъжа ми излиза в 7 и се прибира в 22 готвя само това което аз и децата ще ядем. Той обикновено се връща ял, къпе се и ляга. В последно време започнах да избягвам да готвя сложни ястия, дори и супи, защото никой не ми ги яде. Салата и някакво месо на грил тигана или на фурна. Това е.
Уауу, не знам какво работи мъжът ти по 17-18 часа, ама добре се "спасява" от семейството...  Simple Smile  Аз в описаната ситуация направо бих се чувствала... разведена.
работи на две места и не е спасение, а по необходимост.

# 132
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Много стресиращо ми се струва това да прекарваш събота и неделя в планове и "заготовки" за идната седмица... Никога не го правя. Единият ден почиствам цялата къща, която е голяма, на два етажа като до обед гледам да съм приключила. Задължително се излиза някъде, дали с деца, дали само с мъжа ми, тъй като вече са по-големи и остават сами, но разходката е винаги в плановете ни. Следващият ден отново излизаме, сами, с приятели, на гости, няма значение...Гледайте си живота хора, правете каквото ви се прави, стига с тия графици, като роботи сме станали...През седмицата си почиствам след работа един ден, когато ми е кеф... , пера почти всеки ден, решаваме задачи, проверявам домашни, понякога до късно вечер...но уикенда си е за мен, правя каквото ми е на душа.

# 133
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Че кой е казал, че прекарва целия уикенд в подготовка, това отнема макс 2 часа.

# 134
  • Мнения: 265
Трябва да се вземе предвид в тази дискусия кой на каква възраст е, има ли деца и дали са големи или малки, работите ли (на пълен работен ден или почасово). Мисля, че хората, които имат минимална подготовка са или без деца, или с порастнали деца, или работят псамо 2-3 дена.

# 135
  • Мнения: 3 963
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина, роботът беше изчистил, миялната измила, пералнята и тя готова. За няма и половин час сложих дрехите в сушилнята, прибрах чистите съдове, избърсах от прах. Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. Мъжът ми мина подовете с парочистачката, сега прави пържолки, аз приключих и с йогата. Шест часа е и сме свободни вече. Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.

# 136
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Е и аз да имам робот, миялна и сушилня, че и да свършвам работа преди 4 няма да ми трябва подготовка. Ежедневието на всеки е различно. Темата е ориентирана към по-заетите хора с цел обмяна на идеи и съвети.

# 137
  • София
  • Мнения: 6 101
Е, ако си взимам децата от градина в 16.00 и аз ще сколасам да свърша всичко. Ама докато ги взема и се приберем става минимум18.00 часа. Та е много относително. Иначе и аз съм намислила робот за пода.

# 138
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
И аз не правя “заготовки”, нито имам основни почиствания през уикенда, но въобще не ми се вижда странно, че други го правят. Именно че всички имат ралични графици и навици, в различни ситуации са, в зависимост от работно време, брой/възрасат на деца и т.н. Ако на някой приготвянето на заготовки му улесняват живота, защо пък не.

Аз предпочитам домакинствания и подобни да върша през седмицата. Но освен мерак, имам и време за това. Прибирам се от работа 15 - 15:30. Отделно, че съм си улеснила нещата с помощни джаджи и услуги, а и мъжът ми си поема неговата част. Уикенда е за почивка и развлечения. Съботата обикновено е волна програма. Тогава се и дооправя и допазарува ако има нужда. Голяма част от неделята ни е заета.  Цялото семейство - аз, мъжа ми и децата - ходим на тенис, после хапваме навън. Доста често си правим почивки през уикенда с преспиване извън града, така че тези дни трябва просто да са ни свободни.
.

# 139
  • Мнения: 3 963
Идеята ми е, че тези джаджи не са недостъпни, а спестяват изключително много време в ежедневието. Ако трябва всеки ден да се мие посудата от готвене и хранене, да се пуска прахосмукачка в целия апартамент и да се простират и събират дрехи, поне за мен това би било поне час и половина на ден. А сега се прибирам и всичко е свършено. Това улеснява ежедневието ужасно много.

