Как се подготвяте за работната седмица?

  • 13 716
  • 201
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 46 594
Е не, честно ли държите с дни нарязан лук и чесън в хладилника? Слагала съм за половин час, ако го нарежа малко по-рано, отколкото ми трябва (в затворен съд) и после ми мирише хладилникът с дни...
Ние не правим заготовки от този тип, но се случва да остане половин излишна глава, държим я в подобна кутия, която е точно направена с цел да не мирише. Нищо не се усеща.

# 106
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Когато режа лук и чесън слагам на дъното на кутията или бурканчето парче домаминска хартия. Използвам кутии, които се загварят херметически или буркани в различни размери. Лука и чесъна отиват на дъното върху хартията, а въру тях другите зеленчуци. В хладилник съхранявам най-много до сряда, после местя в хамерата, а понякога направо режа и прибирам в камерата. Не съм имала проблем с миризмата.

# 107
  • София
  • Мнения: 6 148
Нормално е храната да е най-бсъждана и времеемка. АКо не сгъна прането или оставя торхите на масата, нищо фатално няма да стане, но яденнето няма как да се избегне, поне с малки деца. Simple Smile Навън ядем рядко, храна за вкъщи поръчваме още по-рядко. И на мен пазаруването ми е тегаво. Затова пращам ММ, той пък губи поне 2 час в един супермаркет,аз се изнервям и така...

# 108
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз чесно казано пробвах да пращам ММ сам на пазар, ама накрая все нещо има дето не го е намерил или не го е разбрал въпреки подробния списък. Затова ходим заедно в събота, през седмицата не стъпваме в магазин. В събота спокойно обикаляме всички пазари и специални магазинис, които ми трябват.

# 109
  • Мнения: 29 023
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile Това ми е за раздвижване из квартала... не ми тежи, доставя ми удоволствие да се разговарям с магазинерите, които познавам от години!

# 110
  • Мнения: X
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Скрит текст:
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile
Ако му сервирате няколко пъти "чудото", което сам си е купил, може пък да се научи да купува нормална храна...   Smiley

# 111
  • Мнения: 29 023
Аз не смея да изпратя ММ, защото ще избере чудоооо!
Скрит текст:
Понякога ходим двамата в големите магазини, но по често аз го правя като разходка! Защото като Параход пазарувам от отделни специализирани магазинчета за яйца, месо, мляко! Simple Smile
Ако му сервирате няколко пъти "чудото", което сам си е купил, може пък да се научи да купува нормална храна...   Smiley
Неее, съмнявам се, тук нямах предвид, че купува некачествено, напротив купува най скъпото и по многоооо, което ако е храна се разваля, ако са препарати и тоалетна хартия ми задръства шкафовете с месеци! Иначе плодовете и зеленчуците не ги избира и ми носи не хубави!

# 112
  • Мнения: 237
Хаха за количествата и моят съпруг е същият- ако пазарува той носи торби с тонове неща, които после се развалят- ужасно е! Много е пипкав иначе и много подбира- на пазара при зеленчуците е едно оглеждане, избиране да са най. Накрая става 1 час пазар за нищо и никакви домати хаха
  Аз обичам да ходя в малки магазинчета- имам си място за млечни продукти, друго за ядки, за зеленчуци, за риба, за подправки. Не обичам големи супермаркети- всичко ми се струва пластмасово... а и няма личен контакт с продавачите - като си станете дружки ти предлагат по нещо хубавичко от зад щанда хаха Wink

# 113
  • София
  • Мнения: 38 912
И мм пазарува количества. Иначе пазарува само базови неща - хляб, месо, зеленчуци, бира. Това е.😁
Аз пък харесвам да пазарувам от супермаркета, мотам се и си избирам.

# 114
  • София
  • Мнения: 13 623
Аз пък имам повече доверие при пазаруването на съпруга ми. Аз повече се оливам с купуване на разни изкусителни храни (обикновено и аз си ги ям после, защото съпругът ми и децата не ядат "странни" неща). Ние си имаме готови списъци (това в други теми съм го коментирала) и само отбелязваме какво трябва да се купи при конкретното пазаруване. Пазаруването никога не го правим в почивните дни - в петък вечер ходим всички заедно (без малкия засега) и набързо се справяме или изпращам съпруга ми с двете големи дъщери. Имаме си няколко любими магазина, в които пазаруваме и вече изградена схема за по-бързо "вършеене". Така остават дребните неща за мен, когато изляза на обяд да се поразходя (примерно, вчера на обяд взех домати, а днес планирам да взема малко телешко от любимата ни месарница).

# 115
  • София
  • Мнения: 12 374
ММ пазарува разумно, живял е сам навън, без да има на кого да разчита и се е научил. У дома пазарува основно той, има си списъци, любими магазини и се оправя безпроблемно. Странно ми е като чета за някои мъже - все едно говорите за деца.

# 116
  • Мнения: 1 196
Мъжът ми също е по- добрия в пазаруването в къщи, добре организиран, знае къде да ходи, общо взето най- често пазарува без мен, аз само правя списъците. Но аз и не обичам пазаруването, освен ако не е на пазара да си избирам някакъв зарзават. В големите вериги мразя да ходя, изключително натоварваща ми е обстановката, особено ако е в някакъв по- пиков час и не можете да се разминете с количките, а след това следва безкрайно висене на касата.

# 117
  • Мнения: 29 023
ММ пазарува разумно, живял е сам навън, без да има на кого да разчита и се е научил. У дома пазарува основно той, има си списъци, любими магазини и се оправя безпроблемно. Странно ми е като чета за някои мъже - все едно говорите за деца.
Моят не е като дете, напротив чете много и знае качествените марки , които произвеждат хубава храна! Той дори повече държи от мен за качеството! Плодовете и зеленчуците не са му приоритет и не ги подбира много...Но едно негово пазаруване ни коства много разходи, а това не винаги е разумно....! Crazy

# 118
  • Мнения: 11 214
Ох, и моят е живял в три държави сам, ръководи немалка компания... а да пазарува като хората не може (не е да не му го делегирам, постоянно го пращам и постоянно си бия главата - все нещо забравено, все нещо липсва или не е каквото трябва). И дъщеря ни е същата като него, постоянно забравени и загубени учебници и дрехи, а хич не е малка.

# 119
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
ММ умее да готви и да пазарува.
Живял е като докторант в Германия само на една стипендия, с която, ако не си направи супер пестеливо сметката, ще умре от глад. Така си е научил съквартирантите в общежитието /чужденци/ да си готвят леща, кюфтета и т.н.
Сега, като университетски преподавател, с "огромна" заплата, също ни се налага да живеем доста пестеливо и двамата можем две и 200.

Общи условия

Активация на акаунт