# 140
  • Мнения: 28 860
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина, роботът беше изчистил, миялната измила, пералнята и тя готова. За няма и половин час сложих дрехите в сушилнята, прибрах чистите съдове, избърсах от прах. Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. Мъжът ми мина подовете с парочистачката, сега прави пържолки, аз приключих и с йогата. Шест часа е и сме свободни вече. Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
И аз съм като теб, много уважавам всички улесняващи живота джаджи....приготвянето на вечерята ми коства не повече от половин час, след това нещата се слагат в миялната, всичко се пасира, реже и подготвя с чопъри и роботи...преспокойно ми остава време всяка вечер да почивам на дивана и да се занимавам с лични неща! При напълно почистена и поддържана къща....е и защото детето вече е голямо!
Уикендите се посвършват разни неща, но винаги имаме време или да покараме 20 км колела, или за мини почивка от петък вечер, или най обикновени разходки край морето!

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 19:42 от mimi.7299

# 141
  • Мнения: 1 782
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина
При повечето хора "пълен работен ден" е до 6 и да кажем прибиране до към 7.  Т.е. сравнено с твоя график са си 2-3 часа по-малко дневно.

# 142
  • Мнения: 11 163
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?

# 143
  • Мнения: 3 963
Не е задължително. Ние сме с дете, работим на пълен работен ден, без събота и неделя. Нищо не подготвяме. Ето, днес взех детето в четири от градина, минахме на бързо през месарницата. Прибрахме се в четири и половина
При повечето хора "пълен работен ден" е до 6 и да кажем прибиране до към 7.  Т.е. сравнено с твоя график са си 2-3 часа по-малко дневно.
Пълен работен ден е 9 часов работен ден с обедната почивка . 2-3 часа по-малко би било, ако работех на шест часа, което не е така.

# 144
  • София
  • Мнения: 12 374
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?
Ние сме с три животни у дома (и дете) и пускаме два пъти седмично.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 00:37 от Не се сърди, човече

# 145
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
Аз всеки ден пускам прахосмукачка. Т.е. тя се пуска сама докато сме на работа. Мен човек не може да ме накара да прахосмуча. Това ми е най-омразната домакинска работа.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 00:37 от Не се сърди, човече

# 146
  • Мнения: 3 963
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?
Аз. С котка и дете ми се струва абсолютно задължително. Докато нямахме котка пусках два пъти в седмицата.

# 147
  • Мнения: 11 163
На мен кухнята ми е с твърда настилка. И трохите ги мета. Много по-лесно и приятно ми е, за 30 секунди става, вместо да мъкна оня тулуп от килера, па разпъвай кабел, тръба... после прибирай. 
А за роботче трябва да е идеално подредено, освен мебели нищо да няма на пода. Както се каза, някои имат деца и животни. И така. Прахосмукачка - веднъж седмично, преко сили два, ако нещо ме перне сачмата и видя косми/прах.

# 148
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
Не трябвя да е идеално разчистено за робота. И столове заобикаля и по килими с къс косъм прекрасно върви.

# 149
  • Мнения: 3 963
Аз затова минах към робот, защото след котката, ежедневното сглобяване/разглобяване на кабелната ми дойде в повече. Детето е инструктирано, вечер не оставя дреболийкина земята, иначе робота ще ги глътне. Две в едно, хем чисти, хем малката се мотивира да си подрежда играчките. Но като цяло, по пода не държим някакви неща, които да му пречат.

# 150
  • Мнения: 11 163
Да, това разбирам, ама трябва да няма чехли, дрехи, играчки, компютри...

# 151
  • Мнения: 28 860
При нас пускам робота два пъти седмично, той въобще не се прибира, стои си на едно място, където му е станцията, видя ли обаче нещо което ме дразни мога да го пусна и повече пъти! Настилките така са ми подредени и съобразени, че роботът си тръгва по тях без специално разчистване! Пълен работен ден е 8 часа, но за едни той почва от 7.30, лекари, учители...за други като мен от 9, така че аз приключвам в 17.30 и в 18 съм у нас! Тук много зависи и кой къде живее и колко му коства прибирането от работа! Тази вечер при нас вечерята е пържени кюфтета и картофи, стават на фраера за около 35-40 минути, в 19 сме на масата....след това всичко в миялната, подреждане на кухнята и опъване на дивана!

# 152
  • Мнения: 11 163
А за някои почва къде обед и още са на работа, добре, че мъжът умее да пържи палачинки Simple Smile

# 153
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
Искате да кажете, че като чистите с прахосмукачка не прибирате чехли, дрехи и играчки от земята ли?

Аз все си мисля, че с каквото и да прахосмучиш - робот или обикновена прахосмукачка, тия неща е по-добре да се поразчистят, преди да се мине към действие.


# 154
  • Мнения: 11 163
Така е, то аз ги и прибирам доста по-често от веднъж седмично (колкото се прахосмучи целият апартамент), ма все пак не ми се прибира всичко по всяко време и всеки ден. А от детската стая почти изцяло съм се отказала. Който си има стая, да си я подрежда. Мъжът за чорапите, компютъра и таблета горе-долу се съобразява, ама за друго ... Simple Smile

# 155
  • Мнения: X
Аз пускам робота два пъти седмично (вторник и четвъртък)  докато сме на работа, но въпреки това минавам с прахосмукачка през уикенда, за да почистя повърхности, които роботът не може - под ниски мебели, паяжини, т.н. Баните, тоалетната и кухнята ги чистя с парочистачка, също уикенда, защото ще събудя детето ако го правя вечерта. И с градината се занимавам уикенда. Звучи прекрасно да са ми свободни и двата дни, но някакси все успявам да си измисля задачи...аз работя 7 часа и взимам детето в 16:00 от градина, но докато не си легне гледам да се занимавам с него. Само готвенето го вмествам някакси.

# 156
  • Мнения: 265
Ехе, ако се прибирах в 3 или 4 щеше да е рай!

Вие в колко почвате работа, по колко часа работите?

 Колежката ми свършва работа в 3:45, но почва в 6:45... не знам кога става, и се прибира у тях след 4:30, защото взема децата от училище.

Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди. Робот нямам, може би трябва да си взема Simple Smile

# 157
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз съм от 9 до 6 на работа, прибирам се към 7 без 20. Нямам деца към момента, но съм в очакване. Ако не си отделя няколко часа през уикенда седмицата ми е хаотична и откъм хранене съм зле.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 374
За огромна моя досада се налага да разтребваме - детето всъщност, мои неща по пода няма. Чехлите са ми на краката. За сметка на това нейните играчки са навсякъде, без кухнята и банята. Дрехи у дома никой да хвърля по земята, абсолютно малоумно ми се струва човек да си свали тениската например, или чорапите, и да ги пусне на пода. Та двете събираме играчки, мъжът ми прахосмучи. Двамата заедно чистим - напоследък тримата, приучаваме я, вече е на 8 и принцеси не отглеждам. Всичко става бързо когато и мъжете, и децата се включат. Ако можех, щях и котките и кучето да хвана да помагат, ама нъц.

# 159
  • Мнения: X
На работа съм от 8:15 до 15:45, в 16 взимам детето и в 16:15 сме си вкъщи. Имаме  късмет, че и градината и работата са ни супер близо до вкъщи.

# 160
  • Мнения: 28 860
На работа съм от 8:15 до 15:45, в 16 взимам детето и в 16:15 сме си вкъщи. Имаме  късмет, че и градината и работата са ни супер близо до вкъщи.
Да и моята работа е близо, дори не ползвам транспорт...!

# 161
  • Мнения: 46 573
Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди...
Не трябва да се плакне. Достатъчно е със салфетка да се махнат твърдите части, същото, което човек прави и преди да ги сложи в мивката. После вместо в мивката - в миялната.

# 162
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
Аз работя от 8 - 8:30 до 15 - 15:30. Работата ми е на 5 мин от къщи.

Роботът у дома минава всеки ден долния етаж, където са дневната, трапезарията и кухнята. Там никога нищо излишно няма по пода. Голям съм цербер. Домашните си знаят, и там не се разхвърля. Simple Smile

Горнйят етаж е друго нещо. Там са и спалните на децата. Не знам с единия ми син как ще се оправям, обаче дрехите му постоянно са по земята. Ох. Изоках. Иначе те за легота и подобни играчки са вече големи. Това е спестено.

# 163
  • Мнения: 265
Миялната спестява време, но преди това всичко трябва да се изплакне и зареди...
Не трябва да се плакне. Достатъчно е със салфетка да се махнат твърдите части, същото, което човек прави и преди да ги сложи в мивката. После вместо в мивката - в миялната.

Със салфетка ми звучи още по-трудоемко и като че ли ще ми загуби повече време, да не говорим, за храна по салфетката и ръцете ми, йък. И не само твърдите части, аз изплаквам хубаво, защото сме имали проблеми с миялната и задръстен филтър.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 01:52 от Calli

# 164
  • София
  • Мнения: 3 092
Работа от 8 до 15 часа явно е някаква специфична, това определено не е пълен работен ден. Масово се работи от 9 до 18 часа.
Ако имам робот вкъщи, надявам се в най-скоро време и аз бих го пускала всеки ден да си вършее, поне децата със сигурност, ако не му разкажат играта междувременно.

# 165
  • Мнения: 46 573
Ние веднъж седмично минаваме с прахосмукачка.
За всекидневно обиране в кухненската и трапезарната част, доскоро - метла, сега с такова, просто бижу. Заема място колкото метлата с лопатката, лека и удобна.
Робот не бих взела. Не са ни съобразени мебелите и няма как да минава м/у тях, също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.
Скрит текст:
Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.

# 166
  • Мнения: 265
Цитат на: Не се сърди, човече link=topic=1097235.msg38455159#msg38455159 date
]Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.[/spoiler]

Ок, да, разбирам. Аз ги нося на мивката и там изплаквам Simple Smile

# 167
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
Робот ...също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.

Ние имаме съседи отдолу. Същевремено и под робота знам как е,  защото живеем в мезонет, а горният етаж обикновено се чисти като сме си вкъщи. Въобще не се чува като са затворени стаите.

Но може и да зависи от шумоизолацията на сградата или пък модела и марката на робота. Предполагам. Но по принцип роботите са доста по-тихи от обикновените прахосмукачки.

# 168
  • Мнения: 2 266
Ние веднъж седмично минаваме с прахосмукачка.
За всекидневно обиране в кухненската и трапезарната част, доскоро - метла, сега с такова, просто бижу. Заема място колкото метлата с лопатката, лека и удобна.
Робот не бих взела. Не са ни съобразени мебелите и няма как да минава м/у тях, също и сме в жилищна сграда, не мога да си позволя да бръмча на съседите толкова време.
Скрит текст:
Calli, последно, че вече съвсем излязохме от темата - още на масата всичко минаваме със салфетка и събраното отива в коша, 1 движение и директно влиза в миялната. По-трудоемко е да я занеса до мивката, да пусна чешмата, да я изплакна. А дали ще се мие на ръка или в миялна, няма как да се оставят остатъците вътре, защото ще се запиши канала, нямаме място за мелачка за отпадъци, а и тя е шумна, не е удобно да се пуска вечер.


Има мелачки с различна шумност.Аз нашата съм я пускала и в два през нощта,когато имаме гости.

# 169
  • Мнения: 5 262
... Всички прахосъбирачки са събрани, което ме улеснява неимоверно. ...

какво значи това? и на мен много ми трябват прахосъбирачки, но не съм намерила до сега такъв уред.

При нас нещата протичат подобно до взимане на детето и пазаруване и прибиране. Но при нас следва вечеря до 17 и в повечето случаи излизане отново. На спортни занимания или из града. Прибиране до 8 и после мяткане на децата в леглото.


Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?

аз пускам робот 2х на ден сутрин и вечер на долния етаж и 1х на ден мопа пускам, а на горните пускам 3 пъти седмично за прах .

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 06:25 от bella_ciao

# 170
  • София
  • Мнения: 13 485
Прахосъбирачките не са уреди, а всички дребни неща по секции и шкафове, които после трябва да се чистят от прах.
Аз ходя в кантората в 9 или понякога в 10 ч., според това колко работа и клиенти имаме. Между 12 и 13 обядваме. Тръгвам си в 16 или в 17 ч., за да имам време за децата, които се прибират между 15:30 и 17:30 ч.от училище. Кантората е на метри от дома ни (в съседния вход).
Относно губенето на време за заготовките. Отнема ми половин час в събота сутрин, докато си изпия кафето, съпругът ми разходи кучетата и децата още спят. За мен това не е губене на време, за разлика от чистенето през почивните дни.

# 171
  • Мнения: 3 963
Да, под прахосъбирачки имам предвид дреболии, които да трябва да бърша и местя всеки път.
Роботът ми е по-тих от прахосмукачка, ако го пусна в другата стая и затворя вратите, не се чува. Около нас живеят млади хора, които също работят през деня, та дори и да бръмчи като нормална прахосмукачка, пак няма да пречи на някого.
Ставам в 7, 7и 30 вече съм в офиса, тръгвам си в 4 и градината ми е на пет минути. Работа - градина - дом - всичко ми е на 5 минути с колата, по това време няма и никакъв трафик.
Не мия чиниите преди да ги сложа в миялната, изплаквам само ако има някакви едри остатъци. Ползвам миялна от десетина години и винаги съм процедирала така. Същото е и със загорели тави, тигани, йени. Много си ценя миялната и ако нещо не може да оцелее там, няма място при посудата ми Grinning
Заготовки - правила съм само от пиле - ако купя хубаво цяло пиле, варя, почиствам и замразявам в отделни кутии за супа, пиле с ориз, бульон и каквото остане. Но го правя когато се случи.
През седмицата хапваме набързо - салата, месо, яйца, лятото студени супи, рядко паста, тестени, ориз, картофи, защото ги избягваме вечер.

# 172
  • София
  • Мнения: 6 101
Моята работна седмица е 36 часа, т.е петъкът е 4 часа. Simple Smile Мога да се договоря да работя всеки ден по равно и да си тръгвам в 16.00 и най-вероятно ще го направя наесен, когато ще имам първокласничка, която ще е по 17.00 часа. Сега обаче не искам да си го жертвам петъка. Децата са на градина и това време си е само за мен. Дали ще лежа, чета, ходя на козметик и пр. или ще върша някакви задачи по институции, които няма как в другите дни.
Сега от понеделник до четвъртък съм от 08.00 до 17.00, но за съжаление ми трябва 35-40 мин. да стигна до градината. Там губя време, защото ги чакам двамата поотделно на различни входове и понякога даже след 18.00 се прибираме.
Иначе заготовки не правя. Само си гладя дрехи за седмицата, сгъвам седмичната купчина пране (всеки ден се пере, но н е сгъвам през седмицата) и в неделя готвя 2-3 неща.


# 173
  • Мнения: 1 102
Подготовката ми включва подготвяне на дрехи за понеделник на детето, раница за градината - 5 мин. прахосмукачка и бърсане на прах - 20 мин. , гладене - 20 мин. Работя до 17:30, нямам миялна, робот, сушилня. Пускам пералня през ден, съответно и прибирам и сгъвам. Ежедневно премитам, забърсвам, подреждам и т.н. Отказах се да готвя по 2 -3 яденета в по големи количества в неделя, защото ни омръзват и отиват в коша.
Не мога   да отделя един или половин ден за подготовка за работната седмица. Това за мен значи още едни работен ден.

# 174
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Миналата седмица ни се повреди съдомиялната. ММ я оправи след 3 дни, докато пристигне някаква част за смяна. Е няма такава мъка, явно доста сме й свикнали.

# 175
  • Мнения: 452
И аз не мога без миялна.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 101
Оооооо, и аз не мога. Като ни се развали миялната, направих бойкот и не миех чинии. Като почнаха да преливат по пода, да видиш как набързо купихме нова. Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 7 673
А пък аз не мога да си представя как съм оцелявала без сушилня. Имам я само от 3 години, а все едно съм я имала винаги. МРАЗЯ да простирам!!!
Искам да си взема нещо за пода. Вкъщи всичко е на теракота и паркет. Килими нямам. Замислям се за робот. За стийм моп. Показана вертикална прахосмукачка също ми се видя добре /без кабел е, нали?/.
Съвети?

# 178
  • София
  • Мнения: 17 855
взех детето в четири от градина
Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
Може би искаш да кажеш "да е жив и здрав тоя, който ме е пуснал да работя до 4 без нещо"

Събота и неделя са за почивка, всичко тегаво се върши през седмицата.

# 179
  • София
  • Мнения: 7 673
взех детето в четири от градина
Да е жив и здрав този, който е измислил уредите-помощници.
Може би искаш да кажеш "да е жив и здрав тоя, който ме е пуснал да работя до 4 без нещо"
Всеки може да работи, колкото иска. Но всичко си има цена.  Wink

# 180
  • София
  • Мнения: 17 855
Просто ми се наби в очите постът как в 6 всички са по диваните и всичко е 6 и се изтъкват уредите като основно предимство при положение, че основното предимство в случая е работното време.

# 181
  • Мнения: 265
Просто ми се наби в очите постът как в 6 всички са по диваните и всичко е 6 и се изтъкват уредите като основно предимство при положение, че основното предимство в случая е работното време.

Абсолютно! Работното време и колко близо е работата до вкъщи, и каква е работата също има значение Simple Smile

# 182
  • Мнения: 5 262
Просто ми се наби в очите постът как в 6 всички са по диваните и всичко е 6 и се изтъкват уредите като основно предимство при положение, че основното предимство в случая е работното време.

Абсолютно! Работното време и колко близо е работата до вкъщи, и каква е работата също има значение Simple Smile

Всичко това е собствен избор.
Има жени, които и до 4 не работят. Има и такива, които изобщо не работят.
 

# 183
  • Мнения: 452
И аз искам да работя до 16-16:30, но трябва да съм на работното място в 7:30 - 8, за да си тръгна толкова рано. Ами трудно постижимо, граничещо с невъзможно. Въпреки че ставам в 6

# 184
  • Мнения: 308
Просто ми се наби в очите постът как в 6 всички са по диваните и всичко е 6 и се изтъкват уредите като основно предимство при положение, че основното предимство в случая е работното време.

Абсолютно! Работното време и колко близо е работата до вкъщи, и каква е работата също има значение Simple Smile

Всичко това е собствен избор.
Има жени, които и до 4 не работят. Има и такива, които изобщо не работят.
 

Дали? Дали е въпрос на собствен избор или въпрос на липса на избор? Има жени, които и 4 часа не работят или изобщо не работят. Има и мъже такива. Но има и такива /жени и мъже/, които не могат да изберат да не работят. Няма кой да  ги издържа - тях и близките им.

# 185
  • Мнения: 3 963
Въпрос на избор е. Работила съм й до осем, и до седем..... Сегашната ми работа не съм я избрала случайно, напротив. Учила съм, квалифицирана съм се, кандидатствала съм за конкретното място, готвила съм се години. Но пък сега не се оплаквам. В четири тръгвам и след пет минути съм вкъщи.
Колкото до уредите, писах вече, спестяват ми поне час и половина на ден. Времето му е ценно, не искам да го прекарвам в търкане на чинии.

# 186
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 963
И уредите, и работното време, и близостта до работа - всичко освобождава време. Моето работно време също е въпрос на избор и договорка. Работила съм на пълен работен ден, сега работя с 1 час по-малко всеки ден. След време може трето да ми хрумне. Разбира се, работата, и най-вече работодателят, ми го позволяват. Знам, че не съм от многото с подобни възможности.

# 187
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Въпрос на избор е. Работила съм й до осем, и до седем..... Сегашната ми работа не съм я избрала случайно, напротив. Учила съм, квалифицирана съм се, кандидатствала съм за конкретното място, готвила съм се години. Но пък сега не се оплаквам. В четири тръгвам и след пет минути съм вкъщи.
Колкото до уредите, писах вече, спестяват ми поне час и половина на ден. Времето му е ценно, не искам да го прекарвам в търкане на чинии.

А нали се сещаш, че някои хора, по-младо от теб например тепърва тръгват по този път и са на етапа в който тепърва учат, работят, събират пари, създават семейства, купуват жилище и живота им е много по-динамичен от твоя. Тези хора не вдигат краката си на масата в 6 следобед. Много хора живеят под наем, където няма възможност да си накупува уредите които искат. Не е въпрос на личен избор, а на етапа от живота си в който човек се намира.

# 188
  • Мнения: 3 963
E, aз не съм престаряла, нямам 30 години дори, а тази работа я работя от 2 и повече вече.
Не виждам с какво наемът би пречил на уредите. Изнасяш се, взимаш си ги. Живяла съм под наем и това никога не ми е било пречка.
Давам просто идея как човек може да си спести поне час къщна работа, независимо дали се прибира в 2-4-6.

# 189
  • Мнения: 28 860
За уредите е ясно....абсолютно на сто процента, ето снощи примерно сготвих кюфтета на фрайера, доматен сос на кукъра, те си готвмеха сами.... през това време прахосмукачката обираше, дори правих и сладкиш на фурната, успях да гледам телевизия, новините, Хелс Китчън....! Накрая всички мръсни съдове, бум в миалната, а аз спокойно в банята преди лягане! Heart Eyes Heart Eyes

# 190
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Ако наемаш необзаведено да, в повечето случаи обаче хората наемат обзаведена квартира и наличието на уреди не е единствената причина да изберат точното това жилище, има много много други по-важни неща, като локация, изложение, големина, сметки, хазяи, квартал и т. н. Напълно нормално е в едно жилище под наем да няма сушилня и миялна и да няма и място за тях, тогава какво правиш?

# 191
  • Мнения: 3 963
Ще имаш робот, мултикукър и какво ли още не. Уредите не се изчерпват със сушилня. Сега, ако си търсиш оправдание, вече е съвсем друг въпрос.

# 192
  • Мнения: X
Аз имам всички изброени уреди и съм вкъщи в 16:00 и пак не мога да смогна на домакинската работа 😂 Естествено без тях щеше да е много по-трудно и вероятно щях да си взема жена да ме отменя.

# 193
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
За робота да, мултикукъра според мен не спестява кой знае колко време, подборът на рецепти - да.

На никого не търся оправдание, аз за себе си съм намерила идеалния начин по който да организирам ежедневието си така, че да не правя компромис нито с храната с която се храня, нито с чистотата и уюута на дома си, нито със свободното си време, при това работя до 6 от понеделнин до петък, пътувам по половин час в посока до офиса, живея под наем и нямам нито робот прахосмукачка, нито съдомиялна, нито сушилня, нито домашна помощница. Казах ти, не е въпрос на избор толкова, колкото на какъв етап от живота си е човек и какви са потребностите му. Ако беше само въпрос на избор щях да живея в къща с басейн, с домашна помощница, щях да си взема Джейми Оливър за личен готвач и нямаше да ходя на работа. Някой ден може и да стане, ама уви на този етап няма как.

# 194
  • Мнения: 3 283
Ако беше само въпрос на избор щях да живея в къща с басейн, с домашна помощница, щях да си взема Джейми Оливър за личен готвач и нямаше да ходя на работа. Някой ден може и да стане, ама уви на този етап няма как.
Ехааа, и аз искам Simple Smile И за да не е спам само поста, аз имам само миялна, но пък не се оплаквам Simple Smile

# 195
  • Мнения: 18 650
Кой по дяволите пуска прахосмукачка всеки ден?

 Joy У нас се пуска всеки ден. С дете и куче сме, преди време имахме и котка. Или сутрин прахосмукачка, следобед робот, или два пъти робот, но предпочитам първия вариант. Особено в топлите месеци, когато навсякъде е отворено, няма как да има ден без прахосмучене. Намирала съм пръст от балконските сандъчета чак до входната врата, и какво ли още не - пръчици, чакъл, пясък, кал и всичко, което може да се внесе отвън.
Прането не ми е голям проблем откакто мина захранването, но мръсните чинии се множат със страшна сила.
Готвенето си го делим, общо взето който стане първи прави закуска и готви. За мен остават разни специфични неща като теста, хлябове, торти, десерти, квасене, които мм не успява да улучи.
Заготовки правя веднъж годишно в буркани - домати, тиквички, сушена универсална подправка, такива неща. Компоти без захар, сушени\замразени плодове и зеленчуци. Не пести кой знае колко време, но е налично някъде до към март.

# 196
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз личен готвач не ща. Да ми вземе удоволствието да готвя и най-голямото развлечение.

# 197
  • Мнения: 4 772
Аз съм с две деца и 🐕 и въпреки това не прахосмуча всеки ден и дa,определено не блести от чистота,всеки си има собствени критерии и приоритети-ако за мен не е от първостепенна важност чистотата на пода ,за друг това  е проблем и  не се чувства комфортно,ако не е чисто.

# 198
  • Мнения: 4 705
А на мен прахосмукачката ми е най-лесното, но пък почти винаги след това минавам с моп, което си изисква време. И за пускане на прахосмукачка се съобразявам по възможност да е преди 8, иначе се чува. Сушилнята не ми спестява кой знае колко време, тя е повече удобство. Иначе едва сега, като се нанесохме в нов апартамент, трябваше да направя ремонт и малко преустройство, за да преместя пералнята и да се освободи място за миялна. Наемателите преди мен просто е нямало къде да я сложат - или миялна, или пералня.

Мултикукър имам, не виждам какво време и усилие ми спестява. Разните дребни уреди като чопър и пр. спестяват.

# 199
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
Делничните ми  дни не са коренно различни от уикенда що се отнася до домакинстване. Хубавото е че всичко ми е наблизо- местоработата, училището и градината на децата, парка, магазините. Събота и неделя отделям повече време за разходки с децата, за завъртяни закуски, ястия, сладкиши, нещо да замеся. Работя от 11 до 17ч  и домакинската работа я върша основно преди работа. Мъжът ми или свекъра водят и вземат малкото дете от градина, аз оправям прането( нямам сушилня, но бих искала), готвя нещо набързо или започвам да готвя, а мъжът ми довършва. Той работи основно нощни смени и през деня е у нас. Понякога караме на скара и салата. Случва се и по две неща да готвя, защото се опитвам да се храня НВХ- ВМ. След работа помагам на по- голямото дете с домашните и ходя на фитнес. След като се върна вечеряме, оправям пране, чинии, чанти за следващия ден. Рядко правя заготовки, обикновено това е да сваря месо за следващия ден или да си направя топчета за супа. Въпреки това си планирам менюто занапред в зависимост от ангажиментите на мъжа ми и моите, защото се случва и по-рано да отида на работа. Чистя с прахосмукачка през ден, прах и баня веднъж седмично. През топлите месеци намалям ходенето до фитнеса, за да излизам с малкия и през седмицата. Определено следващите ми покупки ще са сушилня и мултикукър, защото не обичам да се занимавам с пране и държа у нас да има сготвено, а не да свикват децата на сухоежбина.

# 200
  • Мнения: 1 091
Аз нямам нужда до такава степен от уреди за улесняване.
Готвя в тенджера под налягане ,когато нямам време.
Нямам съдомиялна ,нямам сушилня ,нямам мултикукър ,робот прахосмукачка....
Нямам нужда от тези неща /като изключим сушилнята /.

Прахосмукачка се пуска всеки ден ,когато имаш домашен любимец. Направо си е задължително.

Работното ми време е много добро.
Работя по 12ч. на ден - 12ч. дневна ,12ч. нощна.
За това пък почивам много повече почивни дни.
Нямам уикенд. Не винаги се пада да почивам тогава.
Когато почивам шетам ,готвя ,пера и т.н.
Когато съм на работа -след като се прибера нищо не правя или в изключително редки ситуации ако се налага.
Работата ми е на 15-20 мин.пеша от нас.
Слава Богу на мен лично не ми се налага да се надпреварвам с времето.

# 201
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
О, тенджерата под налягане е незаменима. За нула време варя боб, супи и какво ли не. А и вкусът е много добър.

Общи условия

Активация на акаунт